Přejít na obsah


Fotka

Dotaz na majitele Oregon 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 10:11

Ahojte, uvažuji o zakoupení Garmin Oregon 450 EX a bude to moje první GPS Garmin. Otec má Etrex Legend (asi HX) a co mu tam hodně vadí je, že když se naplánuje trasa, tak popiska těch trasových bodů překryje kus mapy zrovna v těch důležitých místech a nedá se to vypnout. Pokud by to tady taky tak fungovalo na OREGONu, tak to je zásadní problém. Nikde o tom nepíší a nevím jestli se to dá zjistit. Takže zásadní jsou ty blbé popisy těch trasových bodů, které překryjí mapu. mohl by má nějaký majitel toho Oregonu vyzkoušet/napsat, jak to je? díky moc!
  • 0

#2 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 15:38

nejsem si zcela jist, ale vím, že se dá upravit velikost svích bodů, mám jej také a jednou jsem si s tím hrál a šlo to. Lze nastavit jednotlivé velikosti pro různá mapová označení.
  • 0

#3 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 15:48

Já mám O 550T a Etrex HCx, takže je to asi jedno, na todle může odpovědět každý, kdo má O nebo Dakotu. Já s tím nikdy problém neměla. Mě se tam názvy trasových bodů neukazují. Jen vidím ten trasový bod, ale né jeho název.
  • 0

#4 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:23

aha, to je zajímavé.... a to jsi nějak nastavovala zvlášť, aby se názvy nezobrazovaly? nebo si to spíš otec nějak rozhasil, že se mu naopak zobrazují furt? on taky nikdy neakrualizoval FW, tak má asi nějakou předpotopní verzi... třeba to garmin nějak změnil... blbý je, že sám garmina ještě nemám, tak nemohu vyzkoušet - jen tlumočit dotaz před koupí...
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:31

Já O450 mám, ale nikdy jsem do něj nenahrával připravenou trasu. Obecně se dají nastavit různé podrobnosti map při různém měřítku a i zobrazování bodů při různém měřítku. Já jsem si nastavil zobrazování bodů od měřítka 120m, protože chci vidět vlastní POI body, ale stálo by za to ještě to nějak zkusit jinak, ve městě se mi tam zbytečně ukazují ikonky hospod, kostelů, bank, apod. Co se týká popisů bodů, s tím problémy nemám. Tohle by měl odpovědět někdo, kdo používá připravené trasy.
  • 0

#6 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:26

O450 také mám. Sice jsem nikdy nenehrával vlastní trasu, ale řešil jsem jiný problém. Když jsem lovil v centru Prahy, mapu samotnou jsem přes samé ikony kostelů a hospod a čehosi dalšího prakticky neviděl. Tak jsem se prohrábnul v nastavení, a nakonec se mi to povedlo vypnout, přičemž keše a vlastní body, mi zůstaly. Jde také nastavit velikost popisků vlastních bodů, nebo je úplně vypnout. S jinou navigací nemám zkušenost. Tak jestli ti to pomůže.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#7 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:41

No já tam právěže nastavuju co nejmíň popisků. Důležité jsou pro mě jen ulice, to je pak blbý, když člověk neví kde je a zbytek popsaný mít nepotřebuji. To mě nezajímá. Pokud chci vědět co to je, tak si na to kliknu a je to. Jinak já se snažím aktualizovat tak jednou za 2-3 měsíce, takže firmware mám teď nejnovější (tedy starý tejden). Jak to vypnout asi momentálně neporadím. Nemám mašinku po ruce. Jinak je asi nejlepší se domluvit s někým, kdo půjde na nějakej akci/event a tam ti to ukáže a můžeš mít dotazy i na místě. Uvidíš přístroj v akci a dostaneš zpětnou vazbu od někoho, kdo to používá.
  • 0

#8 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:48

PIVNI PUPEK napsal/a:
O450 také mám. Sice jsem nikdy nenehrával vlastní trasu, ale řešil jsem jiný problém. Když jsem lovil v centru Prahy, mapu samotnou jsem přes samé ikony kostelů a hospod a čehosi dalšího prakticky neviděl. Tak jsem se prohrábnul v nastavení, a nakonec se mi to povedlo vypnout, přičemž keše a vlastní body, mi zůstaly. Jde také nastavit velikost popisků vlastních bodů, nebo je úplně vypnout. S jinou navigací nemám zkušenost.
Tak jestli ti to pomůže.


Jak se ti to povedlo? Ja to tam hledal uz nekolikrat, ale bud sem slepej nebo nevim :(
  • 0

Nejsem PM a jsem na to hrdý!

#9 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:53

Mám O450 a chvíli jsem si s tím hrál. Také využívám vytvoření trasy třeba v geokuku (který je v tomto geniální) a pak přes Basecamp vytvořím trasu a tu do navigace. Vypnout popisky NEJDE. Nastavil jsem ji texty na "žádné" a přsto tam jsou. Jediná možnost jak zobrazení minimalizovat je, že před převedením gpx nahrané do Basecampu se tato "prošlá trasa" přejmenuje na jednopísmenový název a potom v trase máš to jedno písmeno s čtyřmístným pořadovým číslem bodu na trase. Takže třeba "A0001". To už celkem jde. Oregon má přece jen výhodu, že je displej dost jemný a tak tynápisy jsou relativně malé.
  • 0

#10 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:53

Draconium napsal/a:

PIVNI PUPEK napsal/a:
O450 také mám. Sice jsem nikdy nenehrával vlastní trasu, ale řešil jsem jiný problém. Když jsem lovil v centru Prahy, mapu samotnou jsem přes samé ikony kostelů a hospod a čehosi dalšího prakticky neviděl. Tak jsem se prohrábnul v nastavení, a nakonec se mi to povedlo vypnout, přičemž keše a vlastní body, mi zůstaly. Jde také nastavit velikost popisků vlastních bodů, nebo je úplně vypnout. S jinou navigací nemám zkušenost.
Tak jestli ti to pomůže.


Jak se ti to povedlo? Ja to tam hledal uz nekolikrat, ale bud sem slepej nebo nevim :(



Nastavení / Mapa / Pokročilé nastavení / Úrovně přiblížení / Mapové body -> vypnuto
  • 0

#11 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:55

Jdeš na Nastavení-Mapa-Rozšíř.nastavení map-Velikost textu - Mapové body atd.
  • 0

#12 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 21:46

OK, děkuji, takže jestli to z Vašich příspěvků chápu dobře, tak: - vypnout popisky trasovych bodu nejde - vypnout zobrazení mapových bodů = Pol (kostely, apod) lze a hodně se tím zprehledni a vyčistí mapa - u tech trasovych bodu sice nejde vypnout popisky, ale jde zvolit jednopismenny název trasy a to spolu s jemnosti displeje Oregonu problém obejde - už to tolik nezaclani...
  • 0

#13 wispgps

wispgps

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 22:36

Já plánuji cestu jako track a ne route (omlouvám se, ale netuším jaké jsou správné ćeské překlady - snad cesta a záznam trasy). Když máte v GPSce route, jsou zobrazeny všechny trasové body. Když nahrajete track, body vidět nejsou a vidíte plánovanou trasu jako čáru. Podobné je to, když si nahrajete již prošlý záznam.
  • 0

#14 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2012 - 0:00

Klobouk dolů. Ano, je to tak. Já bloud si plánoval trasu (route) shora popsaným způsobem a tím mi tam vyskákaly trasové body s ošklivými praporky a popiskami. Pokud se to natáhne do navigace jako "prošlá trasa" (track, stopa dle Mapsource), tak se dá podle ní také navigovat, jednotlivé body tam nejsou zobrazeny a vypadá to, že to bude fungovat stejně. Co nejdříve to vyzkouším, zda šlape to automatické přeskakování a zda šipka na kompasu ukazuje tak, jako při navigování podle trasy. P.S. Je pěkný chlívek v terminologii, že? Ten pojem "prošlá trasa" musel zavést šílenec, kterému chyběla znalost "stopa" z Mapsource a tak potřeboval zavést zavádějící dvouslovný název.
  • 0

#15 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2012 - 6:07

díky! jednoduché a elegantní řešení! ještě že existují diskusní fóra jako toto :-)
  • 0

#16 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2012 - 12:59

Tak jsem zkusil mnou popsaný postup bez toho, abych převáděl prošlou trasu na trasu a dal se navigovat. Funguje to stejně jako pro trasu. Takže OK.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama