Přejít na obsah


Fotka

Caterpillar CAT B10 nebo outdoorová navigace?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 Praktik

Praktik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 17:28

Zase další zatracovači BAGRA :-) Já ho koupil a vím co umí a neumí.Začněme s tloušťkou přístroje.Proč lidi řeší že je tlustej, když tu svojí stylovou designovou placičku narvou do futrálu že ani není vidět a je v něm stejmě tlustej, aby si ho neškrábnuly.Já pouzdro nepotřebuju, protože je odolnej a ani se nepoškrábe když je pogumovanej, tak se o něj nemusím starat jako o drahokam.Navíc velikost a váha baterie aby vydržela se nedá ochcat, to je prostě fyzika.Bez častějšího používání DAT a GPS nabíjím přístroj za 3-4 dny! Takže buď máte vybitou placičku, nebo funkční cihličku :-) Proč vlastně někdo řeší velikost interní paměti?Ikdyby byla 100 Mb, pořád lepší než Iphone 16Gb bez karet, když koupíte kvalitní ( nejrychlejší třída 10+ ) 32Gb SD kartu za 600Kč.Tohle fakt taky nechápu Nadávky na starý android jsou zcestné, vzhledem k podpoře aplikací, vývoji a vůbec odzkoušenost desítkami milionu lidí na celém světě.Ukažte mi na windows mobile aplikaci, kterou přede mnou stáhlo 80 000 000 uživatelů, jako vídám já na Marketu.Přístroje s nejnovějšímy systémy mám za sebou a děkuji nechci. Nic ke stažení, nutnost záplat, nebo i trvanlivost (délka podpory ).Vzpomínám třeba na HTC HD mini, který jsem koupil jako žhavou novinku ( 11 000Kč bez češtiny ) a nic na něj nesehnal, protože měl systém kterej akorát končil s podporou ( windows 6.5 ) a nebyl schopnej komunikovat s windowsama na desktopu ikdyž měl také windowsy bez softwaru na synchronizaci!Když už jsem něco do něj sháněl, musel jsem řešit rozlišení aplikace a podporu multi touch což byl právě problém mého tel.Platforma ANDROID je pro mě nejlepší, k čemu windowsy, který chtěj za všechno platit, pořád něco musí stahovat a za týden udělají další aby jste si je koupili. To mě tenkrát strašně dožralo...S pamětí RAM u CATu problém nemám vůbec, protože už sám telefon umí a nabízí instalovat a načítat aplikace z SD karty, na RAM si nechá jen pár souborů pro rychlý přístup ( cca 1Mb ).Přestože jsem si řekl, že už nechci instalovat mraky aplikací ( i proto jsem koupil tento tel ), mám už min 20 stažených a nainstalovaných a ještě pořád mám půl RAMKY volné.Z tohohle jsem byl mile překvapenej, protože jsem to nečekal( AVAST,SMARTMAPS,TOTAL COMANDER,PŘEHRÁVAČE atd. )V podstatě mám vše co chci jako na HD2, GALAXY, Iphone atd. kromě velkých náročných her, protože už nejsem malej parchant a nenudím se ve škole nebo vlaku ! Vše co jsem stáhnul z Marketu mi skvěle funguje jako na ostatních telefonech co jsem měl.Vždycky jsem měl krásný nejnadupanější drahé (10-16 000Kč ) telefony které nic nevydržely, vybíjeli se, a byly v podstatě "nepoužitelné" pro outdoor a jakékoliv zacházení v přírodě.To, že si koupíte voděodolné pouzro ala igelitový pytlík na svou Galaxy S3 vám z něj odolný outdoor telefon neudělá.Srovnávat telefon CAT s XPERIA GO a pod. je totální blbost, protože jsou opravdu o něčem jiném.Vždyť už od pohledu je vidět rozdíl v bytelnosti.Přijde vám stejně bytelná TATRA 815 a FORD TRANSIT ?...Sony dá do těla gumičku a použije měkčí plast a hned je z toho odolný telefon...haha... Kamarád s úplně novou Xperii GO machroval v hospodě a hodil ji po sázce do piva.Hned po vyndání byl jakoby rozkostičkovanej ( rozsypanej ) display, takže K.O. Jediné co bych o něm řekl, že je odolný prachu a cákající vodě.Přece nechcete srovnávat šroubovaný utěsněný kryt s nacvaklým plastíkem ! Sony je navoněná placička která se nedá ani držet v rukavici natož přijmout hovor... Cat B10 používám jako outdoor i moto navigaci (crossový enduro) a nemohu si stěžovat- bahno, déšť, zima a pády a stále bez jediného poškození.Vyndáno z bahnité louže, umyto pod tekoucí vodou v potoce a paráda, ani stopa po poškození...Když jdu pěšky do hor, přicvaknu ho zvenku ne bágl a nic neřeším.Telefonovat přes igelitový outdoor pouzdro fakt nechci, děkuju.Na moto ho nacpu do držáku a taky nic neřeším.Při skokách a pádech na snowboardu se o něj taky nemusím bát, což třeba o galaxy S3 říci nelze.Druhý SIM slot lze navíc využít i na výhodný datový tarif pro tablet, pokud chte online mapy atd. a nepotřebujete používat dvě telefonní čísla/operátory... Fakt je, že tento telefon má i dost much, které ale pro mne nepřeváží jeho výhody: 1. naprosto nepoužitelnej foťák ( velice citlivej foto senzor na světlo-při slabším světle naprosto strašná kvalita a doba ostření, navíc po zapnutí fotoaparátu se otevře v černobílém režimu ) Mám ale kvalitní foťák, takže bych stejně fotil s ním, protože udávané výkony foťáků telefonů jsou jen při ideálních světelných podmínkách.Velikost snímacího foto čipu a čočky taky nelze obelhat.Opět fyzika 2. wifi telefonu se po zapnutí neustále odpojuje a připojuje.Tento problém se vyřeší pořádným nastavením wifi routeru vašeho poskytovatele internetu.Musí se mu nastavit pevný protokol ( b/g/n )a nenechat ho v defaultním nastaveni na kombinaci všech protokolů, což má doma skoro každý.Setkal jsem se s tím poprvé ale odstraněno...Bohužel u někoho na návštěvě asi router pro své připojení nastavovat nebudete :-) 3. Když zrovna používáte ( hovor nebo data ) jednu linku (SIM ) ta druhá se nakrátko odpojí, takže jste nedostupný.Mě tento fakt nevadí ale někomu by mohl, například nějakému chronickému stahovači dat :-) 4. Po ztrátě signálu, nebo vypnutí vyžaduje pin.Tohle je docela opruz, na kterej si zvykám.No, zažil jsem to teda jenom jednou.Nejspíš to vyřeším tím, že zvolím vhodnějšího operátora s lepším pokrytím ( SIM1 nebo SIM2 ), protože mám dva a druhého na čas pozastavím. 5. Nulová podpora od výrobce (updaty firmwaru,opravy,příslušenství jako baterie atd. ) vzhledem ke krátké výrobní historii telefonů.To se ale může časem změnit. Takže abych to shrnul, tenhle aparát není určený pro technoidy co musí mít nejnovější technologie ( 500 Mb ram pro 200 aplikací ), nebo pro děti v pubertě co chtěj machrovat ve škole ale pro lidi co chtěj vydrž, osvědčený a vyzkoušený starý android, který šlape v češtině vše podporuje a prostě telefon, kterej nevyžaduje opatrné zacházení a ideální povětrnostní podmínky, je ideální pro adrenalinový sport nepotřebuje úchylný stylový pouzdra atd.Odolnost proti designu.Já jsem Praktik kterej rád přístroje používá a né schovává v kapse, leští otisky z displaye, kterej svou velikostí připomíná plasmovou televizi v obývacím pokoji, nebo ho nosi jen schovanej v pouzdře aby se mu nic nestalo...Takže pořízení "BAGRU" je v podtatě celé o vašich prioritách, zájmech a koníčkách...Pro mne ideální volba !
  • 0

#22 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 21:11

Já bych ten Caterpillar nijak nepřeceňoval, takovou odolnost má dnes pomalu každý čínský mobil a navíc má asitak 100 násobný výkon, poloviční cenu, čtvrtinovou váhu, stejnou výdrž a vejde se všude.
http://www.svetandro...tphonech-201211
  • 0

#23 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 23:46

Mně se CAT líbí, docela zajímavej je ten test odolnosti na YoutTube - jak ho perou v pračce, myčce, házej ze schodů, skály ... je fakt, že každej si vybere telefon kterej jemu vyhovuje. Taky jsem přemýšlela o odolnějším telefonu, protože jsem zatím keškovala s c:geo (než jsem si pořídila Dakotu právě kvůli lepší odolnosti v terénu/přírodě a hlavně výdrži). Teď to kombinuju, do města mi přijde někdy mobil lepší, do lesa zase Dakotu ;) Moje oblíbená značka je Sony Ericsson, teď se mi líbí Xperia Activ a narazila jsem na YT na zajímavý test a pokládám si otázku - je to vůbec možný???? :o


.. a jinak, pokud se ti tomy.22 CAT líbí, tak si ho kup - udělej si radost, ne? ;)
  • 0

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama