Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logy, které napovídají


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 14:32

Keší mám už hodně a taky se mi docela nedávno stalo, že mi někdo napsal, abych opravil log, že je tam spoiler. Ani jsem si toho nevšimnul.
  • 0

#22 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 15:20

Pechousci napsal/a:
Já jsem také doteď pokaždé žádala o změnu, ale nechci být moc prudící owner...

Mam kes, kde od zacatku vsichni do logu psali proncip lusteni. Prvnich 14 dnu me relativne bavilo psat lidem at zmeni logy, ale po tech 14 dnech, kdy mi z dane kese prichazelo denne 5-10 logu me to uz prestalo bavit a ted uz to proste neresim. Kaceri ochuzuji ostatni o ten pocit ze to bez jakehokoli nakopnuti vylustili. Kdyz proste musi spoilerovat tak s tim ve vetsine pripadu nic neudelas
  • 0

#23 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 18:13

Čím déle geocaching děláme, tím více u svých keší napovídáme. Ne pro zjištění zašifrovaných souřadnic, ale pro nalezení krabičky na místě. Raději ať jdou lidi téměř najisto, než aby zmarasili okolí na kilometr daleko. Byť za tu cenu, že u tradiček či multinek nemáme nikdy větší složitost než 2. Pokud napovíme v logu u cizí keše, tak je to jen vedlejší produkt jiného záměru (třeba něco konkrétnějšího sdělit ownerovi keše). Sami ale taky často nápovědu v lozích vítáme ;).
  • 0

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 18:19

Mě někdo napsal na multině docela nápovědný log (pochopitelný až na místě). Nejdřív jsem přemýšlel, co s tím, ale teď když se mě někdo zeptá kde má chybu, odkazuju ho na tento log. Není dobré prozradit řešení šifry. Ale pravdou je, že když na něco nemůžu přijít, logy si pročítám.
  • 0

#25 Arzit

Arzit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 18:55

Obecně se spoileru pokouším vyhnout. Kdž už tam je,(protože se pokouším něco sdělit ownerovi) Pokouším se to napsat tak, aby to pochopil člověk který to místo dobře zná. Vzhledem k tomu, že lovím pouze s mobilem, pročítám logy pomalu víc než je zdrávo. Ono když mi to tvrdí jsi od keše 2m +-150m :-(
  • 0

#26 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:19

No... mi kdysi někdo pravidla nepravidla smazal log naprosto bez upozornění. Až po zpětném dotazu to bylo prý za "super minikeš" v logu, což měl být únik informace o velikosti schránky "other" přimagnetované uprostřed sídliště na ocelové konstrukci (klasická nanovka). Patrně tam, kde by i mikrovka byla velká, asi někdo mohl hledat regularku, takže jsem zalogoval znovu a místo pokecu o příhodě při odlovu a o pochvale provedení je v logu jen jediné slovo "nalezeno" :-) Tím u mě vyřešeno, jenže owner mazal logy docela často a ještě logoval rýpavé poznámky, tak není divu, že mu tam keš opakovaně nějaký labilnější jedinec sabotoval až do archivu. Takže bych doporučoval raději komunikovat a domluvit se na změně logu :-)
  • 0

#27 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 11:29

Nedá mi to sem taky něco nenapsat: Když píšu log, píšu v něm svoje zážitky z keše, k čemuž samozřejmě patří i zážitky z luštění (pokud si na něco k tomu v dané chvíli vzpomenu). Sice se snažím spoilery (podle "spoilerovistosti") šifrovat, ale root 13 z hlavy dešifruje skoro každý dlouhodobější kešer, takže se někdy snažím použít nějakou trochu jinou metodu než root 13, což má za následek riziko, že to nepřečte ani owner, ani ti, co již keš odlovili :(. Kdo v lozích hledá spoiler, ten ho tam věřím najde (zvlášť zkušení BFsti), pokud to nebudou jen logy typu "TFTC". Jo a taky si vzpomínám, že při aspoň jedné keši nám logy pomohly, protože keš měla snad to nejlepší maskování, jaké je možné.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#28 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 15:48

Mně malé nakopnutí v logu nevadí a uvítám ho. Ale občas narazím na log, kde je přímo vyfocený logující kačer. A to mně přijde fakt blbý. Prostě pokud jsem lama a nemůžu to najít, tak je to v 90% moje chyba a můžu nadávat jenom sama sobě. To samé s luštěním. Na co nemám, to nedostanu. Teď jsme lovili jednu T4.5 (ač nejsme žádní šplhavci), mám pár povedených akčích fotek, ale k logu je nedám, protože ač by nebylo zřejmé uložení, tak místo určitě. Spíš bych občas uvítala od ownera keše podrobnější popis nebo hint (ev. fotohint). Pak by se mohlo eliminovat rozebírání zídek, šťourání do pařezů...I když jak podrobněji popsat konkrétní pařez v lese? :)
  • 0

#29 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 16:17

Zatím jsem se nesetkal s logem, který by u mé keše nějak zásadně napovídal místo nalezení nebo princip luštění. To luštění ano, ale obtížnost je 2 a mysterka je to spíše proto, aby se kačeři trochu zasmáli. Ale mám tradičku, kde je účelem překvápko na místě. Pokud by někdo připojil fotku nebo napsal, o co jde, ochudil by ostatní právě o ten moment překvapení. V listingu jsem poprosil o respektování této "podmínky". Keška je mimo civilizaci, má jen něco přes přes 200 nálezů a jen 2x se mi stalo, že kačeři to v logu nerespektovali (ne všichni čteme kompletní listing). Nicméně po slušné žádosti o změnu logu to okamžitě napravili. Ničím jsem asi nepřispěl, jen jsem se chtěl podělit o pozitivní zkušenost. A ta je dobrá :)
  • 0

#30 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 20:47

Pokud log opravdu hodně napovídá, požádal bych autora logu o úpravu. Udělal jsem to asi ve třech případech a vždy úspěšně. Jinak to neřeším. Vždyť nám, autorům keší, jde přeci jenom o to, aby keš byla nalezena. Jak jinak bychom přišli občas ke krásnému logu, Určitě bych log nemazal.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#31 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2012 - 8:05

Nekra napsal/a:

Sice se snažím spoilery (podle "spoilerovistosti") šifrovat, ale root 13 z hlavy dešifruje skoro každý dlouhodobější kešer, takže se někdy snažím použít nějakou trochu jinou metodu než root 13, což má za následek riziko, že to nepřečte ani owner, ani ti, co již keš odlovili :(.


Co je to root 13? Jsem dneska nějaký natvrdlý :D
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#32 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2012 - 8:18

Bruca napsal/a:
Co je to root 13? Jsem dneska nějaký natvrdlý :D

To bude asi ROT13
http://wiki.geocachi...geocaching.com)
  • 0

#33 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2012 - 9:47

jo, ahááá. cvak. už. dík :)
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama