Přejít na obsah


Fotka

Nahrání seznamu z Geogetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 15:04

Rád bych se optal na trochu podobnou věc,která se tu probírala,ale je to trochu jiný případ,který jsem tu nenašel - tedy snad jsem se koukal pořádně. Nahraji seznam z GG přes plugin pro nové garminy.Seznam se nahrává,to je ok.ALE Sice vidím seznam jako waypointy tedy v gps ale jako poklady se mi zobrazí vždycky jen ten první ze seznamu v GG a jiný ne.Mám tedy jeden poklad a třeba 200 waypointů ve wayPoint manageru,které ale nejsou pojmenované ale mají pouze ID číslo.Nahrávám do navigace ,nebo na kartu do složky Garmin/GPX GPS je Dakota 20 Moc díky za rady.Trápím se už celí tři dny a pořád dokola.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 18:19

ktery export presne pouzivas?
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 18:28

Export jako GPX, nebo jako POI? Ale obojí mi jde v pořádku. Máš tam někde chybu. Zkus si ta makra natáhnout znovu. I když pokud ses v tom nehrabal, nevidím důvod takového chování.
  • 0

#4 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 19:17

export GPX - makro GPX Garmin - pro nové Garmin GPS. V ničem jsem se nehrabal.Nainstaloval ve správci pluginu je odfajfkováno. v GG udělám databázi ,potom import souboru - ten se normálně načte na obrazovku - pak dám export - vyberu to makro a normálně odesílá .Otevřu navigaci (dakota 20) a je tam vše ale pouze ve správci waypointů a hledat poklad je pouze jeden ,a vždycky je to ten,kterej je v seznamu v GG jako první.Nic nijak neupravuju. Momentálně plugin přeinstalován,ale schválně zkusím ještě celí Geoget.Mám verzi 2.7.0.687
  • 0

#5 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 19:27

Přeinstalováno - vše stejné
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 20:37

Možná by stálo za to uložit někam to GPX, jsou dvě možnosti: buď je v pořádku a dělá to tvoje Dakota, nebo v pořádku není. Té první možnosti bych moc nevěřil. Ale na Dakotě to nevyzkouším, mám Oregona.
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 22:27

Hod sem nejaky to tvoje GPX, at vyloucime moznosti.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 6:40

Tady je jeden ten soubor.
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 6:41

Kde?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 6:42

dal jsem to jako přílohu.?? Zkusím znovu
  • 0

#11 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 6:44

Tak snad
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 7:31

Tohle asi není správně: groundspeak:cache id="0" máš to u všech, navigace pak nějak považuje všechny cache z jednu a tutéž. Netuším, jak se ti to tam dostalo, ID se stahuje, nebo se dá i vypočítat (nevím jak). Určitě jsi se v tom nehrabal? Zkus ty cache smazat a naimportovat je znovu.
  • 0

#13 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 7:58

Nijak jsem se nehrabal a jak jsem psal víše,celí jsem to pro jistotu přeinstaloval. Nemůže to třeba dělat to,že je ten seznam (původní,ten co načítam do GG)udělaný v LOCUSu ? ale tedy makrem,pro Garmina ?
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 8:04

Když jsem si dělal své body do svých databází a pak z několika databází vygeneroval GPX, narazil jsem na to. Taky se mi Cache id sešly a něco mi tam chybělo. cache id musí být jednoznačné. Počítá se z kódu nějak modulo 31, nebo tak nějak. Pokud chybí (typicky vlastní body), nahrazovalo se jiným jednoznačným, tuším že pořadím bodu v GPX. Že tam máš samé nuly, je mi záhadou. Řekl bych, podívej se na databázi přes SQLite, co v ní máš, ale to asi dělat nebudeš. Takže pokud toho není moc, naimportuj to radši znovu.
  • 0

#15 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 12:33

zacal bych Tim, ze podle me nedelas chybu v exportu ale v importu dat.
a to bud tak, ze jsi spatne pochopil praci s programem , nebo cpes geogetu nejaky zmrseny data a ne spravny validni GPX s keskama.
  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 18:00

dobrej napad mikrome. filipovi: odkud ty kese importujes, resp z ceho?? kdes je vzal? ;)
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 19:14

Zkus jiný export, třeba PQ, geoget_gpx. A podívej se, jestli ty hodnoty groundspeak:cache id jsou všechny nulové. Prohlédni to nějakým textovým editorem, slovo hledej CtrlF. Nebo - na vlastní nebezpečí - spust v geogetu Databáze - konzole SQL, a v ní zadej přesně toto: select id,gs_cacheid from geocache; Měla by ti vyjet tabulka GCkódů a k nim ty hodnoty cacheid. Pokud to budou samé nuly, je to špatně. Pozor, SQL konzolí hrabeš přímo do databáze, tak tam nedělej nic jiného! A předem si databázi zálohuj. Ale zdá se mi to jasné, že tam ty nuly budou. Zřejmě z nějakého importu. Opravdu ti doporučuju stáhnout to znova a neřešit databázi. Pokud jsi PM, přes API to máš hned. Pokud ne, tak i přes geojarry bys to měl dřív, než takovéto laborování. Přijdeš tím ale možná o vlastní poznámky, final waypointy, atd. Nejdřív tedy zkus ty keše nemazat, ale jen aktualizovat. EDIT:Tak jsem si zkoušel projít svoje. cacheid je vždy hausnumero, mimo těch, co jsem si založil ručně (PMO, kvůli statistikám). Tam je NIC, ne nula. Exportují se mi ale správně, všechny.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 20:01

Jo, protoze kdyz je tam nic, tak si to ID Geoget vypocita. Pokud se ale importovalo z nejakeho vadneho zdroje, ktery tam nacpal hodnoty 0, pak se pouziji.
  • 0

#19 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2012 - 11:31

Import je z Locusu (app pro android).Zasílám k porovnání dva z něj exportované GPX Teplicko_001 bez podpory Garmin a Teplicko_002 s podporou garmin což je asi nějaký makro na převod.Je to v nabídce typu exportu.
  • 0

#20 Filipovi_41771

Filipovi_41771

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2012 - 11:35

a ten druhý je :
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama