Přejít na obsah


Fotka

Figuranti pro záchranné psy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Blumdogs team

Blumdogs team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 10:17

Chcete si vyzkoušet jaké to je být keškou? Jak se asi cítí opuštěná krabička uprostřed lesa? Ten pocit, když už se hledač blíží. Tu radost z nalezení a občas i tu bezradnost, když na Vás někdo jen šlápne a jde dál? Tohle všechno si můžete vyzkoušet jako figuranti.

Hledáme lidi ochotné zúčastnit se výcviku a závodů záchranných psů z celé ČR. Nepotřebujete žádné speciální znalosti nebo vybavení, jen byste neměli mít strach ze štěkajícího psa.

Veškeré informace a možnost zapsat se do naší databáze najdete na webu http://figuranti.webnode.cz/

Budeme se těšit na setkání!

P.S. V loňském roce proběhlo podobné cvičení formou eventu, ale opakovat to zřejmě již nebudeme. Zájem byl veliký a kapacita velmi omezená, což vyvolalo řadu negativních reakcí. Samozřejmě ale mohou být naše záchranářské akce ideální možností pro setkání s dalšími kačery, výměnu CWG a dalšího trekovatelného materiálu. O možnostech společného odlovu v blízkosti akce snad psát nemusíme. :-)
  • 0

#2 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 10:48

Moje známá kdysi vyzkoušela, jaké ke to být keškou v zimě. Strčili ji do bedny a rolba ji zahrnula sněhem… Čili výcvik lavinových psů.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3 Blumdogs team

Blumdogs team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 11:00

:-) Tak to my zatím hledáme hlavně lidi pro trénink plošného vyhledávání - tedy osob ztracených v terénu, případně sutin - osoby zavalené při zřícení budovy. Právě na plochy se nám kačeři výborně osvědčili... mají svou gps a umí se dostat na předem určené místo a zvládají orientaci a pohyb v terénu, takže organizátorům odpadne zdlouhavá práce s umísťováním figurantů.
  • 0

#4 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 13:51

uz sem zaregistrovanej :-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#5 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 14:31

Možná blbý dotaz, ale zeptám se. Ráda bych někdy zkusila být figurantem. Jak jsem koukala, bývá to třeba celodení akce a já nevím kam bych vrzla v tu dobu svého hafana. Asi je uplná blbost dělat figuranta se psem že?
  • 0

#6 Blumdogs team

Blumdogs team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 15:25

Ahoj, se psem opravdu figuranta dělat nejde, ale akce nejsou vždy na tak dlouho... Třeba menší trénink může být na 3-4 hodiny a i tam jsme za figuranty vděční. Je totiž důležité, aby psi trénovali na různé lidi. Teď zrovna máme na webu jen vícedenní soustředění, ale jistě budou další. Ono přes léto je to takové komplikovanější (prázdniny, dovolené, tábory...), ale určitě přibydou další akce :-)
  • 0

#7 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 16:15

Zajímavé. Co 10ti leté děti? Ty se taky hodí?
  • 0

#8 Blumdogs team

Blumdogs team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 16:23

Děti se můžou zapojit také, ale samozřejmě jen v doprovodu rodiče. Záleží na typu akce a domluvě s organizátorem - na některé akce to možné je, na některé ne.
  • 0

#9 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2012 - 21:33

už jsme se do nějaké databáze hlásili loni, dokonce jsem si i s nějakou slečnou pak psala... a hledat mě nikdo nechtěl :( :(
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#10 deepeyes

deepeyes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2012 - 12:10

Registrace provedena. Takové akce je třeba podporovat.
  • 0

#11 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2012 - 12:29

Zaregistrováno. Jsem pro každou pomoc která bude někde vidět
  • 0

#12 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2012 - 17:10

tož tam taky jsem.. může to být zajímavé... doufám že tam aspoň budou kešky...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#13 Blumdogs team

Blumdogs team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2012 - 18:21

Moc děkujeme všem, kteří se rozhodli zapojit se. Klidně přizvěte i své kamarády a známé, které by to mohlo zajímat. Snad se brzy uvidíme na nějaké akci. A pro všechny figuranty-kačery bude prý i speciální CWG ;) Aktuálně je možnost přijet do Kaznějova v termínech 6.-7.7. a 16.-19.8. Klidně i jen na část akce!
  • 0

#14 Blumdogs team

Blumdogs team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 9:51

Tak je to tu. Figuranti mají své vlastní CWG, které nám darem vyrobila firma GeoGadget. Tato CWG bude možné získat pouze na našich akcích (nebudeme je umisťovat do keší ani vyměňovat a pro každého kačera je připraven pouze jeden kus), proto budou jistě vzácnou ozdobou každé sbírky.
Takže se těšíme na viděnou na některé naší akci ;)
CWG k vidění a další informace zde:
http://www.figuranti...g-figuranti-cz/
  • 0

#15 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 11:05

Dalo by se toto CWG získat zpětně? Už jsem se registroval na webu a byl jsem účastníkem onoho eventu v Rokycanech...
  • 0

#16 Blumdogs team

Blumdogs team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 18:05

2 mirotiro: Pokud myslíš CWG Figuranti.cz, tak to nelze - tou dobou ještě neexistovalo. Jestli myslíš CWG onoho eventu, tak ti můžu poslat kontakt na organizátora a musíš se domluvit přímo s ním. Bude také v Kaznějově, když bys plánoval se zúčastnit této akce.
  • 0

#17 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 17:13

http://www.figuranti...akce/atesty-mv/

Začátek akce: 10. 5. 2013, 8:00
Konec akce: 11. 5. 2013, 6:00
Místo konání: Dobrotice (okr. Kroměříž)
Typ akce: Plochy
Potřebný počet figurantů: 6-10
Nutné vybavení: nevýrazné oblečení do terénu (maskáč apod.)
Doporučené vybavení: karimatka, outdoor oblečení - proti dešti i chladu
Info:
Jedná se o atesty Ministerstva vnitra - plochy. Denní hledání bude probíhat od cca 9:00 hodin do 18:00 hodin a noční hledání od cca 21:00 do1:00 až 5:00 hodin (podle počtu psovodů postupujících do noční části atestu). Figuranti nemusí být po celou dobu stejní, takže se lze přihlásit jen na denní nebo noční část a nebo na celou dobu atestu.


Více zde: http://www.figuranti...akce/atesty-mv/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#18 GeoCule

GeoCule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 21:21

Tak už jsem se také registrovala :-D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama