Přejít na obsah


Fotka

Nokia LD-3W


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2006 - 23:03

Tak nakonec jsem se rozhodl a LD-3W koupil. Co se týče komunikace s PDA tak super. S TOMTOMem i pathaway jede absolutně bez problémů.
Horší je zatím komunikace s PC. Ozi při pokusu o spuštění NMEA komunikace tuhne. Zkoušel jsem SirfDemo a tam sice data jedou, ale jako by si s nima nevěděl rady... zkoušel nějaký uživatel práci s PC? ( úspěšnou práci myslím)

zkus nainstalit bluesoleil drivery pro BT(pokud nemas), s nim by nemeli byt problemy
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2006 - 9:58

[quote]
tak už to jede. Byla ještě chybka v nastavení. Ale s Bluesoleil mně zase nejede sdílení souborů mezi PDA a PC, takže jde o to vybrat si menší zlo ( S Widcommem to šlo).
Jinak překvapila mně síla signálu GPSky. PC přijímalo i přes 3 zdi a vzdálenost asi 10 metrů.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 December 2006 - 15:32

mám WIDCOMM ovladače a všechno ostatní na nich jed v pohodě.. to je v tom takový rozdíl?
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2007 - 17:03

Podle mne neni Bluesoleil potreba. Mne se podarilo pripojit normalne pred dodane Widcomm drivery (Bluetooth stick Yakumo). Jedine, co je treba, je prepnuti protokolu z NMEA do SiRF, a to se dela poslanim tohoto:

$PSRF100,0,9600,8,1,0*0C

:)
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 December 2006 - 16:09

mám WIDCOMM ovladače a všechno ostatní na nich jed v pohodě.. to je v tom takový rozdíl?

Ano rozdíl je opravdu podstatný, měl jsem naprosto stejný problém, po instalaci Bluesoleil driveru mi chodí Sirfdemo a mnoho jiných aplikací s LW-3D bez problémů.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2006 - 11:33

mám WIDCOMM ovladače a všechno ostatní na nich jed v pohodě.. to je v tom takový rozdíl?

jak psal kolega je v tom rozdil, nevim jak je to ted u novejsich widcomackych driveru ale v tech co jsem mel ja pro muj starsi modul BT byl problem se spatnou implementaci BT seriovyho portu - SPP , kterej pouzivaj BT GPS ke komunikaci, takze tipuju ze to bude porad to samy, na tech mejch nesla ani GPS poradne pripojit k pocitaci, ted predpokladam ze to uz vylepsili a ze to komunikuje, ale porad to asi nebude podle celyho standartu
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2007 - 8:28

No jo, ale to je trochu kostrbate, kdyz primarne pouzivam GPSku k PDA ktere si v sirf modu s LD-3w moc nepokeca :-) Takze radeji zmenim ty drivery a jedu na PC i v PDA stejne :-)
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2006 - 11:56

Ano rozdíl je opravdu podstatný, měl jsem naprosto stejný problém, po instalaci Bluesoleil driveru mi chodí Sirfdemo a mnoho jiných aplikací s LW-3D bez problémů.

Jasně, taky jsem přešel na Bluesoleil ovladače a v pohodě. Doporučuji.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2007 - 19:44

No jo, ale to je trochu kostrbate, kdyz primarne pouzivam GPSku k PDA ktere si v sirf modu s LD-3w moc nepokeca :-) Takze radeji zmenim ty drivery a jedu na PC i v PDA stejne :-)


Mne prijde jako kostrbate krast nejake pochybne ovladace ;)
  • 0

#30 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2007 - 17:25

Svůj modul Nokia LD-3W jsem oblékl do pletené "ponožky na mobil Twister", kterou rozdávala Algida při koupi oněch zmrzlin. Dá se pověsit na krk, dá se pohodit za sklo auta. Řekl bych, že obal nijak nebrání příjmu vesmírných signálů a navíc se díky barvě a šňůrce dobře hledá v hromadě bordelu (osobních věcí :-) Třeba to někomu pomůže.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama