Přejít na obsah


Fotka

geoswag - objednání z USA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Shark-cz

Shark-cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 18:57

Ahoj všichni, máte někdo zkušenosti s objednáváním z geoswag.com? Nevíte jak je to s clem? zda se musi nejake platit? Mám zájem si zde objednat nějaké coiny, chcete se někdo přidat?
  • 0

#2 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:07

Ahoj, posilam SZ.
  • 0

#3 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:52

Clo se neplati, pokud neobjednas tusim za vice jak 150 Euro. Pokud jde o DPH, tak vetsinou mince deklarujou za zlomek skutecne ceny, nicmene ti nikdo nic negarantuje a i v pripade, ze deklarovana cena bude pod 22 Euro si te muzou celnici vylosovat a vyzadat si doklad o zaplaceni a tim zjistit skutecnou cenu.
  • 0

#4 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:52

Shark-cz napsal/a:
Ahoj všichni,
máte někdo zkušenosti s objednáváním z geoswag.com? Nevíte jak je to s clem? zda se musi nejake platit?

Mám zájem si zde objednat nějaké coiny, chcete se někdo přidat?


S clem je to tak, že záleží na tom co prodejce deklaruje na zásilce a taky na tom zda se celník rozhodne zásilku z nějakého důvodu kontrolovat.
Čím víc geocoinů objednáš tím je větší pravděpodobnost, že ti to kontrolou neprojde a budeš platit DPH. Geoswag většinou uvádí nižší hodnout zásilky, ale to nemusí být rozhodující.

Bo.T.L. Czech Geocacher and Geocoins Collector
  • 0

#5 Shark-cz

Shark-cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:55

dekuji vsem za odpovedi. Zjistila jsem ze kdyz si objednam 2 coiny, dohromady za 26 USD, tak budu tesne pod hranici 22 eur, takze bych zadne DPH platit snad nemela, ne? a mela bych se tak vyhnout i CLU.
  • 0

#6 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 20:06

Clo bude v každém případě buď nula nebo nepatrná částka. Horší je DPH, navíc zaplatíš poště poplatkym, tuším 96 Kč. Asi dost záleží na tom, jako co to bude vypadat na rentgenu ;-) Už jsem byl jednou dotazován, zda nejde o vojenský materiál.
  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#7 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 20:10

Clo je buď nula nebo pakatel, tuším max 2%. Dph je oříšek. Poště jsem minulý týden platil 190 za zastupování. Poslední dobou vždy navíc chtějí kopie skutečné platby, ať již banka, nebo PayPal. A pozor, do ceny zboží počítají i dopravu! Z mého okolí poslední dobou všichni platili DPH, tedy pokud neměli nějaké ultra levné kravinky z DealExtreme. Navíc ti může trvat dohodnout se s celníkem co vlastně dovážíš, geocoiny jsou pro některé z nich problém, kam to zařadit :(
  • 0

#8 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 21:02

No to je všecko díky té trafice, kterou od 01.04.2011 přiklepli České poště. Clo je minimální položka a platí se až za zásilky v hodnotě nad 150€. Problém je v tom, že veškerý zásilky jdou přes celní poštu, kde k tomu pověřený pracovník rozhodne, zda se mu zboží pozdává levnější než 22€ (což je zboží zanedbatelné hodnoty) nebo ne. V případě, že ano (málokdy a opravdu snad jen za blbiny) a v tomhle případě se poštovné nepřičítá, tak ten balík pošle normálně dál. V případě, že nabyde dojmu, že zboží je dražší než těch 22€, tak vás doporučeným dopisem vyzve k doložení ceny balíku. Chtějí výpis z účtu (PayPal) a třeba printscreen stejnýho zboží někde na netu. Pokud je to z ebay, tak stačí prinscreen toho co jste dražili. A teď ta trafika - máte 2 možnosti - buď si skočit na celní poštu, která je jen v Praze a tam si všecko vyřídit, nebo podepsat plnou moc pro zastupování své osoby jako dovozce Českou poštou a vše poslat mailem. V případě, že zboží je opravdu zanedbatelné hodnoty (22€), a vyřídíte to osobně, tak za to neplatíte nic a zásilku vám okamžitě vydaji. Pokud se necháváte zastupovat, tak balík příjde jako dobírka s cenou tuším 96 Kč. Pokud ovšem je cena nad 22€ tak vám k ní připočítají DPH 20% (a to včetně poštovnýho) a pokud se necháte zastupovat, tak si za svoje služby naúčtujou ještě asi 180 kachlí. Takže tady z toho vyplývá, že by byli sami proti sobě, kdyby cokoliv pouštěli. Skoro jsem přestal ze zámoří nebo Asie cokoliv objednávat a nebo když, tak jedině v případě, že se to i s DPH a poplatkem ČP vyplatí. Doporučuju mrknout na shopy do Anglie nebo do Německa. Tam to je pořád značně levnější než u nás a navíc v rámci EU bez DPH. I když teď, měsíc před vánocema možná budou mít na celní poště fofry, tak toho pustí víc... EDIT: Samozřejmě myslím doplatek DPH u nás. DPH (MwSt, VAT, apod.) už totiž platíte v zemi, kde uskutečňujete nákup.
  • 0

#9 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 21:53

Zminil bych ještě fakt, že dojít si to vyřídit osobně vypadá lákavě, ale po první zkušenosti to vypouštíte, jelikož se jedná o koncentrované PEKLO celníci plus pošťáci v té nejhrůzostrašnější podobě. Vtipné ještě je, že ve stejné budově sedí další soukromí celní deklaranti, kteří to s vámi za poplatek vyřídí asi tak stokrát rychleji. Netřeba říkat, že poplatek je cca dvojnásobek poplatku pošty. Na celní poštu si můžete i zavolat, výborná zkušenost. Až se nikam nedovoláte a osobně tam půjdete, tak zjistíte proč, vyzvánějící telefony, které nikdo nebere, nebo je vyvěsí a podobně. Na druhou stranu je dlužno přiznat, že při zastupování českou poštou se vše řeší mailem a reagují kupodivu dost rychle, byť lehce zmateně a při každém novém řízení budete muset předkládat pořád dokola ty stejné doklady. Na to že budou vánoce bych nespoléhal, zkušenost z minulých let jasně říká, že vše se prodlužuje klidně i na dva měsíce :( Osobně radím nákup z EU a nebo z venku velkého dopravce - DHL, Fedex, TNT. Ti to řeší v řádu hodin a dní a ne týdny. Jinak webshopy v EU vám to jako koncovému zákazníkovi z EU neprodají bez DPH, leda byste jim dali DIČ. Pak ale zase máte povinnost to zde přiznat. Jak by se to řešilo pokud objednáte na cizí DIČO (což není návod) netuším. Jó, není to procházka růžovým sadem :)
  • 0

#10 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 10:13

Geo Gadget napsal/a:
Zminil bych ještě fakt, že dojít si to vyřídit osobně vypadá lákavě, ale po první zkušenosti to vypouštíte, jelikož se jedná o koncentrované PEKLO celníci plus pošťáci v té nejhrůzostrašnější podobě.


Já si celní formality vyřizuji osobně bez nejmenšího problému. Mám elektronickou notifikaci příchodu zásilek ze zahraničí. Nejlepší je tam vyrazit hned ráno, kdy tam ještě není moc lidí.


Geo Gadget napsal/a:
Vtipné ještě je, že ve stejné budově sedí další soukromí celní deklaranti, kteří to s vámi za poplatek vyřídí asi tak stokrát rychleji. Netřeba říkat, že poplatek je cca dvojnásobek poplatku pošty.


Co jsem se informoval jednoho z deklarantů sídlícíh v budově, tak nezastupují při celním řízení u zboží neobchodního charakteru.

Bo.T.L. Czech Geocacher and Geocoins Collector
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama