Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Garmin eTrex Legend - vyplatí se?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 10:55

Na turistiku stačí podle mě cokoli. Když nechytí signál tady, tak o kus vedle už jo, chyba 20 metrů je pro turistiku nezajímavá. Na turistiku je ale výhodný kompas, není dobré, když nevím, jak mám mapu orientovanou. Což je až od Visty výš. Legendy také umí mapu orientovat, ale jen za pohybu. Když zastavíš, nesmíš se s navigací otočit.
  • 0

#22 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 11:23

Ahoj, zpočátku jsem se lekl, s jakým "křápem" jsme nalovili skoro 1400 keší :-) ale my máme HCx a jak čtu je to tedy jiná třída... Jsme s ním docela spokojení, jen se z něj furt olupuje ta guma (známý problém) a někdy mu docela trvá, než nachytá družice (po větším přesunu - ale nevím jak je to u jiných) BTW: držák na kolo pro HCx - dá se někde sehnat za levno? Je tam kompatibilita s jinýmy typy etrexů?
  • 0

#23 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 12:24

Starýho Legenda jsem používala nejdřív na jízdu na kole, pak i na GC. Pak jsem přešla na HCx a nakonec na Oregona. Původní legend byl černobílý a opravdu dost často ztrácel signál. Např. vykloněním se z okna bytu se nechytil (mezi paneláky). Legend HCX je barevný (velká výhoda např. při jízdě na kole, že vidíš, co ta čára vlastně znamená, každá má svojí barvu), signál už na tom byl mnohem líp (z okna už to zvládal). Na gc Legend jde, ale je to o ručním klofání. Legend HCX to na rekreační GC zvládal v pohodě. Oregon se s těmihle nedá srovnat.. ohledně signálu a orientace v mapě srovnatelný s Legendem HCX, ale umí to mnohem víc věcí ohledně GC
  • 0

#24 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 12:27

Také bych pro jistotu upozornil na to, že do starého Legenda pasuje pouze mapa, která je dělaná přímo pro něj (i tak se ale do něj nevejde celá), a ta je už minimálně 6 let stará... Její novější verze neexistuje a současné mapy se do něj opravdu už nevejdou. A mám takové tušení, že vzhledem k tomu, že současné české TOPO mapy jsou v NT formátu, tak s tím si Legend už stejně ani neporadí...
  • 0

#25 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 13:21

pokud zvažuješ Dakotu, tak s chutí do ní. nemusíš řešit redukce pro připojení ke kompu, naposíláš si tam souřadnice, má keškový mod, takže se dá i zaznamenat si pokus offline, a pokud se rozhodneš časem pro premium účet, tak budeš lovit paper less, a za ty prachy....
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#26 washa_rednecks

washa_rednecks

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 13:56

Jen v rychlosti: Jeden kousek typu Garmin eTrex Legend mám ještě doma také. Kupoval jsem jej před cca 3 lety, když jsem s GC začínal. Vždy posloužil více než solidně. Výdrž baterie (čb display) je excelentní a s žádnou jinou navigací jsem na tom nebyl lépe. Ano, sám nyní používám z 98% mobil s navigací. Není nic pohodlnějšího pro odlov. Ať už máte datový tarif a lovíte "online" nebo si stáhnu mapy a keše pro offline použítí a vyrazím lovit kamkoli, kdykoli. Nicméně bych i v dnešní době starého pomocníka nezahazoval. Perfektní do terénu, nemusím se bát, když mi "upadne", když na něj prší, nemusím sebou tahat 4 náhradní baterie (jako teď u Samsungu a HTC). Nahrát keše jde taky hromadně a celkem pohodlně přes GSAK i GG při připojení přes USB. Se signálem jsem nikdy neměl potíže, jak někteří zmiňovali, přesnost občas horší, ale celkově spokojenost...
  • 0
Washa Rednecks alias .wr!
// go hard or die tryin' //
Samsung Galaxy Ace, c.geo, Locus
HTC Evo 3D, Locus Pro
Samsung Galaxy Mini, a.drake, c.geo
HTC TouchPro2, PocketDrake, GCz
Sony Ericsson W715i, Handy Geocaching
Garmin eTrex Legend, MapSource
GeoGet, MOBAC

#27 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 10:53

JardaLosAngel napsal/a:
Ahoj, na Aukru tyhle staré cernobile eTrexy GPS lezou nesmyslne vysoko, podle mne vubec nema smysl se ji tam zabyvat, staci mrknou na stare aukce, kam to leze (na Aukro casto premrstene ceny kolem 1.000,- - 2.000,-, casto navic bez drzaku na kolo a instalacniho CD s mapami).

Teď vidím, že na AUKRO se i nejjednodušší GEKO 101 (tzn. bez kompasu, barometru, map, možnosti připojit PC, na pouhých 250 bodů a na mikrotužky, tudíž s nevelkou výdrží…) vyšplhalo na 997 Kč bez poštovného! Tak hergot, kdo to kupuje, když jsme tu všichni tak chytrý?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 10:58

Trhac napsal/a:

JardaLosAngel napsal/a:
Ahoj, na Aukru tyhle staré cernobile eTrexy GPS lezou nesmyslne vysoko, podle mne vubec nema smysl se ji tam zabyvat, staci mrknou na stare aukce, kam to leze (na Aukro casto premrstene ceny kolem 1.000,- - 2.000,-, casto navic bez drzaku na kolo a instalacniho CD s mapami).

Teď vidím, že na AUKRO se i nejjednodušší GEKO 101 (tzn. bez kompasu, barometru, map, možnosti připojit PC, na pouhých 250 bodů a na mikrotužky, tudíž s nevelkou výdrží…) vyšplhalo na 997 Kč bez poštovného! Tak hergot, kdo to kupuje, když jsme tu všichni tak chytrý?


no ja ji mel, byla to kouzelna krabicka :). a ta vydrz - ta byla opak nez co pises. snad lepsi, nez soucasne velkodiplejove colorado, oregon. ono to skoro nic nezralo, nevykreslovalo, nepocitalo ..... :).
  • 0

#29 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:22

Měl jsem GEKO 201, což se dalo propojit s PC, ale s výdrží AAAček jsem spokojený nebyl, zejména s akouši (650 mAh).
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 14:17

Dr@ke. napsal/a:
Myslite si, že se ještě vyplatí kupovat si tuto GPSku? Když by byla třeba za 300-500,- ? Je starši, ale mapová, tak jestli to má vůbec smysl. Děkuji za odpověď :)


Za tři stovky ano, za pět stovek ne. Našel jsem s tím svých prvních pět stovek keší, ale občas jsem ze signálu šílel. Ale oběhal jsem s tím třeba Knoflík, který je celý v lese (trvalo mi to dva dny...).
  • 0

#31 pavelsrnecek

pavelsrnecek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2012 - 23:34

Já se přidám do diskuze přemýšlím nad navigací zatím používám mobil, ale s tou baterii je to hrůza a signal v hustém lese taky nic moc. Mám vyhlídlou Dakotu 20, ale je to na mě zbytečně moc peněz za novou. Starší už jde, ale je jich málo na koupi. A k tématu jak je to s paměti když vezmu, že dakota 10 nemá slot a má jen 850 MB jak je to s mapami a stahovaní keší. Na nic jiného navigaci nepotřebuji jen na geocaching. Předem děkuji za odpověď ohledně 850MB v 10-tce.
  • 0

#32 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 4:58

...ale stejne to byla romantika s čb etrexem odlovit par set kesi, pochopit logiku kesovani, souradnic, fungovani signalu GPS, non-paperless listingu a pak pokorne presedlat na cokoliv lepsiho ;)... (jo a pred 12 lety jsme mel skodarnu stopetku :D )
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#33 pavelsrnecek

pavelsrnecek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 8:44

prosím o odpověď výše a ještě jsem se dozvěděl: "Nová řada navigací eTrex jako první umožňuje využít spolu s americkými družicemi GPS, využívat i signály z ruského družicového systému GLONASS. GLONASS přibližně o 20% zkrátí čas zaměření navigace a při využití obou systémů GPS i GLONASS může přijímač detekovat až 24 satelitů, čímž se výrazně zpřesňuje poloha zaměření." tak jsem se chtěl zeptat jak s tímto máte zkušenost jestli to oproti dakotě je opravdu tak výrazné protože proti etrexu hovoří malinkatý dispej :-(
  • 0

#34 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 10:27

pavelsrnecek napsal/a:
Já se přidám do diskuze přemýšlím nad navigací zatím používám mobil, ale s tou baterii je to hrůza a signal v hustém lese taky nic moc. Mám vyhlídlou Dakotu 20, ale je to na mě zbytečně moc peněz za novou. Starší už jde, ale je jich málo na koupi. A k tématu jak je to s paměti když vezmu, že dakota 10 nemá slot a má jen 850 MB jak je to s mapami a stahovaní keší. Na nic jiného navigaci nepotřebuji jen na geocaching. Předem děkuji za odpověď ohledně 850MB v 10-tce.


Po 4 letech s Legendem jsem si teď koupila Dakotu 10, protože jsem nechtěla investovat moc peněz za něco, co nevyužiju případně se bez toho bez větší újmy obejdu (dala jsem za ni kolem 3100). Vejde se tam mapa celé ČR, varovali mě, že tam nedám celou Evropu, ale až pojedu ven, nemusím tam mít zase ČR. Nahrávám si PQ oblasti kam jedu, bohužel nevím kolik se mi tam vejde nahrát keší, ale zatím jsem víc nepotřebovala (stačí mi oblast kde budu + caches along route na cestu. Záleží na tom co kdo potřebuje, já si raději nahraju jen to kam se chystám na víkend, než každý týden aktualizovat a mít gps plnou všech keší v ČR, když tam stejně nejedu. Se zaměřením problém nemám, ale je fakt, že jsem si nestěžovala ani na Legenda :P, ale tady je to lepší. Existují samozřejmě lepší stroje, jde o cenu a náročnost uživatele, mně 10 stačí a jsem naprosto spokojená.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#35 pavelsrnecek

pavelsrnecek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 11:06

Majus a to máš jakou mapu v té Dakotě a kolik zabírá místa a kolik zabírá místa keš s listingem?? děkuji za odpověď
  • 0

#36 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 15:09

pavelsrnecek napsal/a:
Majus a to máš jakou mapu v té Dakotě a kolik zabírá místa a kolik zabírá místa keš s listingem?? děkuji za odpověď


Momentalne mi to pise: 657 MB free of 911 MB, takze mam furu jeste volnyho. Mam tam nahranou TOPO 2011, ktera byla k navigaci 1:25 tis. a 2 PQ o cca 500 kesich vcetne WPTS. Jedno PQ vyjde zhruba na 5MB, kolik ma jedna kes tezko rict, v radu kb, zalezi na obsahlosti listingu.

Tady neco od Garminu, z toho usuzuju, ze 10 a 20 jsou na tom stejne:
http://podpora.garmi.../article/000056

O 10 jsem diskuzi nenasla, ale vzhledem k predchozimu by teda melo tohle platit i pro 10.
http://www.geocachin...thread_id=19741

No a tady bych rekla je to vysvetleno uplne jasne:
http://forums.ground...howtopic=258812

Akorat teda info z ceske podpory Garminu se neztotoznuje s infem z anglicke diskuze ohledne poctu PQ, ale tohle by nemel byt problem, protoze i pokud by tech pq mohlo byt "jenom 200", tak chci videt nekoho, kdo nahrava 200 kesi po jedne, na to je stejne treba udelat PQ, a pak se da 2000 kesi dosahnout s pouhyma 4 PQ (nekdo psal, ze vic nez 500 kesi z jednoho PQ neprecte, ale nemam to vyzkouseny).

Takze s kesema nebude problem kvuli velikosti pameti, ale limit je v tom kolik kesi dokaze zpracovat navigace. - Tohle se da obejit prevedenim kesi na POI, coz teda neumim a ani nepotrebuju.

Pokud tu je nekdo kdo tomu rozumi, tak at me pripadne opravi ci doplni, nejsem zadnej odbornik, taky jenom hledam na netu.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama