Přejít na obsah


Fotka

Čtečka karet se po odebrání ve WinXP a po restartu nenajde


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 15:55

Zdravím, narazil jsem na problém, kdy mám připojenou čtečku paměťových karet do zákl. desky a vyvedenou do předního panelu. Přestala jet. Dal jsem tam jinou, ta fungovala, zkusil jsem do ní dát SD kartu a pak ve WinXP přes bezpečně odebrat HW jsem ukončil režii a kartu vyndal. Ale pak po restartu se ta čtečka v systému neobjevuje, vůbec o ní systém jakoby neví :( Tj. jakoby stejná situace jako s tou předcházející čtečkou, která v PC byla :( Netuší někdo, co to je za "trik"? Díky za jakoukoli informaci.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 16:27

Firestone- napsal/a:
Zdravím,

narazil jsem na problém, kdy mám připojenou čtečku paměťových karet do zákl. desky a vyvedenou do předního panelu. Přestala jet. Dal jsem tam jinou, ta fungovala, zkusil jsem do ní dát SD kartu a pak ve WinXP přes bezpečně odebrat HW jsem ukončil režii a kartu vyndal.
Ale pak po restartu se ta čtečka v systému neobjevuje, vůbec o ní systém jakoby neví :( Tj. jakoby stejná situace jako s tou předcházející čtečkou, která v PC byla :(

Netuší někdo, co to je za "trik"? Díky za jakoukoli informaci.


K jakému konektoru na desce to připojuješ ??
Připadá mi to jako problém s USB řadičem na desce :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 16:40

Já bych skoro u pevně připojeného HW nedával - bezpečně odebrat HW. To se myslím u vnitřně připojených zařízení nedělá. Ale možná je nějaký problém s napájením čtečky. Pokud je to přes USB řadič, pak může zlobit deska, nebo zdroj ztratil parametry.
  • 0

#4 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 16:40

Pokud si to dobře pamatuji, tak samotná, ale externí, čtečka se mi nijak nehlásí dokud v ní není nějaká karta...
  • 0

#5 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 16:46

A co jiná zařízení na USB? Pokud - , tak bych zkusil v systému odinstalovat veškerou podporu USB a nainstalovat znovu... Když + , tak jen drivery čtečky karet.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 16:48

Jarous1 napsal/a:
Pokud si to dobře pamatuji, tak samotná, ale externí, čtečka se mi nijak nehlásí dokud v ní není nějaká karta...


Pokud je připojená, tak se hlásí jako písmenko, ale při pokusu o čtení si říká o vložení disku, podobně jako disketová nebo DVD mechanika (pro ty, co už diskety nepamatují).
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 16:50

Aha, tak si to pamatuji špatně, pardon :) Večer to zkusím, už jsem s ní nic nedělal ani nepamatuji, no...
  • 0

#8 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 16:56

No zkousel jsem oba dva, ktere jsou na desce dostupne. Ale je podivne, ze kdyz jsem tu druhou ctecku zkusil, tak ji hned system rozpoznal a fungovala. EDITED: Jinak ostatni USB jedou v poradku. A ty pismenka jsou opravdu v systemu hned automaticky, akorat se na ne nejde dostat, kdyz ve ctecce neni karta.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#9 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 1:06

cufik_team napsal/a:
Já bych skoro u pevně připojeného HW nedával - bezpečně odebrat HW.

Mně zas po bezpečném ukončení XP-čko další vloženou kartu nenajde, až po restartu - a známému se stejným OS se děje totéž - oba tedy bezpečné ukončení neprovádíme..
  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:00

Bezpečné ukončení odpojí celou čtečku. Je to jako fleška, po bezpečném odpojení ji musíš vytáhnout a zastrčit znovu, aby ji systém viděl. A ty nemůžeš vytáhnout konektor té interní mechaniky a znovu ho zastrčit. Alespoň v XP je v možnostech nastavit Optimalizovat pro rychlé odebrání, nebo Optimalizovat pro výkon. Pokud tam máš to první, neprovádí se kešování při zápisu a tak po ukončení akce můžeš vytáhnout. Pokud to druhé, může zápis probíhat ještě dlouho po tom, co systém vypadá, že je vše uloženo. Proto je třeba odpojovat v tomto případě "bezpečně", tj systém odpojí jen pokud je hotovo.
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:05

mpik napsal/a:
Bezpečné ukončení odpojí celou čtečku. Je to jako fleška, po bezpečném odpojení ji musíš vytáhnout a zastrčit znovu, aby ji systém viděl.
......


Myslím že ne, ale zkoušet to nebudu, nemám tu čtečku.

Spousta čteček je vidět jako několik jednotek a stačí ukončit tu konkrétní s kartou a zase tam dát další kartu. Jak by jsi opravdu odpojoval vestavěné čtečky, třeba v NTB ?

Pokud se to tak nechová, tak je problém s příznakem "výměna média" a mechanika se domnívá, že má stále stejnou kartu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:06

Jj o těchto věcech vím, že lze nastavovat dva režimy. Ale je prostě divné, že po odpojení ji už systém nenachází. A za chodu PC to vytahovat z desky a znovu zapojovat je podle mně riziko :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:57

Zkus projet disk na opravu chyb - možná zůstal viset někde příznak v crossfajlu nebo podobně. Zkus v jiným PC pustit opravu na tu flašku. koukni na hardware a kdyžtak zkus USB zakázat, restartovat (úplně) a zase povolit. A podobně. Prostě počítej s tím, že pravděpodobněji než HW problém je, že zůstal někde viset špatný příznak zapojeného média.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:06

Projet to zkusím. Ale problém není v médiu, které do čtečky dávám, ale v samotném čtecím zařízení. Navíc není vůbec v HW systému vidět (takže ho nemůžu zakazovat/povolovat atp). Jakoby ho systém jednou odpojil a dále se nesnaží i po vypnutí s čtečkou komunikovat.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:19

Problém, že se čtečka po resetu vůbec nepřihlásí,je nějaký divný. Čtečka se mi přihlásí jako 4 disky, bezpečně odebrat by ale šly jen všechny najednou. A pak se připojí až po restartu. Řeším to tak, že kartu z foťáku vyndavám bez bezpečného ukončení. Dělal jsem to tak i s fleškou (ve WinCE ani nešlo bezpečně ukončit) a nic se nestalo. Jen je riziko, že pokud je optimalizováno pro výkon, nemusí být zápis ještě dokončen. Co se týká vytahování pod napájením, USB je na to přizpůsobeno. Karty? nevím. Ale myslím, že Bezpečné odebrání napájení neodpojuje.
  • 0

#16 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:25

Je to přesně tak, jak píše mpik. Jen doplním, že kartu je možné bezpečně vytáhnout po následujícím postupu: - Spustit průzkumníka (Tento počítač, Win+E, ...). - Kliknout pravým tl. na ikonku patřičného disku a zvolit VYSUNOUT. Takto se dokončí kešované diskové operace a můžete vytáhnout kartu. Celá čtečka se tímto NEODPOJÍ. A tazatele se zeptám: Zkoušel jsi to, co psal ssva?
  • 0

#17 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:26

Jj tak tak, hlásí se jako více disků. S tím odpojováním -- má někdo přímé zkušenosti, že by něco takového odpojoval za chodu PC?
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:31

Hamaci napsal/a:
- Kliknout pravým tl. na ikonku patřičného disku a zvolit VYSUNOUT.
Takto se dokončí kešované diskové operace a můžete vytáhnout kartu. Celá čtečka se tímto NEODPOJÍ.

"Vysunout" umí i Total Commander.
  • 0

#19 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:38

Hamaci napsal/a:
A tazatele se zeptám: Zkoušel jsi to, co psal ssva?


Tím myslíš odebrat veškerou podporu USB? To jsem si chtěl nechat až naposled... Drivery na tu čtečku jsem u výrobce nenašel :(
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#20 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:47

Firestone- napsal/a:

Hamaci napsal/a:
A tazatele se zeptám: Zkoušel jsi to, co psal ssva?


Tím myslíš odebrat veškerou podporu USB? To jsem si chtěl nechat až naposled... Drivery na tu čtečku jsem u výrobce nenašel :(


Prozatím odebrat jen drivery čtečky. Nebo tak něco. (Nemám teď k dispozici PC s Windows, abych se mohl podívat.) Po restartu si to systém znovu natáhne. Netřeba nic instalovat.

A kdybys chtěl přezkoušet samotnou čtečku, tak si nabootuj z CD nějakou live distribuci linuxu a uvidíš...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama