Přejít na obsah


Fotka

Jak máte nastavený OREGON pro geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 19:08

LudaL napsal/a:
Jak bylo řečeno, aktualizuj fw.

Kde to bylo řečeno? Mám Oregon 300 fw v4.20 a novější jsem nenašel.
  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:15

Jo, já psal o O450. Na O300 asi opravdu novější FW nebyl a nebude. V posledních aktualizacích O450 byly dvě zajímavé věci, dlouhé listingy a Show photos, udělátko na Opencaching, ale použitelné i na GC, na spoilerové fotky. Ale na listování v listingu šipkami ještě pořád nepřišli.
  • 0

#23 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:15

PLAJ family:

mpik napsal/a:
Pokud naviguješ na Poklady a ne na něco jiného (POI, souřadnice, nádraží, atd), tak Oregon při přiblížení k cíli jen pípne a ten nápis s porvrzovacím tlačítkem nevyskočí. Dělá to tak už mnoho verzí FW dozadu. Pokud tobě ne, aktualizuj.


Opravdu tam ty body máš jako keše? U waypointů to pípá, u keší ne ;)
Mám to samý železo co ty. (O300, v4.20)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#24 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:24

Michalowic napsal/a:
Opravdu tam ty body máš jako keše? U waypointů to pípá, u keší ne ;)
Mám to samý železo co ty. (O300, v4.20)

Máš pravdu. U keší to nedělá. Přesto bych to chtěl vypnout i u POI a WP. A to asi nejde. :(
  • 0

#25 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:29

PLAJ family napsal/a:
Máš pravdu. U keší to nedělá. Přesto bych to chtěl vypnout i u POI a WP. A to asi nejde. :(


Jak říkáš - u POI a WP to bohužel vypnout nejde. A přiznávám, že občas je to k vzteku.. :@
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#26 stafflik

stafflik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 12:21

Michalowic napsal/a:
V Nastavení - Navigace máš nastaveno co? Měl bys tam mít:
Preference trasy: Vzdušnou čarou


Na tohle mrknu, dík. Ale píše to nesmysly takovým divným způsobem. Stojím u keše, navigace ukazuje přímou čáru k ní, skutečná vzdálenost ke keši je třeba 10m, na navigaci na mapě je tato vzdálenost přibližně stejná, ale na datovém poli píše 548 km... Prostě to ani neodpovídá té navigační čáře, ta je v pořádku. Nechápu to....
  • 0

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 12:40

V tom pripade bych rekl, ze to pole je jine nez si myslis. ;) U me se pole, ktere obsahuje tu spravnou hodnotu, jmenuje Vzdalenost do cile. Mas tam opravdu zobrazene prave toto pole?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 stafflik

stafflik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 13:02

Nene, mám to správně, je to přesně vzdálenost do cíle. Docela mě to mate, netuším proč by to Oregon měl počítat nějak jinak než tu trasu kterou mi ukazuje na mapě. Ono mě to zase tak moc neštve, já sem vzdálenost do cíle vyměnil za přesnost GPS a nepoužívám to, ale rád bych věděl co je špatně.. Jo a ještě bych měl dodat že to není pokaždé. Hapruje to jen občas..
  • 0

#29 Jegor

Jegor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 5:15

Ahoj, může mi někdo poradit? V Oregon 550 nainstalované více map (TopoCzechPRO_2012, AtlasCzech2012NT, CYKLO_CZ_2012NT) mám je mít všechny zapnuté? Budou se překrývat a tím Garmin špatně navigovat do cíle na kešky.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 7:56

Jegor: sam sis odpovedel, ne? Samozrejme, ze to postrada logiku a navic se ti citelne zpomali navigace, coz poznas pri prekreslovani.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 valpek

valpek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 9:16

Něco k nastavení záznamu tras u O 450. Mám nastaveno takto: Způsob záznamu: vzdálenost Interval: 0,01 km Většinou se pohybuji v profilu "pěší". Před cestou nuluji počitadlo dílčích km. Když po cestě porovnám ušlou vzdálenost dle záznamu trasy a počitadla dílčích km u trasy dlouhé např. 20 km mám rozdíl 3-4 km (zaznamenaná trasa je o tuto hodnotu menší). Asi to bude tím velkým počtem zaznamenaných bodů u prošlé trasy oproti automatickému záznamu u počitadla dílčích km. Máte podobné zkušenosti? Zdarvím.
  • 0

#32 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 9:28

Jegor : zapni si vždy jen jednu mapu pro stejnou lokalitu. Takovou, kterou momentálně potřebuješ. Případně používej profily a v každém si nastav jinou mapu. Na samotnou navigaci ke kešce (přímou, vzduchem) by to ale nemělo mít vliv.
  • 0

#33 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 15:05

valpek: to mi dělá taky, myslí. že je to tím, že počítadlo km má v podstatě kontinuální počítání (tak jak vzorkuje GPS), a záznam trasy je ovlivněn hustotou záznamu bodů... ještě jsem se nedostal k praktickému ověření, co je blíž skutečnosti... nějak to neřeším.
  • 0

#34 Jegor

Jegor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 18:43

Ahoj, může mi někdo prosím poradit? 

 

Garmin Oregon: Menu: Mapové informace - Base Maps, Digital Globe (Demo.jnx), BirdsEye ( Brienzer Rothorn.JNX, Carrauntoohil.JNX, Demo.JNX, Mount Blanc.JNX, Zell Am See.JNX ).

 

Musím mít všechny tyto mapy zapnuté, nebo mi stačí jen zapnout topo czech pro?  Zrychlí se mi tím to vykreslování map?


  • 0

#35 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 18:46

Ty JNX jsou jen BirdsEye snimky danych mist podle kterych se jmenuji. Jedine co by melo byt zapnuto krom Topo je Basemapa


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama