Přejít na obsah


Fotka

Keše pouze pro PM ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
201 odpovědí na toto téma

#1 Chamberlaine

Chamberlaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 23:23

Už jsem se párkrát setkal s přístupem "kačeři mi furt ničí kešku, udělám ji pouze pro PM". Bral bych to, kdyby PM byl výkonnostní stupeň v geocachingu (a tudíž i jistá záruka kvality) a ne jen zpoplatněná služba (neboli pustá komerce). Pokud jsem se za něco víc než dva roky setkal u keší s nějakým problémem (maskování keše, špatné logy v LB i na GC.com, nelogování trackables, etc.), obvykle u toho byl nějaký PM s max. 200 nálezy. Rozhodně se tímto nechci navážet do veteránů s 3000+ nálezy a desítkami vlastních keší, ale i oni by měli zvážit, zda je zakládání keší pouze pro PM to pravé ořechové ... Btw. odlovit tradičku pro PM zpravidla není zase tak velký problém ...
  • 0

#2 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 23:30

Tohle není o tom kdo kolik má odloveno keší. PM je služba související s touto hrou a je každého výsadní právo, zda jí využije či ne. ;)
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 23:33

Problémů, s keší převedením do PM režimu a změnou místa, podstatně ubylo. Ono je i vidět, kdo kouká na listing, není to jen omezení pro BM, co ta PM keš znamená.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Chamberlaine

Chamberlaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 23:53

tomy.22 napsal/a:
Tohle není o tom kdo kolik má odloveno keší. PM je služba související s touto hrou a je každého výsadní právo, zda jí využije či ne. ;)


Ale o tom samozřejmě není sporu. Básník tím chtěl pouze naznačit, že převod keše do PM režimu není samospasitelné řešení a že PM "blbec" s 30 nálezy je pro keš větším nebezpečím než "rozumný" BM .
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 0:00

A ten, kdo kouká na listing, je PM. Protože BM ho vůbec nevidí. Jinak, koukal jsem už na spoustu listingů, na které nikdy nepůjdu, které už dávno mám nalezené, kam půjdu možná někdy, že ta informace kdo na listing koukal asi tak moc neřekne. A nejčastěji koukám na listingy, se kterými nemůžu pohnout. Když vidím ty středoškoláky, kterým PM zaplatili rodiče, tak o účinnosti pochybuju. Ale neověřoval jsem si to, nevím. Spolehlivě to odfiltruje začátečníky. I když už jsem taky viděl PM s desítkami nálezů.
  • 0

#6 Zilog

Zilog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 0:13

Vůbec nic to neřeší. A odlovit ji není vůbec žádný problém. A lepší zkušený a poctivý BM než nezkušený buranský PM, je to o lidech, a nestojí to zas tolik, aby si to "kupovali jen ti, co to myslí s gc vážně" (tuhle větu jsem někde slyšel.... asi 1000000× :rolleyes: ).
  • 0

#7 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 0:15

Chamberlaine napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Tohle není o tom kdo kolik má odloveno keší. PM je služba související s touto hrou a je každého výsadní právo, zda jí využije či ne. ;)


Ale o tom samozřejmě není sporu. Básník tím chtěl pouze naznačit, že převod keše do PM režimu není samospasitelné řešení a že PM "blbec" s 30 nálezy je pro keš větším nebezpečím než "rozumný" BM .


Chápu, jenže tohle nelze opravdu hodnotit podle počtu odlovených keší. Je mi milejší PM blbec s 30 keši, které opravdu našel, než PM blbec který má tisíce nalezených keší a mezi nimi i zalogované keše, které ve skutečnosti nikdy neviděl. No a ten s méně nálezy má někdy daleko větší smysl pro založení keše, než ten tisícovkář. A pokud se rozhodne pro PM keš je to jen jeho věc. Může k tomu mít různé důvody.
  • 0

#8 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 0:21

Zilog napsal/a:
Vůbec nic to neřeší.

Jistě, že řeší. Pokud na kešku půjde 2x méně kačerů, tak je 2x menší šance, že tam někdo něco zvojtí.
  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 6:37

Bumerang se nám vrací :-)
  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 8:11

Chamberlaine napsal/a:

Jsi odněkud od Brna?
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 8:30

Ja pouzil PM u kesi ktere jsou dost blizko powertrailu, abych tam nemusel chodit co tyden na udrzbu kvuli logbooku... nutno rict, ze to nepomohlo, protoze lidi si stejne souradnice vymenovali a logu ve fyzicke kesi bylo asi tak 10x tolik co pak na netu. A po vypnuti PM rezimu to zpoustu lidi dologovavalo zpetne se slovy "dik za otevreni i pro BM, nalezeno uz pred pul rokem..." EDIT: Ted koukam, ze ty logy jsous spis ve smyslu "diky ze KONECNE muzu zalogovat..." Takze jeste spis urazene ze jsem si dovolil kacerum odmitat moznost se zalogovat. (A ano, vim, ze PM kes se da logovat i kdyz je nekdo BM, ale oni nejspis ne :)) Tolik ke kontrole navstevnosti - je to k nicemu :(
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 8:48

Souhlasím s tebou. PM keše by měly být odměnou pro PM členy, aby tam lovci zažili něco speciálního, kvůli čemu se to PM vyplatí mít. Označování za PM only kvůli tomu že - nejsem schopný jít častěji vyměnit logbook - založil jsem keš ale chodí mi tam lidi - si v centru náměstí naivně myslím, že se mi ta filmovka o to déle ztratí se mi v nejlepším případě mírně nelíbí.
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 8:52

Tiskar94 napsal/a: Souhlasím s tebou. PM keše by měly být odměnou pro PM členy, aby tam lovci zažili něco speciálního, kvůli čemu se to PM vyplatí mít.
Označování za PM only kvůli tomu že
- nejsem schopný jít častěji vyměnit logbook
- založil jsem keš ale chodí mi tam lidi
- si v centru náměstí naivně myslím, že se mi ta filmovka o to déle ztratí
se mi v nejlepším případě mírně nelíbí.

Já si dovolím nesouhlasit, PM je prostě legitimní volba každého ownera a je jen na něm, zda a proč to použije nebo ne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 9:01

Tiskar94 napsal/a:
Označování za PM only kvůli tomu že
- nejsem schopný jít častěji vyměnit logbook
- založil jsem keš ale chodí mi tam lidi
- si v centru náměstí naivně myslím, že se mi ta filmovka o to déle ztratí
se mi v nejlepším případě mírně nelíbí.


Nemáš pravdu.

Já převedl keš do PM režimu po tom, co ji nějaký dobrák nechal ležet na pomníku a jiný dobrák ji schoval úplně jinam a já ji pak hodinu hledal.

Už jednou jí někdo prostě zahodil do lesa a soustavně se v ní ztrácely TB a GC.

Sice ubylo návštěv, ale zase není tolik logů typu "o sklenici jsme přímo zakopli IN: GC".

Je pravda, že zmizela jedna pohodová tradička, ale když je tolik blbců, co ani nezjistí, že mají ke keši ještě 20 metrů a už logují, tak mne to tak nebolí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 9:09

Ačkoli nejsem příznivcem PM keší a pravděpodobně nikdy tuto volbu nepoužiji, akceptuji, že autor má právo o tom rozhodnout a důvod může být např. "Nechci, aby si ti znudění puberťáci z nedalekého sídliště opět snadno vyčetli souřadnice mé keše na netu a bavili se jejím ničením."
  • 0

#16 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 9:35

kapsa napsal/a:

Tiskar94 napsal/a: Souhlasím s tebou. PM keše by měly být odměnou pro PM členy, aby tam lovci zažili něco speciálního, kvůli čemu se to PM vyplatí mít.
Označování za PM only kvůli tomu že
- nejsem schopný jít častěji vyměnit logbook
- založil jsem keš ale chodí mi tam lidi
- si v centru náměstí naivně myslím, že se mi ta filmovka o to déle ztratí
se mi v nejlepším případě mírně nelíbí.

Já si dovolím nesouhlasit, PM je prostě legitimní volba každého ownera a je jen na něm, zda a proč to použije nebo ne.


Samozřejmě máš pravdu. Je to výsostné právo každého platícího zakladatele, aby se rozhodl, v jakém režimu jeho keš bude fungovat. Ale napadá mě teď určitý příměr s aktuálně udělenou amnestií. Na tu má také prezident podle ústavy právo, a dokonce ji nemusí nikomu zdůvodňovat. Přitom nad tím, jak to Klaus nedávno udělal, spousta lidí jen kroutí hlavou. A já prostě taky občas kroutím hlavou, když doma zapisuju nález nějaké tuctovky (v lepším případě) a zjistím, že je v režimu PMO. Omezit trošku návštěvnost? (Částečně to funguje.) Ano, to je legitimní důvod. Ale stejně si tak myslím, že bych jako platící kačer měl mít pocit, že jsem nálezem takové keše získal kromě bodu do statistik také aspoň trochu nadstandardní zážitek, jinak se tím PMO degraduje. Ale je to na osobním uvážení a soudnosti každého tvůrce. Těžko můžeme podmiňovat PMO kvalitou keše, která je subjektivní a o níž je jistě každý zakladatel přesvědčen. Pokud PMO keše existují, musíme počítat s tím, že jen některé opravdu za to stojí. To je realita.
Ale chtěl jsem vyjádřit souhlas s myšlenkou, kterou napsal Tiskař.
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:01

To je zase debata :-) Odpovím slovy klasika z filmu, který má v názvu 7. "To byl jen takový nápad." PS. Doufám, že na to téma brzo někdo napíše diplomku :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:19

Pajast napsal/a: .... stejně si tak myslím, že bych jako platící kačer měl mít pocit, že jsem nálezem takové keše získal kromě bodu do statistik také aspoň trochu nadstandardní zážitek, jinak se tím PMO degraduje. Ale je to na osobním uvážení a soudnosti každého tvůrce. Těžko můžeme podmiňovat PMO kvalitou keše, která je subjektivní a o níž je jistě každý zakladatel přesvědčen. Pokud PMO keše existují, musíme počítat s tím, že jen některé opravdu za to stojí. To je realita.
Ale chtěl jsem vyjádřit souhlas s myšlenkou, kterou napsal Tiskař.

Jasan, jenže ono fakt jde o to, že nexistuje mechanizmus, kterým by se dalo zkontrolovat a určit, zda si keška PM "zaslouží" nebo ne. To je prostě nereálný, to fakt nejde nijak vymyslet ani zařídit a navíc, jak sám říkáš, každý tu "hodnotu" keše vidí v něčem jiným ....

Takže zůstává realitou, že je to prostě jakýsi nástroj a je pouze na ownerovi, zda a proč ho použije.

Jinak těch důvodů může být i víc, třeba i to, že tím nepřímo chce podpořit GS jakožto provozovatele hry. Já třeba PM kešku nemám žádnou (i když o tom uvažuju) ale PM jako takový vnímám nejen jako výhodu ale i jako to, že tím prostě podporuju GS, jako formu díku za to, že tuto hru pro nás technicky zajišťuje.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:32

Tiskar94 napsal/a:.... PM keše by měly být odměnou pro PM členy, aby tam lovci zažili něco speciálního, kvůli čemu se to PM vyplatí mít.

Měly by být podle tebe. Jenomže Groundspeak v nich vidí jiný smysl: PMOC mají být donucovacím prostředkem pro BM hráče, který je přiměje si to PM zaplatit. Grounspeak nevymyslel PMOC za účelem ochrany krabky před geoprasaty.

Chamberlaine napsal/a:...Bral bych to, kdyby PM byl výkonnostní stupeň v geocachingu (a tudíž i jistá záruka kvality)...

To by nesmělo existovat bodohoničství. Takovej bodohonič, to je taky zlo. Ten, aby stihl nabouchat desítky keší za den, tak ti nebude čekat až se prostor odmudlí, nebude hledat něžně, nebude logovat ani o krok dál od skrýše a nějaký pečlivý zamaskování po něm taky nechtěj.
  • 0

#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:35

"...pustá komerce" ... nestydíš se trochu? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama