Přejít na obsah


Fotka

Editace map TOPO 50


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 8:52

Nějak jsem se tu nedozvěděl, jak udělat z těch bodů a cest udělat tu mapu... Mám MapSource a Garmin eTrex Vista... Dá se pak tedy tato vytvořená mapa nahrát "nahoru" nad mapu TOPO 50? Zadávám si body do GPS umístění různých objektů ("sbírám" fotky zajímavých míst, které si takto mapuji), jenže bohužel GPSka má velmi omezený počet bodů i cest (nechápu, proč musí být max. 400 bodů, když paměť mám 64 MB a nepotřebuji tam mít zdaleka tolik map!) Dík za odpověď.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 22:43

Nějak jsem se tu nedozvěděl, jak udělat z těch bodů a cest udělat tu mapu... Mám MapSource a Garmin eTrex Vista... Dá se pak tedy tato vytvořená mapa nahrát "nahoru" nad mapu TOPO 50? Zadávám si body do GPS umístění různých objektů ("sbírám" fotky zajímavých míst, které si takto mapuji), jenže bohužel GPSka má velmi omezený počet bodů i cest (nechápu, proč musí být max. 400 bodů, když paměť mám 64 MB a nepotřebuji tam mít zdaleka tolik map!)
Dík za odpověď.

http://gps-maps.info/topoguide/
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 23:50

otevrit topo50 od travnicka v mapeditu neni zas az takovy problem...
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 14:23

otevrit topo50 od travnicka v mapeditu neni zas az takovy problem...

Mě to píše že mapa je zamčená. Víte někdo jak to odemknout a poeditovat?

  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 15:50

Také mě to píše že je mapa zamčená.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 18:22

Mě to píše že mapa je zamčená. Víte někdo jak to odemknout a poeditovat?

Jen takova hloupa otazka: k cemu to bude dobre? GPSMapEdit stejne sejvne jen .MP soubor, ten je pak potreba prohnat cGPSmapperem, a vznikne mapa bez routovani a bez indexu.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 11:28

Jen takova hloupa otazka: k cemu to bude dobre? GPSMapEdit stejne sejvne jen .MP soubor, ten je pak potreba prohnat cGPSmapperem, a vznikne mapa bez routovani a bez indexu.

No dobré to bude k tomu, abych si do mapy přidal všechny existující lesní cesty v dané oblasti, ke kterým se pak můžu v případě zablouzení v lese odnavidovat. To je pro mě daleko důležitější než routing, který setejně při toulkách lesem nevyužívám :-)

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 13:25

No dobré to bude k tomu, abych si do mapy přidal všechny existující lesní cesty v dané oblasti, ke kterým se pak můžu v případě zablouzení v lese odnavidovat.

Daleko lepsi bude v tomto pripade sestrojit si transparentni mapu, kam si budes dokreslovat lesni cesty. Je to mnohem pohodlnejsi nez editace komercni mapy, kde se navic pohybujes na hranici licencnich ujednani.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 13:58

Daleko lepsi bude v tomto pripade sestrojit si transparentni mapu, kam si budes dokreslovat lesni cesty. Je to mnohem pohodlnejsi nez editace komercni mapy, kde se navic pohybujes na hranici licencnich ujednani.

A nechcete někdo někam napsat popis jak tu mapu vytvořit a jak ji dostat do MapSource i do GPS?
Třeba někam na wiki

  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 14:28

A nechcete někdo někam napsat popis jak tu mapu vytvořit a jak ji dostat do MapSource i do GPS?
Třeba někam na wiki

Tak za to bych se také přimlouval. Nějaký tutorial by se opravdu hodil.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 20:22

A nechcete někdo někam napsat popis jak tu mapu vytvořit a jak ji dostat do MapSource i do GPS?
Třeba někam na wiki

V prispevku z 25.9.2006 21:43 v tomhle vlaknu jsem dal odkaz, kde je to cely popsany. Co jeste by bylo potreba, abyste si to precetli? Mam sem pastnout cely clanek?
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 14:57

No to by bylo super, kdyby se to někdo pro nás rozhodl polopaticky krok za krokem popsat (tvorbu vlastní transparentní vrstvy s cestama nad mapu + její integraci do MapSource), sklidí i mojí nehynoucí vděčnost. Něco jsem se snažil tvořit, ale skončilo to víceméně nezdarem, proto jsem - spíše z nouze - přistoupil k editaci originálů.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 22:53

V prispevku z 25.9.2006 21:43 v tomhle vlaknu jsem dal odkaz, kde je to cely popsany. Co jeste by bylo potreba, abyste si to precetli? Mam sem pastnout cely clanek?

No kdo to z TOHOHLE pochopí, ten je fakt dobrej...
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 17:47

No to by bylo super, kdyby se to někdo pro nás rozhodl polopaticky krok za krokem popsat

Tohle je popsáno na několika místech na internetu v různých řečech včetně češtiny, odkazy byly zde i jinde předávány mnohokrát.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 23:00

No kdo to z TOHOHLE pochopí, ten je fakt dobrej...

stačí umět číst a použít závity
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 23:21

stačí umět číst a použít závity

Pokud má někdo znalosti o tvorbě map, tak mu to asi stačit bude.
Ale není to návod pro někoho, kdo ví, jak vedou v lese ty cesty a chce si udělat vlastní mapku :-(

  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 23:57

Pokud má někdo znalosti o tvorbě map, tak mu to asi stačit bude.
Ale není to návod pro někoho, kdo ví, jak vedou v lese ty cesty a chce si udělat vlastní mapku :-(

Samozrejme jsou i dalsi zpusoby, nejlepsi je cesta : free GPSmapedit + free cGPSmapper + integrace do Mapsource ve free M3, pak jde i Trackmaker + Mapdekode, ale tohle mi prijde pro zacatecnika dobry, aby si zjistil parametry a vyznam ruznych nastaveni. Z tracku nasbiranych po ceste jsem mel prvni mapku dost brzo a chodilo to. Ze by to bylo uplne trivialni se rict neda, ale je to rozhodne jednodussi, nez to vypada :-). Taky aspon kazdy vidi, proc jsou mapy tak "drahe" :-).
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama