Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mazani logu versus pravidla


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 18:34

Mám dotaz a nechci flejm ani trollovat: Mockrát jsem tady četl o nedotknutelnosti logů na keších a cestovatelích. Můžete mi někdo pomoci najít místo v pravidlech, kde je toto uvedeno? Preferuji v originále. Našel jsem jenom kapitolu 6.8, podle které ale owner keše může s logy nakládat obezřetně, ale dle svého uvážení. Pak jsem našel podle 3.1 doporučení nepoužívat v listingu podmíněné logy na keších. To ale není zákaz mazat logy ownerem, podle jeho uvážení. Ohledně logů na cestovatelích jsem nenašel vůbec nic. Takže moje otázky jsou: - je upraveno mazání logů na cestovatelích? - je zakázáno mazání logů na keších? Předem díky za věcné odpovědi, bez trollovacích konotací.
  • 0

#2 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 19:08

"Physical caches can be logged online as "Found" once the physical log has been signed." "Logs can be deleted by the owner of the log, by the owner of the listing (the cache owner) and by site administrators. Logs that fail to meet stated requirements (such as Found It logs by people who have never found the cache) or logs that conflict with our Terms of Use Agreement may be deleted." Pokud někdo není v logu zapsán, může se FI smazat. Zdroj: http://support.groun...=kb.page&id=309 http://support.groun...=kb.page&id=204
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#3 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 19:26

Log se může smazat i z jiných důvodů než jenom to že není zápis v logbooku.
  • 0

#4 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 23:05

Že něco není zakázáno, neznamená, že je to povoleno. Tohle je spíš dotaz na GS - tam Ti odpoví konkrétněji. Také nikde není psáno, že owner keše nemá právo mazat elektronické logy po změně nicku logujícího jen proto, že se přezdívka neshoduje s přezdívkou v papírovém logbooku. Přesto tomu tak dle vyjádření Groundspeaku je. A takhle to nejspíš bude i ve více případech.
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 23:14

Zerthe napsal/a:
Že něco není zakázáno, neznamená, že je to povoleno. Tohle je spíš dotaz na GS - tam Ti odpoví konkrétněji. Také nikde není psáno, že owner keše nemá právo mazat elektronické logy po změně nicku logujícího jen proto, že se přezdívka neshoduje s přezdívkou v papírovém logbooku. Přesto tomu tak dle vyjádření Groundspeaku je. A takhle to nejspíš bude i ve více případech.

A co takhle použít selský rozum lidičky!
  • 0

#6 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 23:15

dostik7 napsal/a:
Mám dotaz a nechci flejm ani trollovat:

Odpověděl bych ti asi tak, že pravidly není zakázáno keše vykrádat či do nich vykonávat potřebu ;).
  • 0

#7 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 23:28

sobikovi napsal/a:
A co takhle použít selský rozum lidičky!


Přesně tak, ale v případě nejistoty nezaškodí si to ověřit, pořád lepší, než tu o tom bezvýsledně polemizovat až do zamčení vlákna :)
  • 0

#8 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 23:28

sobikovi napsal/a:
A co takhle použít selský rozum lidičky!

Selskej rozum bohužel v téhle unii není moc IN...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 6:02

Jseš umanutej. Myslím, že si za každou cenu chceš postavit svojí hospodu na mýtince. Ale budiž. Zeptej se přímo na Groundspíku, a zeptej se konkrétně, jestli můžeš mazat logy Discovered na trackables z důvodu, že se ti nelíbí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 6:10

Mozna by gs mohl zavest log " dicovered" i.pro kese. To by se logovali T5 do statistik:-D
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#11 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 7:27

Groundspeak má pravidla napsaná jen rámcově protože předpokládá, že všichni hráči disponují zdravými rozumem. Je to jen hra, pravidla nejsou trestní zákoník. Pokud jsem měl někdy potřebu smazat něčí log na keši, dotyčnému jsem napsal, požádal ho o vysvětlení podezřelého logu a pak podle okolností jsem log buď smazal nebo ponechal. Mazat "Discovered" logy na TBs mě nikdy ani ve snu nenapadlo. Trackables se posílají do světa proto aby je lidi nacházeli, posunovali dál anebo aby se alespoň potěšili tím, že ho měli v ruce - a Discovered log je pro ně takovým zápisem do památníčku. Z jakého důvodu bych je měl mazat?
  • 0

#12 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 7:31

Soused Ti prejel kocku? Nezajma Te nazor kdyz prece spravnej je ten Tvuj? Kvuli cirkevnim restitucim? Ses cech, potrebujes zaminku, ne duvod!:)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 7:49

MA-FI-AN napsal/a:Ses cech, potrebujes zaminku, ne duvod!:)


:D +1 B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 8:17

Přesně jak píše Kulhal. Princip hry (a záměr jejího provozovatele) je jasný a nemá smysl slovíčkařit a vykládat si pravidla tak, jak kdo potřebuje. Jednoduše zakládat keše na jedné straně (GS už udělal několik radikálních zásahů, když se začaly výmysly zakladatelů příliš odklánět od jejich idey), a nalezání (logování) hráči na straně druhé. Možnost mazat logy byla poskytnuta jen pro krajní použití, tj. pokud obsah logu odporuje dobrým mravům nebo je evidentně hrubým porušením základů této hry (např. log, který neexistuje fyzicky v logbooku, nebo log prozrazující řešení mysterky). Běžně by se měl owner vyvarovat mazání logů, pokud to není nutné. Takže - nevím přesně, kam míříš svým dotazem, ale už z jeho principu není něco v pořádku. Hráč by se neměl nikdy takto šťourat v pravidlech a hledat přesné slovní konstrukce, kdy je možné mazat logy. Logy se nemají mazat, pokud to není nutné !
  • 0

#15 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 8:22

To jso mi ale veci, uz i Discvered budeme mazat. Tady bude problem, tenhle log jde udelat pouze se znalost track number a tudiz je vzdy!!!! Legalni. A po mazani legalnich logu prichazi omezeni pristupu na gc.com. :D
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#16 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 8:45

OK, mazani logu i mne prijde jako radikalni krok, ale na druhou stranu: pokud mam trackable a dam mu misi, coz treba pro mne posunovani dela o mnoho zabavnejsi, proc je problem ownerovi vyhovet a zrovna tenhle jeden coin, na kterem je v misi uvedeno nediscoverovat, musi kaceri predvadet? Je tak moc tezke tenhle jeden vynechat a jednoduse presouvat z kese do kese?
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 8:58

Směšuješ, Slanečku, plnění úkolu TB (dobrovolné a volní) s pravidly a smyslem hry (dané, povinné, závazné pro všechny).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 9:09

OK, ferova pripominka. Navic to je OT.
  • 0

#19 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 20:08

Tak Vam dekuji. Jen jsem si chtel overit, doi jake miry je vyhrozovani ve smyslu, ze podle pravidel se NESMI..., owner samozrejme NESMI...., POZENEME TO AZ na GS.... jsou podlozene vyrazy nebo jenom takove to ceske - myslim si to takhle a kdyz k tomu pridam zastitu nejakou autoritou, tak to ma vetsi vahu. Jen jsem chtel mit jistotu, ze jsem neco neprehledl. Nektere fascinuje umanutost proti discovered logum v rozporu s misi cestovatele. Me zase zarazi umanutost notorickych sberacu bodu, kteri ignoruji misi cestovatele a ani si neprectou jeho poslani, hlavne, ze zaloguji discovered logem: Pekny, dik! Ano, blizi se konec sveta, protoze jsem smazal jeden takovy vyse uvedeny log ve fronte discovered logu ve stylu: moc se nam libil a doufame, ze ho autor nesmaze. - S takovym opravdu nemam problem, protoze si evidentne kacer alespon precetl misi cestovatele a nejak na jeho mnisi reagoval. V pripade, kvuli kteremu se tady omyla tahle volovina, jsem kacerovi (tedy kacerce) doporucil si precist misi cestovatele a reagovat na to. Misto toho jsem byl jenom vyzvan, at nic nepoustim, plus par dalsich invektiv... Jelikoz je geocoin uz ztracen a jeho mise skoncila a uroven a tolerance kaceru k prani jejich kolegu, kteri investuji cas i penize do poteseni sebe i ostatnich, rychle klesa (dokonce i Citecka je pod svoji urovni), nema tohle vlakno dalsi vyznam.... leda, ze se coin zase vynori a ja zase nejakemu zarputilemu ignorantovi neco smaznu :-) Hezky den a slunce v dusi, kolegove. PS1: Ne vsichni moji cestovatele maji misi - nelogovat visited a discovered logy. Ale to jen pro ty nejjizlivesji stouraly, co si potrebuji zlepsit svoji naladu jedovym sipem, byt zcela mimo misu.
  • 0

#20 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 20:37

Tak trochu nechápu, co tím sleduješ. Někdo discoveruje tvůj coin nebo bug, protože ho našel v keši nebo viděl u kamaráda, poponést ti ho nemohl, protože se třeba nechystá tam, kam ty chceš, nebo se mu nevešel do batohu, pochválil ti ho, poděkoval, a ty mu ten log smažeš?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama