Přejít na obsah


Fotka

Caterpillar CAT B10 nebo outdoorová navigace?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 2:36

Při brouzdání po netu jsem narazil na tento velmi odolný telefon.

Vložený obrázek

Řekl bych že odolnost tohoto telefonu překračuje odolnost outdorových navigací.

Pro mně je hodně podstatná i další věc a to výdrž baterie. Především z hlediska hledání keší, což je problém všech mobilů a proto jsem si pořídil outdoorovou navigaci. Ale jestli v recenzi neklamou, docela bych i zvažoval jeho nákup.


viz.

Mobil pohání 2 000mAh akumulátor, až pod ním vykoukne dvojice SIM slotů a microSDHC karty. CAT nezapomněl přidat jednu kartu s kapacitou 2 GB v ceně. Po nabití telefon s dvojicí SIM vydrží dva dny nabitý, když vypnete datové přenosy, tak i více.


Co vy na to? Líbí se? Šli by jste do něj?

Test odolnosti:



recenze telefonu:

http://www.mobinfo.c...stavbu-recenze/
  • 0

#2 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 6:55

Ahoj,taky jsem si tohoto modelu vsiml,avsak dle meho nazoru je cena zarizeni takova, ze veskere sve prednosti stira... Odolnost bude urcite vyhodou tahoto zarizeni, ale druhou veci je, ze za ty penize sezenes jak mnohem vybavenejsi navigaci, tak mnohem vybavenejsi telefon s nahradni baterii (pro stejnou vydrz), protoze streva CATu jsou v dnesni dobe uz dost nizsi tridou. Odolnost sama o sobe u telefonu je taky dost relativni pojem, je to vzdy o tom, jak se k tomu clovek chova a jak se o to stara. Jiz 4 roky lovime s telefonem s Androidem, naprosto bez problemu, a ze nam nesmi spadnout do rybnika nebo ho prejet traktor? - holt proste na to musim myslet. Musi se proste o to clovek starat jako o vse, do ceho investuje sve penize ;). Stat 3k, nebo aspon polovic co nyní, asi bych o nem premyslel, ale za 8-9k si myslim, ze to je spatna investice.
  • 0

brundi
 


#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 8:18

Souhlasim s narozem brundiho, velmi, ale opravdu velmi slaba konfigurace za ty penize.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 8:46

Jak pisi ti prede mnou --sice baterie dobra (2000 mAh je dnes hodne nadstandart) ale je to porad tak na pul dne - a co pak. O jakemkoli prislusenstvi (jak dostupnost tak ceny) ani neuvazuju, takze druha baterka je asi nerealna - cena je dost sile na to, ze je tam stale Android 2.3 (uz zastaralya baterkozravy system)....... No zkratka za tech 9k bych koupil nejakou navigaci za 5000 (nejaky Dakoty ci starsi Oregon) a jako naouzovku na kese nejaky Prestigio telefon (asi to 4300 s IPS displayem). Parametry podobne (az na baterku), ale cena nekde jinde, Android 4.x...a kdyz se to podela zbyde mi navigace.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#5 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 11:21

Vzhledem k vysoké ceně doporučuji se podívat na tyto dva odolné telefony: Motorola Defy+ nebo Sony Xperia go

Videa:
Phone test - Motorola Defy+
Sony Xperia go
  • 0

#6 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 12:23

Maxinoha napsal/a:
Vzhledem k vysoké ceně doporučuji se podívat na tyto dva odolné telefony: Motorola Defy+ nebo Sony Xperia go


Defy+ mám na stole, Xperia Go jsem měl v ruce. To není stejná třída jako Cat B10 - tyhle dva telefony jsou "zodolněné běžné telefony", zatímco B10 je "průmyslový telefon". Rozhodně bych jim tolik nevěřil.
  • 0

#7 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 12:30

tomy.22 napsal/a:
Řekl bych že odolnost tohoto telefonu překračuje odolnost outdorových navigací.
Pro mně je hodně podstatná i další věc a to výdrž baterie. Především z hlediska hledání keší, což je problém všech mobilů a proto jsem si pořídil outdoorovou navigaci. Ale jestli v recenzi neklamou, docela bych i zvažoval jeho nákup.


Pokud máš nějakou slušnou outdoroovou navigaci (= dotykový Garmin nebo Garmin 62), tak pro hledání keší ti ten telefon žádnou funkčnost navíc nepřidá.

Nemáš ani pravdu, že by Cat B10 byl odolnější než outdoorové navigace - Garminy mají IPx7 (ponoření do 1 m na půl hodiny) až IPx8 (utopení), zatímco B10 má jen IP67 (odolnost postřiku tlakovou vodou). B10 bude mít asi odolnější displej proti odporovým displejům dotykových Garminů - ale určitě ne třeba proti Garminu 62.

Zamysli se, co by ti B10 přinesla proti tvé stávající kombinaci telefonu (jaký máš?) a outdoor GPS...
  • 0

#8 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 13:44

hrouda napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Řekl bych že odolnost tohoto telefonu překračuje odolnost outdorových navigací.
Pro mně je hodně podstatná i další věc a to výdrž baterie. Především z hlediska hledání keší, což je problém všech mobilů a proto jsem si pořídil outdoorovou navigaci. Ale jestli v recenzi neklamou, docela bych i zvažoval jeho nákup.


Pokud máš nějakou slušnou outdoroovou navigaci (= dotykový Garmin nebo Garmin 62), tak pro hledání keší ti ten telefon žádnou funkčnost navíc nepřidá.

Nemáš ani pravdu, že by Cat B10 byl odolnější než outdoorové navigace - Garminy mají IPx7 (ponoření do 1 m na půl hodiny) až IPx8 (utopení), zatímco B10 má jen IP67 (odolnost postřiku tlakovou vodou). B10 bude mít asi odolnější displej proti odporovým displejům dotykových Garminů - ale určitě ne třeba proti Garminu 62.

Zamysli se, co by ti B10 přinesla proti tvé stávající kombinaci telefonu (jaký máš?) a outdoor GPS...



Ahoj. Máš pravdu. Nicméně stále o koupi uvažuji. Mně nejde ani tak o to jak dlouho vydrží pod vodou, ale o ty nárazy. A především o výdrž baterie.

Jinak mám Samsung Galaxy Ace + Dakota 20. Podotýkám, že s D20 jsem naprosto spokojen, ale mobil bych zhruba po dvou letech v následujících pár měsících chtěl vyměnit. A to co nabízí Cat B10, by mi vyhovovalo. Což znamená, android, volání, sms, GPS a datové přenosy.
  • 0

#9 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 14:08

@hrouda: http://cs.wikipedia....ki/Stupeň_krytí
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#10 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 15:39

Muzu se zeptat cim se zivis? Zajima me to z duvodu pozadavku na tak odolny telefon. Ja se delam truhlare a mam Samsung Ace, coz rozhodne neni zadny outdoorovy telefon. Cely den ho taham v pouzdre v kapse u monterek, jak na dilne, tak na stavbach pri montazich rozhodne neni sterilni prostredi, prachu spousty, ale ze by byl telefon nejak "vorvanej", to bych nerekl. Ale jak rikam, verim ze muzou byt profese kde by se max odolnost hodila. A kdyz tak koukam na ty parametry, vypada to na chlup stejne jak ten muj (a tvuj) Ace. A popravde, zadny "delo" to neni, rozhodne bych dneska vybiral neco vykonejsiho.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#11 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 16:08

musim souhlasit s likabikem....sice se zivim rukama, ale pres klavesnici, ale taky pouzivam Samsung B7610 jako hlavni navigaci pri GC a musim rict, ze nemam duvod kupovat turistickou krabicku. V mlze, v desti, s mokryma rukama, polozny na parezu v listi, spadly na zem, cely tyden na jachte ve slane morske brize....s telefon furt drzi. A to je vysouvaci s qwertz klavesnici. Vyborna je i vydrz baterky. Proc mit neustale pustenou navigaci? Kouknu kam mam jit (mapy na webu, mapa v pda) a gps poustim cca 50-100m od cile. Pokud kesuju cely den tak mam battery pack na 4AA s microUSB vystupem (cca 5$ na DX), pres ktery mobil jede cely den. Mel jsem nedavno v ruce Dakotu20 a muzu rict, ze urcite v nejblizsi dobe turistickou navigaci kupovat nebudu. Pokud nebudes pres telefon jezdit autem nebo se s nim potapet (btw zkousel jste nekdo jak garminy funguji pod vodou? je tam gps signal?) tak si kup klidne nejaky odolnejsi mobil a battery pack.
  • 0

tarmara.png


#12 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 16:22

;) Ale já nechtěl porovnávat, co je lepší a co horší. Mám jak mobil tak i navigaci. Prostě se mi ten telefon líbí. Někdo tu mluvil o výkonu. K čemu potřebuji vyšší výkon s ohledem na to co jsem psal? Proč mít třeba při kešování neustále zapnutou navigaci? Co třeba záznam trasy? Prostě si chci místo stávajícího Samsung Ace Galaxy, pořídit jiný mobil, který bych použil i na kešování a nemusel bych se o něj bát.
  • 0

#13 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:00

tomy.22 napsal/a:
;)

Ale já nechtěl porovnávat, co je lepší a co horší. Mám jak mobil tak i navigaci. Prostě se mi ten telefon líbí. Někdo tu mluvil o výkonu. K čemu potřebuji vyšší výkon s ohledem na to co jsem psal?

Proč mít třeba při kešování neustále zapnutou navigaci? Co třeba záznam trasy?


Prostě si chci místo stávajícího Samsung Ace Galaxy, pořídit jiný mobil, který bych použil i na kešování a nemusel bych se o něj bát.



Spíše se zamysli, než utratíš skoro 10.000,- Kč, zda ti nebude po nějaké době vadit tahat tu velkou a těžkou cihlu aby jsi pak nelitoval, že jsi mohl mít odolný telefon pomalu s poloviční váhou.

Osobně bych se bál velikosti paměti, zatím se mi podařilo najít jen velikost RAM 512 MB a nějak nemohu najít velikost interní paměti, pokud totiž bude malá tak budeš mít problém s instalací více aplikací a následně s jejich aktualizacemi - ne každá aplikace totiž jde přesunout na vloženou SD kartu.

Je mi až podezřelé, že nikdo tu informaci neuvádí.
  • 0

#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:06

Tak jsem to již našel - hlavní problém je NEDOSTATEK PAMĚTI

http://www.mobilmani...25/default.aspx

Nijak zásadně to nevytrhne ani paměť RAM, které je po spuštění dostupných něco přes 60 MB, což také není mnoho. S obojím se ale dá sžít, stačí vědět, že v kapse (nebo na karabině) nenosíte žádného rychlíka.

Nejzásadnějším problémem telefonu je velikost jeho vnitřní paměti. Po vybalení z krabice je uživatelsky dostupných jen 115 MB, což je žalostně málo. Po přihlášení se k vlastnímu Google účtu a aktualizaci systémových aplikací (které stejně neodinstalujete) klesne velikost volného místa na 69 MB. A to jste ještě nenainstalovali žádnou aplikaci, s čímž se u chytrých telefonů tak nějak počítá. Jakmile se dostanete pod 20, bude vám telefon pořád připomínat, že má málo místa. Celkový operační rádius tedy skutečně není velký.


Z mého pohledu je to hodně odolný krám s kerým půjde tak akorát psát a SMSkovat, ale nějaké geocachingové aplikace v něm moc nepoběží z důvodu málo paměti.
  • 0

#15 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:26

Já si přečetl název a říkal si bagr a navigace :D
  • 0

#16 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:30

Maxinoha napsal/a:
Osobně bych se bál velikosti paměti, zatím se mi podařilo najít jen velikost RAM 512 MB a nějak nemohu najít velikost interní paměti, pokud totiž bude malá tak budeš mít problém s instalací více aplikací a následně s jejich aktualizacemi - ne každá aplikace totiž jde přesunout na vloženou SD kartu.

Je mi až podezřelé, že nikdo tu informaci neuvádí.


O tomhle vím. Však je vše uvedeno v mém prvním threadu. ;)

Vložený obrázek


A právně vzhledem k tomu co mám nainstalováno v Samsung Galaxy Ace / nemám root / vím, že by mi to stačilo. Opravdu nemusím mít v telefonu každou blbost.
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:44

hele tomy, proc se vlastne ptas - ty ses do toho zamiloval tak si ho kup :). zatim tady padaji sama negativa. vzdyt je to jen tahac penez hrajici na outdoorovy vzhled. vodu to nevydrzi. naraz mozna jo, ale ten ti vydrzi i obycejny pristroj. to co je na tatrankach prusvih je naraz do displeje a ten ti tady odejde uplne stejne, jako v nejakem lowendu. ze by to melo nejakou extra vydrz pro pobyt v prirode to taky ne - dva dny pri "nepouzivani" je na outdoor opravdu malo. ta pamet je malo ....
  • 0

#18 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:51

Abychom jen nepomlouvali. Nedostatek pameti pro ulozeni aplikaci se da resit extra oddilem na karte a jejim "namontovanim" k hlavni pameti. Ale nejsem si jist jestli to jde u vsech modelu a u vsech ROM. Ja mam v Ace nahranou rom CM 7.2 a tam to jde. Jestli to bude stejne i u tohoto modelu nevim.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#19 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:55

Dain a Olik

Ale jo. Jen jsem nadhodil téma a jsem rád za názory druhých. ;)

Ale jestli vydrží nějaký lowend stejně jako tento telefon, chtěl bych vědět jaký. Utratil bych míň peněz.Třeba jaký má Asahi Strengthened Glass?


  • 0

#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:22

lukabike.com napsal/a:
Abychom jen nepomlouvali. Nedostatek pameti pro ulozeni aplikaci se da resit extra oddilem na karte a jejim "namontovanim" k hlavni pameti. Ale nejsem si jist jestli to jde u vsech modelu a u vsech ROM. Ja mam v Ace nahranou rom CM 7.2 a tam to jde. Jestli to bude stejne i u tohoto modelu nevim.

Ona je taky otázka jestli na tuhle exotiku někdy nějakou custom ROMku někdo vůbec udělá...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama