Přejít na obsah


Fotka

Praktické zkušenosti s eTrex30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#101 cenda.mj

cenda.mj

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 13:48

S E30 mám problém. Celkem rád sleduji nastoupané metry. Teď mi to nějak přestalo fungovat. Poprvé jsem si toho všiml když mi to na okružní trase ukázalo 500 nastoupaných a 200 sestoupaných. Naposledy jsem šel z 300 mnm do 1071 mnm a zpět k autu. Nastoupaná podle navigace 270m a sestup asi 500m. Výškoměr jsem kalibroval. Nevíte někdo?

Ahoj...mám ten samý problém, už jsem si myslel, že jsem jediný a nebo to každý používá jen na geocaching. Já spíš pro turistiku a příležitostně na cache. Tento problém řeším dlouho, nevím co s tím. Navigace ukazuje výšku správně i tehdy když si projedu graf, ale v kolnce nastoupané či sestoupané metry jsou rozdíly a dost velké cca o polovinu někdy o 1/3 méně. Vidím to pouze na chybu SW, prostě špatná kalkulace nic víc. Porovnával jsem to s Oregonem300 a ten měřil správně.

Prosím o vaše poznatky, vyzkoušejte to prosím a popřípadě napište, jde o naše přístroje.

Díky

Cenda


  • 0

#102 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 10 březen 2014 - 18:02

Nevím, třeba je to známá věc, ale mám jeden poznatek k eTrex 30.

Je podstatný rozdíl v tom, jak nahraju keše do GPS. Normálně jsem si nahrával PQ soubory přímo zkopírováním na kartu (jsou to 2 soubory -keše a body).

Teď jsem to udělal jinak a importoval GPX soubory z PQ do seznamu v BaseCampu, doplnil finálky a pak to celé odeslal do GPS.

Jednalo se o 2 PQ dvou různých oblastí tj. celkem 4 soubory.

Nevím jestli je to tím, jestli to třeba BaseCamp odesílá v jednom souboru (nepátral jsem po tom), ale GPS byla o dost pomalejší, smazání jednotlivého bodu z GPS přímo v terénu trvalo dost dlouho.

Takže podle mě je lepší ruční nakopírování GPX souborů z PQ přímo do složky GPX v paměti přístroje.


  • 0

#103 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2014 - 18:21

Nenašiel som tu o tom žiadnu zmienku, takže ak by to niekoho zaujímalo, včera som eTrex 30 odskúšal aj s HRM hrudným pásom (od Garmina) a funguje bez problémov. Údaje o tepovej frekvencii sú zaznamenávané do tracklogu podobne ako teplota zo snímača Garmin Tempe. eTrex zrejme nemá nastaviteľné varovania pri prekročení tepu (aspoň som to zatiaľ nenašiel) ako fitness zariadenia, ale mne stačí že sa to dá zobraziť + zaznamenať.


  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#104 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2014 - 20:38

osnica: mám stejnou zkušenost. Používám na běhání a kolo HRM pás od Garminu a senzor Tempe téměř rok a nemám problém. Výsledné gpx obsahující údaje o tepu a teplotě (kromě jiného) se bezproblémově zobrazí v deníku Garmin Connect. Akorát pro použití je třeba mít v eTrexu fw 2.87 beta a vyšší, což je zase na úkor rychlosti zařízení, jak se tady občas řeší. Mě osobně rychlost vyhovuje a záznam údajů je pro mě cennější ;-)


  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#105 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2014 - 19:31

Zdravim, zajímalo by mě kolik máte nahraných keší v etrexu 30. Tento týden jsem si obnovil PM a nahrál do gps 4000 keší. Zkusil jsem postupně fw 3.60, 3.40, 3,20 a pokaždé mám stejný problém, vždy večer si gps nahraju, nastavím a druhý den ráno když jedu autem tak testuju a zatím nikdy běhěm jízdy nenaběhla mapa. Když se zastavím, mapa naběhne a po rozjezdu zase zmizne. Dnes jsem zkusil mapu i keše překopírovat z SD karty do paměti přístroje výsledek stejný. Je zajímavý že cca před rokem, jěště když sem měl PM, tak mi gpska jela s cca 5000 kešemi bez problému i za jízdy v autě. Přitom včera jsem jel na kole, rychle nahrál jen 1000 kešek a gpska fungovala 3 hodiny bez problému, tak už nevim už mi docházej nápady. Má někdo třeba seznam souborů, který jsou v nový gpsce, abych smazal nepotřebný bordel nebo funkční nastavení při kterém vám gpska na 100% funguje? Občas se stane po zapnutí, když načítá keše tak se v půlce sekne. Předem díky za reakce


  • 0
Garmin Etrex 30 + Topo Czech Pro 2013

#106 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2014 - 20:16

Osobně mám v eTrexu 4 PQ. Jedno PQ obsahující 1000 keší a tři PQ s obsahem kolem 70 keší + waypointy k nim, to vše uložené ve vnitřní paměti. Na kartě mám v podpisu uvedené mapy a to je vše. Používám poslední verzi fw. Navigace mi funguje bez problémů a zatím se mi nestalo, že by mi mizela mapa. 


  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#107 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 7:58

Tak jsem zakoupil novou SDHC kartu class 10 UHS 1 a po týdnu testů musím potvrdit, že chování etrexe je tak o 50% lepší. Už jen po nahrání nových PQ a zapnutí je načtení rychlejší, někdy samozřejmě při načítání zamrzne, ale stačí restart a naběhne bez vyjmutí karty. Nahráno mám 2000 keší a na normální detail stíhá vykreslovat mapy i při jízdě autem. Testoval jsem ho teď o víkendu v Českém středohoří i s novým FW 3.70 s nastavením na největší detail a musím konstatovat až na výměnu baterií, kdy se po zapnutí nemohl tak 5 minut domluvit s družicema vše fungovalo perfektně.


  • 0
Garmin Etrex 30 + Topo Czech Pro 2013

#108 JR146

JR146

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 11:14

Zdravím,
chtěl bych někoho z Vás poprosit o radu s navigací etrex 30 .
Nevím , co mám špatně , ale jedná se o to , že např. skončím výšlap , uložím si trasu a (následně ji vymažu z mapy) a vypnu navigaci , třeba na týden.
Pak někam přejedu a chci pokračovat pěšky , zapnu navigaci a ona mi ta mrcha připočte do odometru ( celkový počet km) vzdušnou vzdálenost od místa , kde jsem ji naposled vypnul až do místa, kde stojím .
Neujdu nic a už je v celkových km třeba 20km navíc , takže se nedovím, kolik jsem vlastně celkem , třeba za rok , našlapal .
Nevěděl byste , jak z toho vybruslit ? Legend mi tohle nedělala .
Díky moc.
 

  • 0

#109 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 12:32

Musíš ještě vymazat stopu před začátkem výletu, protože mezi předchozím vymazáním a vypnutím navigace se začíná počítat nová stopa. Jinak si tu stopu můžeš jednoduše editovat třeba v BaseCampu od Garminu, nebo v textovým editoru.


  • 0

#110 Pif73

Pif73

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 12:40

Ahoj - nemam srovnani s jinou verzi, protoze tohle je moje prvni navigace. Ale taky jsemsi vsimnul, ze musim zvlast mazat Proslou trasu a Trasovy pocitac. Jo, ano
a zacatku vyletu.
  • 0

#111 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 22:07

S tímhle jsem se taky dlouho trápil, až jsem skončil u Edge 800. Ten má zase ale na turistiku jiná omezení, takže nejvýhodnější je mít oba typy :-)


  • 0

Garmin 12,Vista C,Vista HCx,Dakota 20,Edge 705,Oregon 300, 450, Edge 800, 810 a zase zpátky na 800 :-)


#112 Vícha

Vícha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 5:04

Dobrý den, koupil jsem si tento přístroj s přednahranou mapou TopoCzech 2014 na micro kartě. Chtěl bych si mapu nahrát do přístroje a kartu vyměnit za jinou větší s dalšími mapami.  Jen nevím kam mám mapu z karty zkopírovat, když ji nakopíruji do paměti do složky Garmin přístroj ji nevidí, zkoušel jsem ji nakopírovat do custummaps, ale přístroj ji zase nevidí, poraďte kam ji nakopírovat. Děkuji.


  • 0

#113 andrej musa

andrej musa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 8:32

Helou helou,

 

pořídil jsem si před týdnem taky Etrex 30, zkusmo nahrál manuálně několik kešek a vyrazil na test. dopadl dobře, keška nalezena bez problémů. garmina jsem strčil na několik minut do kapsy nevypnutého. když jsem po chvíli chtěl mrknout na další místa, hlásil mi, že žádné kešky nejsou nahrány. Mohl jsem si je nechtěným pohybem nějak vymazat nebo je problémjinde?


  • 0

#114 Pif73

Pif73

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 8:52

....Mohl jsem si je nechtěným pohybem nějak vymazat nebo je problémjinde?

 

Takhle od stolu urcite neporadim, co presne je za problem, ale urcite sis je takhle nemohl smazat. Mazani kesek z garminu se musi udelat zase smazanim toho souboru.

Zalezi asi na tom co jsi nahral a jak je pak v te navigaci hledas. V mape by mely byt videt....


  • 0

#115 andrej musa

andrej musa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 9:03

Zalezi asi na tom co jsi nahral a jak je pak v te navigaci hledas. V mape by mely byt videt....

 

Klasicky pres geocaching.com - send to gps.

V garminu záložka "schránky s poklady", vyberu kterou chci a jdu - takže normálně, řekl bych.

Nicméně ve "schránce" najednou žádné uložené nebyly. 

 

Edit: asi budu vypadat jako blázen, ale teď jsem zkusmo navigaci zapnul a ty nahrané kešky tam jsou. Ale včera po nalezení první mi etrex opakovaně tvrdil, že v sobě žádné nemá... ehm.


Tento příspěvek byl upraven od andrej musa: 23 květen 2014 - 9:07

  • 0

#116 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 9:22

zajímavý že cca před rokem, jěště když sem měl PM, tak mi gpska jela s cca 5000 kešemi bez problému i za jízdy v autě.

 

 

To protoze pred tim rokem jsi mel v GPSce nizsi verzi firmware, ze? B) Vsechny firmware po verzi 2.70 jsou totiz vadne a vyrazne pomalejsi! Ano, rychlejsi karta muze trochu pomoci,ale je to spise jen castecne obejici problemu, nikoliv jeho pricina. Starsi verze FW jsou totiz porad o dost rychlejsi i na pomale karte.


  • 0

#117 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 25 květen 2014 - 19:25

Nepamatuje si někdo, od které verze fw. už funguje korektně kompas ? Asi se budu muset vrátit k nějaké předchozí verzi, protože mi dnes nejnovější verze spolu ATLAS Czech 2013.5 vůbec nechtěla během jízdy vykreslit mapu a to dost dlouho. To pak člověk jede poslepu. Bylo tam nahráno 257 keší a to ještě k tomu v úplně jiné oblasti než tam, kde mapa blbla. Pokud se tohle stane v Praze, je to hodně nepříjemné.

Díky.


  • 0

#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 19:54

Kompas funguje dobra v jakekoliv verzi po 2.70. Ano, muzes si vybrat, bud ti pobezi GPSka rychle, nebo bude fungovat kompas. Firmware, kde by fungovalo dobre oboji, neexistuje. (Jen dodavam, ze kompas sam o sobe funguje vlastne dobre, jen casto zapomina svoji kalibraci...)


  • 0

#119 andrej musa

andrej musa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 21:53

Docela mě nemile překvapila nemožnost zobrazení detailů či hintu keše pro běžné uživatele. Chtít po někom premium, abych si mohl zobrazit běžné info? Nepřijde mi to ok, každopádně jak řešíte lov multikeší? Návod pro získání finálky je přece obsažen právě v popisu keše.


  • 0

#120 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 22:04

GPSse je ale opravdu uplne jedno, jestli jsi BM, PM, nebo jestli hrajes nejakou uplne jinou hru! GPSka zobrazi jen ta data, ktera ji predas. I BM se muze dostat k datum, jako je hint ci popis kesi, a je na nem, aby ta data te GPSce predal. Ne vzdy je nejlepsi ta cesta, kterou ti Groundspeak podstrci az pod nos. B)

 

(Opakuji groundspeak se rozhoduje, jaka data jsou kde k dispozici, za to Garmin ani GPSka nemuze.)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama