Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logy, které napovídají


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Pechousci

Pechousci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:30

Máme jednu keš, u které není hned na místě jasné, kde ji hledat. Někomu to trvá déle, než se rozsvítí. Trápí nás však logy, které opravdu hodně vyzradí a dost napoví. Jak to řešíte? Žádáte o změnu logu, mažete je nebo to prostě necháte být? Někdy mi přijde, že kačeři u logování nemyslí...
  • 0
Pechoušci

#2 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:33

Nejdrive pozadam o zmenu, pokud je to vazne velky spoiler, rovnou sifruji (permanentne)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:37

Nad místy, kde se v listingu zobrazují logy, je napsáno tohle:

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Takže kdo nechce nápovědu, tak by neměl číst logy předešlých lovců.

S tím nic nenaděláš, oprávněné logy mazat nemůžeš a spousta lidí prostě myslet nehodlá ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:38

Snad se mi to stalo asi 2x z pozice nalezce kese, ze se autorovi nelibil muj log, pac jsem (samozrejme neumyslne) neco naznacil. Napsali mi mail, ja samozrejme log obratem upravil oni mi podekovali a vsechno v pohode. Tak jim pripadne napis. Teoreticky taky jako majitel kese log zakryptovat (coz neni k nicemu), nebo smazat (coz je zas dost drsny a urcite bych to nepouzil pokud nejde o nejaky extremni pripad).
  • 0

#5 Pechousci

Pechousci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:38

Já jsem také doteď pokaždé žádala o změnu, ale nechci být moc prudící owner...
  • 0
Pechoušci

#6 Pechousci

Pechousci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:40

Právě koukám, že log patří kačerovi, který začíná, našel teprve 2 keše, hezky mu napíšu co a jak, určitě to pochopí :)
  • 0
Pechoušci

#7 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:41

Pechousci napsal/a:
Já jsem také doteď pokaždé žádala o změnu, ale nechci být moc prudící owner...

zadat o zmenu je naprosto v poradku. Proste je spoiler a SPOILER, malou napovedu tam klidne necham, ale kdyz mi nekdo do logu napise temer 100% presny popis mista ulozeni, tak jsem jej take urychlene zadal o zmenu logu.
Mazani SPOILER logu jsem jeste neudelal, ale dovedu si predstavit pripady, kdy bych tak ucinil.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#8 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:44

tohle není pruzení, to je otázka jestli má být člověk ohleduplný na ty, kteří ohleduplní nejsou. A to se řešilo už dávno před tím něž byly nějaké družice na obloze. Žádostí o změnu formulace logu či vypuštění spoileru nic nezkazíš a do háje tě pošle tak jeden ze sta ostatní lidi jsou slušní. :-)
  • 0

#9 Pechousci

Pechousci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:44

Díky, pokud je žádost o změnu logu "poměrně běžná", nebudu si připadat hloupě, že chci někoho buzerovat.
  • 0
Pechoušci

#10 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 9:46

Pechousci napsal/a:
Právě koukám, že log patří kačerovi, který začíná, našel teprve 2 keše, hezky mu napíšu co a jak, určitě to pochopí :)

no vidíš, tak ho pochval, jakou si našel skvělou zábavu, poděkuj mu, že se vypravil právě na tvou keš a popros ho, aby vynechal anatomické podrobnosti. A vše bude jak má být.
  • 0

#11 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:04

nevim ale ja kdyz nemuzu najit kes tak procitam logy a jsem vdecny za kazdou napovedu kterou tam najdu, protoze mi prijde ze owneri neschovávaji kese pred mudly, ale hlavne pred kacery a snazi se ztizit nalezeni co nejvic, a pak dekuju za kazdy log ktery pomuze v nalezeni, zrovna v sobotu jsem byl po 4te na jedne kesi kterou jsem proste nemohl najit a diky poslednimu logu jsem zjistil ze jsem ze spatne strany plotu, takze me napovidajici logy nevadi tim chci tedy rict ze bych je nemazal ani neresil, nekomu se muze hodit
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#12 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:11

Lanc napsal/a:
nevim ale ja kdyz nemuzu najit kes tak procitam logy a jsem vdecny za kazdou napovedu kterou tam najdu, protoze mi prijde ze owneri neschovávaji kese pred mudly, ale hlavne pred kacery a snazi se ztizit nalezeni co nejvic, a pak dekuju za kazdy log ktery pomuze v nalezeni, zrovna v sobotu jsem byl po 4te na jedne kesi kterou jsem proste nemohl najit a diky poslednimu logu jsem zjistil ze jsem ze spatne strany plotu, takze me napovidajici logy nevadi


jo, tohle mi prijde jako rozum, ale kdyz ti nekdo do logu na D5 napise presny popis ulozeni tak, ze by to nasel pak snad uz i slepy, tak to je moc.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:37

Jednou jsem - u nové keše - musel bleskem smazat log s echt nápovědou (myslím, že to byla některá z Bezlistingů), skutečně to hodně kazilo hru. Napsal jsem těm kačerům, ať se prosím zalogují znovu a bez spoileru.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:38

Do listingu bych napsal upozornění: Log se spoilerem bude bez upozornění smazán... Dotyčný log se spoilerem bych smázl (i když strikně vzato, neoprávněně) a kačerovi bych poslal mail nebo SZ ve kterém bych mu napsal ať se zaloguje znovu - bez spoilu. Citecka byl o minutu rychlejší...:D
  • 0

#15 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:39

Mě se to stalo jednou z pozice ownera keše - a nechal jsem to být, protože o nic nešlo, keš je snadno nalezitelná a je v tak nepřístupném místě, že by ani nemusela být schovaná. Asi třikrát se mi to stalo z pozice hledače - owner mi napsal, já si to uvědomil (při psaní logu to člověku ne vždycky dojde) a log jsem opravil. Naposledy dneska :-) Na druhou stranu, přesně jak píše Lanc - mnoho ownerů se snaží keš zamaskovat tak, aby ji nemohli najít hlavně kačeři. Místo abych přehraboval trávník někomu přímo pod okny, kouknu na hint. Když je to obvyklé: "nezmoknu / hnědá / visí / magnet / hledej šmudlo / mimikry / nic", tak jdu samozřejmě do logů a hledám sebemenší náznak, za který jsem pak vděčný.
  • 0

#16 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:48

Hedgehog_Family: Naprostý souhlas, taky někdy ze zoufalství když nemůžu najít, tak jedu do logů, většinou tam člověk najde natrknutí a hned mu to dojde. Jinak já mám jenom obyčejnou tradičku, tam není moc co vyzradit, a zatím jsem se s nějakým logem podobným vážného spoileru nesetkal, a to čtu všechny logy (momentálně 269).
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#17 Pechousci

Pechousci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 12:46

Naše keš je schovaná pouze před mudly, většině kačerů stačí atributy + hint a pozorné rozhlédnutí se po okolí. Jenže když napíše, že je u keše tma a vlhko, prozradí víc než musí... Nicméně, jedná se o začátečníka a o změnu logu jsem ho požádala v klidu a slušně... :)
  • 0
Pechoušci

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 12:49

Drobné nápovědy klidně v lozích nechávám. Sám jsem často za podobné nápovědy vděčný, protože často mohou napovědět, protože každý má trochu jiný úhel pohledu a to co se autorovi zdá samozřejmé, to druhému může připadat jako nepravděpodobné... Ostatně na samotných stránkách GC je napsáno varování: "**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links" A své kešky dělám pro to, abych kačery dovedl na pěkné místo, ne abych je trápil několikahodinovým hledáním. I mně se občas stane, že napovím v logu asi až moc. Přístup okamžitě smazat se mi ale nelíbí. Podle mě je správný postup slušně požádat o změnu a až když dotyčný nereaguje tak postupovat jinak...
  • 0

#19 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 11 červen 2012 - 13:21

Mám spoustu založených keší a spoustu přímo vyfocených skrýší, spoustu logů v nichž je nápověda. Přesto kačeři hledají a lamají si hlavu. Nemažu. Raději ať ji najdou než zryjí okolí jak čuňata. Taky jsem rád za záchranné stéblo, když mě postihne geoslepota. Pak kdo má v tom množství logů najít právě ten s nápovědou. Myslím vadit to může hlavně autorům, keší naschválných geotrapičských, které vyloženě zakládají pro potrápení kačerstva. Neříkám pokud je to potrápení tématem keše, jako dokázat někam vylézt, ujet nějakou vzdálenost, potrápit se s vyluštěním záhady, dát supermatematickou keš,.... ale spousta keší nemá ten námět a jde jen o rafinovanou skrýš bez logického duvodu - pro mě keš geotrapičská až naschválná. Wetu
  • 0

#20 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 14:26

wetu: Taky nelze než souhlasit. Ideální je nápověda: "pařez", když je keš uprostřed lesa. Takže signál nic moc, většinou to lítá okolo a v okolí dvacet pařezů. Jediné co to má za následek je, že jsou všechny pařezy kolem rozkopané a rozebrané. Příroda doslova "jásá", a hlavně to pak vypadá opravdu "krásně". A s tím jsem se i při svém počtu nálezů setkal už několikrát. Owneři by se měli zamyslet. Že zrovna jim připadá jasný jediný pařez, to neznamená, že je to jasné i ostatním.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama