Přejít na obsah


Fotka

Problém s importem GPX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 cesmina_v

cesmina_v

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 9:54

Při importu keše http://coord.info/GC3HT6M se nenaimportuje výpočet finálních souřadnic finálka je v původním GPX jako waypoint, u kterého je výpočet souřadnic , v databázi geogetu se tento waypoint neobjeví je to nepříjemné , když člověk obleze stage a neví co pořítat (do garminy importuju query přes geoget)
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:14

To se pletes, v GPX ten finalni bod jako waypoint neni! Proto ho tam nemas. Asi si to pletes s textovou informaci o waypointech, kterou Groundspeak v nekterych pripadech pridava na konec listingu. Protoze to ale pridava jen v nekterych pripadech a ne vzdy, je hloupost na to spolehat. Normalne je totiz dobry zvyk davat informace o vypoctu do listingu, ne jen k waypointum. Prave z techto duvodu.
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:15

To už se mi stalo v Lednici, to jsem ale měl přes cachelist. Jde o zobrazení Final waypointu s nulovými (skrytými) souřadnicemi. Ten se normálně neexportuje. Ovšem když je vzoreček jen v něm, pak podstatná informace chybí. Taky budu rád, když na tohle někdo odpoví, sám teď ani nevím, jestli tohle mám správně a bohužel se na to přichází až u keše.
  • 0

#4 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:17

cesmina_v napsal/a:
Při importu keše http://coord.info/GC3HT6M
se nenaimportuje výpočet finálních souřadnic
finálka je v původním GPX jako waypoint, u kterého je výpočet souřadnic , v databázi geogetu se tento waypoint neobjeví
je to nepříjemné , když člověk obleze stage a neví co pořítat
(do garminy importuju query přes geoget)


Je starou znamou informaci, ze soucasti oficialniho PQ NEJSOU waypointy ktere maji nulove souradnice, coz tenhle "finalni" je.
Jedina moznost jak mit GPXko kde bude, je GPX vyrobene preparsovanim toho listingu (obecne). Geoget samotny taky mam takovy pocit waypointy s nulovymi souradnicema ignoruje.

Uz jsem na to par krat narazil u par owneru, kdy jsem v terenu zjistil, ze tu finalku nemam jak spocitat a jedinym resenim v tu chvili bylo online stazeni/aktualizace listingu kese aby se tenhle "nulovy" waypoint dotahl.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:26

geoget umi pracovat s waypointy s nulovymi souradnicemi (bacha na nastaveni filtru!), jenze jak jsi spravne poznamenal, on v tom GPX proste nejsou.

A jejich parsovani z listingu je dost cunarna, protoze GPX se pouziva prave proto, aby se to z toho HTML parsovat nemuselo.

Nabizi se tedy otazka, proc revieweri takovou prasarnu, jako je listing multiny bez vzorecku, v klidu pusti?
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:38

Řešením je přijít na tyhle listingy očimometrií a napsat si vzoreček do poznámky. Je takových dost. Pochopitelně to předpokládá domácí přípravu, ale pro multiny je dost potřebná i z jiných důvodů. A pokud je to delší multina, vyplatí se jí i vytisknout. Přemýšlím vážně, že bych u své dal odkaz na zkrácenou verzi pro tisk. Ono by asi ideální bylo, mít možnost v listingu určit, co půjde na obrazovku a co do navigace, třeba stylováním @media:screen, ale toho se asi nedočkáme. Pak by bylo možno udělat zajímavý listing bez obav, že majitelé starších Oregonů budou nadávat, že je moc dlouhý. A bylo by pak možné i všechny informace z waypointů přidávat do navigace. A je ještě větší čuňárna než listing bez vzorečku - listing se vzorečkem, který je jiný než vzoreček ve waypointu. Stává se to po přesunech, kdy owner zapomene přepsat obě místa.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:39

HaLuMa napsal/a:
Nabizi se tedy otazka, proc revieweri takovou prasarnu, jako je listing multiny bez vzorecku, v klidu pusti?

Tohle by patřilo do sekce reviewer, opravdu nevím, jestli je to v pravidlech a jestli se to kontroluje.
  • 0

#8 cesmina_v

cesmina_v

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 10:46

Ale ta informace v původním GPX samozřejmě je , ve stejné sekci jako ostatní stage, které se normálně zobrazí. Pokud natáhnu do garminy původní PQ z geocachingu , je všechno v pořádku , ten bod sežere až geoget
  • 0

#9 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 11:04

cesmina_v napsal/a:
Ale ta informace v původním GPX samozřejmě je , ve stejné sekci jako ostatní stage, které se normálně zobrazí. Pokud natáhnu do garminy původní PQ z geocachingu , je všechno v pořádku , ten bod sežere až geoget


Tak pak je jeste otazkou, co je zdrojem toho GPX.
Opravdu jsi PM a mas oficialni GPXko z PQ nebo GPX stazene pres cudl "GPX" v listingu? Nejak se mi nechce verit ze by GS upravilo generovani PQ a GPX tak aby obsahovaly waypointy s nulovymi souradnicemi.
Nebo je to GPX vyrobene nejak "na kolene" pres nejaky parser?

Nemam to ted jak overit, PM mi lehce vyexpirovalo ;-)
  • 0

#10 cesmina_v

cesmina_v

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 11:31

Je to zcela oficiální GPX přes čudlík v geocaching.com
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 12:07

Neni tam, zadny takovy waypoint jako samostany WPT v GPX tam opravdu neni.
  • 0

#12 cesmina_v

cesmina_v

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 18:09

Tož jsem asi slepej nebo navedenej Additional Hidden Waypoints</p>FN3HT6M - Final<br />N/S __ ° __ . ___ W/E ___ ° __ . ___ <br />N 49° 24.[E+(C*C)](D/A-1)(E+3) E 12° 50.(E+B)(E+C)(A-E)<br />PK3HT6M - Parkoviště před zámkem<br />N 49° 25.274 E 012° 50.737<br />Místo, kde můžete odstavit svoje geovozidlo.<br />S13HT6M - Trhanovský zámek<br />N 49° 25.269 E 012° 50.738<br />Na průčelí Trhanovského zámku se nachází dvě kruhová okna. Výplň těchto oken je stylizována do podoby květu. Celkový počet okvětních lístků ve tvaru srdce v obou těchto oknech = A<br />S23HT6M - Dřevěný kříž<br />N 49° 25.256 E 012° 50.740<br />Po pravé straně hlavního vchodu do kostela je umístěn velký dřevěný kříž. V jeho horní části je vyryt nápis SV MISSIE 193? ? = B<br />S33HT6M - Kaplička na rozcestí<br />N 49° 25.195 E 012° 50.656<br />Uvnitř kapličky je zavěšen kříž a několik obrázků svatých. Počet obrázků = C<br />S43HT6M - Chudobinec<br />N 49° 25.134 E 012° 50.531<br />Číslo popisné této budovy = D<br />S53HT6M - Rodinná hrobka Thomayerových<br />N 49° 25.000 E 012° 50.562<br />V rodinné hrobce je pochována i maminka MUDr. Thomayera. Na náhrobku je uvedeno Anna Thomayerová, manželka zahradníka, nar. 23. ?. 1825 ? = E<br ještě můžu poslat fotku displeje Oregona , kde se ten výpočrt zobrazí
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 18:54

A ja asi pisu tatarsky. Precti si, co jsem ti tu napsal uplne na zacatku diskuze!

Toto neni waypoint v GPX! Toto je proste nejaky pokec, ktery je nekdy prilepeny na konci textu listingu.
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 22:46

Když je pokec na konci listingu, vyřeší to problém, pokud chybí vzoreček. Pokud to v listingu chybí, je v tomto případě problém. GG tuším má možnost tyto přidané waypointy k listingu neexportovat ??? Pokud jsem ten parametr pochopil správně. Ale kupodivu ty FW v geogetu mám, i ty co mají nulové souřadnice. Kde se tam tedy berou, když nejsou v GPX?
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 22:52

GJ? GC.live?
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 22:59

GJ. Aktualizováno nejpozději před 2 týdny. Ještě jsem si to ověřil vygenerováním PQ z mého GG a našel jsem tam opravdu <wpt lat="0" lon="0">
  • 0

#17 cesmina_v

cesmina_v

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 5:37

Zajímavé je , že všechno ostatní z toho tvého tzv. pokecu uvádíš v geogetu jako waypointy
  • 0

#18 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 6:16

Tak se podivej dal do toho GPX - napjdes tam ty WP zapsany jeste jednou a mezi jinejma tagama. Tohle je opravdu jen TEXTOVA informace, kterou pridal gc.com pri generovani GPX na KONEC LISTINGU a NE DO WAYPOINTU. Schvalne jdi v garminu do waypointu - pokud by to byl regulerni bod, tak bude videt tam. Jenze nema souradnice, takze jediny, kde ho muzes videt, je LISTING. A tam by to melo byt i po importu do GG. Precti si, co ti pisem, treba desetkrat, ale zkuzs se nad tim prosim trochu zamyslet, mluvime tu kazdej o necem jinym... ;)
  • 0

#19 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 6:57

cesmina_v napsal/a:
Zajímavé je , že všechno ostatní z toho tvého tzv. pokecu uvádíš v geogetu jako waypointy

Nevím, jak sem vložit více obrázků. tak to pošlu víckrát.
Tohle vidíš v listigu na monitoru:
  • 0

#20 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 6:58

cesmina_v napsal/a:
Zajímavé je , že všechno ostatní z toho tvého tzv. pokecu uvádíš v geogetu jako waypointy

Tohle je v listingu na GPX souboru:
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama