Přejít na obsah


Fotka

Keše pouze pro PM ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
201 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:53

Smogeo napsal/a: To by nesmělo existovat bodohoničství. Takovej bodohonič, to je taky zlo. Ten, aby stihl nabouchat desítky keší za den, tak ti nebude čekat až se prostor odmudlí, nebude hledat něžně, nebude logovat ani o krok dál od skrýše a nějaký pečlivý zamaskování po něm taky nechtěj.

Smutné, leč bohužel tvrdě pravdivé ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Kokos&Linn

Kokos&Linn

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:41

Zrovna dneska jsem si PM objednala. A neudělal jsem to kvůli tomu že se mi zpřístupní PM kešky nebo už i jiný výhody členství, ale proto, že mám hru ráda a myslím si že si zaslouží abych vývoj hry podporovala. A od toho PM určitě je. Proto souhlasím s Kapsou.
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:55

Takova mensi filosoficka - ten vyvoj hry podporis PM jak?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:57

Celé vlákno se opět nese v duchu ublíženosti nad PM členstvím a teď už i spousta PM jsou pomalu zmr....di. PM je otázka pětikila a nabízí placené služby PQ ...... a konče možností udělat PM only keš. Je potřeba si uvědomit, že ekonomický romantizmus zkončil před 24 lety. Každá sranda něco stojí a upřímně řečeno jsem šťasnej, že je tady hra, která nepolitická a bez reklam a už jenom za to si rád zaplatím. Já si PM koupil, když jsem měl nalezeno asi 90 keší a jenom proto, že se mi nezobrazovaly v O300 hinty. Proč nějaké offline programy a neustálé aktualizace jejich dat, když PQ mi přijde do 5ti minut. U svých keší jsem PM použil dvakrát a na určitou dobu a v každém případě se návštěvnost snížila. S případným dalším použitím PM nemám sebemenší problém.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#25 Kokos&Linn

Kokos&Linn

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 12:04

Jak? Prostě mi příjde správný zaplatit za něco co mě baví a co si to zaslouží. A pořád žiju v domění že GS peníze za PM využívá k podpoře hry.
  • 0

#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 12:10

Ale nedělej vlnky, Satane - pošleš prachy správci. O co jde jinýho? a to už jsme narazili několikrát, a kupodivu tímhle směrem se flejm nikdy nevydal. Aneb: je tato hra Groundspeaku? Anebo je GS pouze jakýmsi správcem? Fungoval by GC v podobě, jak ho známe - napříč světem a společně - kdyby GS stránky pro hru nespravoval, nebo kdyby je dělal někdo jiný? Je na geocaching nějaký patent? Kdo vymyslel pravidla, komu teda ta hra patří? Pokud hra vcelku jede, rád zaplatím těch pár šušní správci, tedy "tej hnusnej komerci". Že dostanu nějakej odznáček aka PM status je vcelku vítaná, byť zbytečná třešnička. A PM ONLY keše? Proč ne? Ve skutečnosti to opravdu odfiltruje "sezónní" nálet těch, co to jen vyzkoušej. To platí ať si říká kdo chce co chce. A k těm podivně proletářským výkřikům o "komerci", hnusnejch penězích a tak - ono by to šlo klidně otočit a naprosto stejně ne-smysluplně prohlašovat "PM ano, alespoň tam nepoleze ten levičáckej póvl, co se jen veze a pro hru ani nepustí chlup". Tim nechci říct, že takovouhle kravinu zastávám. Jen říkám, že jsou kraviny mezi náma B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:25

PM status jsem měl u jedné kešky jen asi rok - stejně se ztrácela, návštěvnost měla zhruba stejnou (možná trochu menší - hodně malou - byla to multina mimo obvyklých cest). A to jen kvůli tomu, že se mi často ztrácí a chtěl jsem vidět, kdo se na ní dívá... Bohužel GS jiný druh toho, aby člověk jako autor viděl, kdo se na listing dívá, neumožňuje, než ji dát jako PM :-( I když hned v názvu bylo, že BM si mají o listing napsat - vždy jsem jim rád ho poslal... Ovšem poté, co vidím, jak se zvedá vlna PM-Only, tak jsem ji na protest dal opět jako BM, protože s PM kešemi nesouhlasím. Pokud GS chcete podporovat - můžete to dělat sami, ale proč k tomu nutíte ostatní??? Pokud chcete omezit návštěvnost své kešky - stačí ji založit jako krátkou multinu a řekl bych, že to omezí podobné "bodohoniče" ještě více. A řekl bych, že i ty výrostky ze sídliště, kterým se nebude chtít zjišťovat nějaké indície... PM platím kvůli službám, i když i tak mi těch 600 připadá docela hodně, díky tomu, co GS za poslední rok předvedl a předvádí. I proto nerad vidím PM keše jako další nucení ostatních lidí k tomu, aby se stávali platícími členy, když ostatní služby nevyužijí... Pokud autoři tak vehementně potřebují omezit návštěvnost na svých keškách, tak bych preferoval spíše jiné omezení návštěvnosti, třeba jen pro ty, co pro Geokešing něco udělali - založili nějakou pěknou kešku (co má nějaké FP body) atp. A teď jsem zvědav, kolik lidí mi vynadá, jak jsem blbej, že můj názor je naprosto zcestný, že přece tím, že dají své kešky jako PM nikoho do ničeho nenutí a že GS musí vydělávat...
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:30

Roman_Jaromer napsal/a: Pokud GS chcete podporovat - můžete to dělat sami, ale proč k tomu nutíte ostatní???

Ale nikdo nikoho do ničeho přece nenutí! Kdo nechce PM platit, tak přece nemusí ....
A že neuvidí PM keše? No a? BM keší je pořád dost a dost ....

P.S. - V PM režimu keše vidíš, kdo na ni kouká? To jako nějaký výpis? Nemůžeš sem prosím hodit printscreen, jak to vypadá?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:41

Ano vidíš seznam nicků a kolikrát refreshovali listing.
  • 0
www.povetrnik.cz

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:44

weselka napsal/a: Ano vidíš seznam nicků a kolikrát refreshovali listing.

Díky, to jsem fakt netušil ale je fakt blbý, že kvůli tomu musí být keška PM ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:46

kapsa napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a: Pokud GS chcete podporovat - můžete to dělat sami, ale proč k tomu nutíte ostatní???

Ale nikdo nikoho do ničeho přece nenutí! Kdo nechce PM platit, tak přece nemusí ....
A že neuvidí PM keše? No a? BM keší je pořád dost a dost ....

P.S. - V PM režimu keše vidíš, kdo na ni kouká? To jako nějaký výpis? Nemůžeš sem prosím hodit printscreen, jak to vypadá?

asi tak
  • 0

#32 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:48

dr.vota napsal/a: asi tak

Dost dobrý, díky za ukázku, asi fakt začnu o statusu PM u některých keší uvažovat.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#33 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:49

dr.vota napsal/a:

asi tak


A je tam poznat i když to zkusí BM? Diky
  • 0

#34 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:54

micska napsal/a:

dr.vota napsal/a:

asi tak


A je tam poznat i když to zkusí BM? Diky

žádného BM v seznamu nevidím, takže asi ne.
A PMO keš může vlastnit i BM, aspoň to tak před časem fungovalo, pokud vím. Nemusí být owner ani PM.
A vypadá to, že si pamatuje všechny přístupy od publikace.
  • 0

#35 Chamberlaine

Chamberlaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:57

kapsa napsal/a:

Smogeo napsal/a: To by nesmělo existovat bodohoničství. Takovej bodohonič, to je taky zlo. Ten, aby stihl nabouchat desítky keší za den, tak ti nebude čekat až se prostor odmudlí, nebude hledat něžně, nebude logovat ani o krok dál od skrýše a nějaký pečlivý zamaskování po něm taky nechtěj.

Smutné, leč bohužel tvrdě pravdivé ....

A o tom to taky je přátelé. Co udělá takový honibod? Koupí si PM, stáhne PQ a jede jak kombajn ... Před ním tu svou vypiplanou kešku změnou na PM nezachráníš.
Rozhodně to není o tom, jestli někdo má nebo nemá pár babek na PM ani o tom, že PM jsou (cenzurováno ...:)). Já osobně nemám problém ani s PM jako službou (kdo ji chce a využije, ať si ji pořídí, já se bez ní zatím obejdu) ani s PM jako osobami (jsou to v 99.99% případů fajn lidi). Spíš mi vadí, že si začátečník koupí PM, považuje se za něco lepšího (což je jeho problém) a problém náš všech je to, že následně nám všem bez rozdílu kazí hru.
O tom, že by GS něco podporoval nebo se o něco zásadně staral dost pochybuji, zejména po letmém pročtení paralelní debaty o jistém serveru ...:)
  • 0

#36 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 14:02

Chamberlaine napsal/a: O tom, že by GS něco podporoval nebo se o něco zásadně staral dost pochybuji, zejména po letmém pročtení paralelní debaty o jistém serveru ...:)

On se nestará? On ten web Geocaching.com už neexistuje???
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 14:51

kapsa napsal/a:

weselka napsal/a: Ano vidíš seznam nicků a kolikrát refreshovali listing.

Díky, to jsem fakt netušil ale je fakt blbý, že kvůli tomu musí být keška PM ....


To je prostě jedna z věcí, které si kupuješ za své peníze.

Já Vám ale tu debatu otočím:

Proč si, proboha, myslíte, že vlastník keše je povinen Vám ji zpřístupnit a nemůže sám rozhodnout o tom jaká bude a v jakém bude režimu ?

Když něco vlastním, tak o tom taky rozhoduji. Nebo snad chcete, aby o tom, co smím dělat s majetkem, rozhodoval někdo jiný ? To už tu bylo a moc se to neosvědčilo.

Už se tu pindalo na téma délka multi, složitost mysteky, jestli multi musí končit na výchozích souřadnicích. Co je Vám do toho, jak ty keše kdo dělá ?? Pokud Vám to vadí, jděte hrát něco jiného, třeba automaty, tam se dají vyhrát peníze :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 Chamberlaine

Chamberlaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 14:53

kapsa napsal/a:

Chamberlaine napsal/a: O tom, že by GS něco podporoval nebo se o něco zásadně staral dost pochybuji, zejména po letmém pročtení paralelní debaty o jistém serveru ...:)

On se nestará? On ten web Geocaching.com už neexistuje???

Ale no tak ...
  • 0

#39 Chamberlaine

Chamberlaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 15:03

kolombo napsal/a:
Proč si, proboha, myslíte, že vlastník keše je povinen Vám ji zpřístupnit a nemůže sám rozhodnout o tom jaká bude a v jakém bude režimu ?

Se svou keší si dělej samozřejmě co chceš, do toho ti skutečně nikdo nemá co mluvit. Otázka zněla, jestli je to dobře nebo špatně nebo spíše, zda je to skutečné řešení. Na to může být spousta názorů, o kterých se tu můžeme hádat do příštího konce mayského kalendáře. Já si na základě dvouletých vlastních zkušeností a předchozího cca tříletého sdílení kanceláře s kolegou (shodou okolností PM), který keškuje od roku 2006, myslím, že nikoliv.
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 15:11

Chamberlaine napsal/a:

kolombo napsal/a:
Proč si, proboha, myslíte, že vlastník keše je povinen Vám ji zpřístupnit a nemůže sám rozhodnout o tom jaká bude a v jakém bude režimu ?

Se svou keší si dělej samozřejmě co chceš, do toho ti skutečně nikdo nemá co mluvit. Otázka zněla, jestli je to dobře nebo špatně nebo spíše, zda je to skutečné řešení. Na to může být spousta názorů, o kterých se tu můžeme hádat do příštího konce mayského kalendáře. Já si na základě dvouletých vlastních zkušeností a cca tříletého sdílení kanceláře s kolegou, který keškuje od roku 2006 myslím, že nikoliv.


Tak znovu: Proč řešíte, jak kdo nakládá s tím co sám založil a udržuje ? O tomhle prostě rozhoduje owner keše a ne diskusní fórum někde na serveru, kam chodí mizivé procento z kačerů.

Pokud to cítíte jako problém, tak to řešte na fórech Groundspeaku, celosvětově.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama