Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Spoluzakladatel loguje FTF


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
31 odpovědí na toto téma

#1 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:34

Ahoj... mám dotaz ohledně logování kešek... je mi jasné že owner si svou keš logovat jako nalezenou nemá. Avšak jak to má být když kačerka zakládá keš avšak nemá zkušenosti a poprosí kačera (zároveň je to její přítel) aby jí s tím pomohl. Když jsem ho kontaktoval tak sám mi napsal že na keši spolupracoval (dělal listing) a tak se dá předpokládat že věděl věškeré informace o keši (+k tomu když spolu chodí). Po publikaci cache padlo FTF a nálezce není nikdo jiný než spoluautor keše avšak v listingu keše o tom není ani zmínka. Ani v kolonce owner. Když jsem mu napsal ohledně toho zda mu to nepříjde blbé logovat keš na které spolupracoval. Odepsal mi že je to jeho věc at se do toho nemotám že ho to nezajímá že řeším kraviny a že ho nezajímá jak to má správně být protože jsem mu psal že spoluzakladatel si keš může odlovit ale sluší se počkat nějakou dobu a nechat vsechny xTF nálezy nekomu jinému. Jaký názor na to máte Vy?
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#2 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:37

Že řešíš kraviny
  • 0

#3 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:38

No to je složité souvětí. Ale já bych se řídil tím, co je psáno v notýsku.
  • 0

#4 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:39

mtauf napsal/a:
Že řešíš kraviny


Mám to úplně stejně.
  • 0

#5 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:41

OK takže když založím keš. Má přítelkyně bude na keši spolupracovat takže bude vědět kde je a že bude brzy schválena. Ihned po publikaci si zajde na FTF tak to nevadí? Mě to připadá uplne stejné jako bych si našel souřadnice před publikací a šel si ji ulovit. To už si může FTF logovat i owner....
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:42

K čemupak ti bude výsledek všelidového hlasování, jestli je blb blbem...?!?



  • 0

#7 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:44

kiReGPS napsal/a:
K čemupak ti bude výsledek všelidového hlasování, jestli je blb blbem...?!?



Chci se jen zeptat jak to vidí někdo jiný... já jen že kdyby to takhle šlo vždycky tak jsem mohl při každé mé založené keši dát souřadnice mé přítelkyni a hned by byli FTFka fuč....
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#8 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:50

Safra, už je to tady zase - to FTF bude asi mocná meducína, když se o to tolik kačerů tak pere ;-) Ale teď už vážněji - jak už psali přede mnou: na co anketa, jestli je blb blbem?
  • 0

#9 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:54

sambar439 napsal/a:
Safra, už je to tady zase - to FTF bude asi mocná meducína, když se o to tolik kačerů tak pere ;-)

Ale teď už vážněji - jak už psali přede mnou: na co anketa, jestli je blb blbem?


Jen mě to zajímá zda mám pravdu já jestli jakožto spoluzakladatel může zalogovat FTF nebo ne... abych věděl zda si může přítelkyně nabrat FTF v keších které se chystám založit...
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#10 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 22:54

Že jestli je spoluautor, tak by měl bejt uvedenej jako spoluowner. Pokud jen trochu vypomohl, tak by bylo vhodný to zmínit v listingu (díky XY za WFG). Ale nesouhlasím s tím, že si někdo odlovit keš může, ale musí čekat, až ji odloví několik lidí před ním. Buď je (ne proti pravidlům) nemorální, aby ji (vůbec) odlovil, nebo to nemorální není a tudíž ji může odlovit i jako první. Mě zas třeba přijde divný, jaký jsou ty rozdíly u logování vlastních ownerem u krabky a u eventu. Ale už jsem se tím nakazil taky, na jednom eventu jsem se s ownerem hádal, že FTF má on ;).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#11 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:00

HloupyHonzaCZ napsal/a:

Jen mě to zajímá zda mám pravdu já jestli jakožto spoluzakladatel může zalogovat FTF nebo ne... abych věděl zda si může přítelkyně nabrat FTF v keších které se chystám založit...


Pokud se chceš vyrovnat s blby, tak to tak dělej. Můžeš hrát karty sám se sebou nebo i šachy sám se sebou. Hlavně je nutné se krotit, ay se čloěk nepohádal s tím druhým, že fixluje a kouká do karet B)
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:01

HloupyHonzaCZ napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Safra, už je to tady zase - to FTF bude asi mocná meducína, když se o to tolik kačerů tak pere ;-)

Ale teď už vážněji - jak už psali přede mnou: na co anketa, jestli je blb blbem?


Jen mě to zajímá zda mám pravdu já jestli jakožto spoluzakladatel může zalogovat FTF nebo ne... abych věděl zda si může přítelkyně nabrat FTF v keších které se chystám založit...


Může si logovat co chce, ale není to až tak etické a morální.

Někdo ví, co ta slova znamenají a řídí se tím. Někdo ani neví, že ta slova existují.

A soudím, že ty FTF moc žerete :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:05

Pomyslel bych si o dotyčném že je lama, ale žeby mě to až tak trhalo žíly... :) K jeho cti se dá přičíst, že ti aspoň nevalil do hlavy nějaký přiblblý vytáčky.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#14 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:07

kolombo napsal/a:

HloupyHonzaCZ napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Safra, už je to tady zase - to FTF bude asi mocná meducína, když se o to tolik kačerů tak pere ;-)

Ale teď už vážněji - jak už psali přede mnou: na co anketa, jestli je blb blbem?


Jen mě to zajímá zda mám pravdu já jestli jakožto spoluzakladatel může zalogovat FTF nebo ne... abych věděl zda si může přítelkyně nabrat FTF v keších které se chystám založit...


Může si logovat co chce, ale není to až tak etické a morální.

Někdo ví, co ta slova znamenají a řídí se tím. Někdo ani neví, že ta slova existují.

A soudím, že ty FTF moc žerete :-)


O to mi přesně šlo. Vysvětlit mu že to je nemorální a neetické. Problém v tom FTF je takový, že hned další nálezce keše je BM a tak odlovil STF uplně náhodou když doma kouknul do mapy a psal že doufal ve své první FTF. Ale ze to nemohl stihnout protože předpokládá že se ownerka s orvním nálezcem znají... to je ten problém... sám první nálezce je PM, spoluzakladatel keše a musí so nahnat FTF i přesto že je to nemorální
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#15 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:07

Kdysi dávno jsem slyšel v povídku nebo fejeton, nebo co to bylo za literární útvar, kde autor uvažoval nad tím, že s blbcem se můžete srazit každý den. Je třeba se na to hned ráno připravit a pak vás to tak nepřekvapí. Tys svou dnešní srážku právě zažil. Kdyby na to byl někde server, mohl by sis ji zalogovat. :-)
  • 0
.

#16 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:08

Smogeo napsal/a:
Pomyslel bych si o dotyčném že je lama, ale žeby mě to až tak trhalo žíly... :)


Mě to tak moc žíly netrhalo... nakopnulo mě až to když mi vulgárně odepsal s tím že je to jejich věc
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#17 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:09

Owner ma bod za zalozeni, proto to uz neloguje jako found, tedy ani FTF. Spoluzakladatel bod za zalozeni nema, tudiz logovat found muze. Zda to bude log po sto nálezech, ftf log nebo předpublikační spoluzakládací už je úplně jedno. Tedy u tradiček je to jedno úplně (má úplně stejné podmínky jako všichni ostatní lovci), pokud by šel u multiny lovit FTF přímo na finálku (nebo u mysterky bez toho aby luštil) tak už se na to kouká divně.
  • 0

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:10

Kamarád zakládal keš, věnovanou našemu klášteru. Koukám na ni z okna. Pomáhala jsem mu s listingem a přislíbila péči o keš v době jeho nepřítomnosti. Od umístění keše do publikace uběhlo něco času (cca 2 týdny), neb se řešily s revírníkem detaily listingu, takže jsem nemohla tušit kdy, keš vyběhne. Přesto jsem objevení kešky na mapě zachytila cca po 10 minutách od publikace (nejsem PM) a byla bych v pohodě stihla FTF. Ale přišlo mi to fakt na hlavu :D, asi by mě hmba fckovala. Počkala jsem, až přeletí první tři lovci a šla se zalogovat jako čtvrtá. Stejně to sledování boje o bednu a vůbec provozu na keši v prvních dnech byla zábava k nezaplacení. Nelituju. Dneska už všechny tři xTFkaře z té keše znám osobně a mám s nimi skvělé sousedské vztahy, což je podstatně větší zisk, než nějaké FTF.
  • 0

#19 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:16

Ono stejně není důležitý kdo byl u kešky dřív, ale kdo má z nálezu větší radost. A v tomto zvítězil onen BM :)
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#20 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 23:20

Jacka_dominikanka napsal/a:
Kamarád zakládal keš, věnovanou našemu klášteru. Koukám na ni z okna. Pomáhala jsem mu s listingem a přislíbila péči o keš v době jeho nepřítomnosti. Od umístění keše do publikace uběhlo něco času (cca 2 týdny), neb se řešily s revírníkem detaily listingu, takže jsem nemohla tušit kdy, keš vyběhne. Přesto jsem objevení kešky na mapě zachytila cca po 10 minutách od publikace (nejsem PM) a byla bych v pohodě stihla FTF. Ale přišlo mi to fakt na hlavu :D, asi by mě hmba fckovala.
Počkala jsem, až přeletí první tři lovci a šla se zalogovat jako čtvrtá. Stejně to sledování boje o bednu a vůbec provozu na keši v prvních dnech byla zábava k nezaplacení. Nelituju. Dneska už všechny tři xTFkaře z té keše znám osobně a mám s nimi skvělé sousedské vztahy, což je podstatně větší zisk, než nějaké FTF.

Přesně tak bych to udělal také.

Zakládal jsem také keš, která je u nás před barákem. Má přítelkyně o keši věděla a v dobe publikace byla zrovna u nás doma. Koukali jsem na první lovce jak se snaží nenápadně keš odlovit. A i přesto že je keš už déle na světě a má už hodně nálezců tak ani přesto nijak na nález přítelkyně nepospíchá. Ví kde keš je, ví o čem je, téma se jí líbí a lovit FTF a nebo letět rychle pro bod když si může keš odlovit kdykoliv je zbytečné... dělá geocaching krátce... má nálezů jen pár ale ví co se sluší a patří :-)
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama