Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Používání háčků a čárek v listingu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
27 odpovědí na toto téma

#1 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 18:48

Omlouvám se za nejapný dotaz, ale tahle věc mi vrtá hlavou... Měl jsem za to, že pokud budu před založenímnové keše psát listing, neměl bych psát háčky a čárky (jako bych psal SMS). V poslední době ale narážím na keše, kde je listing psaný včetně háčků a čárek... Jak to teda je? Díky :-)
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 19:08

Stránky GS jsou už nějaký čas unikódové. Ale ne logy. Navigace VĚTŠINOU češtinu zobrazí, pokud je dobře. Nevím, jestli všechny navigace. Pořád se ale nemá používat diakritika v názvu keše. V obsahu to lze použít, možná je dosud lepší diakritiku nepoužívat. Zkus si stáhnout GC2BE9D, ta je testovací.
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 19:58

U diakritiky v nazvech je problem v tom, ze GS neumi vyhledavat bez ohledu na ne, a tak, pokud jsou v nazvu kese pouzity, musi hledajici zadat prsne to, co je ve jmenu. Aby to nebylo tak jednoduche, tak driv GC nektere hackovane znaky nechaval, jine odhackoval. Takze je v tom trochu gulas. Ale nasi revivri se celkem snazi dodrzovat tuto zasadu, takze drtiva vetsina kesi je vyhledatelna bez diaktiriky.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 20:59

U novych kesi je diakritika v UTF-8 a pokud se pamatuji, s tou si Garmin rozumi. Sam ovsem pouzivam export z GeoGetu, ktery tu diakritiku vyhaze.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 21:07

Taky používám export z geogetu a ten diakritiku likviduje? Myslím že ne, ale likviduje zbytečné HTML tagy. Musím se na to exportní makro podívat, ale tu testovací mi vzal i s diakritikou, až na to, že vynechal exotické abecedy, jako japonštinu a korejštinu. Ukázal azbuku, arabštinu, severské znaky, atd. Ovšem starší listingy s diakritikou mají problém, tam to není unikódově, ale & znaky a ty Oregon nezobrazí správně, ale opíše ty nesmysly. Dá se to opravit novým uložením listingu, ale ne každý owner to udělal.
  • 0

#6 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 21:14

O.K. - takže pokud budu tvořit keš, tak listing raději bez diakritiky?
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 21:18

Tím nic nezkazíš. Obecně jsem pro užívání diakritiky všude, kde to jde, ale spousta lidí hledá se starší technikou, se kterou mohou být problémy.
  • 0

#8 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 21:27

Díky - taky bych to tak viděl :-)
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 21:31

Listingy připravuju v PSPadu a ten má na to takovou šikovnou funkci Odstranění diakritiky. To když bych zapoměl a psal něco s ní.
  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 8:55

Já si to lokálně v PC píšu normálně a před nahráním na GC.com proženu iconv -f utf8 -t ascii//TRANSLIT. Originál mám s háčkama a kdykoli se s tím dá pracovat dál.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 9:41

Když už nám v listinzích češtinu Grounspeak zprovoznil, tak se jí vzdáme a budeme si číst jako v dřevních dobách počítačové techniky? To mi hlava nebere. Argument, že GPS od Garmina češtinu nezobrazí, dnes už neplatí. Když dnes napíšeš listing se správnými nabodeníčky, Garmin ti ho správně zobrazí. PIŠTE ČESKY. edit: Sám jsem ajtík z oněch dřevních dob. Názvy souborů a např. komentáře ve skriptech píšu zásadně bez diakritiky. Ale listing je něco jiného - svým způsobem literární dílo.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:44

Tohle by chtělo anketu, aby si majitelé všech možných paperless přístrojů zkusili stáhnout tu testovací keš a podívali se. Opravdu netuším, jestli starší Oregony (300), 60, všechny Dakoty, telefony, PDA, opravdu jedou v UTF-8. Dalším řešením pro uživatele podpůrných programů je upravit exportní makro aby konvertovalo bez diakritiky, pokud pro konkrétní přístroj nefunguje.
  • 0

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 11:02

GC2BE9D
  • 0

#14 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 14:36

mpik napsal/a:
Tohle by chtělo anketu, aby si majitelé všech možných paperless přístrojů zkusili stáhnout tu testovací keš a podívali se. Opravdu netuším, jestli starší Oregony (300), 60, všechny Dakoty, telefony, PDA, opravdu jedou v UTF-8. Dalším řešením pro uživatele podpůrných programů je upravit exportní makro aby konvertovalo bez diakritiky, pokud pro konkrétní přístroj nefunguje.


Nevim jestli je rozdil mezi starsimi a novejsimi kesemi s diakritikou, ale kdyz jsme byli na dovolene v Jesenikach, tak tam bylo dost listingu s diakritikou a na Dakote 10 to byla hruza. Kdyby misto jednoho znaku s diakritikou byl jeden ctverecek nebo neco jineho, tak se to da cist, ale ja mela misto jednoho takoveho znaku asi sestici znaku a to se pri cteni filtruje uz fakt tezko.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#15 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 15:16

Majus napsal/a:
Nevim jestli je rozdil mezi starsimi a novejsimi kesemi s diakritikou, ale

Nové listingu už tím netrpí.

Majus napsal/a:
... ale ja mela misto jednoho takoveho znaku asi sestici znaku a to se pri cteni filtruje uz fakt tezko.

To se dá snadno odstranit pomocí gpx4garmin.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 15:22

Take vsichni ti, kteri do Garmina laduji data pres Geoget, tak take problem nemaji. Proste ladovat data rovnou z gc,com neni stastny napad.
  • 0

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 16:28

Diakritiku v listingu zasadne nepouzivam s ohledem na kacery, kteri ty ruzny udelatka (stejne jako ja nepouzivaji). Pokud pak listing v Garminu neprectu, zpravidla kes ignoruji.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 17:25

Hamaci napsal/a:
edit: Sám jsem ajtík z oněch dřevních dob. Názvy souborů a např. komentáře ve skriptech píšu zásadně bez diakritiky. Ale listing je něco jiného - svým způsobem literární dílo.


Já jsem také "dřevní" ajtík a aktuální situace mi tak trochu připomíná dosovou dobu, kdy půlka programů spoléhala na kameníky, část měla Latin2 a MS právě přišel s Windows-1250. Každý ajťák měl nějakého oblíbeného rezidenta, který to překódovával pro BFU tam a zpátky a dohromady, co si budeme namlouvat, to byl jeden velký guláš.

Ale k tématu - v poslední době se mi jeví jako nejlepší varianta publikovat na gc.com listing bez diakritiky a pokud si chce někdo listing přečíst jako literární dílo, pak je v úvodu listingu link na "českou" verzi listingu uloženou na externích webovkách.
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 17:44

Jo, taky pamatuju Kameníky a jak jsme nadávali na Latin2. Dokonce ještě někde mám epromku z grafické karty Hercules, jak jsem na čtverečkovaném papíru dělal české znaky pro Kameníky, abych viděl češtinu na obrazovce. Vývoj naštěstí spěje k tomu, že čeština je už použitelná. Stačilo by donutit všechny ownery, aby listingy znovu uložili. Nebo to dávkově udělat za ně, ale do toho se GS nepožene. Takže bych byl pro to češtinu používat. Ale sám ji nepoužívám ve svých listingách, bojím se, že někomu by se to zprasilo.
  • 0

#20 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 18:32

O.K. - díky za rady a připomínky... Už jsem to stvořil bez diakritiky :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama