Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Geodeprese


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
25 odpovědí na toto téma

#1 DOJS

DOJS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 22:56

Dobrý den, již strašně dlouhou dobu se snažím vyluštit tuto kešku: GC36X11 Text: Jsou cache neresitelne, tezke, normalni, lehke a garaze. Tak to je. - Jsou chvile, kdy se ve cloveku - kacerovi - neco zlomi. Zjistil jsem, ze se to da lehce lecit. Mne by mohla stacit k vyleceni tato krabicka. Staci? Pokud nestaci, budete to mit tezke, velmi tezke. Pokud staci, budete mit snadny bod. Hint: nehledejte v noci uvnitr upozorneni od vsimavych geokolegu: BACHA, vedle modry tyce je pekna jama dolu prikryta par ztrouchnivelejma prknama. NAHORE je ukopnuta roura a doura DOLU tak akorat pro nohu! Tak at si nikdo neublizite! Nic víc, nic míň. Ví nekdo jak na ni? Budu vděčný za každé rady.
  • 0

#2 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 23:50

Ja bych vedel hned, kam se podivat.:D:D:D A je tam!!! Jen se to tady nekterejm lidem nebude libit.;)
  • 0

#3 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 0:08

O souřadnice se dá napsat i ownerce, ale o to asi DOJSovi nejde. Vzhledem k tomu, že počet kačerů, kteří to vyluštili, je minimální, tak to možná bude řešení, které se prostě musí uhodnout. Já jeden nápad, kde všechno do sebe pěkně zapadá, mám, jedinou chybou je, že souřadnice z toho nelezou. Ale řešit mysterky takhle veřejně přes fórum není dobrý nápad, nedělá se to.
  • 0

#4 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 9:34

Tahle mysterka nepatří mezi houbičkové, vždyť jsem jí vyluštila i já. :-) Bohatě ti stačí to co máš v listingu, slova jsou mocnější než Finálky. :-) Pokud tě opravdu keška trápí, napiš ownerce o malou radu, či o souřadnice. Zde na fóru není dobré probírat řešení keší.
  • 0

#5 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 9:58

no na foru veřejně ne ale pokud víte a chcete pomoct tak mu napište soukromou zprávu;)
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 10:28

DOJS napsal/a:
Dobrý den,
již strašně dlouhou dobu se snažím vyluštit tuto kešku: GC36X11
//// SMAZAT ////


Nic víc, nic míň. Ví nekdo jak na ni?

Budu vděčný za každé rady.

hlavně bys měl smazat veškerý text //// SMAZAT ////, co jsi sem nakopíroval a už takové věci nedělej! Na foru se mysterky neřeší! :@
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 17:46

Všiml jsem si, že jsou teď nové kešky ze čtyřkou na začátku (GC4…), kdo to má furt lovit?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 19:25

DOJS napsal/a:

Nic víc, nic míň. Ví nekdo jak na ni?

Budu vděčný za každé rady.

Sice to má depresi v nadpisu, ale depresivní to rozhodně není. Lehčí zadání snad ani nemůže být ;-)
  • 0

#9 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 20:23

Petman02 napsal/a:
Lehčí zadání snad ani nemůže být ;-)

Jasně, o jednoduchosti svědčí hlášky "s pomocí geopřátel", "musela jsem zavolat kamarádovi", "díky za velké pátky", "keska sla nejak uplne okolo me" atd. Dá práci najít v logu vůbec někoho, kdo to vyluštil.
To, že princip je jednoduchý, ještě neznamená, že mysterka je jednoduchá. Často je to obráceně.
  • 0

#10 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 20:27

Vláček napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Lehčí zadání snad ani nemůže být ;-)

Jasně, o jednoduchosti svědčí hlášky "s pomocí geopřátel", "musela jsem zavolat kamarádovi", "díky za velké pátky", "keska sla nejak uplne okolo me" atd. Dá práci najít v logu vůbec někoho, kdo to vyluštil.
To, že princip je jednoduchý, ještě neznamená, že mysterka je jednoduchá. Často je to obráceně.

Možná v tom hledají moc velké složitosti. Já se podíval a řešení mi napadlo téměř okamžitě. Dokonce si myslím, že se i nabízí, díky způsobu zadání
  • 0

#11 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 21:32

Petman02 napsal/a:

Vláček napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Lehčí zadání snad ani nemůže být ;-)

Jasně, o jednoduchosti svědčí hlášky "s pomocí geopřátel", "musela jsem zavolat kamarádovi", "díky za velké pátky", "keska sla nejak uplne okolo me" atd. Dá práci najít v logu vůbec někoho, kdo to vyluštil.
To, že princip je jednoduchý, ještě neznamená, že mysterka je jednoduchá. Často je to obráceně.

Možná v tom hledají moc velké složitosti. Já se podíval a řešení mi napadlo téměř okamžitě. Dokonce si myslím, že se i nabízí, díky způsobu zadání (formátování textu)


Dokonce si myslím, že debata dospěla do bodu, kdy už by se sem mohly dát finální souřadnice :). Jen by mě zajímalo, jak by se vám to líbilo, pokud by se jednalo o vaší keš :(.
  • 0

#12 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 22:08

Vláček napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Lehčí zadání snad ani nemůže být ;-)

Jasně, o jednoduchosti svědčí hlášky "s pomocí geopřátel", "musela jsem zavolat kamarádovi", "díky za velké pátky", "keska sla nejak uplne okolo me" atd. Dá práci najít v logu vůbec někoho, kdo to vyluštil.
To, že princip je jednoduchý, ještě neznamená, že mysterka je jednoduchá. Často je to obráceně.


Já to třeba vyluštila. Mysterka je opravdu jednoduchá, stačí se jen zamyslet.
Souřadnice jsem získala díky otvírání pokladů a zapsala si je do GPS, až pojedu někdy okolo. Ale když jsem měla v plánu skutečně jet okolo a koukla na blízké kešky, tuto jsem vyluštila hned a až pak zjistila, že ji vlastně už mám.
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 22:21

Vláček napsal/a:
O souřadnice se dá napsat i ownerce, ...

Ptát se na něco ownera je ta největší potupa. To raději ty finalkyCZ. B)
  • 0

#14 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 22:34

shaman3 napsal/a:Ptát se na něco ownera je ta největší potupa.

Ano, pro člověka, který vyhrál Sendvič, prošel Tmou i Bednou, by to byla opravdu potupa. :-) A hlavně - už bych ji nemohl vyluštit ani ulovit (co nevyluštím, to nelovím). To se raději budu utápět v depresích a jednou mi to třeba docvakne.
  • 0

#15 .Bezinka

.Bezinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 23:07

shaman3 napsal/a:

Vláček napsal/a:
O souřadnice se dá napsat i ownerce, ...

Ptát se na něco ownera je ta největší potupa. To raději ty finalkyCZ. B)


Tak to je asi vec nazoru, podle me je to blbost a zadna potupa to rozhodne neni. Ale to by bylo do jinyho dohadujiciho se vlakna :D Hlavne nesedet furt zbytecne doma a radsi luftovat.
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 23:19

Nevím, ale většina ownerů na dotaz odpoví. I když ne souřadnice, ale navede k řešení. To beru jako správný postup, autor sám rozhodne, co prozradí. Nebo nějakou dobu počkat a pak zkusit BF. Přijde mi to lepší, než rovnou někde získat souřadnice. Jo, je to hlavně o hledání podle souřadnic. Ale u mysterek jde často spíš o tu cestu k výsledku, než o samotnou krabici. Ta často ani není na zajímavém místě, protože o to ani nejde. Pochopitelně je krása, když se povede něco vyluštit a ono mě to dovede na krásné místo, které neznám.
  • 0

#17 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 0:38

mpik napsal/a:
Ale u mysterek jde často spíš o tu cestu k výsledku, než o samotnou krabici.


To je ten správný názor na mysterky. Bohužel "dnešní děti" chtějí všechno hned a pokud možná zadarmo, proto je dneska geocaching o tolik smutnější a depresivnější. Naštěstí stále více na fóru než v terénu.
  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 7:19

mpik napsal/a:
Nevím, ale většina ownerů na dotaz odpoví. I když ne souřadnice, ale navede k řešení. To beru jako správný postup, autor sám rozhodne, co prozradí. Nebo nějakou dobu počkat a pak zkusit BF. Přijde mi to lepší, než rovnou někde získat souřadnice.

Když se mě někdo zeptá, na některou z mých mysterek, rád mu napovím, většinou klidně i vícekrát po částech, když potřebuje napovědět více, aby nepřišel o luštění :-)
I když mám jen dvě mysterky, jedno je bonusovka a druhé je přiřazování obrázků k příběhu, takže tam se dají udělat max. nějaké chybičky... Snad žádné složité luštění.

Jo, je to hlavně o hledání podle souřadnic. Ale u mysterek jde často spíš o tu cestu k výsledku, než o samotnou krabici. Ta často ani není na zajímavém místě, protože o to ani nejde. Pochopitelně je krása, když se povede něco vyluštit a ono mě to dovede na krásné místo, které neznám.

Pro mě je spíše důležitější pěkné místo, nebo něco (nějaká zajímavost), co pomocí kešky chci ukázat, takže pokud nemá pěkné umístění, tak mě spíše mysterka zklame... Takové mysterky pro mysterky nemám rád... To ať raději nic nevzniká... A bohužel jich dnes je dle mého názoru až moc.
A při dávání FP bodu většinou spíše mě složitost mysterky v přidělení bodíku odradí, pokud nemá nějaký pěkný nápad, nejde luštit v terénu nebo nemá nějaký zajímavý příběh...
  • 0

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 9:40

LaLu Team napsal/a:

mpik napsal/a:
Ale u mysterek jde často spíš o tu cestu k výsledku, než o samotnou krabici.


To je ten správný názor na mysterky.


To je ten správný názor na všechny kešky.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 10:58

shaman3 napsal/a:

Vláček napsal/a:
O souřadnice se dá napsat i ownerce, ...

Ptát se na něco ownera je ta největší potupa. To raději ty finalkyCZ. B)


Jelikož si tohle asi myslí stále více „taky kačerů” vznikají servery s finálkami, ubývá DNF logů a prosté lidské slušnosti.
Tak toto je velmi smutné. :(
Trudomyslnost jsem si v neděli od 5 ráno léčil s geokamarádem krásným výšlapem na Filku. GC3Q0FA, GC2RH3H, GC2T1A4
  • 0
www.povetrnik.cz




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama