Přejít na obsah


Fotka

PDA + BeeLine + PQ = problém (?s pamětí)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2006 - 22:45

Moc jsem se těšil, až si budu moci po zaplacení PM pohrát s PQ v mém PDA. Ale když si stáhnu celou ČR (v tradičních 5-ti souborech) v GSAKu si případně něco vyfiltruji a udělám jeden soubor, který v BeeLine importuji, tak nastanou problémy. Často se mi načte jen část kešek, někdy třeba vůbec žádné, někdy soft zamrzne a někdy se mi objeví hláška o nedostatku paměti.
Chci poprosit geo veřejnost ;-) jestli má někdo podobnou zkušenost. Problém nejspíš bude v objemném ".gpx" souboru s keškami celé ČR a poté to nějak nezvládá paměť PDA. Bylo by ale tak krásné mít všechny kešky naimportované v BeeLine i se vším, co jsem získal svým PM. Dříve jsem v BeeLine používal ".gpx" z gc.cz a nikdy jsem neměl jediný problém.
Nabízí se řešení, že bych si do BeeLine nahrál jen holé cache se souřednicemi a používal pak zvášť offline databázi logů a informacích o keškách. Je to ale trochu kostrbaté :(
Ještě doplním, že používám PDA FS N520.


  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2006 - 23:03

Hmm tak to te nepotesim. Mas malou pamet a beline zhavaruje pri otvirani obcas se neotevre vubec nebo proste neco nenacte. Ja to vyresil tuningem PDA. A ted Beeline s komplet cz stazeny pres pocket query spolkne 22 mega pameti. Jak orezat listing treba u nalezenych jsem neprisel.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 8:21

Moc jsem se těšil, až si budu moci po zaplacení PM pohrát s PQ v mém PDA. Ale když si stáhnu celou ČR (v tradičních 5-ti souborech) v GSAKu si případně něco vyfiltruji a udělám jeden soubor, který v BeeLine importuji, tak nastanou problémy. Často se mi načte jen část kešek, někdy třeba vůbec žádné, někdy soft zamrzne a někdy se mi objeví hláška o nedostatku paměti.
Chci poprosit geo veřejnost ;-) jestli má někdo podobnou zkušenost. Problém nejspíš bude v objemném ".gpx" souboru s keškami celé ČR a poté to nějak nezvládá paměť PDA. Bylo by ale tak krásné mít všechny kešky naimportované v BeeLine i se vším, co jsem získal svým PM. Dříve jsem v BeeLine používal ".gpx" z gc.cz a nikdy jsem neměl jediný problém.
Nabízí se řešení, že bych si do BeeLine nahrál jen holé cache se souřednicemi a používal pak zvášť offline databázi logů a informacích o keškách. Je to ale trochu kostrbaté :(
Ještě doplním, že používám PDA FS N520.

Ja to obcas, kdyz jedu nekam daleko delam tak, ze do TomToma vyexportuju jen body zajmu (muzes jich mit kolik chces) no a vsechny ostatni informace mam v HTML exportu z GSAK, myslim, ze by to melo jit i v pripade BeeLine (jen ciste waypointy). Sice musis prepinat dve ulohy, ale funguje to. Mam FS LOOX 718.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2006 - 23:25

Vzhledem k tomu, že pq umí jen 500 kešek, tak jsem nikdy nezkoušel importovat víc než 500 najednou. Dělám to klasicky tak, že si nechávám generovat 500 kolem Prahy a 500 kolem Brna. Když potřebuju někde něco jednorázově, nechám si vygenerovat místní pq třeba jen s okolníma 50. Myslím, že od toho pq jsou - aby člověk nemusel mít všechno, ale jen to, co skutečně potřebuje.
No a nalezené kešky jsem vyřešil tak, že nalezené waypointy v BeeLinu mažu a nechávám si generovat pq jen s nenalezenými, takže se mi tam znovu nenaimportují.
Ještě je jedno řešení, jak jsi psal - do BL hodit jen waypointy a gpx s podrobnostmi otvírat třeba v GPX Sonaru. Jenže moje zkušenost je taková, že co se spotřeby paměti týče, tak GPX Sonar je na tom hůř než BL.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 10:30

Ja to obcas, kdyz jedu nekam daleko delam tak, ze do TomToma vyexportuju jen body zajmu (muzes jich mit kolik chces) no a vsechny ostatni informace mam v HTML exportu z GSAK, myslim, ze by to melo jit i v pripade BeeLine (jen ciste waypointy). Sice musis prepinat dve ulohy, ale funguje to. Mam FS LOOX 718.


Jj, tohle řešení mě hned napadlo, ale je krkolomnější. Nakonec to asi tak dopadne. Budu mít bezproblémovou plnohodnotnou tisícovku v BeeLine a zbytek v HTML (z GSAKu - chtěl bych tam ale přijít na to, jak dostat do názvu waypointů v BeeLine názvy kešek místo toho kódového označení - něco jak to bylo u starých dobrý "gpx" z gc.cz).
Jinak v PDA mám 50MB paměť na spuštěné aplikace a z toho je většinou alespoň 41MB volných. A stejně je to pro BeeLine málo.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 0:03

Děkuji za reakce. Mě u BeeLine překvapuje jedna věc. Několikrát otevřu BeeLine s komplet ČR a naprosto v pohodě použiji v terénu. Odcestuji dále a když pak chci ten samý postup použít znova, tak mi soft začne hlásit o nedostatečné paměti nebo vypíše zhruba desetinu kešek, co by měli být v okolí a také i jen třeba stovku kešek při volbě "all" (neboli celá ČR). Z toho jsem zmatený a to mě právě dost štve, jako kdyby se nějak nevymazala při vypnutí paměť BeeLine. Jaktože to jednou jde a pak třeba pětkrát nejde. Teď jsem například naimportoval 2200 kompletních cache a šlape to bez problémů (info, navigace, ...). Jenže dle zkušeností to při dalších spuštěních to najedno přestane zase chodit, samozřejmě nejlépe až budu v terénu geocacheřit. Dost cestuji a tak bych nerad měl jen okruh x-kilometrů. Je ale pravda, že když na GSAKu strávím pár večerů, dokážu určitě vyfiltrovat nějaký rozumnější počet cache. Metodou pokus omyl zjistit, jaký počet "plně informovaných kešek" BeeLine u mě zvládne bez "výpadk" a kolik kešek budu muset mít "oholených" a připravených jen v "html". Kdyby někoho napadla nějaká jiná rada ze života, jak na to a nebo vysvětlení mé záhady, tak budu maximálně vděčný :-) Chci se ještě zeptat, co pužíváte za PDA, které "zkousne" plné PQ s komplet ČR? Jakou tam máte paměť (myslím nejspíš operační paměť)?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 10:51

Jj, tohle řešení mě hned napadlo, ale je krkolomnější. Nakonec to asi tak dopadne. Budu mít bezproblémovou plnohodnotnou tisícovku v BeeLine a zbytek v HTML (z GSAKu - chtěl bych tam ale přijít na to, jak dostat do názvu waypointů v BeeLine názvy kešek místo toho kódového označení - něco jak to bylo u starých dobrý "gpx" z gc.cz).
Jinak v PDA mám 50MB paměť na spuštěné aplikace a z toho je většinou alespoň 41MB volných. A stejně je to pro BeeLine málo.

Já si nainstaloval novou betaverzi beelinegps (1.77.25 BETA) a tam se dá vybírat umístění databáze. Na kartě jsem si udělal více databázove soubory podle oblasí, které si pak jen přepínám.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 10:56

A co takhle ukladat ty GPX soubory na pametovou kartu? BeeLine pouzivam taky, stahuju do nej kese s listingem pres GeoToAd a nikdy jsem nenarazil na zasadnejsi problem. Aktualne jich mam stazenych asi 2500 a byly doby, kdy jsem tam mel i cca 15000 nemeckych. Ma-li PDA slot na karty tak problem s nedostatkem pameti nehrozi. Hlavni pamet zvladne tak maximalne orezana data stazena zde.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 0:07

Chci se ještě zeptat, co pužíváte za PDA, které "zkousne" plné PQ s komplet ČR? Jakou tam máte paměť (myslím nejspíš operační paměť)?


Já mám HP iPaq hx4700 se 64 MB RAM, s cca 1000 cache z pq jsem v BL neměl nikdy problém. Víc jsem nezkoušel, takže nemůžu sloužit.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 11:07

Tady je nová betaverze Jeví se mi celkem stabilně.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 16:28

A co takhle ukladat ty GPX soubory na pametovou kartu? BeeLine pouzivam taky, stahuju do nej kese s listingem pres GeoToAd a nikdy jsem nenarazil na zasadnejsi problem. Aktualne jich mam stazenych asi 2500 a byly doby, kdy jsem tam mel i cca 15000 nemeckych. Ma-li PDA slot na karty tak problem s nedostatkem pameti nehrozi. Hlavni pamet zvladne tak maximalne orezana data stazena zde.


No, ono to je to právě tak, že problémy mi to dělá, když mám databázi na kartě. Teď jsem 20MB "gpx" nahrál do "My Documents/BeeLine" a zatím to vypadá stabilně. Říkám zatím, protože už při dřívějších pokusech kombinace zpočátku vypadala ok a nakonec mě něčím zaskočila :(
Pomalu se smiřuji s rozdělením ČR na různé celky. No, dá se to přežít.
Ještě jedna poznámka, je třeba rozlišovat tři typy "pamětí" - na kartě "v." vnitřní paměť PDA "v." ještě jedna (myslím, že operační), která právě způsobuje problémy. Konkrétně já mám SD 2GB, vnitřní 128MB (takže dostatečné) a zlobivou operační necelých 50MB :( (zlobivé je ale asi spíše BeeLine, které si s tím neporadí).
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2006 - 13:48

Moje zkušenost je taková, že při zapnutém Beeline ten soubor roste o log prošlé trasy. Takže při delším hledání ty soubory pěkně rostou... Já to řeším tak, že po každém hledání ten soubor z exploreru smažu a pak si znivu natáhnu nejnovější gps soubory. Musím ale přiznat, že jsem zatím neobjevil výhodu udělat obří soubor celé ČR. Generuju si PQ podle oblasti, kde jsem či plánuju jet, a pak s sebou vozím gpx soubor z gc.cz a navíc mám cache v TomTomovi, udržované aktuální přes POIedit. Takže při neplánované výpravě dohledám cache podle TomToma či podle toho gpx z gc.cz.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 1:27

njn to jsou ty PPC potrebujou 22 MB na databazi cely CR a ja ji mam stejnou v palmu jen na 7MB :D ne sorry musel jsem si rejpnout
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 11:18

Tady je nová betaverze Jeví se mi celkem stabilně.


Verze 1.77.25 BETA byla už nahrazena stabilní verzí 1.77.100 a to 14.8.2006
Na jakou verzi odkazuješ?
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 11:18

Tady je nová betaverze Jeví se mi celkem stabilně.


Verze 1.77.25 BETA byla už nahrazena stabilní verzí 1.77.100 a to 14.8.2006
Na jakou verzi odkazuješ?
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2006 - 19:03

Moje zkušenost je taková, že při zapnutém Beeline ten soubor roste o log prošlé trasy. Takže při delším hledání ty soubory pěkně rostou... Já to řeším tak, že po každém hledání ten soubor z exploreru smažu a pak si znivu natáhnu nejnovější gps soubory.


Když dáš Erase Current Track, tak se to smaže korektně, ne?
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 10:55

njn to jsou ty PPC potrebujou 22 MB na databazi cely CR a ja ji mam stejnou v palmu jen na 7MB :D ne sorry musel jsem si rejpnout


Já fakt nevím, proč to sem píšeš... najdu ti x důvodů, v čem je PPC lepší naž Palm, ale to tady vůbec nikoho nezajímá. Takže si to příště napiš do nějakýho diskuzního fóra Palm x PPC a ne sem, kde se řeší naprosto konkrétní problém. Díky.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2006 - 21:58

Verze 1.77.25 BETA byla už nahrazena stabilní verzí 1.77.100 a to 14.8.2006
Na jakou verzi odkazuješ?

Odkaz je vždy na posledni uvolněnou betaverzi. Teď právě 1.77.27
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2006 - 22:06

Odkaz je vždy na posledni uvolněnou betaverzi. Teď právě 1.77.27


No právě. Když klikneš v horním menu na Beta, tak ti to napíše, že žádná beta není k dospozici. Takže poslední dostupná verze je ta 1.77.100, je novější než ta odkazovaná beta (podle jendoduché nerovnice 100>27 :o))
  • 0

#20 Kolin

Kolin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2008 - 0:35

Dobrý den ctěné kačerstvo, prosím nikde jsem nenašel nějaký český popis Beline. Je vůbec nějaký ??? Jestli ne prosím o radu jak sním zaměřit přesnou pozici, všude čtu jak nádherně průměruje, ale jak na to ?? Moc předem děkuji za trpělivost a pochopení.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama