Přejít na obsah


Fotka

Editace map TOPO 50


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2006 - 23:35

Hezký večer, neporadil byste mi prosím někdo software, pomocí kterého by šla např. přidat cesta do TOPO 50 mapy zakoupené v Mountfieldu (verze 3)? Dííky!
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 8:38

Hezký večer, neporadil byste mi prosím někdo software, pomocí kterého by šla např. přidat cesta do TOPO 50 mapy zakoupené v Mountfieldu (verze 3)? Dííky!

Principelne treba MapEdit, ale problem je v tom, ze ta mapa je zamcena...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 10:29

Principelne treba MapEdit, ale problem je v tom, ze ta mapa je zamcena...

Díky za odpověď. Zamčená? Ale já jí mám koupenou legálně... Problém je ten, že v té mapě je minimum cest, které používám a ve známých místech bych si tam ty cesty podle záznamu prošlé trasy v GPS dodělal sám. Lze je tedy nějak odemknout?

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 10:56

Díky za odpověď. Zamčená? Ale já jí mám koupenou legálně... Problém je ten, že v té mapě je minimum cest, které používám a ve známých místech bych si tam ty cesty podle záznamu prošlé trasy v GPS dodělal sám. Lze je tedy nějak odemknout?

Zamčená na editace.
je to v celku pochopitelné, nebylo by jistě v zájmu autorů, aby ji někdo rozebral po vrstvách, upravil a vydal jako svůj produkt.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 10:56

Díky za odpověď. Zamčená? Ale já jí mám koupenou legálně... Problém je ten, že v té mapě je minimum cest, které používám a ve známých místech bych si tam ty cesty podle záznamu prošlé trasy v GPS dodělal sám. Lze je tedy nějak odemknout?

Zamcena je od vyrobce aby si ji uzivatele (vsichni bez vyjimky) nemohli editovat. Mozna by teoreticky slo vytvorit si vlastni pruhlednou mapu se svymi cestami, ktera by prekryvala tu topo 50. V tom ale nejsem zase tak zbehlej, takze ti vice neporadim. Ale urcite se tu nekdo najde kdo bude vedet.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 11:15

Díky za odpověď. Zamčená? Ale já jí mám koupenou legálně...

Nejsi majitelem mapy, ale licence na jeji pouzivani. Koupe licence umoznuje jen pouziti na jednom (dvou) pristrojich :-). Rozhodne cesta vytvoreni vlastni pruhledne mapy, ktera bude prekryvat a doplnovat Topo mapu je schudnejsi a je to otazka par minut, vysledek stejny jako editace originalu.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 12:05

Nejsi majitelem mapy, ale licence na jeji pouzivani. Koupe licence umoznuje jen pouziti na jednom (dvou) pristrojich :-). Rozhodne cesta vytvoreni vlastni pruhledne mapy, ktera bude prekryvat a doplnovat Topo mapu je schudnejsi a je to otazka par minut, vysledek stejny jako editace originalu.

jen bacha, diky vlastnostem Garminího překladače je TopoCzech přeložena jako netransparentní...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 12:05

Nejsi majitelem mapy, ale licence na jeji pouzivani. Koupe licence umoznuje jen pouziti na jednom (dvou) pristrojich :-). Rozhodne cesta vytvoreni vlastni pruhledne mapy, ktera bude prekryvat a doplnovat Topo mapu je schudnejsi a je to otazka par minut, vysledek stejny jako editace originalu.

Obávám se, že ne zcela. Routování po uživatelské mapě nebude možné.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 12:16

jen bacha, diky vlastnostem Garminího překladače je TopoCzech přeložena jako netransparentní...

U vlastnich map si jejich pruhlednost nastavujes sam a mapa(y) pod ni zustava viditelna.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 12:14

Obávám se, že ne zcela. Routování po uživatelské mapě nebude možné.

To je pravda. Po editaci a zkompilovani free cGPSMapperem by ale neroutovala ani original TOPO, kdyby se ji povedlo odemknout :-)..
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 12:22

U vlastnich map si jejich pruhlednost nastavujes sam a mapa(y) pod ni zustava viditelna.

Aha, díky všem. A jaký software je k tvorbě vlastní průhledné mapy nejvhodnější? A dostanu do Legenda současně originál TOPO 50 a tu mojí vrstvu cest?

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 12:39

A jaký software je k tvorbě vlastní průhledné mapy nejvhodnější? A dostanu do Legenda současně originál TOPO 50 a tu mojí vrstvu cest?

No prave ten, co ti predepsal pan Doktor :-). Ano.

Jeste doplnim, protoze nekdo ma treba jen mapu nahranou v pristroji a nema zakladni povedomi o fungovani GPS. Takze POZOR! Pri kazdem nahravani map do GPS dojde k prepsani puvodniho obsahu, tj. vsechny uzivatelske mapy (ne basemapa) se vymazou a nahradi novymi. Cili prihrat dalsi mapy k puvodnim nejde - musi se vzdycky nahravat vsechny porebne mapy znova a vsechny najednou!!! Pokud nekdo nema mapu na CD nebo jinde, NEMUZE obsah GPSKY menit bez ztraty puvodnich map!!!

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2006 - 21:54

Je možné nějak zobrazit v MapSource více map? Myšleno - dole Topo50 a nad ní moje uživatelská? Nebo to nejde a nikdy nepůjde . . .
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2006 - 22:06

Je možné nějak zobrazit v MapSource více map? Myšleno - dole Topo50 a nad ní moje uživatelská? Nebo to nejde a nikdy nepůjde . . .

Zkusil bych otevrit Mapsource ve dvou instancich (oknech) a kazde okno mit na polovine obrazovky s jinou mapou. Jestli myslis aby se mapy navzajem prekryvaly tak to nejde.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 0:00

Fakt nejde? Já teď zkusil vybrat v Mapsource (nástrojem "map Tool") středočeský kraj, pak jsem se v okně dostupných map překlikl na jinou mapu ČR, a z ní vybral také středočeský kraj a - prošlo to. Do seznamu map k nahrání do přístroje se přidaly obě, i se stejným jménem, jenom "Area" bylo rozdílné. Teď nabíjím akumulátory, tak nemůžu zkusit co by to udělalo, kdybych to fakt oboje nahrál do přístroje, ale můžu to zkusit a dám vědět.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 0:04

Jinak mám asi mapy nějak odemčené nebo se mi je nějak nevědomky podařilo odemknout, protože jsem si udělal cestu přímo v originálním mapovém souboru img. Povedlo se mi to ale jaksi omylem a z hlediska budoucích aktualizací bude mnohem lepší udělat tu průhlednou vrstvu vlastních cest. Mimochodem - škoda, že tuhle funkci neumožňuje přímo MapSource...
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 0:45

Fakt nejde? Já teď zkusil vybrat v Mapsource (nástrojem "map Tool") středočeský kraj, pak jsem se v okně dostupných map překlikl na jinou mapu ČR, a z ní vybral také středočeský kraj a - prošlo to. Do seznamu map k nahrání do přístroje se přidaly obě, i se stejným jménem, jenom "Area" bylo rozdílné. Teď nabíjím akumulátory, tak nemůžu zkusit co by to udělalo, kdybych to fakt oboje nahrál do přístroje, ale můžu to zkusit a dám vědět.

No tohle jde, ale rozumel jsem tomu tak, ze chce videt obe mapy soucasne. To co pises je jasny, takhle se vybiraj ruzny casti map, to nemusis zkouset :-).
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 9:10

Jinak mám asi mapy nějak odemčené nebo se mi je nějak nevědomky podařilo odemknout, protože jsem si udělal cestu přímo v originálním mapovém souboru img. Povedlo se mi to ale jaksi omylem a z hlediska budoucích aktualizací bude mnohem lepší udělat tu průhlednou vrstvu vlastních cest. Mimochodem - škoda, že tuhle funkci neumožňuje přímo MapSource...


Takže sis právě poškodil instalaci Topo Czech a velikosti img, indexace apod. neodpovídá tomu, co je udáno v tdb souborech, ztratil jsi pro příslušnou část mapy routing, atd., Mapsource na základě toho může kdykoli havarovat, stejně tak gps.
Hodně štěstí...
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 10:36

Takže sis právě poškodil instalaci Topo Czech a velikosti img, indexace apod. neodpovídá tomu, co je udáno v tdb souborech, ztratil jsi...

Tohle není až taková katastrofa, můžu data kdykoliv obnovit z CDčka kdyby nastal problém :-)

No tohle jde, ale rozumel jsem tomu tak, ze chce videt obe mapy soucasne. To co pises je jasny, takhle se vybiraj ruzny casti map, to nemusis zkouset :-)

Ale já chtěl zkusit, jestli takhle můžu do přístroje nahrát několik vrstev téhož území (třeba nad TOPO 50 ty moje cesty)

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 11:26

Tohle není až taková katastrofa, můžu data kdykoliv obnovit z CDčka kdyby nastal problém :-)

Jen taková drobná poznámka: firmware v GPS pravděpodobně není navržený tak aby mapu během vykreslování apod. nějak kontroloval, protože se předpokládá že mapy připraví MapSource a budou v pořádku. Takže pokud se ti podaří do GPSky uploadnout mapu která je nějak zmršená, může se pak stát skoro cokoliv.


Já jsem si takhle při experimentech s Magellanem párkrát nechtěně způsobil kompletní tvrdý reset GPS, a protože mě nenapadlo zazálohovat si předtím tracklogy a waypointy, tak šly do .... :)


Tzn. jen tak nenápadně upozorňuji, že jestli sis třeba přímo do GPS v terénu naťukal 20 bodů nějaké ultra-hard-multistage-cache, není nejlepší nápad zkoušet do ní pak nahrávat takhle vytvořené mapy :)

  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama