Přejít na obsah


Fotka

Darování krve vs. groundspeak


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 19:59

Zdravím vás, kačeří kamarádi a kolegové, v posledních týdnech jsem se snažila dát dohromady event darování krve. Všechno probíhalo v pohodě kromě toho, že jsem se nakonec dozvěděla, že tyto akce jsou v rozporu s pravidly (děkuji svému reviewerovi za trpělivost a vysvětlení ;) ), protože groundspeak nepodporuje podobné akce s charitativními a dobročinnými účely, apod. Jenže s naším českolipským transfúzním oddělením jsem se už před tím domluvila a objednala termín s tím, že naši kačeři kromě "hledání blbých krabiček" (jak nás spousta lidí vidí) dělají rádi i prospěšné činnosti. Chtěla jsem kromě dobré věci ukázat také naši kačeří komunitu i v lepším světle, než někdy je. Protože jsem se dopátrala ať už zde na fóru nebo přes jiné zdroje, že mezi kačery už tyto pokusy o eventy proběhly a také neúspěšně, a také jsem se dozvěděla, že spousta z vás by ráda darovala a sami nevědí jak začít, nabízím vám tuhle možnost dárcovství alespoň takto, trochu za zády geocachingu - DarkLorde, nezlob se, ale když já se jentak nenechám :) Pokud by někdo z vás měl zájem přijít 25.4.2013 k nám do České Lípy darovat krev, ozvěte se mi buď sem anebo přímo mně na gogees@seznam.cz a pošlu vám i bližší informace. Nechci prostě hned jít do té nemocnice a zase to rušit, chci alespoň vyzkoušet i tuto možnost, zda jsou kačeři ochotni darovat i bez eventového bodu :) A aby to nebylo úplně bez bodu, pokud by ten zájem byl, a darování bychom takhle zorganizovali, chtěla bych vyhlásit na ten den odpoledne event někde pěkně v hospůdce - kde bychom mohli nabrat síly po darování, vyměnit nějaké dřevo a železo a hlavně pokecat - tohle posezení už by nám snad groundspeak povolit mohl, bylo by to prostě nevinné posezení v kačeří společnosti :) Zatím díky že jste věnovali aspoň chvilku ze svého drahocenného kačeřího času tomuto vláknu a budu se těšit na vaše reakce, doufám, že mě nezklamete a nedonutíte mě to v nemocnici rušit :-) A propó: nechám udělat i cwg, když to spácháme ;-)
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#2 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:12

Rad bych, ale na čas mě zabanovali :(.
  • 0

#3 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:13

Koukam do kalendare, ze to je ctvrtek. To budou pravidelne odbery zrusene a nahrne se tam kacerstvo, nebo se budem motat mezi beznymi darci? Myslim, ze bych dorazil a trosku krve upirkam vydal. :)
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:19

Groundspeak dělá "občas" nepochopitelné věci.
  • 0

#5 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:25

Ja si vybavuju, ze jsem loni k mezinarodnimu dni Darcu krve nejaky event videl. Tak tomu ted nerozumim, kdyz to oficialne nejde. ???
  • 0

#6 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:29

Beetovy napsal/a:
Ja si vybavuju, ze jsem loni k mezinarodnimu dni Darcu krve nejaky event videl. Tak tomu ted nerozumim, kdyz to oficialne nejde. ???


Na Slovensku se podobné eventy konají, ale u nás jsem zatím žádný neviděl.

Jinak darování krve se bohužel nezúčastním, je to pro mě daleko a z jehel mám panický strach :)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#7 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:29

To Unkas: s TO jsem byla domluvená na tom, že přivedu tak plus minus 20 lidí, že by to záleželo na zájmu, a oni by si podle potřeby dozvali další lidi. Musejí odevzdat stálé množství krve - takže čím víc by přišlo nás kačerů, tím menší by byla šance, že se bude motat nějaký mudla. Jinak na TO v Lípě provádějí tyhle odběry jen v úterý a ve čtvrtek, krev pak odváží do Ústí na testy a zpracování.
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#8 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:31

Beetovy napsal/a:
Ja si vybavuju, ze jsem loni k mezinarodnimu dni Darcu krve nejaky event videl. Tak tomu ted nerozumim, kdyz to oficialne nejde. ???


s tímhle jsem se taky snažila argumentovat reviewerovi, ale vysvětlil mi, že se od těch dob pravidla zpřísnila. Nedá se nic dělat, ale reviewera a grounspeak chci respektovat, přesto to zkouším aspoň takto :)
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:31

Drzim palce, at se ti to vyvede. Pro me je bohuzel CEska Lipa daleko, navic mam trvaly problemy s mandlema, takze bych stejne darovat nemohla, ale soupla jsem to dal. :) PS: at se GS tema svejma pravidlama treba udavi! :D
  • 0

#10 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:32

petulinka1 napsal/a:
Drzim palce, at se ti to vyvede. Pro me je bohuzel CEska Lipa daleko, navic mam trvaly problemy s mandlema, takze bych stejne darovat nemohla, ale soupla jsem to dal. :)

PS: at se GS tema svejma pravidlama treba udavi! :D


díky za podporu :)
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#11 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:34

já měl jeden takový event v Olomouci. Jinak vám fandím. V termín z prvního postu vás budu podporovat aspoň psychicky na dálku, já mám termín už na půlku března :)
  • 0

#12 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:35

Gogees napsal/a:
DarkLorde, nezlob se, ale když já se jentak nenechám :)


Já se nezlobím, naopak se mi to líbí a podporuji to :). Tak snad se najde pár dobrovolníků i bez bodu ;).
  • 0

#13 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 20:53

Já vím, že by to bylo obcházení pravidel, ale nešlo by to udělat třeba tak, že by se lidé sešli například před nemocnicí, jako flash mob event, po kterém by následovala "after party" s odběrem krve v nemocnici. To by nešlo? Lepší by bylo před než po, ale tamto taky není špatný nápad. To by proti pravidlům snad být nemělo, pokud by přišli i takoví, kteří by chtěli jen bod bez darování, nic by s tím nešlo dělat, ale tak možná lepší nechat si pár lidí zapsat bod za nic a k tomu přispět na dobrou věc, než publikovat akci takhle pouze po fóru, kam se většina lidí nedívá. Co na to RW?
  • 0

#14 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:11

Sám dávám krev, 25odběrů v Brně Bohunicích. Problematika "jak to zkloubit s geokešingem" má několik rovin. +rozhodně je lepší, když tam jde prvodárce s někým, kdo už je "mazák". Není tolik ve stresu, ta známá osoba na blízku je vždy ku prospěchu. V tomhle je fajn, že se Gogees angažuje a nabízí se. -první problém nastává v tom, že TO v ČL bude k ničemu dárce, který tam dojede jednou (co já vim, ..) z Prahy, protože chce boda a pak už nepřijede. První odběr se zpravidla k potřebným vůbec nedostane, šťouraj se v tom odborníci a hledaj hnidy. Z tohohle ohledu je event na nějaké jedné konkrétní transfúzce dost nepraktický - každý by měl dávat trvale na jedné TO, logicky té nejblíž bydlišti. -zdaleka ne každý člověk může být dárce. Čili tvoje snaha by skončila dost pravděpodobně tím, že si před špitálem obtiskne 40lidí razítko, dovnitř půjdete tři a z toho jednoho odmítnou. =>bude to pro tebe zklamání, jak se to zvrtlo. Nápad dobrý, ale je to s GC jen obtížně zkloubitelné, pokud samozřejmě nevzpomenu pravidla, která to zakazují. Ale tímto se nabízím, že pokud někdo z Brňáků má zájem stát se dárcem, může se mi přes SZ ozvat a může jít se mnou; budu mu tou morální podporou, jak jsem psal výše. ;-) Ale teď su měsíc po odběru, takže až někdy v půli dubna.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#15 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:20

hauskaa napsal/a:
Čili tvoje snaha by skončila dost pravděpodobně tím, že si před špitálem obtiskne 40lidí razítko ...

V Ceske lipe berou krev od 6 do 9 rano, tak nevim kolik lidi by se takhle rano hnalo pro bod.
  • 0

#16 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:22

hauskaa napsal/a:
každý by měl dávat trvale na jedné TO, logicky té nejblíž bydlišti.
-zdaleka ne každý člověk může být dárce.


Na tohle jsem se samozřejmě v TO ptala. Tam to jako problém nevidí, naopak nevadí, když přijde darovat i člověk z jiného města. Pravidelní dárci chodí s legitimací, kde jim přibyde razítko z TO ČL, a prvodárci si musí zajistit u svého praktického lékaře potvrzení o schopnosti dárcovství. Jinak je "jedno", kde necháš krev :)

to Novom: zajímavý nápad :)
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#17 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:46

Já chodím na odběry pravidelně v Praze na Zbraslav (mám přes 70 odběrů) a už jen to, že bych šel dát krev jinam, bych samozřejmě musel uvést v dotazníku a asi by se jim to moc nelíbilo. Fakt je, že dárců není nikdy dost, ale odběr od prvodárce se skutečně posuzuje mnohem důkladněji a i v případě, že projde to té transfuzce moc platný nebude, když ten člověk půjde příště jinam - ideálně v místě bydliště. Takže ač bych rád přišel podpořit, reálně to moc nevidím. Každopádně každá duše dobrá a držím palce, ať kapacitu co nejvíc doplníte. Jinak stejně jako hauskaa v Brně i já se nabízím jako morální potvora pro ty, kteří by se chtěli státi dárci v Praze (ideálně ta TO Zbraslav) ;)
  • 0

#18 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 23:04

CACHE EATER to píše správně, v dotazníku je kolonka, zda chodí dárce dávat aj jinde. Z hlediska (jak to říct) "paragrafového" lze dávat pokaždé jinde, ale z hlediska agendy těch jednotlivých transfúzek jim svou "promiskuitou" děláš ve všem akorát paseku a nevidí to rádi. Gogeese chválím, že něco v tomhle ohledu chce podniknout, ale nepodnikej to za body. Výzva tady ve fóru si myslím, že je to nejlepší, co můžeš udělat. Asi dva roky starý údaj říkal, že transfúzky dlouhodobě z dárců nadojí zhruba 80-85% toho, co by potřebovaly. =>i kdyby na základě tohohle vlákna přišel jeden jediný dárce navíc, má tohle vlákno smysl. ;-)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#19 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 0:40

Též schvaluji jsem též dárce TO Trutnov mám za sebou nějakých 28 odběrů ale z toho je 95% plazmy každý dárce dobrý(Moje krev je tak obyčejná že s ní mouhou natírat ploty :D). Tímto pro ty kteří by třeba chtěly darovat a bojí se samy mohou mě kontaktovat přes PM a v nějaký termín je mohu jít se mnou na TO Trutnov.
  • 0

#20 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 8:33

Smrk napsal/a:
Groundspeak dělá "občas" nepochopitelné věci.

Smrku v tomto případě se GS moc nedivím. Hlavně proto, že jedou na precedentní anglo-americké právo. Víme prdlajs, jestli při nějakém charitativním eventu podobného typu k něčemu nedošlo a nebyl žalovám GS. V těch jejich soudních logikách je pro nás trochu chaos. Přečti si jenom návody a upozornění jako pro blbce (nesahejte na zapnutou žehličku ze spoda...). Mimochodem i ty pro nás netypické pytlíky na nákupy vznikly po žalobě, když se jedné ženské utrhly uši na tašce a vysoudila na majiteli krámu velké peníze. Ostatní se postupně přizpůsobili, aby neměli problémy.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama