Přejít na obsah


Fotka

Seznam kesi s kocarkem - nazor


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 22:40

Jenže děti na rozdíl od nás rychle rostou. Založ bookmarkt s kešemi, které potěší i děti(krabka, okolí, cesta), už jich pár je, jen to sloučit, založ tu vlákno a než to posbíráš a naplníš trochu velkoryse :) a větší území, už budete chodit bez kočáru a využijete to i Vy. Ono to fakt uteče. zdeziz
  • 0

#22 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 7:14

No, přiznám se, že mně přijde založení a postupné rozšiřování bookmarku podstatně snažší, než vytváření nových kompletních webových stránek. :)

Jinak příklad podobného bookmarku je třeba zde: http://www.geocachin...9f-73a0767b129e

Ještě edit - doplnění: Zatím to zde nikdo nezmínil, ale při založení keše lze nastavit atribut "Stroller accessible." Konkrétně třeba u této keše, jejímž jsem spoluownerem, jsme tento atribut použili (pozor před zobrazením - keš je PM only): GC380AA.
A někteří owneři (často třeba AHA z Plzně) občas - je-li to možné - zmiňují možnost či nemožnost přístupu s kočárkem přímo v listingu.
  • 0

#23 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 7:59

No já nevím, jestli by takový počin měl smysl. Znamenalo by to hodně práce a diskutabilní výsledek. My jsme zatím za svou 3,5-letou GC kariéru lovili téměř výlučně s kočárkem (začali jsme krátce po narození prvního dítěte a potom se nám narodilo i druhé), dali jsme takto asi 95 % krabiček, a to upřednostňujeme keše v přírodě (byli jsme takto i na řadě horských vrcholů). Takže jak už psali kolegové - skoro každá keš se dá odlovit s kočárkem, záleží jen na typu kočáru a odhodlání lovce ;).
  • 0

#24 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 8:01

Pokud by ten seznam měl být k něčemu, tak by musel uvádět jaké předpokládá kočárkové vybavení a odhodlání. Už jsem tlačil kočárek ke kešce sice po cestě, takže na první pohled podle mapy v pohodě, ale ta byla v takovém stavu, že někdo jiný se nejdřív snažil kočárek přenášet a pak to vzdali. Nebo jsem dotlačil kočárek ke kešce od výše zmíněného AHA, který uvádí atribut nedostupnosti s kočárkem. edit: koukám, že než jsem stačil dopsat, tak podstatu mé myšlenky stihl napsat předřečník
  • 0

#25 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 8:31

Musím potvrdit, že s kočárkem se dá dojet leckam a nemusí to být super terénní model. Záleží hlavně na odhodlání jak už píší lidé předemnou. Velkou výhodou také je, pokud to nevidí matka dítěte.:D Dle mého by časová náročnost tvorby webu nevyvážila jeho přínos. Bookmark mi přijde mnohem jednodušší. Např. bookmark nočních keší takhle funguje spolehlivě, stejně tak keše se železniční tematikou. Mimochodem děkuji za upozornění na atribut "Stroller accessible", tohle jsem nikdy moc neřešila, doplním ke svým keškám.
  • 0

#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 9:58

Raraku napsal/a:
Velkou výhodou také je, pokud to nevidí matka dítěte.:D

Můj kamarád jednou takhle tlačil kočárek v hlubokém zamyšlení, až vyklopil miminko do výkopu. Druhý den jsme spolu stáli u křtin, kazatel jímavě hovořil o tom, jak Hospodin stejně jako rodiče bude děťátko ochraňovat a kamarád mu skrýval poškrábaný obličejík do plínky.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 22 leden 2013 - 8:48

Dobra, presvedcili jste me. Necham to plavat. Jen bych poznamenal, ze bych zadnou reklamu na webu nedal (mam rad myslenky open source = podelit se s lidmi o to, co umim zdarma) a ze vytvorit web by bylo bez problemu. Uz jsem neco podobneho delal komercne, jen bych to upravil. Diky vsem za nazory!
  • 0

#28 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 14:51

S kočárem lovím 3 měsíce a uvítala bych místo, kde by se shromažďovaly tipy na celé výlety, třeba s krátkým slovním popisem. Dávat do bookmarku keše ve městech nemá smysl, zatím jsem neměla problém v Praze lovit cokoliv a pokud některá opravdu nejde, tak se to pozná už z listingu. Uvítala bych návrhy na okruhy. Např.: my třeba jeden podvečer šli Káranskou vlečku od konce, na jejím začátku jsme to otočili a vrátili se k autu po jiných cestách, okruh měl 6km, dali jsme cca 8 kešek a cesta byla z části po asfaltu, část lesní a část po louce, dal to v pohodě kočár se 4 nafukovacími koly, ale drsňáci to projedou s čímkoliv... Ve stejné lokalitě je pěkná procházka letterbox Zátopkovy tratě, cestou jedna mysterka... atd. Možná by se na to dal použít web v nějakém redakčním systému, rozdělit to na kraje ev. okresy a lidi by mohli přidávat příspěvky. Koneckonců takovýhle seznam kočárových výletů bych užila i kdyby nebyl spojen s gc - nemáte někdo nějaký tip?
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#29 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 16:54

Majus napsal/a:

Koneckonců takovýhle seznam kočárových výletů bych užila i kdyby nebyl spojen s gc - nemáte někdo nějaký tip?


tak v podstate vsechno kolem karaneho - ta kratka serie + par okolo mi dalo z karaneho 10 km okruh po cestach (projeto na kolobezce), kersko ... proste rovina polabi, cesty jsou vsude, kese taky, udelas okruhu nekolik. cesky kras - od konepruskych jeskyni - jak na navrsi zlateho kone, tak do houbova lomu se dostanes po ceste z parkoviste, pak to ale musis dat na kobylu a jeste dal po TZ. dalsi okruh kolem lomu z moriny dal treba az na karlstejn. jen to s kocarkem chce ve 2, k mexiku co si vybavuju, se sice dostanes na 30 metru, ale pak se musis spustit porostem dolu.

to jen co mi ted u telefonu narychlo napadlo. casem vyplodim mozna i vic :) zajima te treba i plzensko nebo jen u prahy?
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 16:58

betax: hele, ten napad majus se mi nezda spatny. to uz podle me ma smysl neco takoveho spachat. proste doporucene okruhy, muzes k tomu ke zkrasleni udelat mapku trasy, seznam kesi co jsou na ni, delku trasy, kese at si kazdy stahne sam....
  • 0

#31 droping

droping

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 17:20

Ve meste ke kesi dojedes a v lese si muzes dovolit vzit dite do naruce a kocar nechat u pesiny. Takto jsem to delavala bezne, bud jsem malou vzala nebo ji zaparkovala tak, abych na ni videla. Kdyz uz pak byla vetsi a jezdily jsme s golfkama, tak jsem slozila golfky, sup s nima do krovi a ke kesi jsme dosly. Jinak pokud do toho pujdes, klidne ti pomuzu, za 3 roky keskovani na materske mam bohate zkusenosti :-)
  • 0

#32 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 21:06

droping napsal/a:
Takto jsem to delavala bezne, bud jsem malou vzala nebo ji zaparkovala tak, abych na ni videla.

Ja jsem schopna taky zajet s kocarem celkem kdekoliv i v lese, ale ne vzdy mam chut lovit kese za kazdou cenu a taky nechci otravit mudlomanzela, i kdyz musim rict, ze je velice trpelivej :). Krome toho kdyz dcerka spi, tak ji nechci budit abych ji vyndavala z kocaru. Na Silvestra jsme ve snehu urvali jednu brzdu :o :oa to jsme sli po ceste. Jednou jsme nechali kocar na druhy stane silnice a hned tam sel uvedomelej obcan a povida: "ten kocar je vas", my na to: "jo" a on: "tak v poradku" :D. Okruhy sjizdnych tras by byly super a jak rika Dain a Olik, kese si kazdy stahne sam. Pokud by Betax do toho sel, tak bych urcite prispela.
To Dain a Olik: diky :-)
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#33 veselacek

veselacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 14:38

Betax, Majus: Myšlenka a nápad jsou to skvělý, ale k realizaci jsem skeptický. Mám za sebou 4 roky ježdění po výletech s kočárem včetně kešování a v minulosti bych takový web, kde by byly tipy na výlety s kočárkem, uvítal, ale nic takovýho jsem na webu nenašel. Dokonce jeden kamarád (mimochodem taky kačer ) o takovém webu uvažoval, má i registrovanou doménu skocarkem.cz , a na výsledek po dvou letech od nápadu se můžete podívat. I kdyby někdo takový web celkem rychle nakódoval, tak největší problém je jej naplnit smyslplnými daty. Ona ta cílová skupina lidí je dost problematická. I kdyby byli ochotní ty trasy plnit, tak to bude časově docela náročný a zrovna tato skupina lidí s tím volným časem je docela na štíru a navíc je to opravdu jen na chvilku. Co vím, tak kamarád tenkrát mailem oslovil nějakých 30 lidí, o kterých věděl, že jezdí po výletech, aby mu poslali nějaký popis trasy i s postupem, jak je zakreslit na mapy.cz, odkud by je pak vytáhl a hádejte kolik tras takto dostal? 0 je správná odpověď. Takže si myslím, že nejlepší je prostě kouknout do mapy, proletět logy, zda je tam zmínka o problémech s kočárkem nebo se rovnou zeptat ownera. Takto jsem to aspoň dělal já, sice jsem se párkrát vytrestal, do některých míst bych už víckrát s kočárem nevyrazil, ale vždycky se to nějak dalo.
  • 0

#34 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 17:24

Majus ma dobrej napad, uricte by se neco takoveho hodilo. A kde to provozovat? Co treba na Pokladech? Uz tam podobnou sekci maji... http://www.poklady.c...caching-s-detmi
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 13:06

lukabike.com napsal/a:
Majus ma dobrej napad, uricte by se neco takoveho hodilo. A kde to provozovat? Co treba na Pokladech? Uz tam podobnou sekci maji... http://www.poklady.c...caching-s-detmi


tohle bych naopak videl na samostatny projekt s ikonkou vlevo na liste, aby to bylo co nejvic videt a nekdo prece jen obcas prispel.

pro majus

dalsi slusny okrouzek hezky po rovine u Prelouce - Brehy:
multina okolo rybnika Bunkov, pak hezky lesem po TZ a cyklostezkach na Cerny Nadymac a Soprecsky rybnik.
  • 0

#36 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 14:49

Podle mě stačí bookmark, není třeba vymýšlet speciální web pro lovy s kočárkem.
Pro mudly jsem zaznamenal několik aktivit:
Kočárkostezky v okolí Bystřice pod Hostýnem
http://www.hostyn.cz...leto_vylety.htm
Kočárkotrasy v okolí Turnova
http://www.turnovpro...s/kocarkotrasy/
jedna trasa v Ostravě
http://kocarkotrasy.unas.cz/
taky jeden nadějný projekt ale jen jeden výlet v Tovačově
http://vyletskocarke...oporucit-vylet/
No a jaksi tématicky nejvíc toho bývá na serverech jako je eMimino
http://www.ds-soft.i...anku=2005052901
nebo dokonce dvě knihy od c.pressu
http://knihy.cpress....rkem-cechy.html

ale jinak se na googlu dá najít něco okolo každého města, bohužel nic uceleného
já už tohle mám dávno za sebou a na kočárky se práší v kočárkárně
  • 0
www.povetrnik.cz

#37 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 16:04

Základ podle mě je aby se to rychle zadávalo, aby přidat jeden výlet nebylo na hodinu a aby se v tom rychle orientovalo. Co se mě týče, tak jsem prostě mapová. Představovala bych si mapičku s trasou (ideálně, kdyby to zpracovávalo gpx track log), krátký a výstižný popis, ideálně, kdyby ty lokality, které jsou v databázi byly i na velké mapě, + možnost přidat fotku. Pokud by tu byl link z gc.cz, tak super. Je pravda, že to je jen krátký časový úsek, ale po nás přijdou další. To co mají na pokladech je pro mě moc velká slohovka. Nejsem ale IT, takže pokud by se našel někdo kdo to spáchá, tak můžu přispět do debaty co by to mělo umožňovat a pak to pomoct plnit. Bookmark je něco jiného, tady by hlavní informační hodnota měla spočívat v návrhu okružní trasy.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#38 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 16:35

pokud by šlo o sdílení tracklogů s popisem, případně doplnění třeba fotek apod, tak by se na to možná mohly využít garmin adventures. Akorát to vyžaduje basecamp, což by pro někoho mohla být výhoda, pro někoho nevýhoda(problém). Jen se domluvit na nějakém tagu do názvu a případně dalších pravidlech pro popisy.
  • 0

#39 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 18:01

Třídit výlety, dle aktivity, umí třeba cykloserver.cz Sice tam "výlet s kočárkem" nemají, ale to se snad dá změnit :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#40 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2013 - 13:36

kolombo napsal/a:
Třídit výlety, dle aktivity, umí třeba cykloserver.cz

Sice tam "výlet s kočárkem" nemají, ale to se snad dá změnit :-)


To mozna jo, ale nemela bych motivaci "nalejvat" data na servru komunity, kterou vubec neznam, preci jenom nejake to propojeni s gc je vitano.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama