Přejít na obsah


Fotka

Garminí tracklogy - velikost, úschova


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:18

Možná by bylo lepší zeptat se přímo na nějakém navigačním serveru, nicméně zajímá mě váš názor na daný problém. Mám Garmina 60 CSx a když jsem někde delší dobu (typicky dovolená), kde není možné stáhnout prošlé tracklogy do počítače, dojde k naplnění vnitřní kapacity přístroje (10 000 bodů) a začne se přepisovat od začátku, případně se zapisovat přestane (dle nastavení). Nemáte nějaký tip, jak to v terénu řešit? Zkoušel jsem teď na dovolené experimetovat s ukládáním tracklogů jako prošlé trasy, ale ty mohou mít zase max 500 bodů, čímž jsem přišel o jakoukoliv použitelnou přesnost a za výsledek bych se tedy rozhodně nepochválil. Předem díky za vaše rady a nápady.
  • 0

#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:33

Zapni si ukládání prošlé trasy na kartu Ukládá to trasu na kartu v souborech po jednotlivých dnech jako *.gpx, kde máš komplet trasu, velikost je omezena pouze velikostí karty. Používám to takto na 60-ce už léta. Pokud se mi naplní vnitřní paměť, stáhnu si to z karty. Oproti ukládání tracklogů jako prošlé trasy to má tu výhodu, že to ukládá komplet data (tedy i s časy a jsou tam tedy i údaje o rychlosti). Menu - Prošlé trasy - Nastavení - Nastavení dat. karty - zaškrtnout "Uložit pr. trasu na kartu" PS.: Pokud tam toto zatržítko máš zatržené, tak už na kartě máš všechny trasy uložené po jednotlivých dnech, stačí je jen stáhnout do PC třeba přes čtečku karet ;-)
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 9:44

Roman_Jaromer napsal/a:
....
PS.: Pokud tam toto zatržítko máš zatržené, tak už na kartě máš všechny trasy uložené po jednotlivých dnech, stačí je jen stáhnout do PC třeba přes čtečku karet ;-)


Stačí GPSku přepnout do režimu USB disku, to vyřešíš na USB kabelu přes tlačítka.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 15:18

Děkuji, přesně něco takového jsem potřeboval (a díky i za navigaci v menu). Určitě vyzkouším.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama