Přejít na obsah


Fotka

Čtečka karet se po odebrání ve WinXP a po restartu nenajde


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:54

Ona ta čtečka při POST screenu jde právě vidět. HW je v pořádku dle mého soudu. Drivery čtečky odebrat právě neumím, protože je v systému prostě nevidím :(
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:57

mpik napsal/a:
......
Ale myslím, že Bezpečné odebrání napájení neodpojuje.


Bezpečné odebrání uzavře všechny soubory na daném zařízení a pokud to nejde, tak na to upozorní.

O tom jak je na USB vyřešené připojování a odpojování zařízení pod proudem si myslím svoje. Ale vadných USB portů už jsem viděl spoustu. Ten konektor je rovnou zapojený do základní desky, takže buď je to záruka a nebo konečná.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 10:49

Firestone- napsal/a:
Drivery čtečky odebrat právě neumím, protože je v systému prostě nevidím :(

Ahoj, myslim, ze k takto zmizelym driverum a zarizenim se lze dostat v nouzovem rezimu, kdy se ve Spravci zarizeni zobrazi a tam to odebirat. V normalnim rezimu neni ctecka nebo nejake neidentifikovane zarizeni s videt s vykricnikem? Idealni by bylo, kdyby se ti podaril navrat systemu presne do doby, kdy ctecka fungovala a nez jsi ji odpojil. Takto se tam vytvoril nejakej "chlup", kteryho se blbe zbavuje. Mozna by i pomohl navrat systemu pred HW instalaci ctecky - ze by si ji to snad pak znovu nacetlo jako uplne nezname zarizeni a nebylo to zatizene tim odebranim. H.
  • 0

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 10:54

USB by mělo mít omezení na 100mA. Zařízení samo se musí přihlásit a pak dát žádost o to, kolik chce proudu. Max. 500mA. To je specifikace. Ve skutečnosti asi bývá jediným omezením tenký přívod na plošňáku. Ale napájecí piny jsou v konektoru na kraji a jsou delší. Nemělo by se tedy nikdy stát, že se odpojí zem a napájení proteče přes datové dráty. Ovšem zkrat uvnitř USB zařítení může zničit základní desku PC, pokud to proudové omezení není uděláno slušně.
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 10:59

mpik napsal/a:
Ovšem zkrat uvnitř USB zařítení může zničit základní desku PC, pokud to proudové omezení není uděláno slušně.


U jedné série MB se mi na skoro polovině zakoupených MB odmlčely USB porty, někdy dokonce už v záruce (36 měsíců). Evidentně chyba v návrhu u výrobce :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 11:17

Firestone- napsal/a:
Ona ta čtečka při POST screenu jde právě vidět. HW je v pořádku dle mého soudu.
Drivery čtečky odebrat právě neumím, protože je v systému prostě nevidím :(

XP: Ovládací panely > system > hardware > spravce zařízení > řadiče sběrnice USB > [řadič] > odinstalovat nebo vyhledat změny harwaru
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#27 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 19:08

Tak jsem to zkusil a stejně nic. Sehnal jsem ještě třetí čtečku, vrazil ji tam, hlásí se jako pouze jediná jednotka (písmenko) a nechám to zatím tak. Tu, která zlobila jsem dal do jiného PC a tam prozatím běží. Ale odebírat jsem ji raději nezkoušel :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#28 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 9:27

Skoda, zes tam nezkusil vratit tu prvni ctecku - treba by se uz chytla. Kolikrat staci v takovychto pripadech spustit Windows v nouzovem rezimu, kdy se zavadeji pro periferie obecne systemove drivery a pak jen zrestartovat. H.
  • 0

#29 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 9:33

No zkoušel jsem ji tam vracet už předtím. Ale je pravda, že v nouzáku přímo ne. Že jsem po vrácení bootoval přímo regulerně.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#30 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 10:35

Možná zbytečný dotaz, ale přece - měl jsi při tom zapojování / odpojování kabelů od čtečky současně odpojený zdroj od 220V? Stačí odpojit, chvilku počkat a pak se dějí zázraky. Lurdy se můžou jít zahrabat :)
  • 0

#31 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 12:30

Dával jsem akorát na 0 hlavní vypínač u zdroje. Přívodní kabel od zdroje jsem nevytahoval.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama