Ahoj, omlouvam se za mozna hloupy dotaz, ale mam gps poprve v zivote v ruce a tapu, jak ji pouzivat. Pouziti pro geocaching je jednoduche a naucil jsem se to hned.
Potreboval bych poradit, jak do gps nastavit napr. 5 souradnic a vzdy si jednu vybrat a nechat se k ni navigovat. Princip je vlastne stejny jako u geocachingu.
Pouziti - turistika. Chodim po horach, znam gps souradnice mist ktera me zajimaji, ale obcas byva teren neprehledny a dohledani spravneho mista nemozne.
Poradite mi prosim nekdo, jak nastavit gps souradnice vice mist a postupne si je obejit? Dekuji za pomoc.
62s (mozna Garmin obecne?)- zacatecnicky dotaz
Vytvořeno od
looserjakprase
, zář 18 2012 19:27
7 odpovědí na toto téma
#1
Publikováno 18 září 2012 - 19:27
#2
Publikováno 18 září 2012 - 19:41
Najdi si, jak se dělají Trasové body. Nebo jak se to nazývá v tvé navigaci (může se to lišit nastavením jazyka, nebo variantou češtiny). Ty si zakládáš ručně, nějakým nakliknutím, př. editací v navigaci, nebo si je naklikáš v Mapsource a přeneseš do navigace. A na ty můžeš pak navigovat jako na cokoli jiného. Jen pozor, alespoň u Oregona se počítají do limitu počtu waypointů a těch má jen 2000. Nevím, kolik má limit 62ka. Pokud tam máš keše i s waypointy, můžeš narazit na limit. Řešením je třeba přes geoget si waypointy exportovat jako tzv. POI body, které se nahrávají jiným postupem a limit nežerou. Já mám všechny waypointy od keší v POIbodech a vlastních naklikaných už cca 960. Používám to i na práci, značkování objektů v terénu a přenos do GISu.
#3
Publikováno 18 září 2012 - 19:44
Jsou dvě možnosti:
1. nacvakat souřadnice ručně do gpsky (tlačítko MARK)
2. použít program MapSource nebo BaseCamp
Eventuelně kdyby jich bylo hodně, tak bych použil POI loader
#4
Publikováno 18 září 2012 - 19:50
Diky za odpovedi. Hodne jich neni a protoze geocachingu prilis neholduji, 2000 urcite neprekrocim. Vyzkousim ty trasove body a MapSource. Snad to bude lehke na obsluhu. Diky
#5
Publikováno 18 září 2012 - 20:42
U Oregona je to: Kam vést /souřadnice. Předpokládám že u 62jky je to stejné.
Edit: Sorry ted koukam ze se ptas na trochu neco jineho.
#6
Publikováno 18 září 2012 - 22:11
Pozor, Kam vést->souřadnice je navigace jen na jednu konkrétní souřadnici! Při dalším zadání se to přepíše. Pokud chce víc bodů, tak jedině přes Trasové body. A ty se dají i pojmenovat a dát k nim poznámku, měnit ikonu, takže je to mnohem příjemnější. Jen...ikony v Mapsource asi neodpovídají ikonám v navigaci, takže na displeji bude možná jiný symbol, než v Mapsource.
A limit 2000 je pro Oregona 450. 62ka bude mít jiný.
#7
Publikováno 18 září 2012 - 22:16
Jeste bych se chtel zeptat na drobnost - pokud v MapSource chci zadat novy trasovy bod, ma to prednastavene souradnice tohoto formatu: (napr) N49 01.984 E13 32.523 a ja mam souradnice meho cile ve formatu (napr) 49°00´49˝ s.š., 13°31´36˝ v.d.;
Mam tedy ty svoje prepsat do formatu N49 00.49 E13 31.36?
Proc ty v Garminu maji na konci 3 cisla a moje jen dve? Neni nekde na netu clanek, ktery by me uvedl do obrazu? dekuji za pomoc.
#8
Publikováno 18 září 2012 - 22:37
Máš to nastavené jinak. Máš tam formát stupně, minuty, vteřiny. Vteřiny na 2 desetinná místa. Buď si to převeď, nebo přepni. V Geocachingu se nejvíc používají Stupně, minuty. Minuty na tři desetinná místa.
Převod je jasný, minuta má 60 vteřin.
Navigace by se měla nechat přepnout na jakýkoli formát. Mě by někdy nejvíc vyhovovalo S-JTSK (Křovák), ale to je projekce a to asi neumí. Používá se to v české geodézii a kartografii, jsou v tom všechny katastrálky.
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů