Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Změna pozice vyluštěné Mysterky na GC.com mapě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 ladadada

ladadada

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 9:31

Ahoj. Jsem premium Member a občas si vyluštím nějakou kešku a finálové souřadnice si zapisuji do Personal Cache Note. a ještě si to občas zaBookmarkuji. Problém zastává pokud už mám vyluštěných desítky keší, a chci si to nahrát hromadně do mobilu třeba okolí 5km, tak se mi mysterky uloží ne s finálním umístěním, ale se startovním. Neexistuje nějaká možnost na oficiální mapě změnit pozici otazníku na mapě, abych mohl vidět, kde se nachází finálovka? Když člověk jezdí cik cak Brnem, tak už si moc nevzpomíná kde je která finálka a musím to vždy ručně projíždět a ručně přepisovat body v mojí navigaci. Díky za odpověď a jak řešíte vy hledání Mysterek?
  • 0

#2 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 9:59

Ahoj, jak to udělat na oficiálních mapách netuším. Sama si souřadnice vyluštěných mysterek kládám do Geogetu (jako finální bod) a zobrazuju si je v Geokuku. Když si stažené PQ proženu Geogetem, mají už mysterky finální souřadnice.
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:04

a) hledej "correct these coordinates" b) nepoužívám tenhle paskvil, ale geoget
  • 1

#4 ladadada

ladadada

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 13:15

"correct these coordinates" jsem našel a zkoušel jsem to změnit, ale na hlavní mapě se mi změna neprojeví. Vám jo? Ale když otevřu listing, tak v té spodní mapičce je vidět změna souřadnic, tak nevím jestli nedělám něco špatně. A když bych si vygeneroval PQ budou se mi ukazovat nové, nebo staré souřadnice? Díky
  • 0

#5 honzarichtr

honzarichtr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 14:07

Neni to uplne odpoved na tvou otazku, ale docela pohodovy reseni, jak nacist vsechny vylusteny finalky do jedny mapy. Ja to resim tak, ze na google mapach ma vytvorenou mapu s finalkama multi a mysterek a pak jen nactu do mobilu nebo tabletu. V poznamce mam odkaz na kesku, takze to krasne presmeruje pro zalogovani do prislusne aplikace nebo na web. Sice je nevyhoda v tom, ze se mi tam neukazou jiny kesky, ale s tim se da zit. :-) a zase to mam aktualni pro vsechny pristroje bez problemu. :-)
  • 0

#6 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 20:29

Řešení je naprosto jednoduché - používat firefox, stáhnout si greasemonkey script zvaný GC comment, otevřít listing dané kešky, pod samotnými souřadnicemi ti vyjede okno gc comment, do něj vložíš vyřešené souřadnice finálky a ty se ti pak následně ukáží i v originální mapě na gc.com. v podobě vlaječky, najedeš na ní myší a vidíš, k jaké keši ona vlaječka patří a můžeš si po kliknutí na onu vlaječku otevřít i celý listing.
  • 0

#7 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 21:02

honzak83 napsal/a:
Řešení je naprosto jednoduché - používat firefox, stáhnout si greasemonkey script zvaný GC comment, otevřít listing dané kešky, pod samotnými souřadnicemi ti vyjede okno gc comment, do něj vložíš vyřešené souřadnice finálky a ty se ti pak následně ukáží i v originální mapě na gc.com. v podobě vlaječky, najedeš na ní myší a vidíš, k jaké keši ona vlaječka patří a můžeš si po kliknutí na onu vlaječku otevřít i celý listing.

Pouzivam totez. Pri nahravani cache mi GC comment zmeni (lze nastavit) souradnice na ty vylustene a tak si pak vlastne z tech otaznicku delam tradicky. Jen je treba pamatovat, ze databaze vylustenych cache je na tom pocitaci, kde mam nainstalovany GC comment.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#8 hapjbc

hapjbc

    hapjbc

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 13:22

Tak jsem si po precteni teto diskuze skript nainstalovala, ale vlajecka se mi na velkym gc mapach porad nezobrazuje:-(. Mam vyplnene finalni souradnice, vlajecka se mi na malych mapach v listingu ukazuje, na velkych mapach jsem zaskrtla enable mystery mover a presto tam vlajecku nemam. Nevite nekdo, co delam spatne? Snazila jsem se hledat zde na foru, zda nekdo nemel podobny problem, ale nic jsem nenasla. Jedine, co nemam vyplneno je UUID for server synchronisation a Server for server synchronisation, ale tam netusim, co se tam ma pripadne vlozit.
  • 0

#9 hi.petr

hi.petr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 15:01

hapjbc napsal/a:
.....

A máš v postranním panelu na mapě taky zakliknuto (zvýrazněno barevně) políčko "solved" ?
  • 0

#10 hapjbc

hapjbc

    hapjbc

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 19:15

To taky zaskrtnute mam.
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 19:26

a jak s tím posunem souřadnic řešíte případ, kdy máte pro mysterku více řešení které je nutno eliminovat až v terénu ?
  • 0

#12 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:01

Skript funguje správně, ale jen na tom PC, kde je nainstalován. Dá se taky vytvořit záloha pro případ, že přeinstaluji prohlížeč, popř. kdybych chtěl datovou zálohu použít na jiném PC? Díky
  • 0

#13 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:09

Já si nějak nemůžu pomoct ale proč se pořád řeší nějaké "ohýbáky na rovnák", když se ví, že změna souřadnic na webu neudělá s pozicí keše nic a různé opičí a jiné skripty fungují nahodile a podle toho jak se zrovna soudruzi v GS vyspí? Není lepší se naučit trošku s GeoGetem nebo jiným sw ke správě bodů, finálky a další potřebné věci si v klidu evidovat tam, podle potřeby si udělat exportní GPX podle oblasti aktuálního zájmu a při plánování výletu si keše "cestou" prohlídnout za pomocí GeoKuku nebo CacheMapy?
  • 0

#14 petrrr

petrrr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 20:14

Ahoj, ukládám si finální souřadnice keší do geogetu jako final waypoint. Měl bych dotaz, lze tyto souřadnice nějak automaticky naimportovat i na gc.com, abych tam měl souřadnice u keší přepsané? díky


  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 20:37

V zadnem pripade si to na web nezapisuj, jen si to tim dokonale pomrvis. To proto, ze kdyz pak kdykoliv z webu vyexportujes GPX, tak v nem nepoznas, co jsou puvodni a co tve prepsane souradnice. nepoznas, co je vylustena a co nevylustena mysterka. Udelas si tim jen zmatek. Kdyz to mas v geogetu, tak si to dal eviduj v geogetu, a na web zapomen. Finalky si exportuj z geogetu v podobe, ktera je ti nejmilejsi.


  • 2

#16 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 22:41

Ja si finalni souradnice na gc web zapisuji. A pak kdyz kesky naimportuju do Locusu, tak se mi ty vylustene zobrazi primo na miste finale a take jsou ikonky oznaceny cervenou hvezdickou. Takze poznam, ktere jsou vylustene. Proto bych hned nerikal pomrvis. Zalezi, co clovek pouziva. A Locus spustim jak na telefonu, tabletu, tak i v pohode na PC s win (bluestacks.com). S online mapami shocart je to super na planovani vyletu na tom pc. Jinak jedu na offline mapach. Locus mam pak propojeny s dropboxem a tim padem aktualni databaze na vsech zarizenich. Aneb byl jsem vzdy linej se ucit s GG... :-)

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 12 prosinec 2014 - 22:44

  • 1

#17 petrrr

petrrr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 23:28

To jsem měl na mysli, v terénu se mi dobře pracuje s Locusem, který s live mapou zobrazí vypočtené keše s hvězdičkou, tak zda existuje fičura, která by aktualizovala souřadnice i na webu. :)


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 23:38

Klid ne si používej Locus, ale vis, ze Locus umi zobrazovat data i přímo z Geogeti databaze? To mi přijde trochu přímočařejší cesta, navíc data z Geogetu mas dostupna offline, což se často hodi.
  • 2

#19 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 23:46

Klid ne si používej Locus, ale vis, ze Locus umi zobrazovat data i přímo z Geogeti databaze? To mi přijde trochu přímočařejší cesta, navíc data z Geogetu mas dostupna offline, což se často hodi.

Nezlob se, ale ta reklama na vlastní produkt už mi přijde poněkud otravná. Za sebe můžu říct, že jsem asi před rokem a půl na GG koukal, ale nepřišel mi zrovna intuitivní a zatím se bez něj dost dobře obejdu...


  • -5

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 23:53

Musím se HaLuMy zastat. Většina z toho co líčíte mi připomíná škrábat se pravou za levým.... Pokud by někdo v Brně a okolí chtěl vidět jak je to v GG jednoduché, může se na mne klidně obrátit. Včetně toho jak to pak vypadá v navigaci (Android nebo staré Windows Mobile na PDA).

 

Na mapě prostě bez problémů vidíme všechny vyfiltrované (tj. zobrazené) keše, včetně finálek a waypointů. Vyluštěné mysterky mají jinou ikonu a finální waypointy jsou vlaječka - přesun ikony keše považuju za blbost, protože mnohdy mám spočítaných více variant finálu.  K zobrazení nepotřebuju žádná další udělátka, mapu si můžu vybrat jak Google, tak mapy.cz, tak OSM anebo map1.eu - nejlepší dostupné mapy pro Evropu vycházející z OSM a zobrazením podobné našim turistickým. Po přesunu do telefonu to mám velice podobné, mapy samozřejmě online nebo offline, jak potřebuju. Ikony velice podobně jako na počítači - finálky jsou vlaječky a vyluštěné mysterky barevně odlišené. Do mapy nebo do navigace nemusím nic kombinovat z různých zdrojů, vše mám v jedné databázi kdykoliv po ruce. A co je neocenitelné při skupinových odlovech, mám volitelně k dispozici i mé odlovené včetně všech údajů které jsem si třeba o nich někdy poznamenal.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 prosinec 2014 - 0:11

  • 4




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama