Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Změna pozice vyluštěné Mysterky na GC.com mapě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 8:37

Nezlob se, ale ta reklama na vlastní produkt už mi přijde poněkud otravná. Za sebe můžu říct, že jsem asi před rokem a půl na GG koukal, ale nepřišel mi zrovna intuitivní a zatím se bez něj dost dobře obejdu...


Uživatel Petrrr sám napsal, že má finalky v Geogetu, a ze je chce dostat na web, aby je mel v Locusu. Co je špatného na tom mu poradit, že ten Locus umi cist data i přímo z Geogetu?

Co tu, podle tebe, smím vůbec zminit, abys byl spokojeny a nebral to jako reklamu?
  • 2

#22 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 11:30

Ja si finalni souradnice na gc web zapisuji. A pak kdyz kesky naimportuju do Locusu, tak se mi ty vylustene zobrazi primo na miste finale a take jsou ikonky oznaceny cervenou hvezdickou. Takze poznam, ktere jsou vylustene. Proto bych hned nerikal pomrvis. Zalezi, co clovek pouziva. A Locus spustim jak na telefonu, tabletu, tak i v pohode na PC s win (bluestacks.com). S online mapami shocart je to super na planovani vyletu na tom pc. Jinak jedu na offline mapach. Locus mam pak propojeny s dropboxem a tim padem aktualni databaze na vsech zarizenich. Aneb byl jsem vzdy linej se ucit s GG... :-)

Já mám v mobilu databázi z Geogetu a vyluštěné finálky se mi v Locusu zobrazují taky na místě finále s červenou hvězdičkou. Geoget mi na jedno kliknutí stáhne a naimportuje každý den deset PQ. Dalších šest tisíc keší z databáze si každý den snadno kompletně aktualizuji přes GC Live plus u dalších deseti tisíc můžu aktualizovat stav. Tu databázi si do telefonu nakopíruji během nabíjení.

Aktuální databázi blížící se velikostí 1GB si nedovedu přes dropbox představit. Je tam moc děravých míst.

Jsem stále aktuální a dokážu být 100% ofline. Mám v každém okamžiku k dispozici přes 100000 keší.

Není to žádná vysoká Geogetská, spíš jenom naprostý základ. Využívám jenom zlomek schopností programu ale stejně si už nedovedu představit fungování bez něj.


  • 2

P%C5%88ov.png


#23 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 19:05

Uživatel Petrrr sám napsal, že má finalky v Geogetu, a ze je chce dostat na web, aby je mel v Locusu. Co je špatného na tom mu poradit, že ten Locus umi cist data i přímo z Geogetu?

Co tu, podle tebe, smím vůbec zminit, abys byl spokojeny a nebral to jako reklamu?

Schválně jsem si dal vyhledat ve fóru Haluma a GG, zobrazilo mi to přes 100 vláken. A to vůbec neotvírám ty, které zmiňují GG v titulku. Ale abych pravdu řekl, teď mne příjemně překvapily ty vanilkové rohlíčky :) .

 

 

Pňov:

 

Jsem stále aktuální a dokážu být 100% ofline. Mám v každém okamžiku k dispozici přes 100000 keší.

Vážně si nedokážu představit proč bych měl mít telefon takhle nacpaný. Při měsíčním tempu odlovu pár desítek keší a nevyřešeném umění teleportace mi to přijde trochu nadbytečné...


  • -1

#24 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 19:42

Schválně jsem si dal vyhledat ve fóru Haluma a GG, zobrazilo mi to přes 100 vláken. A to vůbec neotvírám ty, které zmiňují GG v titulku. Ale abych pravdu řekl, teď mne příjemně překvapily ty vanilkové rohlíčky :) .

 

Vážně si nedokážu představit proč bych měl mít telefon takhle nacpaný. Při měsíčním tempu odlovu pár desítek keší a nevyřešeném umění teleportace mi to přijde trochu nadbytečné...

Osvěty ohledně geogetu není nikdy dost. Já mám pocit, že je těch vláken málo. Takhle se všechny problémy a fičury řeší v jednom vlákně a já jsem línej to pročítat.

Měsíčně lovím taky maximálně desítky keší, ale údržba té databáze mi dá zřejmě míň práce, než např. kamarádovi, který se mně nedávno ptal, co přesně budeme u těch Prachatic lovit, aby si to jako naházel do navigace. Prostě ať jedu kamkoli, nemusím předem nic řešit. Když jedu narychlo a neplánovaně, je to k nezaplacení.

Jo a ten jeden GB se na kartu snadno vejde.


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 13 prosinec 2014 - 19:45

  • 1

P%C5%88ov.png


#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 20:20

Schválně jsem si dal vyhledat ve fóru Haluma a GG, zobrazilo mi to přes 100 vláken. A to vůbec neotvírám ty, které zmiňují GG v titulku.

 

 

Tady na serveru sidli oficialni diskuzni forum Geogetu. Jen v nem je skoro 1400 diskuznich vlaken. Obcas se nekdo netrefi, a zepta se na Geoget i v jinem vlaknu. Proc bych mu jinde nesmel odpovedet? Opakuji - byl tu konkretni dotaz na Geoget, ja konkretne odpovedel, a ty jsi mne na to konto obvinil z nemistne propagace. Neni to od tebe fer.


  • 0

#26 petrrr

petrrr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 20:47

Děkuji všem za rady, ale databázi 100000 keší v telefonu udržovat právě moc nechci. Když někam v rychlosti jedu, vždy se najde možnost stáhnout online pouze okolní kešky a k tomu by se mi právě hodilo, abych měl souřadnice změněny na webu, odkud programy online tahají. Ale zdá se, že taková možnost bohužel není.


  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 20:59

jake programy? Mluvil jsi jen o Locusu. Proc do nej proste nenahrajes prave ty tve finalky z geogetu, a vsechen zbytek si klidne tahej online. Obnasi to nahrani jednoho souboru do telefonu.


  • 1

#28 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:11

Děkuji všem za rady, ale databázi 100000 keší v telefonu udržovat právě moc nechci. Když někam v rychlosti jedu, vždy se najde možnost stáhnout online pouze okolní kešky a k tomu by se mi právě hodilo, abych měl souřadnice změněny na webu, odkud programy online tahají. Ale zdá se, že taková možnost bohužel není.

Ale právě že je: jak psal dr.vota, jde to díky "correct these coordinates" kam si uložíš finále u každé vyluštěné  mystery.....Nechápu proč nazývá "paskvilem" to, co v praxi velmi dobře funguje. V životě jsem nepoužil Geoget ani jiný podobný program - nic proti nim, ale nepotřebuju nějaké offline databáze a hrabat se v mnohostránkových návodech....Telefon či navi mi hned stáhne připravené uložené finálky a jdu rovnou do přírody :)


  • 2

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:23

Takze podle tebe je nejlepsi rada si ted sednout, a rucne vsechny finalky opsat do webu? No bezva, to by mne fakt bavilo! :wacko:

 

Neni jednodussi si ty stavajici finalky vyexportovat, klidne treba i jako GPX, a naimportovat do libovolneho oblibeneho programu v mobilu? Prace asi na minutu.

 

A do budoucna to muze takto delat i nadale. Ale jestli ma pocit, ze pro Geoget nema lepsi vyuziti,  tak at ho klidne smaze, a nove finalky at si pise na ten web. Nicmene ty stare na ten web opisovat nemusis, muzes si je do toho sveho oblibeneho programu naimportovat.


  • 0

#30 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:26

A co mi nahodou chybi, stahnu pohodlne v terenu. A mam jistotu, ze je to cerstvy stav.
  • 0

#31 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:29

Děkuji všem za rady, ale databázi 100000 keší v telefonu udržovat právě moc nechci. Když někam v rychlosti jedu, vždy se najde možnost stáhnout online pouze okolní kešky a k tomu by se mi právě hodilo, abych měl souřadnice změněny na webu, odkud programy online tahají. Ale zdá se, že taková možnost bohužel není.

 

Já mám momentálně v GG 350 vyluštěných a neodlovených mysterek. To snad není tak moc, aby se to nedalo exportovat. Řešil jsi snad mysterky, ne ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:30

Ja bych si dovoli zduraznit jednu drobnost, kterou tu Haluma zminil. Ono hodne zalezi na tom, jak ty data ze serveru tahate. Pokud si zapisu souradnice na serveru, pomoci GC.Live je lze stahnout a odlisit. Ale Haluma psal o PQ, tedy o GPX. A tam to neodlisite.

 

A pak jeste jedna malickost: nejde zapsat souradnice u vsech typu kesi, nejde zapsat treba 2 vypoctene stage, ... Pouzivam GeoGet mimo jine proto, ze mam vzdy stejny metodicky postup u vsech typu vypoctenych bodu a nemusim si davat pozorr jaky typ bodu vytvarim a k jakemu typu kese. Opak povazuju za matouci. To mi pripada dost podstatne.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:34

Děkuji všem za rady, ale databázi 100000 keší v telefonu udržovat právě moc nechci. Když někam v rychlosti jedu, vždy se najde možnost stáhnout online pouze okolní kešky a k tomu by se mi právě hodilo, abych měl souřadnice změněny na webu, odkud programy online tahají. Ale zdá se, že taková možnost bohužel není.

Stále ti píšeme, že tohle můžeš dělat s Geogetem mnohem jednodušeji. My prostě neřešíme jestli těch keší v databázi máme 10 - 1000 nebo milion. Prostě tam máme co potřebujeme, samozřejmě vyluštěné mysterky/multiny tam jsou. Když potřebuju nějakou oblast aktualizovat, tak se do toho prostě nahraje nové GPX které to v dané oblasti zaktualizuje - NA MOJE DATA (VYLUŠTĚNÁ A POD.) TO NEMÁ NEJMENŠÍ VLIV, TA JSOU TAM STÁLE. Databázi přesunu do telefonu a opět neřeším jestli je tam 500 keší nebo 1000 nebo víc.
Pro úplnost, osobně to řeším, ale jen proto že běžně data tahám ze vzdáleného počítače a nechci zbytečně tahat databázi 2.5 giga=400000 keší, když na okruh dejme tomu 100 km kolem Brna nebo kolem jiného místa mi stačí tak 150 mega). Ale to "moje řešení" znamená, že prostě z této giga databáze do telefonu vykousnu buď stát nebo okruh nebo polygon. Prostě zkušenosti říkají, že je to tak NEJPOHODLNĚJŠÍ. A vždycky se divím postupům jistého megakačera, který neustále vymýšlí GPX soubory aby pokryl danou oblast, kombinuje je s GPX vyluštěných (s neaktuálními listingy a logy), a nakonec má v navigaci jen část údajů co tam mám já.
Samozřejmě, používám data offline, nemám datové připojení. A v zahraničí, kam často na výlety vyrážíme, by mi stejně za současných podmínek moc nepomohlo.
A jak už jsem psal, když nás jede více, tak je neocenitelné když mám k dispozici svou databázi - vidím, co mám odlovené, mohu se podívat třebas na svůj log zda jsem tam nepsal něco co by pomohlo při hledání, mohu porovnat finálku co jsem odlovil já a jakou mají ostatní.
Proto jsem taky psal - pokud jsi z okolí, přijď se podívat a pak posuď sám. Věřím, že i v jiných oblastech najdeš někoho u koho se s tím mžeš seznámit.
  • 1

#34 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:40

Takze podle tebe je nejlepsi rada si ted sednout, a rucne vsechny finalky opsat do webu? No bezva, to by mne fakt bavilo! :wacko:

 

Neni jednodussi si ty stavajici finalky vyexportovat, klidne treba i jako GPX, a naimportovat do libovolneho oblibeneho programu v mobilu? Prace asi na minutu.

 

A do budoucna to muze takto delat i nadale. Ale jestli ma pocit, ze pro Geoget nema lepsi vyuziti,  tak at ho klidne smaze, a nove finalky at si pise na ten web. Nicmene ty stare na ten web opisovat nemusis, muzes si je do toho sveho oblibeneho programu naimportovat.

Jako že vyluštěné souřadnice do Geogetu zadat nemusíš? To vyprávěj své babičce :D Ano, pak už je lze exportovat tam i sem.....Ale jak jsem psal, nic proti Geogetu a dalším programům....já je nepotřebuju :)


  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:43

Podivej se na zacatek debaty... on ty finalky v Geogetu ma!


  • 0

#36 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 22:01

jo tak to ano....potom mu momentálně pomůžeš lépe ty..:)


  • 0

#37 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2014 - 22:31

Děkuji všem za rady, ale databázi 100000 keší v telefonu udržovat právě moc nechci. Když někam v rychlosti jedu, vždy se najde možnost stáhnout online pouze okolní kešky a k tomu by se mi právě hodilo, abych měl souřadnice změněny na webu, odkud programy online tahají. Ale zdá se, že taková možnost bohužel není.

Luštíš mysterky z celé republiky abys, až pak v rychlosti někam jedeš, jenom stáhnul vše z webu? Hustý.


  • 1

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 8:58

Luštíš mysterky z celé republiky abys, až pak v rychlosti někam jedeš, jenom stáhnul vše z webu? Hustý.

 

Taky mam v databazi vetsi mnozstvi vylustenych mysterek. Obcas pri prochazeni mapou, pri ladeni pluginu, pri cteni fora a podobne narazim na kesku, ktera me nejak zaujme a zkusim si ji vylustit - bez ohledu na to, kde keska je a jakou mam sanci, ze se pro ni v brzke dobe dostanu. S velkou pravdepodobnosti si 90 % tech vylustenych nikdy neodlovim, ale to mi nevadi. Nelustil jsem je kvuli odlovu.

 

Mam v GeoGetu zaroven poznaceny postup reseni a GeoGet mi indikuje zmenu listingu v dobe po vylusteni mysterky. (Jak tento stav poznas, kdyz si souradnice poznamenas na server?) Takze kdyz se pozdeji chystam na vylet a vidim tam vylustenou kesku a finalni bod je indikovan jako zastaraly (proti listingu), relativne snadno mohu vypocitat nove finalove souradnice. (Pomijim situaci, kdy jsou zmeneny indicie, postup lusteni i vzorce. Na takove kesky pochopitelne narazim take, ale je jich relativne dost malo.)


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 11:01

V MoZiGo ale aj v MoZiLive preferujem ulozenie finalnych suradnic na server groundspeaku, hoci tam tiez mam moznost si ich ulozit aj do lokalnej databazy. Ak je to vhodne tak do PCN/personnel cache note/ si ulozim aj postup pripadne aj finalne suradnice ako text.

Ma to tu obrovsku vyhodu, ze nech uz pouzijem na stiahnutie listingu z webu cokolvek cez moje konto tak tam tie udaje mam a nemusim prave sediet pri mojom PC doma. Pokial exporujem data do gpx ci uz z domaceho PC alebo ineho, tak to ze ide o pozmenene suradnice sa da zistit aj z web listingu aj z liveAPI a v garmine alebo mobile uz podla nazvu kesky viem, ze ide o finalne suradnice. Ako priznak pouzivam vykricnik na druhom mieste v nazve kesky. Jasne, ze ak sa medzitym zmeni daco v rieseni tak to nemam ako zistit....


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama