Přejít na obsah


Fotka

Prodaná technika


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 12:32

ajne napsal/a:
Hedgehog_Family: z Vás musejí mít operátoři radost :D Ale já jim ji dělat nebudu. Na ven mám offline řešení a doma jedu přes rychlou Wi-Fi. Jinak mám možnost si zaplatit internet na den, ale neměl jsem zatím takovou potřebu, a případně mám v navi databází free Wi-Fi sítí :-D Takže přes operátora jen v "nouzi". :) Dokud nebudou mít lepší ceny, tak ať jdou dopr....říct si o takové pálky v zahraničí, tak je poženou vidlema. A to je bohužel smutný a trvalý stav. Lidi od nás si jezdí zařídit mobil do Rakouska, protože i s roamingem vyjde levněji než u nás. Paráda.


Když já potřebuju občas ty data opravdu aktuální. A nepřijde mi, že by zrovna ten základní datový tarif stál tak moc. Pokud ten mobil opravdu používáš, tak prostě něco zaplatíš, ale musí se vybrat tarif tak, aby jsi neplatil zbytečně moc.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 19:00

Neprijde ti to, protoze nevis, kolik stoji treba v Britanii.
Sam taky mam u Vodafonu tarif 150 MB za 121 Kc, ale souhlasim s ajne, s tou situaci ceskych operatoru. Proste v nas nasli zlaty dul a tezko se to prolomuje.
  • 0

#23 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 19:39

kolombo: Pokud potřebuješ, OK. Ale já je přiživovat nebudu. A hlavně nepiš že by to nestálo tak moc. Kravina jako noha. Naši operátoři jsou předražení, a ještě dávají velké FUP limity. Na to jim kašlu, dokud jim to lidi budou platit, tak nezlevní.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#24 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 19:45

Přesně jsem čekal, že se do mě pustíte. Ale stojím si za tím. Mám 150MB na měsíc za 89,- Nepřijde mi to moc a jako nouzovka to stačí. Rád si cestou v autobuse či metru čtu zprávy. Když jsem venku, můžu kouknout na předpověď počasí. Když nemůžu najít keš, stáhnu si aktuální data, zda vůbec existuje. Můžu být na ICQ a G-Talk apod., díky čemuž neplatím za SMS a volání. Pokud bych internet v mobilu neměl, vystačím si se starou Nokií 3310 :-D
  • 0

#25 pajaplusadam

pajaplusadam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 5:09

Internet v mobilu mi taky přijde drahý, když opravdu potřebuju pustím internet v mobilu na den, ale dělám to velmi nerad, protože než stihnu něco stáhnout tak mi pošle operátor že sem naplnil FUP a jede to eště pomalej než pomalu. takže souhlas s ajne co potřebuju si stáhnu doma na wifi.
  • 0

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 6:48

pajaplusadam napsal/a:
Internet v mobilu mi taky přijde drahý, když opravdu potřebuju pustím internet v mobilu na den, ale dělám to velmi nerad, protože než stihnu něco stáhnout tak mi pošle operátor že sem naplnil FUP a jede to eště pomalej než pomalu. takže souhlas s ajne co potřebuju si stáhnu doma na wifi.


Vy si vůbec nepřipouštíte variantu, že existují lidé, kteří internet v mobilu používají na práci a že prostě nemají čas hledat free wifi a podobné náhradní řešení.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:17

Prostě je to taková daň z luxusu. Mediální masáž, že to mnozí nezbytně potřebujeme. Byznys. Služební potřeby jsou spíš až někde na konci.
  • 0

#28 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:40

kolombo: Já píšu, že pokud je to nutné, tak OK. Ale já to nutné nemám, tedy operátory krmit nebudu. Hedgehog_Family: Jenže 150MB/měsíc je opravdu nouzovka. Pokud bych chtěl opravdu mobil používat, jít na internet, přečíst maily, užívat navigaci a dopravní info, navíc si Android stahuje a kontroluje aktualizace aplikací, tak by to nestačilo. Cesty trávím za volantem a keše si nahrávám před cestou do Garmina = internet nepotřebuji a neplatím. A 89,- Kč málo? + náklady na telefon? V Rakousku mají tarif (a je to běžný), kdy je v přepočtu za necelé 300,- Kč je 1000 minut volání zdarma, 1000 SMS zdarma a 1000MB internetu zdarma v tarifu. Ještě se ti to zdá u nás levné? Mne ne. A dokud naši operátoři nepřestanou být zloději, nepustím navíc ani korunu, než je nutné.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:41

cufik_team napsal/a:
Prostě je to taková daň z luxusu. Mediální masáž, že to mnozí nezbytně potřebujeme. Byznys. Služební potřeby jsou spíš až někde na konci.


Já si myslím, že masáž je ta Vaše póza, že ty data a další služby vlastně nepotřebujete.

Co se tak vzdát i dalších monopolních a předražených dodavatelů, pěstovat si vlastní jídlo, bydlet v jeskyni a svítit loučema, k doktoru nechodit ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:46

kolombo: To je zvrácené myšlení. Potřebujete k přežití mobilní data? Ne. Potřebujete k přežití jídlo? Rozhodně ano. Srovnávat mobilní internet a jídlo je naprosto mimo. Vy zase očividně máte problém pochopit, že někdo ta data opravdu NEPOTŘEBUJE. A chápu, že to potřebujete k práci, ale také tím přispíváte, že se to u nás nikdy nezlevní, protože když lidi platí, co by operátor zlepšoval nabídku?
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#31 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:44

Ja si klidne dokazu predstavit vyuzivani chytreho mobilu s pripojovanim jen pres wifi. Moznosti pro pohodlny offline geocaching je dost. Treba Locus je vyborny, protoze si behem pripojeni k wifi muzu pohodlne na par kliknuti stahnout mapy uzemi, kam se chystam. Pro pripad, ze to nevim predem, mam relativne podrobnou vektorovou mapu cele stredni evropy. Prace s PQ nebo databazi geogetu je taky vyhovujici. Jak rikam, i tak si datovy rarif platim, protoze je to pro me pohodlnejsi. Jde mi ale o princip, nechovat se tak jako vy a nerikat si, ze mobil bez datoveho tarifu je nepouzitelny. S timhle nazorem nikoho nemasiruju, tudiz to neni masaz. Narozdil od operatoru. Vim, co rikam; pritelkyne pracovala v call centru pro jednoho operatora a vsechny ty instrukce, o cem se se zakaznikem muze bavit, co nesmi vyslovit, co mu musi hustit do hlavy... jsou neuveritelne. A reklama je to same, jen v jine forme. Pokud ma nekdo takovou praci, ze data v mobilu potrebuje a plati mu to zamestnavatel, tak je to samozrejme jedna realna moznost. Nejde to ale napasovat na zbytek populace. Znam spoustu offline kaceru a hledani jim jde uplne stejne dobre, jako me. ICQ ci SMS zadarmo pres Oskarek nebo podobne free posilace jsou fajn, to taky vyuzivam, abych setril volaci tarif.
  • 0

#32 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:45

Pokud to někdo potřebuje k práci, tak si na to pořídí nějaký firemní tarif... A ten je, narozdíl od "soukromého", s cenami trochu jinde než nabídka pro obyčejný plebs. Včetně toho, že se s operátorem o ceně dá ještě celkem slušně smlouvat. A ano, také se bez mobilních dat v klidu obejdu. Na to mi stačí domácí wi-fi... Alespoň teď v době, kdy operátoři opravdu nevědí kolik si za ta svoje data říct :|
  • 0

#33 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:51

Jarous1 napsal/a:
Pokud to někdo potřebuje k práci, tak si na to pořídí nějaký firemní tarif... A ten je, narozdíl od "soukromého", s cenami trochu jinde než nabídka pro obyčejný plebs. Včetně toho, že se s operátorem o ceně dá ještě celkem slušně smlouvat.


Jo, ten je s cenami opravdu někde jinde. Firemní tarify automaticky předpokládají, že člověk potřebuje viset na telefonu od rána do večera a stahovat data taky tak, takže nejlevnější firemní paušál je asi tak třikrát dražší, než nejlevnější soukromý :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#34 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:52

ajne: Neřekl jsem, že je to levné. Nikdy a nikde. Není. Ale 150MB na měsíc mi stačí - i na tu navigaci, i na ty mejly. Aktualizace aplikací mi probíhají jen přes Wi-Fi. Keše, stejně jako Ty, nahrávám před cestou do Oregona. Ale i tak se občas stihne něco změnit. Naopak na našich operátorech se nikdy nic nezmění. Alespoň to nečekám v nejbližších letech. Takže jim těch pár korun navíc klidně dám, když už jsem si ten telefon koupil... :-D Ale máš pravdu, nepotřebuju to. Je to prostě jen luxus, který si můžu (a jsem ochoten) dovolit. Každý si za své peníze dopřeje něco jiného.
  • 0

#35 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 13:25

..... a protože si ten luxus dopřává tolik lidí, tak se jim ten byznys vyplatí. Proč by měli zlevňovat? Dokud bude dostatečná mediální masáž, lidi budou surfovat po blbinách. A internet v mobilu nepoužívají jen kačeři.
  • 0

#36 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 14:29

Největší uživatelé jsou fejkbůkaři, kteří potřebují vždy a všude sdělit, jakou mají zrovna stolici... B)
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama