Přejít na obsah


Fotka

Série Arabela - zvonec a konec


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
42 odpovědí na toto téma

#21 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 27 září 2012 - 21:37

mpik napsal/a:
Ono je to spíš tím, že série vždycky přitahuje davy. A na prošlapané cesty pak narazí nejen BM, ale i mudlové. Na této sérii jsem nebyl, nevím ani kde je, ale tohle platí.


Přitahuje :) Zláště, když je to série. Je to obrazec. Je to moc povedené.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 21:46

Tak jsem se chtěl jen podívat, kde ta série je, ale když dotyčný má všechny keše PM... A opakuji znovu, PM tradička je blbost, Groundspeak tam nechal takovou díru, že jejich souřadnice jsou legálním způsobem zjistitelné. Legálním způsobem myslím to, že lze použít jen to co je na stránkách a nemusí se nic dopočítávat a zjišťovat bokem. Už tu díru měli dávno zalepit.
  • 0

#23 Hrosik-85-&kupik

Hrosik-85-&kupik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 23:41

Předělání keší na PM only nic moc neřeší, přesně tady to je krásně vidět. Je pár poctivých kačerů a pak hromada prasat a de*ilů. Podle mě to nejvíc ničej sběrači, lidi co se ženou za 100 kešema za den jen kvůli bodům. Nejdou na procházkou, jen pro body. Tedy vše co nejrychleji, rychle rozhrabat, zapsat a ani nemaskovat, jen to tam pohodit. Nechci nic autorovi rozmlouvat, je to škoda, vím, co s tím bylo při zakládání práce, bohužel jsme v česku :(. Co nějaká adopce, nebo pravidlo pro údržbu keší přímo návštěvníky? Chystáme se na sérii vyrazit tuhle sobotu, sem zvedavej na stav schránek, listingy jsou vyšperkovaný :).
  • 0

#24 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 0:55

mpik napsal/a:
Tak jsem se chtěl jen podívat, kde ta série je, ale když dotyčný má všechny keše PM... A opakuji znovu, PM tradička je blbost, Groundspeak tam nechal takovou díru, že jejich souřadnice jsou legálním způsobem zjistitelné. Legálním způsobem myslím to, že lze použít jen to co je na stránkách a nemusí se nic dopočítávat a zjišťovat bokem. Už tu díru měli dávno zalepit.

Kdyby nebyla PM, už je dávno po ni. Už takhle na ni byl nápor.
  • 0

#25 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 2:54

Budiž pro autora ponaučením, že tvorba takovýchto sérií je slepou cestou. Je to škoda, ale je to bohužel tak. Dejte hračku jednomu dítěti a bude šťastné. Dejte jí do školky a za chvíli bude kolektivem rozbitá. Dnešní sběrači bodů je jako stádo táhnoucí krajinou. Ale ne že by všichni byli hovada. Jen dochází k většímu opotřebení kešek a tu a tam se hovádko najde. Ale třeba série earth keší by měla vydržet. Co?
  • 0

#26 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 4:12

Ahoj,

jelikož zde vznikla diskuze na téma PM ano či ne, které jsem se chtěl vyhnout, takže opakuji hlášení (jako ve škole):

Přátelé, kamarádi,
dneska jsem si udělal revizní cestu po Arabele... a musím říct, že většina keší byla za poslední měsíc výrazně poničena a z původního lesku už toho moc nezbylo. Chápu, že některé věci se mohou zničit zubem času... ale podle toho, co jsem viděl si z toho spíše udělali kačeři samoobsluhu... co nebylo přivrtané či přivázané - zmizelo. Navíc to, že některé keše kačeři úmyslně pošpinili hlínou (i když jsou 1,5 metrů nad zemí), že Karkulce dají do obličeje bahno a podobně je pro mě zklamáním.
Dnes jsem opravil, co se dalo, na co jsem měl náhradní díly.
Jelikož chci, aby mé keše dělali radost a lidem se líbili - ač nerad oznamuji, že v pondělí 8. 10. Arabelu vypínám a keše odnáším

P.S.: Za slova chvály, která nepatřila jen mně, ale i dalším, kteří mi s Arabelou lví měrou pomohli, děkuji.
  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 7:23

Pronajal si hospodu při silnici na Písek, ale chodili mu tam lidi... Myslím, že s tvým počtem nálezů jsi to mohl předpokládat. To nemyslím ironicky, ale jen jako reakci na stesky, že tam bylo moc návštěv.
  • 0

#28 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 7:45

Byla to povedena serie slozena z kesek s "krehci" kontrukci. napor na ni mel nekolik opodstatneni: krasne provedene kesky, pocet, lehky teren (krome jedne 4*) a jednoduchost nalezeni.
  • 0

#29 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 8:36

To je presne co jsem naznacoval z kraje. Ocividne tu moc lidi nechape co vam chtel Alke rict. A ani neni vhodne takovehleho autora poucovat co ma delat a co mel vedet. Ocividne je mnohem dal nez vetsina z nas tu. Za nas team moc dekujeme za povedeny vylet do sveta pohadek. Diky tesime se na dalsi Alkoviny ;)
  • 0

#30 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 8:50

mikelord napsal/a:
To je presne co jsem naznacoval z kraje. Ocividne tu moc lidi nechape co vam chtel Alke rict. A ani neni vhodne takovehleho autora poucovat co ma delat a co mel vedet. Ocividne je mnohem dal nez vetsina z nas tu.
Za nas team moc dekujeme za povedeny vylet do sveta pohadek. Diky tesime se na dalsi Alkoviny ;)

Jj, byla to serie pro poteseni duse pri poklidne prochazce lesem, kde bylo mozno vzit male dite bez obav
  • 0

#31 Eflyax

Eflyax

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 18:17

Tak to mě velmi mrzí, hned v neděli jsme ji byli odlovit. Věděl jsem, že se bude rušit - absolutně jsem nevěděl proč, a po kompletním odlovení jsem už vůbec nechápal... byla to naprosto kouzelná propracovaná série, která stála za to! Je škoda, že se k tomu někteří lidé neumějí chovat. Asi si tu léčili nějaké mindráky, když jim rewiever neschválil jejich "dokonalé" keše... Tato série rozhodně zůstane v mé paměti - jestli ne na pořád, tak alespoň na hodně dlouho. Rozhodně neměla chybu keš s hrníčkem vař, to byl dokonalý nápad ;) Tímto bych ještě jednou rád poděkoval ownerovi, za pěknou sérii!
  • 0

#32 599.ltx

599.ltx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 21:59

My jsme tu prochazku po pohadkovem lese absolvovali s geokatcha pred tremi tydny, moc se nam to libilo. Az bylo k nevire, ze je vse v poradku, kdyz podle vyslapane dalnice a poctu potkavsich, to je velmi frekventovane misto. Kdyz jsme pak videli na sousedni "praseci" serii jak je doslova vzhuru nohama prostor, kde se mela nalezat toho casu disablovana kes "Jazyk", povazovali jsme za zazrak, ze Arabela preziva. Byla to je otazka casu, jak je videt. Dovolim si subjektivni nazor, ze niceni Arabely jde spise na vrub mudlu, kterych tu behem houbarske sezony je spousta, kdezto devastaci okolo Jazyka ma na svedomi pouze kacerstvo :( Ownerovi patri v kazdem pripade dik.
  • 0

#33 horny_cb

horny_cb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 22:47

tak je velká škoda, už nějakou dobu jsem měl tuto sérii v plánu, stálo to nevycházelo, podle všeho co jsem se dozvěděl je to škoda
  • 0

#34 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 22:56

Paradni kese s napadem, diky za ne a tesim se snad na dalsi nemene povedene.
  • 0

#35 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2012 - 1:09

Nebyl by tu nějaký mobilní kačer z Plzně, který by měl chuť tuto sérii odlovit ještě před jejím ukončením? Autobusem to je na dlouhý lokte, to samí je vlakem... Navíc moje GPS zvládne max 10-12 cachí, takže bych nejspíš ani nedolovil najednou a příjde mi škoda si necat tuto pěknou sérku utéct mezi prsty... Každopádně bych určitě přispěl na cestu ;) Pokud by někdo chtěl podniknout cestu autobusem či vlakem, nebojte se ozvat, ono skupinové jízdné je lepšejší než individuální :) Pište kdyžtak na mail: michal.dekany@seznam.cz
  • 0

#36 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2012 - 10:29

Škoda každé zavřené série. Co ji nabídnout k adopci? Někomu v blízkém okolí.
  • 0

#37 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2012 - 15:32

K ADOPCI: Přiznam se, že jsem čekal, kdy někdo řekne: "Tak jí dej k adopci" a je to bohužel tak jak jsem čekal, že to bude někdo, kdo ji nemá odlovenou. Ono se to špatně vysvětluje někomu, kdo jí nemá odlovenou, ale řekněme, že to není úplně běžná série, která by se udržovala standardními způsoby. Navíc když je v revíru škodná. Mojí podmínkou adopce by bylo, aby série zůstala ve stejném stavu a osobně mě nenapadá nikdo, kdo by jí chtěl a zvládl to udržovat. Děkuji všem za podporu a pozitivní ohlasy.
  • 0

#38 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2012 - 16:20

Dnes jsme tu serii byli odlovit a musím přiznat, že pokud by ji někdo chtěl adoptovat měl by s údržbou hodně velkou práci a myslím, že pro velkou většinu by to byl nadlidský výkon. A jak je vidět někteří se ke keším opravdu neumějí chovat, protože jinak si poškození některých keší nedokážu vysvětlit jinak než prasáckým zacházením. Díky Alke za tuhle serii a plně teď po odlovu už chápu tvoje důvody k archivaci serie.
  • 0

#39 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2012 - 16:53

A safra tak to uz nestihnem. Kdyz sem nadavno zjistil, ze serie existuje (pubikovana byla kdyz sem byl na dovolene) skoro okamzite sem se dozvedel ze pujde k 31. 10. do archivu. Jenze vikendy do konce rijna jsou dlouhodobe rozplanovane ...takze sem doufal, ze ji s dcerou odlovime o podzimnich prazdninach tesne pred archivaci. Ted uz dceru holt pekknymi kesemi nepotesim. Velka skoda
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2012 - 17:56

Na zimu by tahle série stejně musela být z lesa odnesená, skoro nic by sníh nepřežilo. Ale owner určitě zase přijde s něčím novým :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama