Přejít na obsah


Fotka

Dva dotazy k eTrex 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 HeWiRa

HeWiRa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 13:17

Rád bych koupil eTrex 10, ale váhám kvůli dvěma parametrům. Teprve dotazem u Picodasu jsem zjistil, že velikost uživatelsky využitelné paměti (pro GPX) je 2,3 MB (!). To tedy moc není - například 20 km kolem Boskovic je soubor cca 2,7 MB. Mám Oregon 300 a před lovem si do něj nahraji několik oblastí - bývá to tak 5 až 10 MB (mám PM). Takže asi bude na místě skromnost a přesné plánování.

- Můj první dotaz na majitele eTrex 10: Jaké máte s touto malou kapacitou paměti zkušenosti? Neomezuje to příliš? Nebo na to máte nějaký trik?

- Další dotaz majitele eTrex 10: eTrex 10 nemá elektromagnetický kompas. Při rychlejším pohybu to nevadí, ale jak moc to vadí při dohledávání keší? Když můj Oregon 300 dokáže při dohledávání někdy pěkně blbnout a točí se šipkou nebo mapou dokola, co teprve eTrex 10? Jaké s tím máte zkušenosti?

Dotazy jsem snad položil jasně, tak ještě dodatek pro ty, co to přesto nepochopili: NEBUDU si kupovat telefon s GPS, NEBUDU šetřit na něco "lepšího" (kdybych chtěl, klidně si koupím Montanu 650t PRO - ale nechci), NEBUDU v bazaru shánět Bédu Trávníčka ani nic jiného.....
Předem děkuji za odpovědi - budou pro mne důležitým podkladem pro rozhodování.

EDIT: Velice se omlouvám, ale špatně jsem opsal číslo z mailu od Picodasu. Využitelná vnitřní paměť eTrex 10 je jen 2,3 MB ! Opravil jsem to, aby to někoho nemátlo.
  • 0

#2 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 13:30

Sory já mám dvacítku ale kompas mám stejný a vůbec mi nevadí že není elekromagnetický.Prostě v poho.
  • 0

#3 JF

JF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 19:02

kalgan napsal/a:
Sory já mám dvacítku ale kompas mám stejný a vůbec mi nevadí že není elekromagnetický.Prostě v poho.

Mg kompas pomůže hlavně v členitém terénu - třeba pískovce nebo město.

Mě ta Etrex-10 připadala až příliš osekaná - viděl jsem, jak si někdo koupil podobnou GPS za 200Kč. Tam není vlastně ani pořádná mapa, jen hlavní silnice a hranice států.
  • 0

#4 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:09

To je jako ultimátum. 10 nebo nic. Nemám 10. Ale jako důležitější mi přijde místo pro ukládání dat, než kompas.
  • 0

#5 HeWiRa

HeWiRa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 22:15

kalgan napsal/a:
Sory já mám dvacítku ale kompas mám stejný a vůbec mi nevadí že není elekromagnetický.Prostě v poho.


Díky, to je pozitivní informace. 10 a 20 by se měly chovat stejně.

JF napsal/a:
Mg kompas pomůže hlavně v členitém terénu - třeba pískovce nebo město.

Mě ta Etrex-10 připadala až příliš osekaná - viděl jsem, jak si někdo koupil podobnou GPS za 200Kč. Tam není vlastně ani pořádná mapa, jen hlavní silnice a hranice států.


Díky, s členitým terénem máš samozřejmě pravdu. eTrex 10 asi je poněkud osekaná, ale například mapa mne vůbec nezajímá.

cufik_team napsal/a:
To je jako ultimátum. 10 nebo nic. Nemám 10. Ale jako důležitější mi přijde místo pro ukládání dat, než kompas.


Díky. Pochopils to zcela správně: 10 nebo nic. S důležitostí místa pro ukládání dat máš pravdu, souhlasím s Tebou a proto jsem také položil tento dotaz.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama