Přejít na obsah


Fotka

Nelze upravit trasu v GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:13

sice sme to posila do jineho vlakna, al ezalozim i vlastni

nelze upravit trasu vytvorenou v Mapsource a naimportovanou do GPS, nekdo mi radil jestli nemam nahodou rozdilne verze map v GPS a PC , ale vse se preinstalovalo a stejne to nejde, takhle vypada kdyz dam planovac tras:

1. takhle to vypada kdy vytvorim trasu v MapSource pak kdyz ji chci pouravit v GPS mi to nabidne pouze tyhle moznosti:
Vložený obrázek

2. takhle to vypada kdyz udelam trasu primo v GPS , neni problem ji pak jakkoliv upravovat
Vložený obrázek
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:43

Klasika. To samy to dela i na Oregonu. Logika Garminu je nekdy podobna logice GS, takze se tomu nediv... Zrejme to neni mozny upravit :/ Tady to bude asi hlavne o tom, ze GPSka z nejakyho duvodu nedokaze prepsat to GPX z mapsource, jinej duvo me nenapada...
  • 0

#3 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 03 leden 2013 - 12:52

Stejně to funguje i například na navigaci SmartMaps (u mě ve verzi navigator 2.1.0 pro androida). Když otevřu externí gpx trasu, tak její jednotlivé body nemohu měnit. Pakliže vytvořim trasu přímo v navigaci, pak to udělat můžu. Tedy to asi nebude přímo Garminem. Třeba ty soubory jsou prostě jen pro čtení a ty zařízení nemají práva na jejich úpravovat (což by u souborů, který si přímo oni vytvoří pochopitelně neplatilo).
  • 0

#4 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 13:33

Nene, je to prostě "feature" Garmina. Importovaná či z nahraného GPX získaná trasa se prostě bere jako neměnná a přes to bohužel nejede vlak. Naopak když tu trasu vytváříš přímo v GPS, tak se kromě té trasy ukládají i body (počáteční, koncový, případně i nějaký ten průchozí), které obsahuje. Se kterými už ale libovolně hýbat jde. Ono totiž netuším jak by se z té hromady bodů (někdy i stovky až tísíce takových, záleží na délce té trasy) dal vybrat ten jediný, se kterým bych chtěl manipulovat...
  • 0

#5 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 17:09

Tak lidicky dneska jsme dostal vyjadreni z Garminu, ktere zkusim otestovat a dam vedet. Tak sme to vyzkousel a nefunguje. Odpoved z Garmina znela , ze MapSource nepodporuje nove GPS navigace a mam pouzit BaseCamp coz, lae samozrejme nepomohlo
  • 0

#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 21:32

zkusil bych porovnat ty dvě GPX, někde tam bude nastaveno jestli to bylo vytvořeno v GPS. Pak podle toho upravit GPX exportované z mapsource.
  • 0

#7 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 1:52

Tak jsem na toto téma narazil a moc se mi to nezdálo, protože já u O450 s tímto žádný problém nemám. Trasa je trasa a dá se editovat ať už vznikla kdekoliv. Problém vidím (alespoň u toho Oregona) v tom, jak jsou data interpretována v navigaci. Může to být "trasa" ve smyslu navigování od trasového bodu k dálšímu nebo "stopa" jako záznam prošlé trasy. V prvém případě mohu "trasu" editovat, "stopu" ne. Navigovat se ovšem mohu nechat jak od jedné, tak od druhé. Obojí má své výhody. Pokud si vytvořím trasu, tak v Oregonu mám každý trasový bod zvýrazněn obrovským špendlíkem, který mě překrývá okolí a nevidím mapu. Pokud jedu podle stopy, tak vlastně trasové body jsou jen zlomy na trase. V Oregonu jsou trasy pod "Plánovačem tras" stopy pod "Správcem tras". Teď co s tím. BaseCamp umí vytvářet jedno z druhého. Stačí kliknout na dané oné pravým tlačítkem a vybrat si potřebnou variantu a nepotřebnou smazat. A trocha OT nakonec. Mě se nejvíce líbí plánování trasy v GeoKuku. A to snadným přesouváním a zoomováním bez toho, aniž bych si přetrhl trasovou nit. Jen je tam trošku utajené, že přidávání dalšího trasového bodu se provádí klikáním myší se stisknutým CTRL.
  • 0

#8 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 8:45

Dobrý den, po komunikaci se zastoupením Garminu, jsme zjistili že uvedený rozpor v editaci trasy je záměrnou funkcionalitou, kterou Garmin zavedl z důvodu přenosu trasy z aplikace BaseCamp tak aby přístroj danou trasu sám nepřepočítal, jak tomu bylo dříve. bohužel se tedy nejedná o chybu ale o vlastnost, kterou nelze "napravit". S pozdravem Jaroslav Gál Technická podpora Garmin Picodas Praha spol s.r.o. Premyslim o dalsim postupu bud vratim GPS a budu pozadovat vracenipenez jelikoz vyrobce zmenil proi me zasadni funkci pristoje a nebo jestli se da vlozit nizssi cezre firmware , kde to fungovala. Ja sem si rikal proc garmin zrusil ciselnou radu update a zacal skoro odznova asi to chtel implementovat do vsechn updatu. Je lae zajimavy ze v motocyklovych navigacich Zumo to funguje bez problemu.
  • 0

#9 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 20:22

Tak lidicky a je vymalovano uz vim jak na to a jak obejit pojistku Garmin. Staci kdyz si v mapsource nebo v basecampu date planovani trasy jako prime trasovani a pak prevedete do GPS, pak uz se da trasa vpohode v GPS upravovat jako predtim a skvele to funguje.
  • 0

#10 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 0:13

No tos objevil ameriku ;)
  • 0

#11 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 22:39

No kdyz si tak chytrej tak proc si to nenapsal uz davno . Ty chytraku . Navic kdyby to tak vedel kazdej byla by odpoved hned po mym dotazem.
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 0:10

Ale no tak :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama