Přejít na obsah


Fotka

Seznam kesi s kocarkem - nazor


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 20 leden 2013 - 16:31

Ahoj!

Dnes jsme si pri lovu kesi rikali, ze by se nam hodila databaze kesi sjizdna s kocarem. Ja vim, ze mame u kazde kese hodnoceni terenu, ale dnes jsme treba dojeli ke kesi, ktera mela teren 2,5. :) Proto nas napadlo, ze bych napsal jednoduche stranky a kazdy by tam mohl vyplnit kes, ktera je lovitelna s kocarem. Lovitelnost by byla odstupnovana ve smyslu "kocar-in", "kes na dohled od kocaru" a "maminka hlida a tatinek musi dobehnout mene nez 150m". Databaze by byla verejna (pro zacatek bych zobrazoval vysledky na google mapach a v tabulkach, export GPX by taky asi sel napsat), pravo pro vkladani kesi bych udeloval rucne pres contacting na GC strankach (kazdemu, kdo by mi napsal by dostal jmeno a heslo na stranky).

No, proc to pisu... Chtel bych se zeptat na nazor: Mam se do toho poustet? Neexistuje neco takoveho? Myslite, ze by to stalo za to a tech par lidi s kocarem by to potesilo?

Diky za nazory!
Betax
  • 0

#2 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 17:16

Aktivitě se meze nekladou, ale jinak je to ztráta času. :D
  • 0

#3 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 20 leden 2013 - 17:23

Pro nás už to není aktuální, ale pokud se do toho pustíš, tak ti svou zkušenost klidně do databáze přihodím. Pořádně lovit jsem začala až po kočárkovém období, tak nevím, jestli bych to uvítala. A jen na okraj - u nás by to bylo tak, že já (maminka) bych byla ten, kdo utíká ke keši, zatímco manžel (tatínek) by si v klídku čekal u kočárku :D
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 17:42

Osobně si myslím, že by stačil dobrý bookmark. Problém je ale asi v tom, co kdo vnímá jako keš odlovitelná s kočárkem. Už tady na to pár vláken bylo... Je třeba se dostat s kočárkem až ke keši via vozíčkář? Nebo se bere jako OK, když ho nechám na dohled na cestě? A pro jaký kočárek? Hromadu plastu do OC nebo ocelový rám s pružinou? Jak už tady padlo, meze se nikomu nekladou, ale výklad je různý...
  • 0

#5 lidapavel

lidapavel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 17:46

Myslím si, že to ztráta času rozhodně není a také rádi přispějeme.
  • 0

#6 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 18:16

Stačil by bookmark, ke keši tam můžeš dát malý popis. Myslím, že to bude více user friendly pro Tebe i kačery než dělat další web.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 18:20

Myšlenka je to určitě dobrá, i když mě se netýká. Možná by bylo dobré to dělat jako Toniczech s železničními keškami. Tj. jednoduchý bookmark a vlákno zde na fóru, kam by lidi přispívali.
  • 0

#8 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 20 leden 2013 - 18:29

Ad bookmark: Neni bookmark nejak omezn? Myslim poctem kesi? Kazdopadne je omezen moznosti filtrovani a atributama. Druhy problem bych videl v tom, ze bych to musel vyplnovat rucne. To se mi moc nechce..:-)
  • 0

#9 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 18:37

myšlenka je to dobrá, určitě bych pár kousky přispěl. Otázka je, jaký má kdo kočárek, my třeba s kočárkem objeli celý knoflík. Projet kočárkem se dá prakticky všude, v Českém Ráji jsem ho nosil ze skal na zádech... dokonce jsem se dočkal i obdivných vzdechů od skupiny skautek...a dokonce projel i Myší dírou. Chachá - chce to ale správně odhodlanou mámu B)
  • 0

*


#10 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 18:39

Pro nas je to vysoce aktualni :) Hlasuji ale pro bookmark (dokonce jsem uz na nejaky takovy narazil), specailni web je zbytecne slozity. Bookmark se da stahnout a pracovat s nim. Kazdopadne pokud do toho pujdes, tak muzu par kousku pridat :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 18:44

Bookmark je omezen myslim na 1000 kesi, ale to by snad mohlo stacit. Filtrovani v nich neni, ale treba ja osobne bych si ho nasypal do GG a tam pripadne vyselektoval. Ad rucni zadavani, mi to prijde maximalne jednoduche. Nekdo mi posle odkaz na kesku, rozkliknu mrknu na ni a kliknu na bookmark. Pripadne hormadne pridam do bookmarku v GG. A hlavne, kesky v bookmarku jsou vzdy aktualni.
  • 0

#12 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 18:52

Jasne, stejne by bylo idealni mit kese rozdelene podle nejakych lokaci. Me osobne moc nebudpu zajimat kocarkove kese v Brne a naopak. Tech 1000 kousku bude dostacujici :) Zkusim dat dohromady z tech svych nalezu ty co se daji odlovit s kocarkem, minimalne tady v Hostivari jich bude docela dost.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 18:57

myslim, ze uz jsem par kocarkovych bookmarku videl. jak hodne jsou obsahle jsem nezkoumal. mne to vytvareni prijde jako ztrata casu. pred 5 lety jsem o tom taky premyslel - to jeste nikdo takove bookmarky nedelal - ovsem ani jsem to nezacal protoze: jak pise sobik, kazdy si to pro kocarek predstavuje trochu jinak - napr u nasi 3kolky stacilo zvednout zadni kola a uz jsem s tim jel jako se stavebnim koleckem a to projede nerovnym terenem ci uzouckou lavkou pres potok mnohem lip. abych si byl jisty, ze kes jde zaradit do seznamu, MUSI to clovek sam projet. driv nez s kocarkovym ditetem objedes nejake rozumne mnoztvi kesi, tak ti vyroste :D. a i kdybych do nejakeho seznamu nahlednul, stejne pak overim na listingu, jestli je to ok, jestli se neco nezmenilo .... takze ve vysledku proste koukam na pocet hvezdicek, to mi nahradi prvni predzvykani necim seznamem. takze uz to tu tak zaznelo, iniciative se meze nekladou, ale je to zbytecna prace, protoze seznam ktery udelas je stejne podle hvezdicek a podrobny pouzitelny informativni seznam pro vetsi uzemi zase neni v lidskych silach vytvorit a overit, obzvlast kdyz ti vadi uz jen zadavani kesi do bookmarku :).
  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 19:10

Betax napsal/a:
...Databaze by byla verejna (pro zacatek bych zobrazoval vysledky na google mapach a v tabulkach, export GPX by taky asi sel napsat),...

V žádném případě!
Jedna je to proti pravidlům, druhak není vhodné, aby byla někde zcela veřejná databáze se souřadnicemi a listingy. Víme, proč.
Jako bookmark - klidně.
  • 0

#15 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 20 leden 2013 - 19:47

dr.vota napsal/a:

Betax napsal/a:
...Databaze by byla verejna (pro zacatek bych zobrazoval vysledky na google mapach a v tabulkach, export GPX by taky asi sel napsat),...

V žádném případě!
Jedna je to proti pravidlům, druhak není vhodné, aby byla někde zcela veřejná databáze se souřadnicemi a listingy. Víme, proč.
Jako bookmark - klidně.


Tomu nejak nerozumim, muzes byt konkretnejsi co je proti pravidlum? Vzdyt to ma na strankach kde kdo. Myslim tim na strankach typu: Dnes jsem byl tady a tady a tady.. Seznam kesi, ktere jde odlovit v aute, na kole, v raketoplanu,... je proti pravidlum?

Reakce na ostatni. Bookmark delat urcite nebudu. To je urcite vic prace, nez napsat stranky. A hlavne, je to prace non-stop. Nehlede na to, ze kdyz to budu mit tak rikajic pod palcem, tak muzu pridavat ruzne atributy, napriklad: pouze s trojkolkou. Nebo cokoliv jineho. A lokalni bookmark mi je pro me pouzitelny jen castecne, treba chci jet na Sumavu a najit si mozne cache. Kdyz neco delat, tak trochu velkoryseji...

Jinak samozrejme, ze zalezi na uhlu pohledu, stejne jako je pro jednoho trojka teren pohoda, pro drueho je to dvojka a pro tretiho ctyrka. Ale jako voditko by to mohlo fungovat. Jak rikam, treba dnes jsme sli pro kes uprostred lesa, ve snehu, bylo to naslepo a presto se k ni dalo v pohode dojet. Hned bych ji tam soupnul. At ostatni vi, ze to jde. To ze se tam nedostanou v kocare za 1500 je prece vec duha, staci k ni napsat "polni cesta s kameny", nebo neco podobneho.

Kdyz to vezmu kolem a kolem, jak jste teda planovali vylety s kocarem? Jen podle hvezdicek? To jste zustali jen ve meste, ne? Protoze maloktera cache v lese, nebo u polnacky je 1,5-ka. A prave tomu bych chtel pomoci...

Diky vsem za nazory, pomaha mi to. :)
  • 0

#16 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 20:13

hlavně bych na začátku specifikoval, co je vlastně kočárková keš.... jak už to někdo psal, jsou drsno-kočárkový řidiči, kteří dojedou téměř všude i za cenu nošení kočárku určitým úsekem a pak jemno-kačeři, kteří nejedou skoro nikam :-) .... já třeba nedávno dojel kočárkem tady u nás na Jelení horu (terén 3) při 10cm sněhu, manželka která šla s námi už v půlce křičela, že jí musím koupit nový kočárek.... takže pro mě jasně kočárková keš, ale je mi jasné 3z5 ostatních kačerů řeknou, že ani náhodou...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#17 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 20:20

Na šumavě by se mi takový web hodil. Byl docela problém to naplánovat podle hvězdiček.
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 20:23

Betax napsal/a:
Reakce na ostatni. Bookmark delat urcite nebudu. To je urcite vic prace, nez napsat stranky. A hlavne, je to prace non-stop. Nehlede na to, ze kdyz to budu mit tak rikajic pod palcem, tak muzu pridavat ruzne atributy, napriklad: pouze s trojkolkou. Nebo cokoliv jineho. A lokalni bookmark mi je pro me pouzitelny jen castecne, treba chci jet na Sumavu a najit si mozne cache. Kdyz neco delat, tak trochu velkoryseji...


Vytvořit bookmark a přidat do něj keš je hned. Chce to jen jediné, být PM.

Na bookmark upozorňuje přímo listing zařazených keší, na web neupozorní skoro nikdo.

Bookmark jde stahnout jako PQ, jde s ním pracovat v GeoGetu.

Rozpracovaných webů, které se snaží něco doporučovat a nikdy se nedostanou do finálního stavu, je spousta.

Dělej si to jak chceš.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 20:59

Betax napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Betax napsal/a:
...Databaze by byla verejna (pro zacatek bych zobrazoval vysledky na google mapach a v tabulkach, export GPX by taky asi sel napsat),...

V žádném případě!
Jedna je to proti pravidlům, druhak není vhodné, aby byla někde zcela veřejná databáze se souřadnicemi a listingy. Víme, proč.
Jako bookmark - klidně.


Tomu nejak nerozumim, muzes byt konkretnejsi co je proti pravidlum? Vzdyt to ma na strankach kde kdo. Myslim tim na strankach typu: Dnes jsem byl tady a tady a tady.. Seznam kesi, ktere jde odlovit v aute, na kole, v raketoplanu,... je proti pravidlum?...

Ale ty nepíšeš o seznamu keší.
Zobrazování na mapě=musíš tam mít souřadnice.
Generování GPX=musíš tam mít souřadnice (plus listing)
Obojí je proti pravidlům. Dostupné má být pouze na GC.COM a po přihlášení.
  • 0

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 21:44

Betax napsal/a:

Kdyz to vezmu kolem a kolem, jak jste teda planovali vylety s kocarem? Jen podle hvezdicek? To jste zustali jen ve meste, ne? ....


ne, podle zdraveho rozumu :). ono to zadne extra filtrovani totiz opravdu nepotrebuje. dejme tomu, ze 70-80% vsech kesi je totiz odlovitelnych s kocarkem - nepocitam snih. k 90% kesi totiz vede cesta. jo, i v te prirode :). lidi to proste tak zakladaji - nejak se tam dostat musi :). jediny hak je, pokud je pak potreba to vzit nejakym skalnatejsim terenem, kde se cesta zmeni na hrbolate stupinky ci vubec to pak musim vzit krles. no ale i tak to dam ve chvili, kdy jdeme ve dvou. fajny vylet multina na pul dne i s kocarkem, jen na konci si 60m odskocim (je to vlastne kocarkova, nebo ne?) . a to ty, pokud to budes delat od stolu, mi stejne nereknes, nemas sanci ani nahodou obsahnout vsechny kese, nebo aspon nejakou rozumnou cast. takze proste vezmu mapu tady na strankach, kouknu. jo, tady to jde, tady taky, kolik ma tohle teren? 4, aha, to je na povazenou, zkontrolovat listing, nejde to. aaaa tady je T5, to naopak dame, protoze jinak je pristup po rovine .... nazdar bazar, konec. to same planovani musim udelat i kdybych vzal nejake doporuceni z tveho seznamu. ty mi asi T5 na kocarek nedoporucis a my si dame takhle po nekolika celodenni vylet.

jinak trochu nevim, proc se branis bookmarkum. jak pise kolombo, u kazde kese je ze seznamu je na ni odkaz. pokud si chces vytvorit stranky s vlastni mapou a se stazenim gpx (a reklamou ;)), tak na to zapomen :).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama