Přejít na obsah


Fotka

Nokia LD-3W


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2006 - 15:29

Zdravim vsechny, koupil jsem si Nokia LD-3W externi GPS a nejak se nemohu zbavit poderzerni, ze nefunguje :-). Jedine co dela je, ze po zapnuti blika zelenou diodkou. Satelity nesviti nikdy a bluetooth diodka asi dvakrat blikla. GPS se detekuje (Win, Linux), muzu se s ni spojit (ale LED nesviti!), dokonce muzu nainstalovat COM port (Win, Linux). Bohuzel uz z toho portu nic nedostanu. Nevite co je s tim kramem za problem? :-). Zacinam byt trochu rozmrzely :-). Diky za kazdy tip. Josef.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2006 - 17:33

No je mi jasne, ze je to uplne stupidni rada, ale jestli jsi ji prave koupil, dobijel uz jsi ji? Mam takovy pocit, ze se zelenou diodkou dokaze blikat jeste hodne dlouho pote, co uz z duvodu vybitych baterek odmita komunikovat.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2006 - 17:46

A s jakým softem v PC či jiným zařízením modul spojuješ. Třeba pro SIRFdemo pro PC je třeba nejprve přepnout do SIRF modu. Jinak toto je jeden z nejspolehlivějších modulů.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2006 - 22:10

Tuhle vec mam akorat na testovani z prace ... docela pohodovej prijimac, akorat pro me k nicemu, prtoze za a) se nedodava ze sitovou nabijeckou, ale pouziva novou nokii nabijecku s tenkym konektorem, kterou nemam a za B) pouziva nestandardni nabijeci napeti (5,7V nebo tak neco), na ktery nemam zadny univerzalni nabijedla a nebudu tahat dalsi spesl adapter ke svejm elektronickejm hrackam ... Ale co se tyce funkcnosti, testoval jsem ji na PDA a jede dobre, jen nefunguje s IGO navigaci, coz ale lze obejit pomoci GPS Proxy (kdybyste nekdo potreboval poradit, tak napiste). Diodky by pri provozu sviti mely, po zapnuti se rozsviti jedna, pri spojeni druha a po chyceni polohy treti ... Pokud neco funguje jinak, tak doporucuju asi reklamaci ... Jak rikam, muj kousek fungoval v pohode a i rychlost chyceni polohy byla vyborna ...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2006 - 11:20

Zdravim vsechny, koupil jsem si Nokia LD-3W externi GPS a nejak se nemohu zbavit poderzerni, ze nefunguje :-). Jedine co dela je, ze po zapnuti blika zelenou diodkou.

Takže funguje. Po zapnutí totiž nic jiného nedělá než že bliká zeleně (nebo červeně, pokud jsi na huntě s baterií)

Satelity nesviti nikdy a bluetooth diodka asi dvakrat blikla. GPS se detekuje (Win, Linux), muzu se s ni spojit (ale LED nesviti!)

Toto je spořící GPS myš, tj. nehledá satelity, pokud nějaké zařízení nepožaduje informace. Čili nejdřív musíš mít stabilní BT spojení (bliká zelená a modrá), pak musíš spustit soft, který požaduje GPS informace. Teprve v tu chvíli začne GPS prohledávat satelity a za určitou dobu (klidně i 5' pokud se dlouho nezaměřovala) za zaměří.
Teprve až po zaměření začne blikat bílá dioda - tj. začne světelná hudba zelená-modrá-bílá

V Tvém případě soudím, že náš problémy s BT. Chceš.li si ušetřit mé dva měsíce rešerší po webu, jak nastavit komunikaci s LD-3W, tu je lehký výtah: nainstalovat si BlueSoleil a GPS nastavit pomocí programu SiRFDemo - například vypnutí staické navigace. Více informací na ce4you.

Druhá možnost je zajít do prodejny, ať s tebou vyjdou na ulici a ukaží ti funkčnost té GPS.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2006 - 12:04

Nabíjecí napětí je totožné jak pro všechny mobilní telefony. Pokud někomu nevyhovuje autonabíječka která je dodávaná v sadě, není nic jednoduššího, než si koupit klasickou nabíječku (dá se kvalitní pořídit už okolo 150,- Kč), nebo si upravit jakoukoli vyřazenou nabíječku pro mobilní telefony přehozením šňury z autonabíječky. Jinak se dá též nabíjet třeba z USB portu PC, nebo existuje redukce ze staršího konekrtoru nabíječek nokia na nový slabší kolík. Nabíjení bych viděl jako nejmenší problém.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 November 2006 - 0:28

Tuhle vec mam akorat na testovani z prace ... docela pohodovej prijimac, akorat pro me k nicemu, prtoze za a) se nedodava ze sitovou nabijeckou, ale pouziva novou nokii nabijecku s tenkym konektorem, kterou nemam a za B) pouziva nestandardni nabijeci napeti (5,7V nebo tak neco), na ktery nemam zadny univerzalni nabijedla a nebudu tahat dalsi spesl adapter ke svejm elektronickejm hrackam ...

Ale co se tyce funkcnosti, testoval jsem ji na PDA a jede dobre, jen nefunguje s IGO navigaci, coz ale lze obejit pomoci GPS Proxy (kdybyste nekdo potreboval poradit, tak napiste).

Diodky by pri provozu sviti mely, po zapnuti se rozsviti jedna, pri spojeni druha a po chyceni polohy treti ... Pokud neco funguje jinak, tak doporucuju asi reklamaci ... Jak rikam, muj kousek fungoval v pohode a i rychlost chyceni polohy byla vyborna ...

Ahoj,mam ten samy problem DPA-Nokia LD-3W-IGO...nekomunikuje mi GPS,v TomTom to jde nadherne,jestli budes tak hodny a poradil bys mi...Dekuji moc...Jirka
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2006 - 12:35

Nabíjecí napětí je totožné jak pro všechny mobilní telefony. Pokud někomu nevyhovuje autonabíječka která je dodávaná v sadě, není nic jednoduššího, než si koupit klasickou nabíječku (dá se kvalitní pořídit už okolo 150,- Kč), nebo si upravit jakoukoli vyřazenou nabíječku pro mobilní telefony přehozením šňury z autonabíječky.
Jinak se dá též nabíjet třeba z USB portu PC, nebo existuje redukce ze staršího konekrtoru nabíječek nokia na nový slabší kolík. Nabíjení bych viděl jako nejmenší problém.



No asi tak, mam jednu nabijeci sadu na fotak, databanku, pda, gps a nabijecku na tuzkovky a mikrotuzkovky ... Mobil mi vydrzi 14 dni pri obcasnym pouzivani ... tak je pro me zbytecnost resit nabijeni dalsiho zarizeni a radsi si koupim neco, co ma v sobe stejnej konektor jako pda (stredni kulatej na 5 V) nebo mini usb a hotovo :-) Tahle GPS je proste delana primarne k telefonum, k novejm nokiim ... A jelikoz mam PDA, tak mam zakladni telefon, kterej dlouho vydrzi, umi telefonovat a psat sms a vic od nej nepotrebuju ...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 October 2006 - 12:56

Nabíjecí napětí je totožné jak pro všechny mobilní telefony. Pokud někomu nevyhovuje autonabíječka která je dodávaná v sadě, není nic jednoduššího, než si koupit klasickou nabíječku (dá se kvalitní pořídit už okolo 150,- Kč), nebo si upravit jakoukoli vyřazenou nabíječku pro mobilní telefony přehozením šňury z autonabíječky.
Jinak se dá též nabíjet třeba z USB portu PC, nebo existuje redukce ze staršího konekrtoru nabíječek nokia na nový slabší kolík. Nabíjení bych viděl jako nejmenší problém.

Pokud má někdo Nokii s velkým konektorem,je pro něj idální koupit si redukci. Pro jiný telefon novou nabíječku s malýmkolíkem... Já používám Nokii s velkýmkolíkem a na GPSku jsem si koupil redukci. Max spokojenost, navíc nosím jen tu mini redukci a je to...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 November 2006 - 11:00

Ahoj,mam ten samy problem DPA-Nokia LD-3W-IGO...nekomunikuje mi GPS,v TomTom to jde nadherne,jestli budes tak hodny a poradil bys mi...Dekuji moc...Jirka

Promiň, tomu nerozumím - když ti jde v TomTom, tak asi není problém s GPS? Můžeš víc spacifikovat problém (kdyžtak via email)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 December 2006 - 19:31

Ahoj,mam ten samy problem DPA-Nokia LD-3W-IGO...nekomunikuje mi GPS,v TomTom to jde nadherne,jestli budes tak hodny a poradil bys mi...Dekuji moc...Jirka



Ja resil IGO tak, ze jsem nainstaloval GPS Proxy (http://sourceforge.n...jects/gpsproxy/), coz je soft, kterej udela virtualni COM port v PDA a na nej presmeruje data z fyzickyho COM portu ... pak to fungovalo jak vino ...

Nevim proc, ale tuhle GPS jsem s IGO jinak nerozchodil ... mozna je to i proto, ze se nehlasi jako standardni Serial Port Profile (SPP) ale jako nejaka divna nokii sluzba ...

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2006 - 13:27

Ja resil IGO tak, ze jsem nainstaloval GPS Proxy (http://sourceforge.n...jects/gpsproxy/), coz je soft, kterej udela virtualni COM port v PDA a na nej presmeruje data z fyzickyho COM portu ... pak to fungovalo jak vino ...

Nevim proc, ale tuhle GPS jsem s IGO jinak nerozchodil ... mozna je to i proto, ze se nehlasi jako standardni Serial Port Profile (SPP) ale jako nejaka divna nokii sluzba ...

jde mi o to,jak nastavit ten GPS Proxy...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2006 - 10:30

chtel bych se zeptat jestli tenhle přístroj můžete doporučit, nebo ne. Chtěl bych ho využívat k PC ( Ozi) i k PDA, a zajímá mě , jestli jsou i nějaké jiné problémy.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2006 - 15:03

jde mi o to,jak nastavit ten GPS Proxy...


Predne zasadni podminkou je mit nejakej volnej nepouzitej COM port v PDA. Na mem Looxu je to COM7, nevim co mas ty, tak nemuzu poradit konkretne, lisi se to model od modelu.


K tomu nastaveni - spust GPS Proxy a nejdrive musis nastavit virtualni port. Tedy dej Menu -> Virtual COM ports a pak Add. Automaticky by se ti mel pridat prvni volny COM port. Zkus pridavat tak dlouho porty, dokud ti to nenahlasi chybu.

Pote dej OK, dostanes se zpet. Pak zas Menu -> Extenison. Jako GPS Provider vyber NMEA Input a dej Configure. Nastav spravny GPS COM port uplne nahore. Zmacknes tri tecky a vyberes port, na kterem prijimas data z GPS. Pote dole zaskrtni Mirror GPS Input to Output Port a pod tim stejnym zpusobem vyber jeden z virtualnich portu, ktere jsi pridal v predchozim kroku. Pak dvakrat OK a melo by to byt hotove. Zapni GPS, dej start a GPS Proxy ti bude ukazovat aktualni info. Pak spust IGO, nastav v nem COM port, ktery jsi vybral v GPS Proxy a melo by to fungovat. Pokud to nepujde, zkus v GPS Proxy nastavit jiny virtualni COM port.

Tak doufam, ze to bylo srozumitelne ... Kdyztak se ozvi na mail ...
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2006 - 17:51

chtel bych se zeptat jestli tenhle přístroj můžete doporučit, nebo ne. Chtěl bych ho využívat k PC ( Ozi) i k PDA, a zajímá mě , jestli jsou i nějaké jiné problémy.

Tady Ti asi nikdo neporadi...Jinak ja jsem tu Nokii bohuzel koupil....nejde s ni IGO.....TomTom jde..
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2006 - 22:44

Dnes jsem si jí koupil a jede mi s tomtom 6 i iGo poslední aktualizací... Mám to na Dell Axim x51v. Není problém.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 11 December 2006 - 22:01

Tady Ti asi nikdo neporadi...Jinak ja jsem tu Nokii bohuzel koupil....nejde s ni IGO.....TomTom jde..

No, mne teda iGO s LD-3W na MDA Variu jede - ale taky mam legalni licenci (kterou jsem dostal).
Z principu, kdyz jeden soft jde, tak neni duvod, proc by jinej jit nemel, ne?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2006 - 21:23

[quote]
No nevím.. Cvičně jsem přešel z Widcomma na Blusoleil a dělá to to samé. U Oziho to při vyhledávání satelitů jede fajn, ale v okamžiku nalezení polohy dojde k zatuhnutí oziho. Naví co se týče funkčnosti tak widcomm v některých věcech fungoval lépe.. Asi tam bude jiný problém. Možná úplně mimo ovladače BT

  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2006 - 22:31

Tak nakonec jsem se rozhodl a LD-3W koupil. Co se týče komunikace s PDA tak super. S TOMTOMem i pathaway jede absolutně bez problémů. Horší je zatím komunikace s PC. Ozi při pokusu o spuštění NMEA komunikace tuhne. Zkoušel jsem SirfDemo a tam sice data jedou, ale jako by si s nima nevěděl rady... zkoušel nějaký uživatel práci s PC? ( úspěšnou práci myslím)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2006 - 23:06

No nevím.. Cvičně jsem přešel z Widcomma na Blusoleil a dělá to to samé. U Oziho to při vyhledávání satelitů jede fajn, ale v okamžiku nalezení polohy dojde k zatuhnutí oziho. Naví co se týče funkčnosti tak widcomm v některých věcech fungoval lépe.. Asi tam bude jiný problém. Možná úplně mimo ovladače BT

jj widcom jsou funkcne lepsi ovladace, ale pokud chcete spojit nokiu s kompem a se sirf demo tak jsou na vetsinou potreba ovladace od bluesolleil. S tim ozim asi opravdu bude problem jinde, mozna nastavenim oziho, napriklad spravnou rychlost?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama