Přejít na obsah


Fotka

Jak dlouho vydrží samolepka TB na autě ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 14:16

S návratem ŘP s jsem si nadělil samolepku TB na auto a řeším následující. Jak dlouho vydrží samolepka na autě při běžném provozu ? Parkuji venku, většina provozu je po městě a pokud je zima tak v břečce. Auto se myje v myčce. Samolepka je z tenkých proužků, takže přemýšlím - nalepit před zimou, nebo to nechat až na jaro ?
  • 0

#2 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 14:22

Vydrží déle než to auto :). Na své předchozí auto jsem si samolepku nalepil, jezdil s ní skoro 4 roky, a když jsem auto dával pryč, tak se mi tu samolepku nepodařilo sundat. Stávajícímu majiteli se to očividně nepodařilo taky, protože doteď (po dalším roce) občas dostanu Discovered log nebo mail.
  • 0

#3 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 14:26

kulhal napsal/a:
Vydrží déle než to auto :). Na své předchozí auto jsem si samolepku nalepil, jezdil s ní skoro 4 roky, a když jsem auto dával pryč, tak se mi tu samolepku nepodařilo sundat. Stávajícímu majiteli se to očividně nepodařilo taky, protože doteď (po dalším roce) občas dostanu Discovered log nebo mail.


To je dobrý:D

Jinak mám taky samolepku už cca 2 roky a v pohodě. Na starém autě jsem taky měla cca 2 roky a když jsem ho prodávala, tak se mi jí nepovedlo sundat (naštěstí nebyla trackovací), takže je na autě taky do teď:)
  • 0

#4 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1033 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 15:12

jak je to s těma trakovacíma? je problém nechat udělat náhradní? jde o to track číslo ...
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#5 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 15:25

Jako výrobce takových samolepek mám takové zkušenosti: Pokud je z tenkých proužků, tak vydrží dlouho, výrobce fólie udává 3-5 let v exteriéru u té základní. Děje se to, že teplem se fólie trošku smrští. Sundávání jde pekelně blbě a je pak vidět, že lak pod samolepkou není vyšisovaný. Samolepky TB s reflexním podkladem (třeba od Groundspeaku) vydrží spíše méně - hlavně ten tisk na tom. My děláme to, že to celé ještě přetahujeme UV fólií a tím se trvanlivost značně zvýší. Sundavání je podobně blbé. Ideální je lepit to na zadní sklo. Sundavání je o mnoho lepší a není vidět vyšisovaný lak okolo. Případně se dělají magnetické TB. Tam zase jde sundat moc lehce a někdo ho tak může snad přemístit jinam než by majitel rád :)
  • 0

#6 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 17:18

Děkuji všem za informace :-) Půjde tedy na auto ještě před zimou. Na zadním skle by nebyl moc vidět, ale na pátých dveřích bude doufám pěkně viditelný. Hezký večer.
  • 0

#7 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 17:20

Jiraci.cz napsal/a:
S návratem ŘP s jsem si nadělil samolepku TB na auto a řeším následující. Jak dlouho vydrží samolepka na autě při běžném provozu ? Parkuji venku, většina provozu je po městě a pokud je zima tak v břečce. Auto se myje v myčce. Samolepka je z tenkých proužků, takže přemýšlím - nalepit před zimou, nebo to nechat až na jaro ?


Z praxe mohu potvrdit, že zatím vždy byla životnost auta menší než životnost samolepky. Nebo alespoň životnost té části auta, na kterou se samolepka obvykle lepí. Vzhledem k tomu, že samolepka je většinou vzadu, tak za ukončení životnosti často může ten řidič za vámi ;-)
  • 0

#8 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 17:38

hoblik napsal/a:
za ukončení životnosti často může ten řidič za vámi ;-)

Přesně tak. Moje samolepka na mých pátých dveřích vydržela do první návštěvy lakovny po jednom takovém nedobrždění.
Pak jsem si našel jeden e-shop, který mi vyrobil novou samolepku se starým kódem. Ale jestli se nepletu tak stála stejně jako nová...
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#9 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 17:41

.. za ukončení životnosti často může ten řidič za vámi ;-)


Takže kačer za autem bude představovat bezpečnostní riziko :-)
  • 0

#10 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 29 October 2012 - 21:38

856 dní.
  • 0

#11 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1042 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2012 - 13:58

Pořiď si fólii za okno a vydrží věky. Není lepicí, takže se dá kdykoliv sundat a přemístit - bez problémů a beze stop. :-)
  • 0

#12 JenKre

JenKre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 12:21

Ja vím že to sem až tak nepatří ale k tématu to je, kde se dá sehnat ta magneticka "nálepka" TB s vlastním číslem?
  • 0

#13 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 12:28

Já bych to řešil asi tak, že bych si koupil nálepku TB, pak bych zašel na nějakou blízkou tiskárnu a poptal se, zda by ti neprodali kousek magnetické fólie o potřebných rozměrech (doma ji pak ořízneš) a nálepku bych na to nalepil. Ty magnetický destičky by měli mít na většině tiskáren (ale digitálních, na ofsetových určitě ne).
  • 0

#14 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 13:10

No já moc dobré zkušenosti s životností nemám. Mě vydržela půl roku. Pak si ji někdo odnesl i s autem a bylo to. :(
  • 0

#15 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 13:28

LaLu Team napsal/a:
No já moc dobré zkušenosti s životností nemám. Mě vydržela půl roku. Pak si ji někdo odnesl i s autem a bylo to. :(


Tak snad nám vydrží déle :-) O víkendu jsem nalepil a teď jen čekáme na první log..
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 13:33

LaLu Team napsal/a:
No já moc dobré zkušenosti s životností nemám. Mě vydržela půl roku. Pak si ji někdo odnesl i s autem a bylo to. :(

Pokud byla trakovací, sleduj logy, kde ho někdo viděl. To si asi normální zloděj neuvědomí, že tato auta nesledují jen policajti.
  • 0

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 14:17

Nálepku mám na autě rok a drží jako židovská víra.
  • 0

#18 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 14:25

PS: Tady jasně vidíš, proč raději zakládat nová témata. Nikdo si nevšimne, že se nějaký desátý příspěvek ptal na něco jiného a všichni budou reagovat na ten první.
  • 0

#19 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 15:40

JenKre napsal/a:
Ja vím že to sem až tak nepatří ale k tématu to je, kde se dá sehnat ta magneticka "nálepka" TB s vlastním číslem?


www.google.cz/search?q=magnetický+travel+bug
  • 0

#20 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 15:55

Vydrží toho hodně...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama