Přejít na obsah


Fotka

Cache Reviewer Needed 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 16:12

Říkejte si tomu jak chcete, třeba anglicky cache reviewer, approver, nebo česky schvalovač. Mám pro vás ještě jedno synonymun, tentokrát latinské: cenzor. Toto slovo je historicky v naších zemích velice neoblíbené a možná i proto v této diskuzi zatím nezaznělo. Co je ještě horší, tento požadavek přichází ze "země neomezených možností", která se vždy chlubila a doposud chlubí tím, že její občané jsou těmi nejsvobodnějšími na celém světě. Přečetl jsem si na stránkách tohoto fora že: "...ale jak uz tu kdosi zmiňoval, je to americka hra a ma daná pravidla..." . Omyl pánové, geocaching je celosvětová hra. Je to stejný nesmysl jako tvrdit, že cvrnkání kuliček je česká hra, která má daná prvidla tím, že se cvrnká palcem pravé ruky a kdo tak nečiní a cvrnká např. ukazováčkem levé ruky tak s námi nebude smět nadále hrát. Pokud jste natolik nesamostatní a neschopní, že nad sebou potřebujete neustálý dohled, který vám bude říkat co smíte a co ne, pak jste opravdu na nejlepší cestě svolat Ustanovující sjezd Českomoravského geocacherského svazu napsat nová pravidla hry určená jen pro Českou republiku a zvolit si nejen hlavního cenzora ale i cenzory regionální (krajské ba i okresní). Nestačilo by prostě vytvořit si každý sám pro sebe určitý základní kodex geocachera? Nechodit tam kde je vstup zakázán a ani tam nepokládat cache, nepřekračovat hranice přirodních rezervací apod. Velice jednoduše řečeno: pouze ctít zákony této země. A k tomu ještě pár maličkostí, které dodržují snad všichni účastníci této hry, např. nezakopávat cache do země, nezakládat cache, o které se nemohu dále pečovat, aj. A naučím vás ještě jedno cizí slovo: ignorovat. Ignorovat cache, která jsou umístěna v rozporu se zákony nebo základním geocacherským kodexem. Zveřejnit informaci o takové cache např. v tomto foru a myslím, že cache, kterou nikdo nenavštíví, jako by tam ani nebyla. Vždyť vás nikdo nemůže k ničemu nutit! Snad jen několik šílenců, honících se za "geobody" z počtu ulovených cache nebo FTF, uveřejněných na různých statistických, nebo ve formě obrázků na jistých webových stránkách. Ale to je opět jen a jen jejich svobodná volba a rozhodnutí! V tom ale právě asi vězí ta krása geocachingu. Svobodná volba, rozhodování a naprostá nezávislost. Jakým právem rozhodne Velký Cenzor Inkvizitor, že např. tato virtuální cache je nezajímavá. Možna pro něj, ale pro spoustu jiných by mohla být velice zajímavá. Co se stane, pokud si vymyslíte nějaký jiný druh geocache. Řekne, ne, my ukazováčkem levé ruky kuličky necvrnkáme? Jakým právem ukáže palcem nahoru (cache bude žít) nebo dolů (cache zmizí v odpadkovém koši serveru). On Velký Neomylný páter Koniáš. A pokud budete protestovat a učiníte tak opakované, upálí vás na hranici (váš nick se ocitne na blacklist). Tuto skutečnost již pochopili geocacheři na celém světě, kromě České republiky, kde je 100% všech cache registrováno na geocaching.com. Věřím, že z vás musí mít TPTB (The Powers That Be) z geocaching.com velkou radost. Jste skanzen, ba přímo rarita! Podívejte se na Slovensko, Maďarsko, porozhlédněte se po Evropě. O tom je geocaching - o svobodě! O svobodě rozhodování, volby a výběru!
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 16:27

S těma 100% pravdu nemáš. Podívej se na http://www.prdelka.net/geocaching/. Když pomineš ty obrázky v baneru, který tam Groula dal pro svoje potěšení, tak zjistíš, že tam jedna cache je. I když už je nefunkční. Na GC.COM ji právě pro její dočasnost neuznali (i když procházka po pražských kravách mohla být zajímavá) a tak jí Groula dal sem. Dokonce se našli i tací, kteří si trasu prošli, i když jim nešlo o bod :-) Myslím, že si zapoměl zmínit jeden důležitý faktor. Člověk, který keš zakládá, tomu věnuje spoustu času (někdy i dost peněz), a pak někdo řekne, že tohle nejde...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 16:28

Tuto skutečnost již pochopili geocacheři na celém světě, kromě České republiky, kde je 100% všech cache registrováno na geocaching.com. Věřím, že z vás musí mít TPTB (The Powers That Be) z geocaching.com velkou radost. Jste skanzen, ba přímo rarita! Podívejte se na Slovensko, Maďarsko, porozhlédněte se po Evropě. O tom je geocaching - o svobodě! O svobodě rozhodování, volby a výběru!


Řekl bych to takto - máme cache registrované u groundspeaku, musíme tedy jet podle jejich pravidel. Pokud bychom chtěli cache registrované jinde, určitě by to šlo podle jiných pravidel. Ale pak ta hra okamžitě ztratí část kouzla. Např. tím, že z logů českých caches by zmizely záznamy psané cizinci na návštěvě u nás.

Vím, o čem mluvím - na návštěvě v Maďarsku jsem chtěl hledat, a právě maďaři jedou vlastní systém "paralelně" s grounspeakem. A na mimo-maďarské návštěvníky kašlou. Hledat cache popsanou jen v madarštině je lahůdka. Nakonec jsem efektivně byl schopen hledat jen tři cache stažené z gc.com, protože ty měly díky groudspeakovským pravidlům i anglický popis.

Pokud vím, tak naopak slováci se z původního vlastního systému vrací k gc.com a i cache, které dřív na gc.com nebyly, už se tam objevují.

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 16:42

par poznamok: pises zaroven, ze geocaching je celosvetova hra, a adorujes (to je cudzie slovo, tak Ti ho tiez prelozim - oslavujes) Slovensko alebo Madarsko (na Slovensku sa nastastie situacia zlepsuje :) - takze napr. v Madarsku, kde je vacsina cache na narodnej stranke, zrozumitelnej iba Madarom, sa akosi ten celosvetovy aspekt (dalsie cudzie slovo - prelozim Ti ho - hladisko) straca, nemas taky vzdialeny pocit, ze si protirecis? Suhlasim s Tebou, idealom (prelozim - vysoky ciel) je byt zodpovedny za svoje spravanie, dodrzovat pravidla - to mas stopercentne pravdu - tak preco Ti tak vadi, ked sa na to niekto pozrie? Mne osobne nevadi, ked niekto skontroluje, ci je vsetko v poriadku - Ty sa tvaris ako posol slobody - tak preco Ti vadi, ked to niekomu takto vyhovuje? Dokonca Ti musim vytknut jednu statisticku chybu - prepac, zabudol som Ta naucit, co znamena statistika - nastroj pre zhromazdovanie dat a ich kvantitativnu interpretaciu - je tam vela dalsich cudzich slov, ale snad to do vecera rozluskas - takze minimalne jedna cache je v Cechach prihlasena aj na Navicache, ak Ti ide o to... Snad sme na tom nasom skanzene vylozili na strechu roubenky satelit - to vies co je, ze? Tak si sa naucil nejake nove slovicka, vidis aka prospesna debata...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 19:01

No jo Andy a o tom to prave je o svobode a vyberu, tak nas nech spokojene vybirat. Jo hele, kdyz jste tady vsichni ty odbornici pres cizi slova a tak. Nevite, jak se rika takovemu tomu beduinskemu obleceni, jestli vubec nejak? U tohohle fora se clovek obcas nasmeje vic nez u Futuramy. Skoro bych zalozil novou kolonku na vtipne prispevky, aby je clovek chtejici si zlepsit naladu nemusel dlouho hledat.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2005 - 18:14

No já myslím, že pravidla by měla vždy odpovídat místním zvyklostem. Na rozdíl od Ameriky ti tady nikdo neustřelí prdel m16kou jen proto, že jsi mu šlánul na jeho pole ;-)


Četl jsem "americká" pravidla (celkově mi přijdou docela soudná) a vycházet z nich musíme, jsou to pravidla pro celý gc.com. Národní izolacionismus distancující se od mezinárodního geocachingu bych fakt nevolil. Jsou ale lokální specifika, jsme jiný světadíl, něco se tu bere vážněji a naopak. Tohle by měl právě lokální reviwer brát v potaz při schvalování, od toho tu konec konců je, jako znalec místních poměrů. Nejsou to ale jiná, "česká" pravidla, ale právnicky řečeno zužující nebo naopak rozšiřující výklad obecných pravidel, který zohledňuje zdejší poměry. Udělat nějaký výkladový dokument pro ČR by asi bylo dobré, ale možná se vytvoří až časem na základě názorů fora a "rozhodovací praxe" reviewera.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 16:39

myslim, ze sa nezhodneme na zakladnych pojmoch ako je sloboda, cenzura atd.
a to zrejme preto, ze mas svoj vlastny vyklad, ktory zial nemozes skoro s nikym zdielat.
spiatocnictvo vlastnych narodnych stranok oznacis za pokrok, pravidla za utok na slobodu,atd.
oznacujes vsetkych okrem seba za otrokov a slepych ludi.
prepac, ale moju uctu si si tymto prispevkom neziskal...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2005 - 13:21

Řekl bych to takto - máme cache registrované u groundspeaku, musíme tedy jet podle jejich pravidel. Pokud bychom chtěli cache registrované jinde, určitě by to šlo podle jiných pravidel. Ale pak ta hra okamžitě ztratí část kouzla. Např. tím, že z logů českých caches by zmizely záznamy psané cizinci na návštěvě u nás.


No já myslím, že pravidla by měla vždy odpovídat místním zvyklostem. Na rozdíl od Ameriky ti tady nikdo neustřelí prdel m16kou jen proto, že jsi mu šlánul na jeho pole ;-)
Nechci tady polemizovat o míře svobody a demokracie v Americe, to je hodně subjektivní. Ale vychvalovat některé višegrádské za to, že si jedou na vlastní systém... No to snad ne! Je-li to hra globální, měli by se do ní mít možnost zapojit všichni. Co je svobody na tom, že Maďaři, Poláci nebo část Slováků nerespektuje pravidla? To svědčí spíše o něčem jiném... Když pojedeš na výlet do Polska a budeš chtít kešovat, kde budeš hledat nějaké informace? Na Groundspeaku! A co tam najdeš? Nic... Pak musí szukat na jejich portálech a lovit, jestli náhodou nemají nějaké vlastní stránky, na kterých by něco nebylo uveřejněno. No a co vyšukáš? Hafo odkazů na barco jiného a mezitím třeba taky http://www.garmin.pl...hp?mod=geocache se čtyřmi skrzynkami, http://plrecgps.pp.o...ew/GPS/Geocache s obecnými informacemi nebo http://geocaching.gp...gi-bin/ge.pl...
Opravdu hezký svět...
Já jsem pro dodržování obecných pravidel s akceptováním místních specifik, vyhýbání se CHKO a NP a zanechání těchto zbytečných diskusí.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 20:08

Nevite, jak se rika takovemu tomu beduinskemu obleceni, jestli vubec nejak?

Dlouhý plášť se nazývá dišdaš, pokrývka hlavy je gutra a černý provaz je ogal. U žen se černý plášť nazývá abaja, šátka na hlavě je hidžáb. Navíc ještě některé ženy nosí masku přes obličej, které se říká burkka.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2005 - 0:32

Abych to vysvetlila, to je Alkesuv tezko srozumitelny, metatextovy vtipek, odkazujici na ponekud jinou internetovou ?diskusi?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2005 - 14:54

Já jsem pro dodržování obecných pravidel s akceptováním místních specifik, vyhýbání se CHKO a NP a zanechání těchto zbytečných diskusí.

Nebylo by správnější psát Státní přírodní rezervace a Přírodní rezervace, než CHKO?
Většina oblastí v CHKO nemá výrazněji jinak upravený pohyb osob než "běžná krajina".
U Národních parků je problematika složitější, ale opět, většina plochy volný pohyb pěších umožňuje.

Nebylo by na místě dát jednoznačný český text, kde budou vycitované podmínky, které musí geocache na území ČR splňovat?
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 20:54

O tom je geocaching - o svobodě! O svobodě rozhodování, volby a výběru!



A proto jsem se svobodně rozhodnul - všechny cache budu uveřejňovat pouze na geocaching.com a vždy v anglické i české verzi.... Maďarské či ruské stránky jsou spíše vzorem arogance vůdči nemaďarsky a nerusky čtoucím geocacherům. Toť vše. Jinak pravidla, někdy možná tvrdá a možná i na první pohled zbytečná má každý sport či společenská hra a nikdo se nebouří proti tomu že existují. Maximálně se vývojem upravují...

Stále mne vrtá hlavou kdo se skývá pod nickem Andy.... :((, bojí se snad odhalit svojí geoidentitu??

Michal
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2005 - 1:02

Abych to vysvetlila, to je Alkesuv tezko srozumitelny, metatextovy vtipek, odkazujici na ponekud jinou internetovou ?diskusi?

Ja za to nemuzu, ze se jistemu cloveku nelibilo spojeni beduinska kutna. :-) Ted mi nekdo budete muset vysvetlit, co znamena metatextovy.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 21:30

Stále mne vrtá hlavou kdo se skývá pod nickem Andy.... :((, bojí se snad odhalit svojí geoidentitu??

Ja myslel, ze Andy se jmenuje Ferda, ale mozna jde pouze o podobu ciste nahodnou (:
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2005 - 1:37

metatextovy = megatextovy
je to jenom překlep...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 23:02

Ja myslel, ze Andy se jmenuje Ferda, ale mozna jde pouze o podobu ciste nahodnou (:

Co me urazis, co jsem Ti udelal?
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2005 - 10:40

metatextovy = megatextovy
je to jenom překlep...

Teď je to všem opravdu jasné :-)

Asi nejsem ftipnej ... :-(((((((((((

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 June 2005 - 11:30

Metatextove je neco, co slovy popisuje jiny text, tedy "text nad textem". Asi jsem to ale nepouzila zrovna nejvhodneji - byla jsem dost ospala.
Jinak si myslim, ze vzhledem k tomu, ze jde o geocachingove forum, nemeli bychom tu takove kravinky vubec resit.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 23:04

Co me urazis, co jsem Ti udelal?

shit tak toto nevyslo ja som sa podpisal ako Ferda :))) ale vzalo to moj originalny podpis :)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2005 - 23:09

shit tak toto nevyslo ja som sa podpisal ako Ferda :))) ale vzalo to moj originalny podpis :)

tim padem jsi se prozradil. ja jsem si to beztak myslel, nikdo jiny tak dlouhe prispevky stejne nepise ;-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama