Přejít na obsah


Fotka

Kolik jste ochotni dát za poštovné?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2013 - 21:46

Nemo02 napsal/a:

PIVNI PUPEK napsal/a:
... a podle ceny nejlevněji v okolí Ostravy.

Zpáteční jízdenka do Ostravy stojí 118,- a nejméně 1,5 hodiny času.
A když to vezmu od PPL, tak mi to i dojde dřív než od pošty.


To asi jo, ale sehnat to tady, vyzvednu si to osobně......
Většinou to řeším tak, je li to v nějakém místním e-shopu třebas na objednání, tak objednám. Raději si nějaký ten den počkám. Většinou to vyjde dráž než zde skladem, ale naopak levněji než z Ostravy s poštovným. Jo, je to těžký, když já bych rád za ostravské ceny a v Praze skladem. Ostravák to tak má, proč ne já?
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#22 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2013 - 22:00

Nemo02 napsal/a:
Zpáteční jízdenka do Ostravy stojí 118,- a nejméně 1,5 hodiny času.
A když to vezmu od PPL, tak mi to i dojde dřív než od pošty.


Ještě bych chtěl dodat, že pokud sháním blbinu v hodnotě cca do 100,Kč , která ovšem není nikde v okolí k sehnání, je cesta do Ostravy, i placení poštovného ve stejné nebo vyšší hodnotě než je cena zboží, řešení naprosto pitomé.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2013 - 22:03

bluetracer napsal/a:
V pátek mi přišla z Číny vodováha do foťáku. Stála mě 19,83 Kč včetně poštovného.
Nedalo mi to a pustil jsem se prohlížení webových stránek jejich pošty. Za dopis přes půl zeměkoule si počítají asi 7,50 Kč.
Něco je u nás asi špatně.


V Číně je pošta dotovaná, aby se dalo levně vyvážet.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 11:07

Dain & Olik napsal/a:
no naposledy me nadzvedlo postovne za kus magneticke folie - prouzku. pozadovano 120kc postovne. cena magnetu 35 kc bez dph :). tohle fakt ne.


a zkusil sis někdy něco podobného poslat někomu ty? tak schválně, jakou ti napočítali cenu. Předpokládám, žes to kuppoval na dobírku... Jen se skoč zeptat na poštu ... Já vím, je to dost divné, ale poštq neřeší, jestli ti veze věc za 35 kč, anebo zabalenou bankovku 1000,- která je i lehčí, cena dopravy bude stejná...
  • 0

#25 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 11:57

bluetracer napsal/a:
Něco je u nás asi špatně.


Taky mě zaráží, proč zaslání z UK nebo DE, kde jsou služby celkově podstatně dražší než u nás, vyjde na polovic než opačným směrem.

Holt dokud budou češi a moraváci ty předražené služby české poště platit, tak se nic nezmění. Konkurence nepůjde s cenami dolů dřív než česká pošta a českou poštu nedonutíme zlevnit jinak než ignorací a maximálním využitím konkurence.

Začarovaný kruh přesně jako u mobilních operátorů - dokud budou mezi námi takoví, kteří se budou hrdě všude chlubit tím, jak měsíčně utratí přes 10 000 za mobil a jak na to mají protože jsou bohatí, tak operátory nikdy nedonutíme nabízet normální evropské tarify. Taky na to mám, ale nepotřebuju všude tupě ventilovat, že "ostatní jsou socky," protože si to nemůžou dovolit a taky nemám potřebu hrdě platit za méně kvalitní služby trojnásobek, než co platí občané a firmy v jiných státech evropské unie. Holt česká nátura... :-(

Ale k otázce - poštovné se vším všudy (krabicí, dobírkou, atd) do 100 Kč bych považoval za normální. Nad 150 Kč je to pak už extrém. To, že s cenami služeb českých doručovatelských firem je to prakticky nereálné, je už jiná věc. Jenže to psaním na internetová fóra nezměníme...
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 14:53

vetrnik_cr napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no naposledy me nadzvedlo postovne za kus magneticke folie - prouzku. pozadovano 120kc postovne. cena magnetu 35 kc bez dph :). tohle fakt ne.


a zkusil sis někdy něco podobného poslat někomu ty? tak schválně, jakou ti napočítali cenu. Předpokládám, žes to kuppoval na dobírku... Jen se skoč zeptat na poštu ... Já vím, je to dost divné, ale poštq neřeší, jestli ti veze věc za 35 kč, anebo zabalenou bankovku 1000,- která je i lehčí, cena dopravy bude stejná...


no to sis nabeh - samozrejme, ze bez dobirky, predpokladas spatne :). to by chteli dalsich par petek :D. byla to platba predem na ucet. nejsem cvok, abych kritizoval neco, co by melo logiku.

proc bych chodil na postu, staci si najit jakykoliv cenik cp na netu. jak jiste vis, vse rozlisuji dle vahy a velikosti. hacek techto shopu je ten, ze oni odmitaji rozlisit, jestli si objednam zbozi o vaze kila a nejakych rozmerech, ci o deku a rozmerech obalky.

jak tady pise zakladatel vlakna - kdyz si dovolil kritizovat priserne postovne, byl razem zablokovan. oni to vedi, ze tu neco smrdi.

jinak vzhledem k tomu, ze prodavame hafo veci po detech, tak svete div se, postu posilam i ja. nejsem jen chytrej jak radio mezi zidli a klavesnici :).
  • 0

#27 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 16:36

Nevim jak jine shopy, ale treba my vahu rozlisujeme, i kdyz nekdy je to u posty opravdu tezke, protoze pokud posilame treba jen neco maleho, je nesmysl davat vysoke postovne, nastavime tedy male. Ale pak mame treba listy na zarazovani CWG, kterou jsou lehoucke, ale poslat za malo je nelze, protoze i kdyz maji vahu nizkou tak rozmer maji vetsi a posta uz to za levno nevezme :( Dost casto je i problem, presvedcit pani na prepazce, ze ten balicek nema vic nez dva centimetry a podobne, oni proste nemaji zajem a navic pokud to poslou blbe, tak to pry pak musi doplacet, takze radsi napali vyssi sazbu. Posledni dobou se chodim na postou hadat tak jednou tydne. Ale je to marny, je to marny, je to marny :( Oni ani neznaji svoje postovni rady, ktere se kazdou chvili aktualizuji, ale oni operuji vytistenym manualem z roku 96. Jinej nedostali, tak plati ten :(
  • 0

#28 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 17:21

Ano, z postovneho na vetsine ceskych e-shopech bych blil. fakt je to o tom, urvat jeste nejakou petku navic. Z DX objednavka i za 2 USD zadarmo. Napr z chaireactioncycles.com (UK) na d 3000 CZK ekvivalent taky zadarmo. A to jsem si objednal treba zaplatena kola, coz neni nic malyho. Proti proudu jde kupkolo.cz, ktery vyzaduje priplatek 20 Kc za platbu predem .-). Dobirka je za 100 A navic, Ceska posta jsou hovada vsech hovad, takze clovek jim ty penize plati opravdu rad :-( Obzvlast, kdyz si tam posledni dobou prijdu jako v McDonalds, protoze ty zensky za prepozkou kazdymu cpou kde co, misto aby klodne delaly co maji.
  • 0

#29 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 17:39

borda: Když vidím, že kupuješ komponenty na kolo v zahraničí, dá se někde sehnat karbonová sedlovka levněji než v ČR?
  • 0

#30 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 18:03

Tak zalezi jaka :-). Mrkni prave na to chainreactioncycles.com a budes mit jasno. Pomerne jeste frci bike-discount.de, ale spis na drazsi veci. Btw.: asi se budu rouhat, ale nez karbon sedlovku, radsi bych investoval do kvalitniho sedla s titan perama, rozdil v pohodli poznas vic. U sedlovky ho mozna nepoznas vubec. Par jsem jich mel, ted mam opet starou dobrou hlinu :-). Ale hezky to je, to jo. jen, ze to neni takovej zazrak, jak se rika... a samozrejme vsechny veci (karbony obzvlast) jdou koupit v cine, ale tam nenakupuju, protoze me nebavi se matlat ve photoshopu s fakturama kvuli DPH a kdyz chces znackovou vec, tak mas skoro 100% jistotu, ze to bude fake. Kdybych chtel koupit jen a pouze karbon sedlovku, porozhledl bych se spis po cyklobazar.cz, pripadne na bike-forum.cz v sekci bazar
  • 0

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 18:24

borda napsal/a:
Ano, z postovneho na vetsine ceskych e-shopech bych blil. fakt je to o tom, urvat jeste nejakou petku navic.
Z DX objednavka i za 2 USD zadarmo.
Napr z chaireactioncycles.com (UK) na d 3000 CZK ekvivalent taky zadarmo. A to jsem si objednal treba zaplatena kola, coz neni nic malyho.
Proti proudu jde kupkolo.cz, ktery vyzaduje priplatek 20 Kc za platbu predem .-). Dobirka je za 100
A navic, Ceska posta jsou hovada vsech hovad, takze clovek jim ty penize plati opravdu rad :-(
Obzvlast, kdyz si tam posledni dobou prijdu jako v McDonalds, protoze ty zensky za prepozkou kazdymu cpou kde co, misto aby klodne delaly co maji.

Musel jsem si na poště vyřídit datovou schránku a elektronický podpis. Od tý doby vím, že by některé zaměstnankyně měly spíš roznášet dopisy.
  • 0

#32 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1199 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 19:18

borda napsal/a:
Z DX objednavka i za 2 USD zadarmo.

Pochop, že číský export je dotovaný, takže to dopravné za tebe zaplatí čínská vláda. Ani čínská pošta nedělá zadarmo.:)
  • 0

#33 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 19:32

Kdyz to prezenu, tak jsem ochoten zaplatit cokoliv, jen abych nemusel mit s Ceskou Postou vubec nic spolecnyho :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 19:33

No já objednal na DX za 1,4 dolaru a nepřišlo mi nic. Možná že i tím se platí to poštovné.
  • 0

#35 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 19:43

My jsme objednavali uz lecos, krytkou na objektiv z Ciny pocinaje, Ibiskama z Malajsie konce. Vsechno dorazilo bez vetsich problemu. Na druhou stranu docela dulezite psani z banky se ohlasilo az druhou vyzvou k vyzvednuti, coz bylo 3 dny pred vracenim zasilky k odesilateli. Zena je na matersky, takze je doma a nikdo se ani nenamahal s nejakym zvonenim.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#36 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 19:55

Coby vesničan si nechávám posílat zboží z různých e-shopů často. Kdybych si měl zásilky vyzvedávat osobně, tak promarním tolik času a peněz, že by se mi vyplatilo vrátit se k nakupování v kamenných obchodech. Snažím se objednávky nakumulovat tak, abych dosáhl na poštovné zdarma. V osvědčených obchodech platím předem což taky často snižuje cenu poštovného. K České poště: Asi jsem jeden z mála spokojených zákazníků. Je to jednoznačně můj nejoblíbenější přepravce. Nikdy se mi nic neztratilo ani nepoškodilo, doručení v naprosté většině případů do druhého dne, líbí se mi jejich track & trace, můžu si na webu přeplánovat doručení zásilky na jiný den nebo jiné místo. Pokud mě nezastihnou doma tak mi balíček nechají na poště, kde mi ho paní poštmistrová s úsměvem vydá.
  • 0

#37 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 19:56

lukabike.com napsal/a:
Zena je na matersky, takze je doma a nikdo se ani nenamahal s nejakym zvonenim.

To se nám stávalo běžně, dokonce v sobotu, jsem seděl u okna a viděl pošťačku jak hodila jen lístek do schránky a než jsem si obul boty tak byla pryč. Okamžitě jsem volal na centrální poštu, kdo že to doručuje a proč se neobtěžuje ani zazvonit. Během 10 minut byla pošťačka zpátky a od té doby zvoní a nemá problém počkat.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#38 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 20:01

kulhal napsal/a:
K České poště: Asi jsem jeden z mála spokojených zákazníků. Je to jednoznačně můj nejoblíbenější přepravce. Nikdy se mi nic neztratilo ani nepoškodilo, doručení v naprosté většině případů do druhého dne, líbí se mi jejich track & trace, můžu si na webu přeplánovat doručení zásilky na jiný den nebo jiné místo. Pokud mě nezastihnou doma tak mi balíček nechají na poště, kde mi ho paní poštmistrová s úsměvem vydá.


Tohle zní jako dobře placená reklama :-D

Ale neboj, pokud to vezmeme statisticky a píšeš pravdu (pro mě opravdu neuvěřitelnou), tak se nějakého kiksu dočkáš už velmi brzy :-)
  • 0

#39 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 20:30

borda napsal/a:
Tak zalezi jaka :-). Mrkni prave na to chainreactioncycles.com a budes mit jasno. Pomerne jeste frci bike-discount.de, ale spis na drazsi veci.
Btw.: asi se budu rouhat, ale nez karbon sedlovku, radsi bych investoval do kvalitniho sedla s titan perama, rozdil v pohodli poznas vic. U sedlovky ho mozna nepoznas vubec. Par jsem jich mel, ted mam opet starou dobrou hlinu :-). Ale hezky to je, to jo. jen, ze to neni takovej zazrak, jak se rika...
a samozrejme vsechny veci (karbony obzvlast) jdou koupit v cine, ale tam nenakupuju, protoze me nebavi se matlat ve photoshopu s fakturama kvuli DPH a kdyz chces znackovou vec, tak mas skoro 100% jistotu, ze to bude fake.
Kdybych chtel koupit jen a pouze karbon sedlovku, porozhledl bych se spis po cyklobazar.cz, pripadne na bike-forum.cz v sekci bazar

Potřebuji karbonovou sedlovku na silniční kolo. Mám tam teď nějakou Alu s označením X-Race Pells Esprit, průměr 27.2 mm, délka 240 cm. Rám mám Alu, ale zadní stavba je karbon a přední vidlice také karbon, tak jsem chtěl dokoupit ještě karbon sedlovku. Ten chainreactioncycles.com se mi zdál ale docela drahý. Kouknu asi na ty bazary, tak za 400 Kč bych bral použitou.
  • 0

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2013 - 22:07

Pošťačky jsou někdy svérázné. Nedoručovaly nám když nebylo jméno na schránce přesně podle adresy. Ženská verze, množné číslo - dokonce nám vrátili zpátky zásilku z Ameriky. Tam ovšem obálku naskenovali a poslali nám mailem, udělali jsme na poště trochu vítr a už nám doručují v pořádku.
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama