Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.0


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
221 odpovědí na toto téma

#181 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 10:54

Arne1: to mne nepripadne nejsikovnejsi, vetsina z nich ma stejne datum aktualizace prave kvuli tahani kesi do geogetu pres GPX. gord: doted jsem myslel, ze na otazku odpovida otazkou jenom moje mati, ale budiz... nepotrebuju tam tahat nove kese, ty tam pridam pres PQ, zase tolik jich nevznika.. Ty stavajici ale chci mit aktualni ( disablovani, zmeny listingu, posledni logy atd.)
  • 0

#182 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 11:19

nopek napsal/a:
Potrebuju v geogetu aktualizovat databazi kesi, ktera cita cca 32 000 kousku (cela CR). Vzhledem k omezenemu mnozstvi full aktualizaci (6000/den), je potrebuju rozdelit do seznamu prave po 6000ti kusech. Jak to co nejjednoduseji udelat? Uz me nebavi delat to stahovanim celych GPX souboru z gc.com. Dik za kazdou radu ;)


Já prostě jednou za čas otočím sestavu PQ, které pokrývají celou republiku. Pár dní to trvá ale funguje to.

Před generováním dat otestuji jen eventy, disable keše a mysterky s finálkama na status. Zbytek neřeším jen exportuji.

Na 100% aktuální to nemůže být nikdy, dat je hodně a stále se mění :-(

"Pokud je v terénu problém, tak to řeším z mobilu na on-line datech.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#183 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 11:29

Odpust, ze jsem se ptal. Nenapadlo me, ze kdyz pouzivas PQ, jeste potrebujes takovouto aktualizaci a navic ne rucne. Muzes si udelat davku/y pro combine. Tam si ze seznamu muzes vzit prvnich X radku (klidne 6000) a na ty pustit aktualizaci. Budto muzes jazdy den pouzivat jinou davku nebo pouzivat jedinou a pomoci promenne pro den vzit tu spravnou cast seznamu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#184 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 11:31

Kolombo Ja to delam taky tak, ale prijde mi to zbytecne zdlouhave a jednodussi by byla prave aktualizace pres GC live. Stacilo by , kdyby umel GG filtrovat kese podle data vzniku, tak jak se to dela u PQ. Zatim jsem na to neprisel a vypada to, ze ani tady neuspeju. Kazdpodane dik za odpoved ;)
  • 0

#185 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 11:36

Filtrovat podle data vzniku muzes napr. pomoci pluginu SmartFilter nebo opet pomoci Combine a jeho prikazu SQL. EDIT: filtr v GG umi podle data vzniku a to nejen absolutne podle data, ale i relativne pocet dni, ale ty potrebujes od-do, takze asi jedine SQL.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#186 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 12:12

Diky. Mozna za dlouhych zimnich veceru na Combine mrknu a snad budu umet pouzit i SQL, at je to, co chce :)
  • 0

#187 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 12:18

nopek napsal/a:
Arne1: to mne nepripadne nejsikovnejsi, vetsina z nich ma stejne datum aktualizace prave kvuli tahani kesi do geogetu pres GPX.

.)


to přece nevadí, ne ?
dneska zaktualizuješ prvních 6000 z nejstarší aktualizace, dále seřazených náhodně. Druhý den už tyhle budou na konci, takže na začátku bude jiných 6000. Další den opět a tak dále.
  • 0

#188 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 12:43

gord napsal/a:
... kdyz pouzivas PQ, jeste potrebujes takovouto aktualizaci ...

klasika, ve fy se dozvíš, zítra jedeš do Košic, buď v Žilině nebo Bratislavě přibereš kolegu (dozvíš se ráno v době výjezdu). Takže poměrně velká oblast pro 5 PQ, pomůžeš si i stažením seznamu keší a aktualizací pře GCLive (s volbou stáhnout logy), teoreticky tak během chvilky stáhneš 5000 + 6000 keší. Vše máš v geogetu a pokud je na cestě časová rezerva (svačina), zapneš si Locus a mrkneš, co je kolem ;). Nakonec to stejně dopadne tak, že není čas a projedeš 700km bez jediného úlovku, ale příprava byla ;-)
  • 0

#189 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 13:54

nopek napsal/a:
Kolombo
Ja to delam taky tak, ale prijde mi to zbytecne zdlouhave a jednodussi by byla prave aktualizace pres GC live.
.....


Ještě je varianta zaktualizovat si jen oblast kam jedeš. Udělat referenční bod, přetřídit dle vzdálenosti a aktualizovat.

Na 100% aktuální off-line databáze pro všechny prostě nejde :-(

Doplněno:
Navíc si myslím, že nepotřebuješ datum vzniku, ale poslední aktualizace. Jenže ono je to fuk, jsou staré keše, co se prakticky nemění a nové, co se mění stále. Jediný relevantní parametr je lokalita.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#190 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 16:51

gord napsal/a:
brtnicek jednoznacne napsala, ze se s PC nekamaradi a jakakoli uprava ci nastaveni je nad jeji sily. Proto ma dvorniho nastavovatele a zprovoznovatele, k cemuz se tu prihlasil DrakMarak. Orodujes za strucne navody pro neznalce a ji tu napises "vytvor si novy exportni script". To nema nadeji na uspech.



ano, děkuji, že se našel někdo, kdo pochopil, že jsem UŽIVATEL :) a ne "vytvoř si" :) :)
Při slově install mám pupínky a při výrazu "nastav si" je mi na omdlení

Ale GG jsem si fakt zamilovala, do terénu je to super nástroj
Drak se snad smířil s tím, že za malou úplatu (V pátek bude geopivo) si zase pohraje a ukáže mi, na co kde kliknout :) :)

každopádně všem dík - i když pro mě je to spousta divných slov :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#191 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 16:54

nopek napsal/a:

gord: doted jsem myslel, ze na otazku odpovida otazkou jenom moje mati, ale budiz...


pozor! Opravím tě: VŠECHNY matky odpovídají otázkou :) :) (určitě 99%) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#192 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 17:56

Co se týče poslední aktualizace, datum aktualizace v Geogetu bohužel znamená jen "něco se aktualizovalo". Zrovna teď jsem měl rok starý neaktuální listing (a kapličku mezitím opravili, takže nápis i barva se změnily) a aktualizovaný před měsícem. Pak jsem si vzpoměl, že jsem nechal tehdy aktualizovat stav, tj. jen disable, archive. Možná by bylo lepší, kdyby se v tomto případě datum aktualizace nepřepisoval.
  • 0

#193 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 22:52

Nejde mi spustit SQL konzlole, problikne černé okno a okamžitě se uzavře. Jediné, co jsem postřehl, že to vypsalo unable open databáze .... Dá se nějak vypnout to okamžité uzavření ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#194 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 8:37

Někdy potřebuji u cache smazat trvale "Reference Pointy". (kvůli tisku) Provedu příkazem Trvale smazat, ale když zobrazím opět listing tak v tisku jsou pořád, i když jsem neprovedl žádnou aktualizaci cache. Nevíte co dělám špatně? Díky
  • 0
DANDU1

#195 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:02

Kvuli tisku trvale mazes neco z databaze? To je tedy pekna hloupost. Ale k veci: jak zobrazujes listing? Nezobrazujes nahodou treba drive pripraveny html? Zkontroluj, zda je WP v databazi: nacti znovu kes (vcetne vsech WP) do seznamu zobrazenych kesi a zkontroluj, zda tam ten WP je. Pokud ano, tak jsi jej nesmazal - neco jsi udelal spatne, treba nepotrvdiltrvale vymazani bodu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#196 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:13

HTML jsem nikdy žádný neupravoval. Zobrazuji listing pouhým poklepáním na cach v databázi. V databázi rozkliknu + a dám vybraný Reference point TRVALE SMAZAT a potvrdím. (píše to např. toto: Skutečně chcete trvale smazat záznam: GC21XG6 Hotel Avion) ze zobrazení smizí. Po smazání cache z výběru a jejím opětovném načtení do výběru tam opět Reference poity jsou. Asi dělám něco špatně, ale nevím co.
  • 0
DANDU1

#197 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:13

Ahojte, určite robím nejakú hlúposť ja, ale chcem sa opýtať - čoskoro cestujem, a chcel som si teda pripraviť samostatnú DB s keškami pre danú krajinu, aby som si zbytočne nenapĺňal hlavnú GeoGet databázu.

Vytvoril som teda čistú DB, na GC.com som si pripravil niekoľko PQ ktoré sú už vygenerované a pripravené na stiahnutie, ale keď použijem "Stáhnout a importovat PQ" tak sa nič neimportuje. Okamžite sa zobrazí toto okno:
https://dl.dropbox.c...g270_import.png
https://dl.dropbox.c...podrobnosti.png

Viem, že to môžem stiahnuť a importovať ručne, len som zvedavý kde robím chybu? Treba ešte niečo nastaviť? Pre svoju hlavnú databázu používam "Stáhnout a importovat PQ" bežne, naposledy včera, a nikdy som s tým problém nemal. To okno sa teraz zobrazí okamžite, ako keby sa ani nepokúšalo pripojiť na server. Skúsil som aj iný import (napr. "vaše nálezy") a ten funguje v poriadku aj na tejto prázdnej databáze.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#198 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:24

dandu1 napsal/a:
HTML jsem nikdy žádný neupravoval. Zobrazuji listing pouhým poklepáním na cach v databázi. V databázi rozkliknu + a dám vybraný Reference point TRVALE SMAZAT a potvrdím.


Aha. Je chybou Geogetu, ze v pripade, ze mas oznaceny pouze jeden pridany waypoint, ze ti tuhle volbu vubec nabizi. Nema v tu chvili totiz smysl a taky vlastne vubec nic neudela!

Ta volba je totiz na mazani kesi. Na mazani waypointu je volba 'Smazat waypoint'.
  • 0

#199 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:33

osnica napsal/a:
Vytvoril som teda čistú DB, na GC.com som si pripravil niekoľko PQ ktoré sú už vygenerované a pripravené na stiahnutie, ale keď použijem "Stáhnout a importovat PQ" tak sa nič neimportuje.


Kazdy stahovaci ukol (v nastaveni -> ziskavani dat), ktery si nadefinujes, je svazany s nejakou jednou databazi. A pak se provede jen tehdy, pokud je zrovna aktivni ta spravna databaze.

Je to jednoducha ochrana pred tim, abys nahodou neimportoval veci do nespravne databaze.
  • 0

#200 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:55

Díky, volba "Smazat waypoint" již funguje
  • 0
DANDU1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama