Přejít na obsah


Fotka

navigace Garmin pro geocaching do max. do 7000Kc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 lenkavlkova

lenkavlkova

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 10:59

Ahoj kaceri, mam takovou prosbu. Chceme si koupit navigaci pro Geocaching od Garminu, ale vubec se v tom nevyzname. Jen jsme koukali na netu co se zhruba dela a zjistili jsme, ze jsou nejake Dakota kolem 3000Kc a pak Oregon od 6000Kc. My jsme takovy vikendovy kaceri a nebereme to nijak extremne vazne. Chteli bychom navigaci, se kterou bychom mohli hledat poklady i v lese (ty nam jsou nyni diky gps pouze v mobilu skryte :-( ), aby to melo nejakou dobrou a podrobnou turistickou mapu, komunikaci s Geocaching.com, a idealne i slot na pametovou kartu. K te komunikaci Geocaching com se chci jeste zeptat, kdyz to ma spolupraci, tak se na ty stranky nejak mohu pripojit a stahnout si kesky? a kdyz to spolupraci nema, jak dam do navigace poklady ktere chci hledat? Vim, ze to jsou takove zacatecnicke dotazy, ale nemam s tim zadne zkusenosti, dosud hledam pres mobil s Android, kde si stahnu kesky pres wifi do aplikace C:geo. Prosim tedy o nejake blizsi info jak je to s tou spolupraci s geocaching a nejake typy jake gps navigace..limit mam cca 7 000KC,ale samozrejme cim levnejsi, tim lepsi. Dekuji moc za rady. Lenka
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 11:11

Nejdřív si pročtěte toto
http://wiki.geocachi...kota,_Colorado)
  • 0

#3 lenkavlkova

lenkavlkova

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 11:40

dekuji, jsi hodny...ale to uz jsem si procetla..ale nedava mi to moc odpovedi na me otazky.
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 12:06

Tyto otazky se tu opakuji celkem pravidelne, takze zde na foru je dost infoemaci.

Na obcasne hledani dle meho staci Dakota 10. Dakota 20 ma navic pametovou kartu a elektromagneticky kompas, ktery usnadnuje urceni smeru pri pomale rychlosti pohybu nebo pri stani.

Zadna z navigaci se nedokaze primo pripojit ke Geocaching.com. Vzdy je treba pocitac. Do nej se stahnou data a pak zkopiruji do GPS. To stahnou data a zkopiruji je zasadni kamen urazu. Zalezi na mnoha vecech. Nejuniverzalnejsi je pouzivani nektereho z progremu (GeoGet, GSAK, MoZiGo), ale znamena to trochu vice se naucit.

Dalsi moznosti je kopirovani jednotlivych souboru s kesemi nebo tzv. PQ souboru. Oboje vyzadiuje Premium ucet na gc.com.

Podrobnejsi popis je prave na tech strankach, kam jsi byla odkazana.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 12:09

Tak já nevím, já doposud hledám s Nokií, dokonce bez androidu :-) a v lese žádné problémy nemám. Nemůžeš samozřejmě čekat, že tě tam šipka dovleče na místo s přesností 10 cm. Žádný Garmin není online propojený s geocaching.com. Pokusil bych se spíše pro začátek (víkendoví lovci) lépe rozchodit ten mobil a za ušetřené tisíce si koupit něco jiného. To je rada, co? .-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#6 lukas.hb

lukas.hb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 12:27

Hlavní rozdíl při používání turistické navigace je v tom, že si kešky nestahujete v navigaci přímo z internetu, ale musíte si potřebná data stáhnout z Geocaching.com nejprve do počítače, případně je doupravit a poté přes kabel nahrát do navigace. Za sebe můžu doporučit Garmin Etrex 30, který jsem koupil nový na netu za 4800Kč. Přesnost i v lese 3-5m. Dodané mapy 1:25000 by klidně vystačily na hledání, ale doporučuji sehnat si verzi PRO, která je už dostatečně podrobná (1:10000).
  • 0

#7 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 20:40

Nebo pro začátek zkus nainstalovat rozšíření Cachelist do Google Chrome. Ten má jednoduché ovládání a pro nahrávání pár kešek to bohatě stačí. Vytvoříš si přes něj .gpx soubor s vybranými keškami a ten se pak nahraje do navigace. V některém foru se tady nedávno řešila navigace Dakota 10, která se teď dá sehnat za slušnou cenu...
  • 0

#8 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 20:48

Ušetři si peníze. Pro občasné hledání stačí telefon s Androidem. Já ho taky používám a i v lese. Slabinou je, že se rychle dojde baterka.
  • 0

#9 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 12:25

Tak já zas doporučím tu navigaci Dakota 20 / Oregon 450. Můžeš použít i na kolo nebo turistiku. Začínal jsem s mobilem a ten mi vydžel max. 2 hodiny. Tyhle vydrží cca 8-10 hod a další dvě tužkovky v baťohu nezavazí ;). V dešti jí můžeš normálně používat - na kole je to super věc.
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 14:23

Teď mi přišlo http://www.gpscentru...etail&item=1050
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 valpek

valpek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 14:57

lukas.hb napsal/a:
Hlavní rozdíl při používání turistické navigace je v tom, že si kešky nestahujete v navigaci přímo z internetu, ale musíte si potřebná data stáhnout z Geocaching.com nejprve do počítače, případně je doupravit a poté přes kabel nahrát do navigace.
Za sebe můžu doporučit Garmin Etrex 30, který jsem koupil nový na netu za 4800Kč. Přesnost i v lese 3-5m. Dodané mapy 1:25000 by klidně vystačily na hledání, ale doporučuji sehnat si verzi PRO, která je už dostatečně podrobná (1:10000).

Proč by si nemohla stahovat kešky přímo do GPS? Já to tak dělám od začátku a něco málo jsem už našel. Není třeba si při frekvenci hledání jak kolegině uvádí komplikovat život nějakými úpravami. Stačí Dakota 20. Zajímavé jsou nové Etrexy, které umí přijímat i signál Galilea. Samozřejmě mapa PRO.
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 19:09

Pokud vim, zadna Garmini navigace nema pripojeni k internetu a tedy neni mozne stahovat data z gc.com primo do navigace. Vzdycky musi byt nejaky meziclanek, ktery zajisti to propojeni s internetem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 valpek

valpek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2012 - 10:17

gord napsal/a:
Pokud vim, zadna Garmini navigace nema pripojeni k internetu a tedy neni mozne stahovat data z gc.com primo do navigace. Vzdycky musi byt nejaky meziclanek, ktery zajisti to propojeni s internetem.

Samozřejmě. Blbě jsem si přečetl text a ještě blběji odpověděl. Při hledání nepoužívám mobil jen GPS a tak jsem si to neuvědomil. Omlouvám se.:(
  • 0

#14 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 30 listopad 2012 - 12:47

Nabízím turistickou navigaci Garmin eTrex Vista HCx kompletní balení včetně držáku na kolo a nejnovějších map, spolehlivá, slušný stav, stáří 2 roky. Důvodem je přechod na vyšší model. V případě zájmu písněte :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama