Přejít na obsah


Fotka

DarkLord Reviewer jako referent webu s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
140 odpovědí na toto téma

#21 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 7:25

kalgan napsal/a:
Pořád nechápu co je nezákonného za poskytnutí finálek. Hledám v pravidlech a nic. Tady řešíte kraviny. Já mít vaše starosti.

Nezákonné ne. Proti duchu fair play určitě.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#22 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 8:56

wetu napsal/a:
.... Rozhodl jsem se všechny mé keše, které najdu na seznamu finalek enablovat. Pokud nezmizí ze seznamu do měsíce (a to myslím nezmizí) archivovat. Je mi líto, že tím beru šanci k odlovu kačerům, kteří nepodvádí, ale jiné řešení nevidím...


Uprimne, tak potom nezakladej mysterky zadne. Magori, co davaji na takove servery finalky, jsou rychlejsi, nez si myslis. To bys mohl archivovat kese po mesici. A to pak nema smysl jakekoli mysterky zakladat. Tech, co takto podvadi je dost, bohuzel, ale stejne je dost i tech, ktere to bavi hrat poctive. Tak proc ochuzovat tyto kacery o zabavu. At si to ti finalkovi magori uziji s finalkama, jejich pojeti geocachingu uz je uplne mimo zakladni myslenku a je mi jich spis lito, nez abych je kritizoval.
  • 0

#23 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 9:02

k-lord: ... nemluve o tom, ze kdo finalky chce, uz je davno ma.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#24 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:13

Taky jsem premyslel o archivaci nasich mystery a multi kesi. Kdyz se na seznamu ocitne i kes, u ktere zjisteni indicii trva v terenu par minut a finalka je vzdalena 100 metru od vychozich souradnic, tak vsechny ty kecy o tom sezeni u pocitacu jsou naprosto mimo. Tak at si autori na ten web napisou neco jineho, napriklad: "Chcete mit vsechno jenom jako tradicku? Musite mit vsechny kesky, co vyjdou? Jste lini nebo neschopni je lustit? Jste lini sbirat indicie v terenu? Neznate nikoho od koho souradnice vyzebrate? Bojite se to udelat verejne? Pak je tu pro vas nas server, kde to muzete udelat anonymne!" Dokud budou existovat lide, co lovi poctive, tak ma smysl udrzovat multi a mystery kese. Hru tvori owneri kesi, ne ti, co ji hraji. Hezkych mist, kde staci tradicni kes, uz moc neni. Proto vznikaji rozumne multi a mystery. Bohuzel to jeste provozovatele podobnych serveru nepochopili. Nebo chteji hru umyslne kazit. Pak je to ovsem pripad pro psychologa nebo mozna i psychiatra.
  • 0

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:22

Mám opačný problém. Vím o mysterce, ale nedokážu pro ní vylézt. Že bych založil server, aby mi ji někdo donesl? Nemyslím to vážně - odmítl jsem i nabídku kačera, co zrovna byl na stromě, pro co nevylezu, to neloguju.
  • 0

#26 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:37

bejcci napsal/a:
Bohuzel to jeste provozovatele podobnych serveru nepochopili.

Provozovatelé podobných serverů bohužel pochopili jinou věc - kde je poptávka, tam se dříve či později nějaká nabídka objeví.

A to je i asi jediná cesta k tomu, jak s těmito servery bojovat - totiž, kde není poptávka, není nabídka.
Neboli - protože existuje dostatečné množství kačerů, kteří z mě nepochopitelných důvodů touží mít odloveny všechny keše minimálně ve svém okolí, a proto se snaží u těch, které z různých příčin sami nedokáží (nebo nechtějí) vyluštit / projít, získat souřadnice finálky libovolným jiným způsobem. Provozovatelé těchto serverů jim dávají další komfort.

Takže pokud jim tam nikdo nebude chodit, přispívat a získávat informace, pak jejich existence nebude dlouhá. Pokud zájemci o tuto službu budou, pak s tím stejně nikdo nic neudělá.

A teď už následuje obecná poznámka, nikoliv reakce, aby nedošlo k omylu.

Stejně jako nechápu důvody těchto kačerů, tak moc nechápu ani důvody ownerů, kteří kvůli pár takovým vykukům chtějí rušit vlastní keše a vlastně tím trestat poctivé kačery, kteří s nimi tu hru hrají. Vykuk se za nos nechytne a poctivý kačer bude zklamaný. Přijde mi to, jako kdyby někdo zakázal všem vstup do lesa, protože se tam jednou někdo choval nevhodně. To by vám asi taky připadalo jako přehnaná reakce, že?
  • 0

#27 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:40

Archivovat keš jenom proto, že se ocitla na nějakém podobném serveru? To mi přijde značně přehnané, unáhlené a zbytečné. Nakonec, mohu to brát i jako poctu, že někomu stálo za to zařadit moji keš na tak "prestižní" seznam. B) Předpokládám, že každý, kdo realizuje nějakou aspoň trochu promyšlenou keš, činí tak především proto, aby udělal radost druhým. Pokud má někdo radost z nálezu keše, jejíž souřadnice získal "nepoctivě", pak mu tu radost přeju. Keš splnila svůj účel, i když jinak, než jsem předpokládal. Nebo ne? :) Ruku na srdce. Kolik z nás nikdy nelovilo nějakou mysterku v doprovodu někoho, kdo ji vyluštil za nás? Kdo z nás se nikdy neobrátil na přítele na telefonu, když si sám nevěděl rady? Je to hodně odlišné od získávání řešení z takovýchto serverů? Taky se mi zrovna nezamlouvá, že to existuje. Ale mám se kvůli tomu rozčilovat? Za to mi to nestojí. Věřím, že se stále najde dost kačerů, kteří budou mít dobrý pocit z toho, že na dané řešení přišli sami. Já osobně k nim patřím. Tak mě prosím nepřipravujte o možnost tento pocit občas mít. Já vás za to pochválím, až vaši pěknou kešku někdy ulovím. :)
  • 0

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:48

...Pajast napsal/a:Je to hodně odlišné od získávání řešení z takovýchto serverů?...


Ano, je. A nutnost pořád dokola to probírat, protože to někdo obhajuje nebo toleruje nebo marginalizuje, je na tom právě smutné.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:00

Citecka: Já to neobhajuju. Nic takového jsem nenapsal. Jen jsem chtěl vyjádřit názor, že je nesmyslné chovat se kvůli takovým "podnikavcům" uraženě a vlastně sami kazit hru sobě i druhým tím, že budeme rušit keše. Ať si každý sám zhodnotí, co z toho je vlastně větší zlo. Když to chce někdo dokola řešit, tak prosím. Ale beze mě. Moje osobní řešení problému je to, že nebudu takové "služby" využívat. Takový geocaching by mi nepřinášel radost. To je vše, co jsem chtěl k danému tématu říct.
  • 0

#30 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:26

Pajast napsal/a:
Citecka: Já to neobhajuju. Nic takového jsem nenapsal. Jen jsem chtěl vyjádřit názor, že je nesmyslné chovat se kvůli takovým "podnikavcům" uraženě a vlastně sami kazit hru sobě i druhým tím, že budeme rušit keše. Ať si každý sám zhodnotí, co z toho je vlastně větší zlo.
Když to chce někdo dokola řešit, tak prosím. Ale beze mě. Moje osobní řešení problému je to, že nebudu takové "služby" využívat. Takový geocaching by mi nepřinášel radost.
To je vše, co jsem chtěl k danému tématu říct.

Podpis
  • 0

#31 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:39

Aviatik napsal/a:

kalgan napsal/a:
co je nezákonného za poskytnutí finálek....

Nezákonné ne. Proti duchu fair play určitě.


Jedna vec je existence nejakych vymennych webu na finalky a druha je SPAM, ktery je s tim spojeny,
tam uz ma zakon c. 480/2004 Sb co rict.
  • 0

#32 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:48

Pajast napsal/a:
Citecka: Já to neobhajuju. Nic takového jsem nenapsal. Jen jsem chtěl vyjádřit názor, že je nesmyslné chovat se kvůli takovým "podnikavcům" uraženě a vlastně sami kazit hru sobě i druhým tím, že budeme rušit keše. Ať si každý sám zhodnotí, co z toho je vlastně větší zlo.
Když to chce někdo dokola řešit, tak prosím. Ale beze mě. Moje osobní řešení problému je to, že nebudu takové "služby" využívat. Takový geocaching by mi nepřinášel radost.
To je vše, co jsem chtěl k danému tématu říct.


Ono je to slozitejsi. Ty souradnice finalky se na serveru neobjevi jen tak samy od sebe, nekdo je tam musi dat. Tak nejak nepredpokladam ze je tam da owner, ba ani RW. Evidentne je tedy musi poskytnout nekdo kdo to vylustil. Mozna ne primo, trebe je jen vykeca kamosovi a az ten je tam uploadne. Ale na zacatku toho retezce stoji kacer ktery to lusti, ale reseni zneuzije a da do placu. Rikas ze owner kes dela pro ty co to lustej. Ja bych to upresnil ze jen pro nektery z nich. Nemyslim si ze owner ma v umyslu udelat kes pro ty co to sice lousknou, ale dal distribuujou reseni. Takze ownera se... ti co nelustej a chodej na pokoutne ziskany souradnice a pak jeste ti co lustej, ale souradnice daj do obehu. Kolik ale zbejva tech co tedy vylustej a nechaj si to pro sebe? Protoze pro takovy owner tu kes dela. Tohle uz owner tezko zjisti a pokud neni hodne nad veci, muze mit tendenci to dat do archivu, at si vsichnit trhnou nohou. Takze v jistym smyslu to docela chapu.
  • 0

#33 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 20:30

mpik napsal/a:
Mám opačný problém. Vím o mysterce, ale nedokážu pro ní vylézt. Že bych založil server, aby mi ji někdo donesl?
Nemyslím to vážně - odmítl jsem i nabídku kačera, co zrovna byl na stromě, pro co nevylezu, to neloguju.


takových jako jsi ty moc není. spíš si logují keše, co ani neviděli, ale je jedno z jakého důvodu.
sice podmínku logu splnili ( nick v LB, otisk razítka), ale keš ani neviděli a ještě se tím chlubí.
mě při jedné šňůře v německu přinesl sám owner keš, kterou jsem nenašel ( PET zaražená v zemi až po víčko).stačilo jen převzít keš, otevřít, dát razítko a měl bych o bod větší kdovíco. takhle jsme si akorát pokecali.
moje tři mysterky jsou na těch stránkách taky. pokud by mě jo moc sr..o, tak jde finálky jednoduše posunout. Ty co je luští je najdou a ti co si je někde opíšou, mají smolíka...
taky řešení.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#34 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 20:52

Založíš mysterku hoodně těžkou, ale do chvíle pár vyluštění. Pak už je to lehká tradička.
  • 0

#35 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 1:11

jestli spamuje (ideálně ze serverů wedosu...) tak to reportněte hostingu... Ty mu napíšou mejla aby vysvětlil situaci a když se to bude opakovat, odpojí ho. Jo neni problém přejít na jinej hosting, ale minimálně mu tím znepříjemníte pár chvil. jinak moje řešení doporučení je vykašlat se na toho ubožáka... tím že se to probírá mu děláte ohromnou reklamu... Taky nechápu co tam dělá moje multina, která se vyluští v terénu do 10 minut, ale očividně je někdo pako a potřebuje přímo souřadnice...
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#36 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 8:22

Že si kvůli tomu kazíte den a náladu... Venku je krásně, už se těším, až vypadnu z práce a vychutnám si ho. A že někdo má finálky mých mysterek "zadarmo"? Ať si je užije - aspoň vypadne ven taky a bude mít taky krásný den :)
  • 0
Don't panic!

#37 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 8:51

Tímhle flame se jsme finálkovýmu webu udělali tu největší reklamu. Ti kdo nevěděli, nebo se nezajímali tak už ví. Mě mail nepřišel, kdyby jo, tak ho smáznu a pošlu ostrou odpověď. Nebudu ze sebe dělat nějakého svatouška sem tam taky poprosím o radu, ale ne o finální souřadnice, to můžu jít lovit tradičky. Ale jestli někdo chce obchodovat, tak ať si obchoduje ale beze mne. A jestli si někdo uloví nějakou mojí keš? Tak to víc mne nas...re moula kterej nezašroubuje PETku pořádně a do krabky nateče voda. Geocaching je hra a někdo ji prostě hraje trochu jinak. No a pro ty, které to opravdu ale OPRAVDU ser...., předělejte své keše na wigo, dejte tam pár postupovejch bodů a hotovo. A hoši si mohou nechat souřadnice tak maximálně vykouřit.:D:D:D
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#38 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 8:58

Snow. napsal/a:
jinak moje řešení doporučení je vykašlat se na toho ubožáka... tím že se to probírá mu děláte ohromnou reklamu....

Plně souhlasím, myslím, že ty diskuse už fakt stačily. Čím víc lidí ho bude naprosto ignorovat, tím rychleji zmizí v propadlišti dějin. Pokud někdo mermomocí bude chtít získat souřadnice nerozlousknutelný mysterky, sežene je tak jako tak i bez jeho úžasnýho webu - třeba se doptá na eventu nebo ji brutne na základě spoilerú v logách (ruku na srdce - kdo z nás tohle ještě nikdy neudělal, že? :D). A pokud to někdo tak chce dělat pořád, jeho problém, že se připraví o všechnu legraci. Podle mě to nestojí za všechnu tu energii, kterou hromadu lidí dává do zuřivejch diskusí nebo dokonce pokusů o likvidaci (webu nebo inkriminovaného delikventa :D). To už fakt radši uspořádejte ten rajčato - vajíčkovej event před jeho barákem, ať z toho je aspoň ňáká zábava!
  • 0

#39 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 11:55

wetu napsal/a:
Jó dát par čechů dohromady a říct důrazně ne - to nejde ani v geocachingu. Raději těm podvodníkům, ač jsou skoro nebo zdánlivě neškodní, zametem cestu a počkáme až se rozmnoží nebo něco dalšího vymyslí...Snahu vhodně převrátíme a hezky počkáme a pak to kopnem do ztracena...Končím s diskusí a jdu raději upravovat ty keše. Wetu


Tak s timhle souhlasim. Bagatelizovat to a delat jakoby nic je blbost. To je pak jako se vsim ve spolecnosti. Podle me je tohle prasarna a clovek kterej tohle dela ve velkym je dobytek, kterej ostatnim (ownerum i lovcum) kazi hru. Srovnavat tohle s nekym kdo dve hodiny studuje naznaky spoileru v logach a pak za dalsi hodinu v terenu nakonec vlastnim usilim pixlu ze zoufalstvi brutne je dost mimo.

Tahle vec ma samozrejme teoreticky reseni, a velice jednoduchy. A to je verejny opovrzeni. A to nejen temi kdo tohle organizuji prostrednictvim podobnych "sluzeb", ale i temi kdo takto lovi. Ono se to docela dobre vi. Spousta lidi je proflaklejch uz svejma logama ze kterejch je na prvni pohled jasny ze ani nevedi ze to co sebrali neni tradicka. Zrovna tak jako treba Jonea je proflaklej tim ze se neobtezuje kese fyzicky navstevovat, tak o spouste lidi se vi ze se neobtezuji kese lustit. Lidi co maj plnou navigaci souradnic o kterejch vubec netusej kde se vzaly. Znate je, chodite s nima lovit, chodite s nima na eventy. Ale dokazete jim sami dat jasne najevo ze toto neni OK? Ja treba jsem v tomhle relativne tvrdej a sem tam se do nekoho opru, ale zdaleka to nedokazu ve vsech pripadech ktery by si to zaslouzily. Ostatni jsou myslim v tomhle jeste mekci a tolerantnejsi. Ono je to tezky, kdyz uplne cisty svedomi ma malokdo. Ale dokud si lidi neudelaj jasno v tomhle mezi sebou, tezko budou bojovat s nejakym serverem.

Takze jestli s tim opravdu chcete neco delat, zacnete sami ve svym okoli a jdete po ty podstate a ne po nejakym nablblym serveru.
  • 0

#40 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 12:11

Ano, taky by se mi mnohem víc líbilo, kdyby všechny tyto plánované likvidační aktivity směrovaly raději na ty zmetky, co nám amorálně vládnou, ale tam to asi není tak jednoduché, jak zlikvidovat jeden server, že?
  • 0
Don't panic!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama