Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Terén


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2012 - 10:29

dr.vota napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:

poohDA napsal/a:
trochu maličko OT:
existuje projekt http://www.handicaching.com/, kde může každý ohodnotit svou či cizí keš v několika kategoriích pro lepší orientaci pro lovce s handicapem


Tak to ani není OT. Naopak, super, díky za odkaz;)

no a představte si...že i tenhle projekt v té wiki už dávno je!
Místo objevování Ameriky si tak něco přečíst...


Myslim,ze Wiki mam nastudovanou dost,ake ne vse si clovek pamatuje. Osobne s urcovanim terenu problem nemam a myslim,ze zrovna tento odkaz nevadi,kdyz se zopakuje.

Kazdy hold neni takova bedna jako Ty,ses s tim jeste nesmiril? ;o)
  • 0

#22 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2012 - 10:39

konyk87 napsal/a:
Čo tak skúšiť použiť oficiálnu pomôcku na určenie D/T? Lebo 3 km prechádzka po rovnej asfaltke rozhodne nie je terén 1...T1 je pre vozíčkara a niekde v tých odkazoch vyššie sa spomína, že by nemala keška byť ďalej ako 150m od najbližšieho parkingu...

http://www.geocachin.../hide/rate.aspx

právě že, já bych klidně na 3km silnici T1 dal, ale v tom handcaching hodnocení bude třeba H31111 a budou hnedka vědět na čem jsou.
  • 0

#23 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 17:34

Ach jo, zase keška ve sloupku dopravní značky a terén 1,5. To je opravdu tak těžké psát ke keškám správný terén? A než dám terén do listingu, tak se podívat do Wikipedie, když si nejsem jistá?
  • 0

#24 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 22:19

Smogeo napsal/a:
Souhlas. Navíc, k upozornění na délku štreky máme přece od srpna 2010 nové atributy, netřeba ji zamíchávat do klasifikace terénu. Dovedu si docela dobře představit, že handcacher zvládne dát po asfaltované stezce přes 10 kiláků. Kdybych se řídil podle toho starýho automatickýho Rating systému, dá mi to hned T3, čili označení "pro handcachery naprosto nelovitelné".


Promiň, ale přijde mi to jako nekonzistence a v podstatě ptákovina. Budu udávat u keše terén 2 jen proto, že pro lezení na stromech máme ikonku?

Vodítko pro stanovení náročnosti terénu a obtížnosti nalezení je na stránce:
https://support.grou...g=kb.page&id=82
případně je doporučován formulář:
http://www.geocachin.../hide/rate.aspx

Protože každý cacher má trochu jiné představy o tom, co je obtížné či jednoduché, je potřeba používat stejně "zkalibrované" hodnocení, aby atributy obtížnosti a terénu vůbec k něčemu byly.
  • 0

#25 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 11:32

fremen.cz napsal/a:
1 - doskáču tam po jedné noze
1,5 - tam kam doskáču po jedné noze a vozejčkář se nechytá
2 - dojdu po dvou
2,5 - dojdu po dvou, občas se přidržím
3 - potřebuju se držet jednou rukou
3,5 - potřebuju se přidržovat občas obouma rukama
4 - lezu tam po čtyrech
4,5 - lezu po čtyrech a i tak mám problém se tam dostat
5 - je potřebné vybavení (lano, lod, ponorka, letadlo.. atp)



tohle je podle mě super hodnocení - plus je k tomu potřeba použít zdravý rozum.
A stejně se člověk nezavděčí všem, co je pro dvoumetrového chlapa terén 3,5 (vylézt kousek na první větev stromu, to je pro mě čistá pět, neboť nejen že nemám dva metry a na tu větev nedosáhnu, ale ještě se bojím a neudržím, takže se k tomu stromu nebo větvi stejně musím něčím přivázat...
Ale to už je o tom, že si to každý musí přebrat podle svých schopností a možností......každopádně výše napsané hodnocení by mělo stačit i pro většinu nováčků......."kolik končetin zapojím, takový je to přibližně terén"
(proto nechápu, že keš na stromě někdo označí jako 3 nebo 3,5, když i zdatný lezec musí použít obě ruce i nohy...
ale jinak je to opět na nekonečnou diskuzi :) co hlava, to názor :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#26 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 13:05

s tím terénem je to ošemetné. včera jsem lovil na zlínsku keš T3, těšil jsem se na ní, nechál stát kvůli ní kamion v křižovatce, byť přehledné. ale jednak mám na zlínsku málo krabek, a T3 se mi libil, mám rád T3 a víc.. a výsledek? stoupnout si na trubku necelý metr vysoko a natáhnout ruku. no a na druhou stranu mám několik stromovek, kde jsem dal T4,5, např GC2YXCE . vylezl jsem tam jen pomocí rukou a nohou, a nejen já. a někdo ji vidí jako T5. je sice fakt že je v 25metrech a v té výšce se musí přeskočit z jednoho kmene na druhý, ale kdo si ji opravdu odloví, toho potěší víc jak kdyby byla dole zahrabaná u kmene? je tedy pravda, že pár T5 jsem dal taky "jentak".. ono je to i postavou a člověkem.. někdo má prostě práh pudu sebezáchovy a obratnosti jinde...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama