Přejít na obsah


Fotka

Vista HCx Lifetime VS. Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 15:05

Zdravím, uvažuju o koupi GPS, protože mě začíná vytáčet hledat kešky s mobilem, kterej chudák starej už toho má dost a jaksi taksi už to moc nezvládá :( Nechci kupovat nic drahého a tak mi padli do oka 2 GPS:
http://www.alza.cz/g...ime-d344474.htm
a
http://www.alza.cz/g...-10-d164632.htm

Chtěl jsem se zeptat, které z nich by bylo lepší koupit? Dakota 10 má dotykový display, zato Vista HCx má doživotní aktualizace map... Navíc ze staré Etrex Vista mám doma držáky do auta, na kolo, na batoh apod, takže by to byla výhoda, že bych to mohl používat...

Díky za rady a případné zkušenosti s těmito navigacema :)
  • 0

#2 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 19:07

Dnes bych ze starých eTrexů nekoupil už nic. Doživotní záruka aktualizací map je sice hezká věc, ale k čemu je to dobré, když už s dnešními verzemi map mají tyto GPSky dost velké problémy co se rychlosti týče... Ty další mohou být zase o něco náročnější na výkon a budeš se s tím akorát tak vztekat. Teď tedy píši o "Pro" verzi českých TOPO map. Ta nižší ale tolik náročná není.
  • 0

#3 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 20:12

Osobně mám už cca 1,5 roku onu Vistu Hcx a mohu doporučit, při pohybu bohatě výkonem stačí načítat mapu bez sekání se (i na kole), seká se jen při slabé baterce. Největší výhoda je dlouhá výdrž baterek - Eneloopy vydrží v pohodě dva dny (cca 20 hod. i více).
  • 0

#4 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 listopad 2012 - 21:16

Za sebe bych volil novější model, kdo se má s těma listingama pořád tisknout;) Jen cena se mi nezdá: Určitě zas bude Dakota 10 k nějakému předplatnému, optej se známých jestli nějakýmu neleží v šuplíku... ;):)
  • 0

#5 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 21:41

No, chtěl bych něco hlavně na kešing a potom taky na kolo(kešing), na starý HCx mám doma držáky, k dakotě bych musel dokoupit, tak nevím :(
  • 0

#6 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 16:02

Mam jako hlavni GPSmap 60CSx (na kolo-lepsi citelnost displeje) a Vista HCx jako cestovni (vleze se v pohode do kapsy). Jsem spokojen s obema. Vista HCx je prave ted na Aukro za asi 2300,-. Dakota neznam, ale kolega ma Oregon a pokud se funkcne aspon trochu blizi, pak mi asi chybela moznost rozsirit pamet o SD kartu (mapa Evropy 3GB, obrazky apod.). Ja k tomu pouzivam mobil, protoze navigace ty funkce nema.
  • 0
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...

#7 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 16:45

Oregon samozřejmě slot na microSD kartu MÁ...stejně jako Dakota 20. Pouze Dakota 10 je bez slotu a musíš si vystačit s integrovanými cca. 850 MB.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#8 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 18:34

No napsal jsem to trochu zkracene, ale reagoval jsem na porovnani Vista Dakota 10, takze tam karta neni. Oregon jsem psal pouze proto, ze ma dotykove ovladani a moznosti tech obrazku apod. Takze pokud se Dakota obecne blizi nebo rovna temto schopnostem, tak je urcite dneska lepsi, ale pak jedine Dakota 20 s kartou.
  • 0
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 19:54

Bral bych Dakotu. ETrex nemá listing, což oceníš při multinách, earthkách a letterboxech a hint oceníš kdykoli. Navíc máš 90% šanci, že se u eTrexe odlepí ta guma kolem. Lepidlo úplně vyteče ven.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 20:03

Tu sanci na odlepeni mas 100%, zalezi jen na podminkach, za jak dlouho se to stane. Na druhou stranu mas jistotu, ze tuto zavadu si zvladne kazdy sam opravit behem deseti minut s pomoci oboustranne lepici pasky. To ale nemeni nic na tom, ze v tuto chvili je ta dakota10 extra levna.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama