Přejít na obsah


Fotka

Prodaná technika


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 pajaplusadam

pajaplusadam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 17:27

Velectěné kačerstvo! Stalo se to, že někdo z nás dal chytrý telefon do bazarového prodeje. Ten dotyčný měl ve svém zařízení nahranou aplikaci c:geo i se svýmy přihlašovacími údaji na gc.com a před prodejem to nesmazal. Tento telefon se dostal do ruky borotínskému dorostu ( 11 - 15 let ) a nenapadlo je nic lepšího než podle patřičných dat se nechat dovést k různým keším a tyto vymudlit. Místní mládeži byl princip GC vysvětlen, ztraceného cestovatele vrátili, a dokonce našli i jednu minci rok a půl ztracenou, takže všechno dopadlo úspěšně ALE! Prosím tedy všechny kačery, kteří obnovují svoji techniku potřebnou k lovu, aby dávali pozor na tato poměrně citlivá data a před prodejem uvedli přístroj nejlépe do továrního nastavení. lovu zdar a málo vykradených keší Adam
  • 0

#2 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 19:13

No pokud je schopný někdo poslat telefon do prodeje bez plného resetu a nechá tam aplikace i s údaji, tak si musím pomyslet, že je to debil.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#3 kerol

kerol

    jedovitá bába

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 19:21

pajaplusadam napsal/a:

Prosím tedy všechny kačery, kteří obnovují svoji techniku potřebnou k lovu, aby dávali pozor na tato poměrně citlivá data a před prodejem uvedli přístroj nejlépe do továrního nastavení.

lovu zdar a málo vykradených keší Adam


netvrdim, ze to musi byt tenhle pripad, ale mohlo jit o telefon kradeny. To uz majitel nezmaze nic. Napadlo mne to kvuli faktu, ze dnes jsme v praci resili jednu kradez telefonu (v MHD za bileho dne).
  • 0

#4 pajaplusadam

pajaplusadam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 19:29

ajne: bohužřel osobně sem se s tim setkal taky, koupil jsem před časem nokii kde zůstali kontatky původního majitele. Bylo to z aukra kerol: i to se mohlo stát, ten chlapec tvrdil že to koupil, bohužel to už neověřim
  • 0

#5 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 19:47

kerol napsal/a:
ale mohlo jit o telefon kradeny.

Na smartphone neni problem nainstalovat aplikaci, ktera ty data na dalku blokne, posle pozici gps, smaze komplet obsah, zkratka cokoliv si puvodni majitel bude prat. Zlodeje to sice neodradi, telefon mu odbloknou v kazde zastavarne ale aspon se zamezi pristupu k datum a zneuziti telefonu jako takoveho.

edit: Pripomnelo mi to tuhle citaci z lamera. :D

http://www.lamer.cz/quote/25399
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#6 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 19:48

Já vím, já taky už koupil telefon s fotkami a kontakty, normálně v krabici, takže nic kradeného. Očividně někomu neříká nic pojem osobní údaje. A to byl obyč hloupý telefon, v chytrém by toho zůstalo mnohem více. Kdyby to chtěl někdo zneužít, byla by to hračka. Očividně jsou někdy chytré telefony chytřejší než jejich majitelé.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#7 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 20:17

Bohuzel praxe, ze chytry telefon je chytrejsi nez jeho vlastnici a uzivatele je celkem bezna a casta. Velmi casto slysim stiznosti na to ze jim to sezralo kredit za internet i kdyz na nej nelezli (pri prvni spusteni snad vsechny telefony nabizi pripojovani pouze pres wifi...) caste jsou take stiznosti na to ze tam nejsou jejich oblibene veci ze stareho telefonu ktery vetsinou do kategorie smart nepatril :(
  • 0

#8 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 20:30

Kamarádovi smahli v pražské tramwaji od pasu Oregona 550 naplněného kešulemi. Lze předpokládat vlnu cikánského geocachingu?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 20:34

Říká se socioekonomicky znevýhodnění, přeci.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#10 MV

MV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 20:45

To mi připomíná ty historky, jak někdo dá telefon do bazaru nebo do servisu a nechá tam v galerii obrázky řekněme "přírodních krás", SMS, jejichž obsah je nezveřejnitelný před 22. hodinou a tak podobně.
  • 0
M.V.

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 22:38

m.e.d.v.e.d.i. napsal/a:
Velmi casto slysim stiznosti na to ze jim to sezralo kredit za internet i kdyz na nej nelezli (pri prvni spusteni snad vsechny telefony nabizi pripojovani pouze pres wifi...)


Právě že ne. Defaultně jsou bohužel vždy zapnutá mobilní data. Takže pokud člověk nemá nějaký mobilní datový paušál, tak je docela vhodné, dříve než tam poprvé strčí SIM kartu, tahle všechna mobilní připojení povypínat nebo úplně zakázat ;)
  • 0

#12 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2012 - 23:11

Právě že ne. Defaultně jsou bohužel vždy zapnutá mobilní data. Takže pokud člověk nemá nějaký mobilní datový paušál, tak je docela vhodné, dříve než tam poprvé strčí SIM kartu, tahle všechna mobilní připojení povypínat nebo úplně zakázat ;)


mel jsem smartphonu nekolik, a drzel jsem jich jeste vic. Minimanle Android i WP7 mi pri prvnim spusteni v pruvodci (nastaveni casu, jazyka..) dali volbu zdali mam datovy tarif a chci data spustit.

Vim ze tohle nedelali radoby systemy na nokiich, ovsem to nejsou smartphony :D
  • 0

#13 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2012 - 8:48

Z Androidu mam zkusenost, ze se pokazdem prvnim startu vzdy pripoji pres data.
  • 0

#14 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2012 - 16:47

Jo, Android jde bez ptaní zezačátku na internet. To mi trochu vadí, ještě že reset nedělám často. Jinak jedu data přes svoji wi-fi a v terénu mám připravené off-line aplikace.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#15 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2012 - 17:58

Tak, ted jsem trochu mimo misu. Na co je smartphone bez internetu. Kdyz uz si kupuju telefon s primarnim pouzitim na internetu, tak to kilopade mesicne za internet dat muzu. Jinak je samozrejme, ze kazdy se snazi vydelat a pokud se nechas tak te pekne natahne. Ma to ale jednu vyhodu priste uz vis, ze musis nastavit i data a to hlavne v cizine!!! Odeslano z iPadu2.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#16 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2012 - 18:07

Pokud jde o Android, tak aspon Cyanogenmod se pta, jestli mam pausal a pokud zvolim ze ne, tak cely pruvodce prihlaseni ke google uctu ukonci a dovoli pripadne pridat ucet pozdeji, az nastavim wifi. Jak to ma oficialni Android nebo ruzne modifikace jinych vyrobcu nemam tuseni, krome Motoroly kde ta jejich Blur registrace sla taky skipnout, stejnym zpusobem.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#17 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2012 - 17:36

Jak píšu, official Android v čisté verzi (tedy bez hovadin od HTC, Samsungu apod.) se s kartou ihned připojí, pokud registruji účet, aby to synchronizovalo. Možná při pozdějším vyplnění to dělat nebude, ale to jsem zatím nezkoušel. Jinak mám tyto zkušenosti z pure Android 2.3.4, 2.3.6, 4.0.3, 4.0.4.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#18 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1042 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2012 - 22:19

Android (na HTC) samozrejme nabizi moznost mobilni data uplne vypnout. A to hned pri prvnim spusteni. A i kdyby ne, tak se tu bavime o maximalne, ale opravdu MAXIMALNE 10Kc za pripojeni pri prvnim spusteni. Ale nevidim duvod mit chytry telefon bez internetu. To je jako notebook bez baterie nebo auto bez kol...
  • 0

#19 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 June 2012 - 0:34

Hedgehog_Family napsal/a:
...Ale nevidim duvod mit chytry telefon bez internetu. To je jako notebook bez baterie nebo auto bez kol...

To je přesně myšlení, jakého se u svých zákazníků snaží docílit každý operátor :)
  • 0

#20 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 June 2012 - 12:03

Hedgehog_Family: z Vás musejí mít operátoři radost :D Ale já jim ji dělat nebudu. Na ven mám offline řešení a doma jedu přes rychlou Wi-Fi. Jinak mám možnost si zaplatit internet na den, ale neměl jsem zatím takovou potřebu, a případně mám v navi databází free Wi-Fi sítí :-D Takže přes operátora jen v "nouzi". :) Dokud nebudou mít lepší ceny, tak ať jdou dopr....říct si o takové pálky v zahraničí, tak je poženou vidlema. A to je bohužel smutný a trvalý stav. Lidi od nás si jezdí zařídit mobil do Rakouska, protože i s roamingem vyjde levněji než u nás. Paráda.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama