Přejít na obsah


Fotka

Mobilní telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 13:35

Canogen je na práci s baterií hrozně divnej. Žena má Wildfire S a protože v továrním sestavení je to naprosto impotentní telefon (pro někoho, kdo ho chce aktivně využívat), tak jsem ho rootnul a nahrál právě CyanogenMod. A indikace baterie je fakt zvláštní. Zatím to zkoušíme teprve 4 dny, ale při nabíjení se zelená kontrolka rozsvítí někde u 91% a následně tam najednou naskočí 100. To se před tím nedělo. Zrovna tak při vybíjení si procenta baterie poskakují skoro až náhodně.
  • 0

#22 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:06

Já bych doporučil ten mobil s baterií naformovat.
  • 0

#23 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 12:29

:) nepleť si pojmy, formuje se baterie a ne mobil, ale to se doporučovalo dáávno v minulosti u baterií NiCd a NiMH
  • 0

#24 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 13:28

To si pleteš s formátováním baterie, to je něco jiného. Já píšu o formování:
http://androidaplika...-san-francisco/
  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 14:00

shaman3 napsal/a:
To si pleteš s formátováním baterie, to je něco jiného. Já píšu o formování:
http://androidaplika...-san-francisco/

to si pleteš pojmy, tohle je kalibrace ukazatele
  • 0

#26 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 17:51

Jenom částečně, to formování je tam popsáno jen částečně. Formování mobilu s baterií se správně dělá tak, že necháš mobil zapnutý tak dlouho, až sám vybije baterii, a sám se při tom vypne, potom ho ve vypnutém stavu připojíš na orig. nabíječku (ne do USB počítače nebo autonabíječky) a nabíjíš, dokud dioda nesignalizuje nabití baterie, pak mobil vypojíš z nabíječky a zase ho do ní zapojíš a nabíjíš, dokud dioda nesignalizuje nabití, a tak to děláš tak dlouho, dokud ta dioda nesignalizuje nabití hned po připojení mobilu do nabíječky nebo do pár minut poté. Teprve pak je to zformované a můžeš zapnout mobil. Zkus to a uvidíš sám, že po prvním znovupřipojení do nabíječky ti bude mobil ještě sakra dlouho nabíjet baterii a postupně se bude ta doba zkracovat. Tohle je dobré občas i zopáknout.
  • 0

#27 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 18:54

Během toho ale musíš tančit kolem baterie a mumlat kouzelná zaříkávání. Pak to má teprve ten správný efekt.
  • 0

#28 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 8:45

Zkus to a uvidíš sám. B)
  • 0

#29 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 8:41

JeDie napsal/a:
ad DEFY baterie: tu zlatou jsem koupil před rokem, kapacitu má odhadem 3/4 než originál, takže ty čísla na ní jsou jen Re-klama. Nejde mi nabíjet v telefonu (DEFY+) - nahlásí to něco o nekompatibilitě a musím ji nabíjet externí nabíječkou. Druhý problém s ní je, že neukazuje zbývající kapacitu - telefon stále ukazuje 100% nabito a cca 30 až 1 minutu před tím než dojde ukáže nabití 80% Docela na prd, ale zvykl jsem si... Prostě si dávat v druhé půlce dne víc bacha... Raději bych volil originál resp. ty s "menší" kapacitou, třeba u nich bude fungovat indikace nabití...


Vcera baterka dorazila, a zatim teda bez problemu. Telefon ji neodmita, pres noc se nabila, podle indikatoru v telefonu, na 100%. Battery monitor hlasi kapacitu 1500mAh (coz jsem tak nejak cekal), nabito na 1500mAh. Ted ji zkousim pres den vybit, jak se bude chovat pri vybijeni (skoky o desitky % apod.), sam jsem zvedav.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#30 Tomus

Tomus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 11:14

Muzete uvest jak dlouho vam vydrzi tyhle Android telefony se zapnutou GPS pri kesovani ? Ja pouzivam obyc. telefon Samsung s klavesnici s JAVA aplikaci TrekBuddy + BT GPS modul a vydrzi cca 8 hodin a to jen diky tomu, ze u telefonu je trvale zapnute podsviceni, ktere pri zapnute GPS nelze vypnout, jinak by to bylo urcite dele.
  • 0

#31 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 11:45

Tomus napsal/a:
Muzete uvest jak dlouho vam vydrzi tyhle Android telefony se zapnutou GPS pri kesovani ?

Praktická zkušenost z terénu se Samsung Galaxy S III:
V létě během celodenního cyklovýletu po dobu 12 hodin trvale zaplá GPS a běžící aDrake, displej většinou vyplý. Odlov 12 keší obnášel občasné nahlédnutí do mapy, finální navedení ke keši a krátkou poznámku do fieldnotes. Přes oběd taky něco málo surfování po webu a myslím že i 2 kratší hovory. Po těch 12 hodinách byla baterka prázdná.
Až později jsem zjistil, že aDrake hodně žere baterku, pokud je aktivní (i při vypnutém displeji) kompas, nebo mapa. V jiných menu žere o hodně méně, v těch by mi ta baterka vydržela daleko déle, než těch 12 hodin - tehdy jsem měl mapu aktivní zdaleka nejčastěji.
  • 0

#32 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 21:30

Tak mě Xperia Active vydrží při zapnuté GPS, nějaké ty kešky + občas internet max. 10 hodin. Za to Xcover dva dny a více. Ten nemá ale android.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#33 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 22:33

Chci zkusit c:geo nebo locus nebo obojí a budu kupovat nový mobil. Pár tipů by bylo, nemůžu si vybrat. Poraďte Huawei Ascend G 510 Samsung Galaxy S III mini nebo jiný? Jde o to, že je asi Samsung lepší, ale dražší Chtěla jsem vybírat v hodnotě toho Huawei...díky za rady
  • 0
mishiczka1

#34 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 2:04

Tabi napsal/a:
Tak mě Xperia Active vydrží při zapnuté GPS, nějaké ty kešky + občas internet max. 10 hodin.
Za to Xcover dva dny a více. Ten nemá ale android.

Mě vydrží JYG4 klidně dva dny se zapnutým GPS.
http://www.mnshop.cz..._lcd__3000_.htm
  • 0

#35 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 4:43

Ahoj, nabidka je opravdu siroka a recenze ruzne, ja na lg optimus one zapnu gps, datove pakety, rozsvitim display naplno a dam telefon na drzak na kole. baterka vydrzi 4,5 - 5 hodin bez vypnuti tlf. v krabicce vozim dalsi tri (porizeni jedne baterie vyslo na netu na cca 120 kc) Takhle muzu byt v pohode dva dny v terenu. jinak ve meste, kde vyuzivam papirovy geocaching a gps nebo satelitni mapu v pripade nouze je vydrz baterku 3-4 dny.
  • 0

#36 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 6:20

Tak třeba můj Samsung Galaxy mini 2 vydrží nabitý tak 5 hodin, při spuštěné google navigaci a pár hovorech, případně ještě internetu. Kdybych jenom občas volal, tak počítám, že se 24 hodin dožije. Když ho zapomenu doma, vydrží i 2 dny :-) Nejvíc žere displej.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#37 romant

romant

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 11:27

mirecek7 napsal/a:
Ahoj, nabidka je opravdu siroka a recenze ruzne,
ja na lg optimus one zapnu gps, datove pakety,
rozsvitim display naplno a dam telefon na drzak na kole.
baterka vydrzi 4,5 - 5 hodin bez vypnuti tlf.
v krabicce vozim dalsi tri (porizeni jedne baterie
vyslo na netu na cca 120 kc)
Takhle muzu byt v pohode dva dny v terenu.
jinak ve meste, kde vyuzivam papirovy geocaching
a gps nebo satelitni mapu v pripade nouze je
vydrz baterku 3-4 dny.


Baterii bych taky na LG potřeboval :-)
Já jsem zase hodně na netu a poslouchám radio. Kromě slabé baterky mi ale u lg nic necyhbí.
  • 0

#38 Komar 1981

Komar 1981

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 12:46

Ja bych tu horoval pro SE Xperia Active vsema deseti, ale je fakt, ze oproti Garmin Oregon to nema vetsi displej a vydrz s pustenou GPS a datovymi prenosy neni zadny zazrak. Na druhou stranu je to telefon pomerne slusne odolny [nikoli outdoorovy], takze nejake ty drobne nehody ho nerozhodi. Nicmene z vlastni zkusenosti prosim u nej neverte splneni normy IP67, kterou nekteri prodejci zminuji. Sony nikde ofiko nema takovou certifikaci vystavenou [pouze ji nekdo zminuje v popiskach] a samotnemu se mi podarilo pristroj utopit ;o] Kvalitni folie na displeji a ALU ramecek a i ta dvojta zada jsou ale pomerne hodne velke plus. Takze treba jako doplnek k Oregonu je to idealni partak [a ladi i barevne :D, ale to je info spis pro zensky]
  • 0

#39 pepeklopez

pepeklopez

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 17:51

SE Active mám a jsem spokojen.Na vodě jsem se několikrát cvaknul a telefon běží,dokonce jednou letěl z kola.Baterie opravdu není žádná síla ale pořídil jsem si za 190 kaček ještě jednu na výměnu v terénu.Nic méně mám stejně dakotu 20 takže telefon používám k navádění locusem v autě.A je malej,nemusim se bát že ho zlomím v kalhotách když si v hospodě dřepnu ke stolu ;)
  • 0

#40 spider111

spider111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 16:54

HTC Desire X - nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto telefonem? Jak rychle chytne signál GPS (bez nutnosti internetu), přesnost GPS, odolnost a výdrž baterie... Díky!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama