Přejít na obsah


Fotka

Oregon 550t - prosba o radu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 rosomak1

rosomak1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 19:58

OK. Tvůj postup funguje. Jak se ale dostanu z mapy na kompas, který mne povede k zadanému cíli. Zkrátka to potřebuji, když vypočítám finální souřadnice a potřebuji se na ně odněkud dostat.
  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 23:06

Ach jo, to jsou rady. Založit waypoint pochopitelně lze a lze na něj navigovat. A je to nejlepší, když chceš, aby ti ten bod zůstal. Ale jednorázově zadáš Kam vést - Coordinates. To tě dovede na ty souřadnice, ale příště se ti stejnou volbou přepíše. Tj. neuschováš ho pro příště. A pokud v terénu vyluštíš multinu a naviguješ se na ní, dej v jejím menu (Označit nález, zobrazit popis, zobrazit radu,...) volbu Next stage. Udělá to totéž - založí dočasný bod a naviguje na něj), ale zůstane ti aktivní listing a hint. A smazat založené waypointy můžeš jedině tak, že připojíš navigaci k PC a ze složky Garmin/GPX smažeš příslušný soubor. Jmenuje se Trasové body xx.xx.xxxx.gpx Ta x-ka jsou datum. Může se to lišit podle verze češtiny, já mám O450 a nemám ještě poslední firmware, kde se asi i čeština trochu předělávala.
  • 0

#23 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2012 - 5:18

Nic ve zlym, ale ty trasovy body (waypointy) jdou smazat i pres nastaveni -> vymazat, zadnej PC k tomu neni potreba...
  • 0

#24 rosomak1

rosomak1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2012 - 5:38

Děkuji za další rady, které pečlivě schraňuji, ale stále jsem nedostal tu pravou: Jak se dostanu na místo, od kterého jsem získal souřadnice. Jak mne tam šipka dovede?
  • 0

#25 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2012 - 9:44

rosomak1 napsal/a:
Jak mne tam šipka dovede?

No, pokud půjdeš tam, kam šipka ukazuje, tak časem do cíle dorazíš.
Já většinou využívám volbu výše popsanou přes menu Schránky s poklady - vybraná keš - Next stage, kde zadám nově vypočítané souřadnice. Pak se přepnu na kompas, používám kompas typu "hledání pokladu - aktiv" (typ kompasu se vybírá v pravém dolním rohu, nevím ale proč se ta volba jmenuje "Vyberte palubní desku" ). Tento typ kompasu má kromě šipky i údaj v metrech (či km) vzdálenosti Oregonu od zadaného cíle (Next stage) a tedy jdu tak dlouho, až dojdu do cíle (10-3m, dle aktuální přesnosti navigace). V případě navigování přes Waypoint lze použít kompas typu "Automobil".
Ovšem Oregon je mapová navigace, tak je vhodné použít nejprve její mapu - moje pozice je zobrazena jako modrá šipka, cíl je buď symbol keše nebo v případě waypointu třeba špendlík (záleží na vybraném typu zobrazení waypointu), spojnice mezi mnou a cílem je vyznačena jako růžová čára. Takto mohu volit pohodlnější cesty, vyhýbat se rybníkům, stržím, srázům,... K navigování pomocí kompasu přecházím až kousek od cíle.
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#26 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2012 - 11:32

Schranovat navody nestaci, musis to vyzkouset venku ;)Pak uvidis, jak to vypada a co to dela :)A neboj se tu a tam tuknout na neco v menu - dokud se nebudes hrabat v nastaveni, tak nemas co zkazit ;)
  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2012 - 17:15

petulinka1 napsal/a:
Nic ve zlym, ale ty trasovy body (waypointy) jdou smazat i pres nastaveni -> vymazat, zadnej PC k tomu neni potreba...

Jo, na to jsem si taky vzpoměl, ale to smaže všechny najednou. Bojím se, abych to někdy neudělal. Protože je tam mít chci. Na jedno místo jsme se vraceli třeba po půl roce a bylo pěkné hned posoudit, jak se to tehdy povedlo zaměřit.
Jenomže počet ručně zaměřených WP a počet waypointů u keší se sčítá a max. se jich vejde 2000. Už jsem za půlkou, a to si waypointy od keší neexportuju, jen jako POI. Takže mazat budu muset, časem.
  • 0

#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2012 - 17:23

A jak se dostat na souřadnice? Jakmile se na NĚCO naviguješ (Keš, souřadnice, bod zájmu, ...) tak po vypnutí mapy a zapnutí kompasu ten kompas ukazuje, kam máš jít. Pozor, musíš zapnout Směr a ne Kurs. Já to skoro nepoužívám. Na mapě máš nahoře datová pole, v nastavení máš výběr, jestli chceš žádné, 2, 4, nebo Palubní desku. O Palubní desce se psalo o kousek výš. Já si nastavuju, abych měl normálně 2 datová pole, v nich hodiny a přesnost GPS, při navigaci na něco 4 datová pole, v nich navíc Vzdálenost k cíli a Směr. Tím mám v tom datovém poli malou šipečku a mohu zůstat v mapě a vůbec nepřepínat na kompas. Ta Palubní deska dělá totéž, jen se z ní ještě dá přímo prokliknout do listingu keše. Tohle všechno je třeba vyzkoušet, nedá se to jen tak naučit.
  • 0

#29 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2012 - 21:53

mpik napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Nic ve zlym, ale ty trasovy body (waypointy) jdou smazat i pres nastaveni -> vymazat, zadnej PC k tomu neni potreba...

Jo, na to jsem si taky vzpoměl, ale to smaže všechny najednou.

WP můžeš samozřejmě přímo v oregánu smazat i jednotlivě - přes Waypoint Manager. Vybereš WP ze seznamu, a v menu máš i jeho vymazání.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 13:03

Ahoj, nevíte někdo, jestli se dá nastavit, aby se mi na mapě u trasového bodu místo kódu keše, ke které patří, zobrazoval název té keše? Díky
  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 13:21

Vime. Zalezi to na tom, co a jak exportujes. Pokud pouzijes GeoGet a jeho makro POIgarmin nebo GPXgarmin, muzes si to dokonce sam nastavit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:13

gord napsal/a:
Vime. Zalezi to na tom, co a jak exportujes. Pokud pouzijes GeoGet a jeho makro POIgarmin nebo GPXgarmin, muzes si to dokonce sam nastavit.


GeoGet bohužel nepoužívám, několikrát jsem se pokoušel do jeho tajů proniknout, ale zůstalo to pro mě španělskou vesnicí. Takže do navigace jen nahrávám GPX stažený z gc.com.
  • 0

#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:33

Smrk: v tom pripade nevim, co si kde chces nastavovat, kdyz to tam mas napevno dane.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:07

Smrk napsal/a:

gord napsal/a:
Vime. Zalezi to na tom, co a jak exportujes. Pokud pouzijes GeoGet a jeho makro POIgarmin nebo GPXgarmin, muzes si to dokonce sam nastavit.


GeoGet bohužel nepoužívám, několikrát jsem se pokoušel do jeho tajů proniknout, ale zůstalo to pro mě španělskou vesnicí. Takže do navigace jen nahrávám GPX stažený z gc.com.


Pokud mas zajem do jeho taju pronikat, mohu se pokusit ti v tom pomoci.

Kdyz GPX neobsahuje potrebne informace (resp. obsahuje na konkretnim miste jine nez ty chces), bez jeho zmeny s tim nic nenadelas.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:26

Organizace takoveho eventu je na jednoho cloveka opravdu velky ukol. Jeden probehl pred par lety a pokud vim, organizatori planovali dalsi, ale jak to dopadlo, to netusim. Ja jej organizovat nebudu - nemam na zajisteni patricnych prostor a vybaveni potrebne konexe. Ale klidne se ho zucastnim stejne jako predesleho, pokud nebude na druhem konci republiky. Mimochodem, z toho eventu existuje video, k nalezeni na araratu. Jako navod na pocatecni kroky s GG je to urcite dobry zacatek, i kdyz dnes jiz je GG trochu jinde.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:47

Z toho eventu existuji i PDF a rekl bych, ze se podle nich da taky spousta veci naucit, staci chtit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama