Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
701 odpovědí na toto téma

#81 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 18:49

raddino napsal/a:
Díky to chápu. Chtěl jsem se zeptat, kde konkrétně si to můžu v locusu změnit.


Vy si to můžete zkusit například tak, že si nad mapou gccz dáte vzhled Kolo (Mapa - pokročilé > Vzhled mapy > Kolo) a uvidíte cyklotrasy, to funguje už teď. S turistickým vzhledem ještě nejsem kompatibilní, na to napíšu vlastní vzhled, ale bude to trvat.
  • 0

#82 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 19:11

HaLuMa napsal/a:
No to je hezke, jenze pouzivas tam ikony a volby, ktere v mem free Locusu vubec nejsou.

Já myslím, že i Locus Free umí ten "Rychlý přepínač". Na horní nebo pravou lištu si přidej ikonu "Rychlý přepínač" když ho pak spustíš, tak ťapni na tu ikonu tužky nahoře a vybereš si, které volby (ikony) chceš mít v tom "Rychlém přepínači" aktivní. Musíš tam zatrhnout volbu "Vzhled mapy", pokud chceš přes to měnit témata.

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#83 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:37

Abych tady někoho nemystifikoval, sám to mám občas pomotané, sepsal jsem jak se věci mají právě teď a budu to postupně obměňovat, jak se budou věci vyvíjet. Odkaz: http://osm.paws.cz/kct.php

EDIT: Veškeré díky pro shaman3, už jsem kvetl z toho přehazování vzhledů v menu.
  • 0

#84 Jencek

Jencek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 19:18

Musky napsal/a:
Díky za mapy. Doteď jsem používal v locusu smartmaps, ale tyto budu využívat více. Přimlouval bych se za větší písmena u některých popisů, já osobně přečtu při ukazateli 10m, ale dá se bez toho obejít.


Ahoj, jsem si jistý že velikost písma jde nastavovat v menu Locusu

Menu--Mapa pokročilé---Vektorové mapy=Velikost textu
  • 0

#85 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 22:44

Na dnešní noc jsem připravil rozšíření tagů zapsaných do mapy, vše popsáno na stále stejném místě http://osm.paws.cz/kct.php. Pokud jsem neudělal někde botu, budou přístupné další turistické značky (do teď tam byly jen hlavní, naučná a k vrcholu), respektive všechny dle dokumentace OSM http://wiki.openstre...-_vrstva_tracks. Také budou přidány tagy označující rozcestníky KČT, různé mapy podél cest a tabule u naučných stezek. Další turistické nápady vítám.
  • 0

#86 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 8:02

Koukám do výpisu a nějaká bota tam bude, aktualizovaná je jen obyčejná mapa, během dne nahraju i turistickou. EDIT: Bota je nakonec málo místa na disku.
  • 0

#87 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 13:43

Jak jsem si hrál se skriptem a nevyzkoušel funkčnost, zůstaly tam nějaké hlouposti. Turistická mapa je teď ke stažení, dokonce je sestavena z OSM dat z dnešního rána.
  • 0

#88 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 14:04

Nezdála se mi velikost výsledného souboru a skutečně tam chybí cyklotrasy. Omlouvám se za to, oprava bude až s dalším vydáním, které bude zase 23.1., jako obvykle.
  • 0

#89 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 18:33

Při zkoumání státní hranice jsem zjistil, že Polsko je plné vrstevnic a ořezem ušetřím téměř 30 MB v porovnání s předchozím souborem s vrstevnicemi. Pokud můžete zkontrolujte v příštím vydání, zda vrstevnice sahají alespoň kousek za hranice. Použil jsem polygon z geofabrik.de
  • 0

#90 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 13:38

Tak já na c:geo ani vrstevnice ani turistický trasy nerozchodím. Asi nemám ten správnej vzhled :) Že by důvod na přechod k Locusu?;)
  • 0

#91 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 19:00

To rozhodně není třeba, viz http://faq.cgeo.org/#3_26. V hlavní obrazovce dát Nastavení, v oddělení zdroje map si vyberete Locus/mapsVector a v řádce pod tím si vyberete Locus/mapsVector/_themes. V "Aktivní mapa" pak "Map modes" -> "Select map theme" a je to tam. Můžete tak všechno jednoduše sdílet, nebo klidně také ne, jak chcete.
  • 0

#92 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 18:56

Tak máme nové vydání, neděste se velikosti a toho, že jsem něco zase zkazil, za to může ořez vrstevnic za hranicemi Čr. Do teď totiž byly vrstevnice v celém obdélníku obepínajícím Českou republiku, takže byly zbytečně v Polsku, Bavorsku atd. Alespoň se ušetří čas na sestavení a vám místo na kartě. Moje stránka ke značkování KČT se stala trochu nepřehlednou takže během pár dní to zase pročistím.
  • 0

#93 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 19:30

Dik.
  • 0

#94 modroočko

modroočko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 21:40

Jen velmi neodborný dotaz...Koukal jsem na pravidla na http://osm.paws.cz/kct.php a rád bych se zeptal, kde lze stáhnout ikonky, několik mi jich v mém používaném vzhledu chybí, např. shelter.png nebo picnic_site.png Děkuji předem za radu
  • 0

#95 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 21:51

Jo, tohle je zatím taková příprava, ještě jsem to nezkoušel ani v telefonu. Ikonky beru z z repozitáře mtbmap, ale dostupné jsou například tady: http://www.sjjb.co.u...ns/contactsheet. Jak se ikona pojmenuje je samozřejmě jedno, ten kód na mé stránce je generován strojově, abych s tím neměl práci, takže ikonka je pojmenovaná podle hodnoty klíče.
  • 0

#96 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 14:35

Speirs napsal/a:
To rozhodně není třeba...

Tak teď jsem tupoň. Jak jsem po pročtení celýho vlákna pochopil, tak si musím nejspíš to téma vytvořit (c:geo mi nabízí pouze default). Asi nejspíš jako xml soubor, kde se to celý (co se má v mapě vykreslovat - vrstevnice, tur. a cyklo trasy...) definuje a ten soubor pak pojmenovat a nahrnout do příslušnýho adresáře (ten pak vyberu, tak jak si psal).
Problém je v tom, že jsem opravdu androidí lama a netuším, co by ten soubor měl obsahovat. Pokud to budu vědět, tak pak už nejni pro mě problém ho spáchat a do telefonu ho nasypat.
  • 0

#97 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 14:54

slauch napsal/a:

Speirs napsal/a:
To rozhodně není třeba...

Tak teď jsem tupoň. Jak jsem po pročtení celýho vlákna pochopil, tak si musím nejspíš to téma vytvořit (c:geo mi nabízí pouze default)...


Ne že bych chtěl podporovat konkurenci, ale mohlo by ti vyhovovat tohle
http://www.adrake.cz..._s_vrstevnicemi

;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#98 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 15:00

slauch: Pokud se jedna o dalsi temata zobrazeni mapy, je nutne, aby externi soubor s definici tematu byl podporovan aplikaci. Tedy aby aplikace (v tvem pripade, pokud jsem spravne pochopil jde o c:geo) byla schopna tento soubor nacist a pouzit. K tomu urcite nestaci mit soubor ve stejnem adresari jako mapu. Ve stejnem adresari mohu mit nekolik map a nekolik zobrazovacich temat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#99 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 16:53

slauch napsal/a:

Speirs napsal/a:
To rozhodně není třeba...

Tak teď jsem tupoň. Jak jsem po pročtení celýho vlákna pochopil, tak si musím nejspíš to téma vytvořit (c:geo mi nabízí pouze default). Asi nejspíš jako xml soubor, kde se to celý (co se má v mapě vykreslovat - vrstevnice, tur. a cyklo trasy...) definuje a ten soubor pak pojmenovat a nahrnout do příslušnýho adresáře (ten pak vyberu, tak jak si psal).
Problém je v tom, že jsem opravdu androidí lama a netuším, co by ten soubor měl obsahovat. Pokud to budu vědět, tak pak už nejni pro mě problém ho spáchat a do telefonu ho nasypat.


Aha, no musíte mít v té složce kterou si zvolíte nějaké, na diskusi Locusu lidé nabízejí různá, já upravuju tohle: http://forum.locusma...php?f=40&t=1853, v základu vám vykreslí vrstevnice, já jej postupně upravuji i na turistické značky, které přidávám a snad někdy jej dám ke stažení. Základní pravidlo pro umístění souborů je: složka_s_tématy/název_tématu/ a v něm je vždy složka symbols, patterns a soubor s názvem název_tématu.xml. Vy si stahnete ten zip a rozbalíte ho např do Locus/vectorMaps/_themes, nastavíte si c:geo aby se tam koukalo, jak už jsem psal a pak si jen vybíráte podle názvu různá témata, která předem dodáte.
  • 0

#100 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 8:18

Přidám se k díkům za mapu, vypadá velmi dobře a určitě bude ještě lepší. Jen bych si dovolil požádat o úpravu ořezu vrstevnic případně i cest atd. Včera jsme byli v Jizerkách, vzali jsme to Polskem a trochu mě mrzelo, že mapa konči kousek za hranicemi. Kdyby šlo jít tak o 5 až 10 km dál bylo by to super.

Přiložené miniatury

  • mapa_16.jpg

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama