Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak na bonusovou keš


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
99 odpovědí na toto téma

#21 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 15:30

To LudaL, Lanc a Honzak83: Já to chápu tak, že důležité je, jak je ta výzva postavená. "Odlov všechny keše ownera xy" - to je jednoznačně špatně. Ale třeba "Odlov všechny mosty ve městě D." - to by mně osobně připadalo OK. Nakonec stejně rozhodne reviewer (a je to tak správně)!
  • 0

#22 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 15:46

ALLiK team napsal/a:
To vždy záleží na posouzení reviewera - viz např.: GC185XN


Toto se tu resilo uz pred rokem ci dvema. A i tenkrat odporovala nejen tato kes pravidlum pro challenge kese a to 1) propagace kesi jednoho ownera, 2) presne dany seznam kesi, ktere maji byt pro challenge odloveny a 3) challenge ma byt na vychozich souradnicich. Nove je pravidlo o tom, ze slovo challenge musi byt v nazvu kese (toto ale neplati retroaktivne). I kdyz se v pravidlech vyskytoval a vyskytuje vyraz "nejspis nebude publikovana" a umoznuje to reviewerovi delat vyjimky, tak zrovna vyjimky v tomto pripade mohou nadelat vic skody nez uzitku.
Ale vzdy kazdou kes vcetne challenge kese posuzuje reviewer a ten necht rozhodne i o vyjimkach. ;)
  • 0

#23 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 15:48

honzak83 napsal/a:
Challenge cache nejsou totéž co podmínkové keše - podmínková keš má např. podmínku vyfoť se tam a tam apod., challenge cache např. počet odlovených keší v nějaké oblasti, na nějaké téma. Dle wiki to ovšem nemůže být chápáno jako např. kešky od jednoho ownera!


Dříve než ses,pravděpodobně, dozvěděl o GC existovali krabičky,byli označeny jako mystery ale mohli mít podmínku a byli označovány jako challenge (výzva) keše.Najdi si zde vlákno které se věnuje novým challenge keším po spuštění, určitě tam je zmínka i o tom jak to bývalo "dřív" a proč se rušili původní challenge keše


Jen doufám že si to pamatuju dobře, přeci jen paměť není co bývala ;)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#24 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 15:50

Lanc napsal/a:
Dříve než ses,pravděpodobně, dozvěděl o GC existovali krabičky,byli označeny jako mystery ale mohli mít podmínku a byli označovány jako challenge (výzva) keše.Najdi si zde vlákno které se věnuje novým challenge keším po spuštění, určitě tam je zmínka i o tom jak to bývalo "dřív" a proč se rušili původní challenge keše


Zadne puvodni challenge kese se nikdy nerusili. Rusili se podminkove mysterky, to je rozdil. Challenge kese existuji uz velmi dlouho. Jedine co se mirne zmenilo jsou pravidla. ;)
  • 0

#25 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 16:07

k-lord napsal/a:

Lanc napsal/a:
Dříve než ses,pravděpodobně, dozvěděl o GC existovali krabičky,byli označeny jako mystery ale mohli mít podmínku a byli označovány jako challenge (výzva) keše.Najdi si zde vlákno které se věnuje novým challenge keším po spuštění, určitě tam je zmínka i o tom jak to bývalo "dřív" a proč se rušili původní challenge keše


Zadne puvodni challenge kese se nikdy nerusili. Rusili se podminkove mysterky, to je rozdil. Challenge kese existuji uz velmi dlouho. Jedine co se mirne zmenilo jsou pravidla. ;)

aha, takže se pletu, díky
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#26 Dan_240

Dan_240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 16:20

Smogeo: Smrdí mi diktátorstvím a propagací ownerovy samolibosti. :D to ses trefil ani nevíš jak! Já to třeba beru tak. Pokud autor serie sbírá favobody jeden za druhým, tak jdu podle pravidel ownera a bonusovku si opravdu nechám nakonec, abych se o něco nepřipravil a taky většinou ta poslední keška bývá nejlepší a jak se říká třešničkou na dortu! Pokud celá serie stojí za hovno a je to jen o bodech, tak vůbec neřeším nějaká bonusová čísla a když jdu nebo jedu okolo, v klidu zaloguji bez výčitek svědomí, což bude i s touto bonusová keš... Owner nepoděkuje za žádnou keš, tak nevím, proč by měl někdo dodržovat jeho pravidla.
  • 0

#27 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 16:31

k-lord napsal/a:
3) challenge ma byt na vychozich souradnicich.

Proč?
Nikde jsem si takové podmínky nevšiml, ale třeba jsem ji jen přehlédl.
  • 0

#28 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 16:41

Dan_240 napsal/a:
Smogeo: Smrdí mi diktátorstvím a propagací ownerovy samolibosti.
:D to ses trefil ani nevíš jak!
Já to třeba beru tak. Pokud autor serie sbírá favobody jeden za druhým, tak jdu podle pravidel ownera a bonusovku si opravdu nechám nakonec, abych se o něco nepřipravil a taky většinou ta poslední keška bývá nejlepší a jak se říká třešničkou na dortu! Pokud celá serie stojí za hovno a je to jen o bodech, tak vůbec neřeším nějaká bonusová čísla a když jdu nebo jedu okolo, v klidu zaloguji bez výčitek svědomí, což bude i s touto bonusová keš... Owner nepoděkuje za žádnou keš, tak nevím, proč by měl někdo dodržovat jeho pravidla.

Na tvé osobní výpady reagovat nebudu, měl bys nad sebou pouvažovat:) Zrovna lidem jako jsi ty u bonusové keše logy mazat budu, pokud nebudou mít odloveny všechny kešky ze série. Bonusové kešky se dělají jako odměna pro ty, kdo si poctivě najdou všechny kešky dané série, ne pro honibody! Pokud toto někdo nechápe, měl by se místo geocachingu dát maximálně tak do politiky...
  • 0

#29 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 17:33

honzak83 napsal/a:

Dan_240 napsal/a:
Smogeo: Smrdí mi diktátorstvím a propagací ownerovy samolibosti.
:D to ses trefil ani nevíš jak!
Já to třeba beru tak. Pokud autor serie sbírá favobody jeden za druhým, tak jdu podle pravidel ownera a bonusovku si opravdu nechám nakonec, abych se o něco nepřipravil a taky většinou ta poslední keška bývá nejlepší a jak se říká třešničkou na dortu! Pokud celá serie stojí za hovno a je to jen o bodech, tak vůbec neřeším nějaká bonusová čísla a když jdu nebo jedu okolo, v klidu zaloguji bez výčitek svědomí, což bude i s touto bonusová keš... Owner nepoděkuje za žádnou keš, tak nevím, proč by měl někdo dodržovat jeho pravidla.

Na tvé osobní výpady reagovat nebudu, měl bys nad sebou pouvažovat:) Zrovna lidem jako jsi ty u bonusové keše logy mazat budu, pokud nebudou mít odloveny všechny kešky ze série. Bonusové kešky se dělají jako odměna pro ty, kdo si poctivě najdou všechny kešky dané série, ne pro honibody! Pokud toto někdo nechápe, měl by se místo geocachingu dát maximálně tak do politiky...


Je mi lito ale pokud udelas presne to co popisujes vyse a daneho kacera dostatecne namichnes, muzes se propracovat (pokud tak budes cinit opakovane) az k permanentnimu BANu.
Proste - podminkove kese nove zalozit nejde i kdyby jsi doskocil na Mars a zpatky a vynucovat odlov cimkoliv take ne. Pokud podminku budu chtit dobrovolne splnit, udelam to. Pokud ne, nedonuti me k tomu nikdo ani parem volu.
Jestli je ti to proti srsti, zadny "bonus" nezakladej a basta.
  • 0

#30 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 17:59

DejfR napsal/a:
Dosáhnout toho sice nemůžeš, ale doporučil bych ti něco, co používají někteří kačeři - je to něco typu:

"Podmínkou uznání nálezu bonusové keše je odlov všech kešek série (tradiček)."

Sice to asi není oficiální pravidlo GC(GS), ale když to někdo nesplní, tak mu můžeš log smazat, že. ;)

EDIT: Jako důkaz přidávám jednu z mnoha keší: GC19CTR

No jo, ale u mě to třeba Skupec takhle nechtěl pustit...takže asi záleží na revírníkovi a asi i na formulaci..

Edit: To honzak: Stejně tě to po pár měsících přestane bavit to kontrlovat, jestli to maj ulovené všechno...
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#31 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 18:03

Podmínkové keše založené na odlovu určitých keší jde vesele zakládat dále jako challenge cache, jen je problém v tom, že by neměly být všechny kešky od jediného ownera. Co jiného než onen popsaný případ je např. http://coord.info/GC2WWBE...Někdo tento problém s bonusovými (podmínkovými kešemi) řeší tím, že ty nepoctivce přejde, někdo udělá jakousi tabuli cti (viz Hrebeňovka Malé Fatry, Hrebeňovka Velké Fatry)... Asi nejen dle mého názoru by si jakoukoli bonusovou keš měl možnost logovat jako nalezenou jen ten, kdo předtím najde všechny kešky dané série! Jinak jen na okraj - k pernamentnímu banu se spíše propracuje onen kačer, který získá souřadnice neférovým způsobem, právě toto totiž bylo napsáno ve zdůvodnění banu shamanovi!
  • 0

#32 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 18:58

honzak83 napsal/a:
Podmínkové keše založené na odlovu určitých keší jde vesele zakládat dále jako challenge cache, jen je problém v tom, že by neměly být všechny kešky od jediného ownera. Co jiného než onen popsaný případ je např. http://coord.info/GC2WWBE...Někdo tento problém s bonusovými (podmínkovými kešemi) řeší tím, že ty nepoctivce přejde, někdo udělá jakousi tabuli cti (viz Hrebeňovka Malé Fatry, Hrebeňovka Velké Fatry)... Asi nejen dle mého názoru by si jakoukoli bonusovou keš měl možnost logovat jako nalezenou jen ten, kdo předtím najde všechny kešky dané série! Jinak jen na okraj - k pernamentnímu banu se spíše propracuje onen kačer, který získá souřadnice neférovým způsobem, právě toto totiž bylo napsáno ve zdůvodnění banu shamanovi!


Toto vlakno jsi zahajil s tim "jak udelat bonusovou kes ke svym kesim" tak aby je museli mit kaceri odloveny a ty mohl mazat podvodniky co si drze prijdou jen pro bonusovku "aniz by meli splneno".
Ted utikas k challenge kesim, coz je, i jak jsi sam napsal, krapet neco jineho. Nemichej prosim jablka s hruskama a nevnucum nam sve nazory ohledne toho, co si kdo dle tebe smi logovat. Smerodatna jsou pravidla GroundSpeaku a ty hovori jasnou reci.

Pokud je ti to malo, vznes dotaz na reviewry a uvidis co ti odpovi.
  • 0

#33 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 19:13

montezuma2 napsal/a:
No jo, ale u mě to třeba Skupec takhle nechtěl pustit...takže asi záleží na revírníkovi a asi i na formulaci..

To jsi úplně nepochopil, nejdřív se musíš stát revírníkem a pak si schválíš keš jakou chceš. Stačí to odůvodnit správnými výjimkami. ;)
Honzak: myslím, že je zbytečné nechat toto vlákno otevřené, jinou radu se tu už nedovíš, než co bylo na začátku. Prostě to na 99% nejde. Osobně mě tvoje požadavky přijdou zbytečné, ale to už je tvůj boj.
  • 0

#34 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 19:39

A co takhle udelat bonusovku jako whereigo kes?
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#35 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 20:17

ALLiK team napsal/a:

k-lord napsal/a:
3) challenge ma byt na vychozich souradnicich.

Proč?
Nikde jsem si takové podmínky nevšiml, ale třeba jsem ji jen přehlédl.


Tak jsem tam koukal a nejak tu podminku upravili - kes musi obsahovat finalni souranice nebo se musi vypocitat, je-li v listingu nejaka mysterka. Takze logicky na vychozich byt nemusi.
  • 0

#36 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 20:25

Trnec napsal/a:
A co takhle udelat bonusovku jako whereigo kes?


Bonusovka mysterka jde brutnout občas (záleží na tom, jak se to udělá, ale návštěva všech míst je nutná málokdy). Wherigo oproti tomu jde vybrutit téměř vždy. Tím si autor threadu nepomůže. Jen si pak zas založí další stěžovací thread s dotazem, jak že někdo může brutnout wherigo.
  • 0

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 21:25

honzak83 napsal/a:
... k pernamentnímu banu se spíše propracuje onen kačer, který získá souřadnice neférovým způsobem, právě toto totiž bylo napsáno ve zdůvodnění banu shamanovi!

To není pravda.
Jednak shaman3 dostal ban za to, že souřadnice šířil (a ne že je získal), druhak za jakékoliv alternativní získání souřadnic k bonusovce kačer ban nedostane.
  • 0

#38 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 8:23

Tak dle jednoho retrívra nemůže být challenge cache asi vůbec - dal jsem jako nutné pro odlov všechny kešky z dané série (9 kousků) + 80 % z dalších keší týkajících se daného tématu (v současnosti minimálně dalších 20 odlovených keší, od různých ownerů) a prý to nelze schválit... Rozumím-li tomu správně, tak nejde challenge cache schválit žádnou, protože naprostá většina challenge keší je založena na určitém specifickém seznamu keší:( Respektive schválení jakékoli keše závisí jen a pouze na libovůli daného retrívra.
  • 0

#39 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 8:59

honzak83 napsal/a:
Tak dle jednoho retrívra nemůže být challenge cache asi vůbec - dal jsem jako nutné pro odlov všechny kešky z dané série (9 kousků) + 80 % z dalších keší týkajících se daného tématu (v současnosti minimálně dalších 20 odlovených keší, od různých ownerů) a prý to nelze schválit... Rozumím-li tomu správně, tak nejde challenge cache schválit žádnou, protože naprostá většina challenge keší je založena na určitém specifickém seznamu keší:( Respektive schválení jakékoli keše závisí jen a pouze na libovůli daného retrívra.

Podle mne je problém právě v tom "nutné pro odlov všechny kešky z dané série" (jednoho autora), což jsi ale v tomto příspěvku taktně zamlčel.
P.S. a proč to píšeš do vlákna "bonus", když ty chceš "challenge cache"?
  • 0

#40 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 8:59

Můj názor je takový, že je to jen hra, kterou si každý hraje jak ho to baví. Jestli mi někdo brutne mysterku, tak mě to nijak netankuje, jeho problém, že si neprošel trasu. Navíc, když uděláš pěknou trasu, pěkné krabičky/úkryty, tak si je každý najde rád i bez podmínky kvůli bonusu. Když už tedy uděláš extra jen tu bonus cache, tak se nediv, že to láká hodně lidí. Značí to kvalitu, ale jen a jen toho bonusu... P.S. Vem si, že jedeš do nějaké oblasti, kde je rozmístěna XX kešek standardní kvality a jedna super bonusovka, nemáš téměř čas odlovit všechny a víš, že se do oblasti dlouho opět nepodíváš. Doma zkusíš BF na bonus a povede se. Co uděláš? Já bych si šel primárně pro bonus, protože mi to dá víc, než ve spěchu oběhat nějaké běžné krabky a finálku najdu za tmy na místě, které je třeba nádherné, ale hlavně ve dne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama