Přejít na obsah


Fotka

Darování krve vs. groundspeak


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 9:35

Jsem dárce a chodím pravidelně, ale udělat tuto akci jako geocachingový event mi nepřijde jako dobrý nápad. Důvody uvedli už předchozí, já přidám ještě jeden, a to podstatný: TO si sami vybírají, koho pozvou, aby naplnili zásoby podle aktuální potřeby v požadovaném zastoupení jednotlivých krevních skupin. Tedy takto to plánují u nás v Brně. A když mají přebytky některých skupin, musejí to složitě převážet do jiné nemocnice a nebo krev vyhodí, což je škoda. Pro TO by měla tvoje akce užitek jen jako náborová akce, přilákání nových dárců krve, které by pak pravidelně zvali a využívali je opdle aktuální potřeby. Ale protože uvažuješ o eventu a přišli by lidi zdaleka a jednorázově, pak by to TO moc k užitku nebylo. Nicméně ve své aktivitě pokračuj, je chválihodná, ale trochu bych pozměnil styl - tj. pozvat lidi z okolí, kteří mají zájem být pravidelnými dárci.
  • 0

#22 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 9:36

Jeden zájemce se už přihlásil, že půjde se mnou darovat v Praze ;) Tak kdybyste chtěl ještě někdo, ozvěte se. Můžeme jít prakticky kdykoliv :)
  • 0

#23 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 9:50

CACHE EATER napsal/a:
Jeden zájemce se už přihlásil, že půjde se mnou darovat v Praze ;)
Tak kdybyste chtěl ještě někdo, ozvěte se. Můžeme jít prakticky kdykoliv :)


jen prosim upresnit misto odberu
  • 0

#24 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 10:09

see.bee napsal/a:

CACHE EATER napsal/a:
Jeden zájemce se už přihlásil, že půjde se mnou darovat v Praze ;)
Tak kdybyste chtěl ještě někdo, ozvěte se. Můžeme jít prakticky kdykoliv :)


jen prosim upresnit misto odberu


Tak ideálně ta TO Praha Zbraslav ...
  • 0

#25 Mafie

Mafie

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 10:20

Členové Třeboňské mafie chodi darovat krev v Jindřichově Hradci. Příští odběr máme 6.3.2013, kdo by se chtěl k nám přidat, ale je lepší se tam předem objednat.

Na podporu dárcovství krve jsme nechali vypálit pár CWG, které lze dostat jen za odběr krve potvrzený fotografii z odběrového křesla, viz toto vlakno http://www.geojih.cz...=699&rowstart=0.

P.s. Taky tak trochu nerozumim tomu, že po světě lezou v krabickach brouci Diabetes a dobrocinne eventy byt nemohou.
  • 0

#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 10:25

perchCZ napsal/a:

Smrk napsal/a:
Groundspeak dělá "občas" nepochopitelné věci.

Smrku v tomto případě se GS moc nedivím. ... V těch jejich soudních logikách je pro nás trochu chaos. ...


To máš pravdu, to mě nenapadlo. V tom to může být taky.
  • 0

#27 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 11:58

No určitá logika GS by tu být mohla. Ne všichni mohou darovat krev a tak by mohl být event pro určitou skupinu lidí diskriminující. Na druhé straně ne všchni mohou/chtějí "chlastat" a přesto tyto eventy GS nevadí. Napadlo mne (a asi nejenom mne) to nějak "obejít". Sejít se před transfůzní stanicí, udělat parodii na červenou barvu, která tu byla před listopadem 1989 (to se může) a pak jít darovat krev - jako mimochodem.
  • 0

#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 12:35

gerdik napsal/a:
No určitá logika GS by tu být mohla. Ne všichni mohou darovat krev a tak by mohl být event pro určitou skupinu lidí diskriminující.
Na druhé straně ne všchni mohou/chtějí "chlastat" a přesto tyto eventy GS nevadí.
Napadlo mne (a asi nejenom mne) to nějak "obejít". Sejít se před transfůzní stanicí, udělat parodii na červenou barvu, která tu byla před listopadem 1989 (to se může) a pak jít darovat krev - jako mimochodem.

To by musely být diskriminující i všechny T5 lezecké nebo vodácké eventy, jakož i všechny eventy, kde se platí vstupné atd...
A pro lidi z vesnice jsou diskriminující eventy ve velkých městech :D.
Jinak - mně by přišlo jako rozumné řešení udělat event na doplnění krvinek: Pohoštění s červeným vínem, játry, zelenými saláty atd... - pro všechny, kdo si přinesou nějaké potvrzení, že v posledních 2-4 týdnech byli dávat krev. A bylo by to vyřešený.
  • 0

#29 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 12:56

Jacka_dominikanka napsal/a:
Jinak - mně by přišlo jako rozumné řešení udělat event na doplnění krvinek: Pohoštění s červeným vínem, játry, zelenými saláty atd... - pro všechny, kdo si přinesou nějaké potvrzení, že v posledních 2-4 týdnech byli dávat krev. A bylo by to vyřešený.

To zni ovšem velmi zajímavě B)
  • 0

#30 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 15:43

Gogees napsal/a:
s tímhle jsem se taky snažila argumentovat reviewerovi, ale vysvětlil mi, že se od těch dob pravidla zpřísnila. Nedá se nic dělat, ale reviewera a grounspeak chci respektovat, přesto to zkouším aspoň takto :)


Ahoj,
mohol by som sa opýtať o ako sprísnení pravidiel je reč? V oficiálnych zdrojoch vidím stále tie isté formulácie, podľa ktorých boli posudzované darcovské eventy na Slovensku doteraz:
http://www.geocachin...ines.aspx#event

Nič z uvedeného darovanie krvi neporušuje. Keď sa pozrieme na odvolávku - pravidlá o nekomerčnosti keší:
http://www.geocachin...ommercialcaches

.. tak opäť ani tu nie je jediný bod, ktorý by darcovský event ako taký porušoval.

Díky za odpoveď.
  • 0

#31 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 16:23

Ja v pravidlech vidim toto:

Keše nesmí sloužit k propagačním účelům.
Listingy, jejiž účlem je propagace náboženství, politických stran, charit a jiných sociálních organizací jsou zakázány a nebudou publikovány.

A treba i toto:

Pokud je event pořádán osobami mimo komunitu geocachingu a byl by pořádán, i kdyby nebyl publikován na Geocaching.com, nelze takovou akci považovat za event.


  • 0

#32 VeLeZuMi

VeLeZuMi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 17:35

Na našich geokvapkách musela byť podmienka,že môžu logovať všetci a nie len darcovia.Takže to vlastne len bolo stretnutie na transfúzke bez podmienky darovania.
  • 0

#33 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 17:52

VeLeZuMi napsal/a:
Na našich geokvapkách musela byť podmienka,že môžu logovať všetci a nie len darcovia.Takže to vlastne len bolo stretnutie na transfúzke bez podmienky darovania.


JJ, tohle jsem měla taky v listingu uvedené, že přijít může kdokoliv - ale to prý není ten důvod, proč by to vadilo. Spíš jak píše Unkas, souvisí to s tou charitou a tak. No když si vezmu, jak amíci jsou samá charita a boj za mír, že tohle nepodpořej, ale tak asi na groundspeaku není žádná miska :-D

jinak výše uvedené poznatky pravidelných dárců jsem si přečetla - díky za reakce, ale vše jsem s naší TO probrala a kdyby něco z toho byl problém, určitě by nás tak rádi nevítali. Pokud jde o to, že každá TO si dárce vybírá, tak u nás to tak úplně není - všechnu odebranou krev odváží do krajské nemocnice k dalšímu zpracování. Tam už si pak vyberou, kterou zrovna použijou a kterou dají na jiné účely - rozhodně to nelejou do kanálu :) i kdyby moje krev měla posloužit jen studentům medicíny pro nauku, určitě má smysl :)
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#34 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 18:54

Ahoj, chystam se (jako pravidelny darce) behem pristiho tydne jit darovat do FN Kralovske Vinohrady v Praze, http://www.fnkv.cz/pro-darce.php, pokud by se nejaky "novacek" chtel pridat, protoze se boji jit sam, pripadne pokud by nekdo mel jakykoliv dotaz, tak at se mi ozve, muzem se domluvit :)
  • 0

#35 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 19:10

OPDCITY napsal/a:
Může mi teda někdo vysvětlit, proč GC2FVRK
a GC2FVN2 jsou bez problému? Já v tom moc rozdíl nevidím..

Na druhou stranu, také už jsem si všiml, že co revívr, to názor... ;)


Jsou to dva roky staré keše, od té doby se mohla pravidla několikrát změnit...
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#36 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 19:59

trošku jsem to proletěl, ale nějak nepochopil proč to nejde .. navíc co si vzpomínám tak event na tu to tématiku již nějaký byl .. minimálně GC31W48

ale osobně tohle moc nepodporuju, jak to už někdo psal .. s každým odběrem má transfůzka povinost si nechat vzorek krve a teprve až dotyčný přijde podruhé a dodá další vzorek který říká že je to OK, tak ten předchozí může použít. minimálně u plné krve .. jak je to u plazmy a krevních destiček si nejsem jistý

eda - šel bych, na FNKV jsem chodil rád .. ale je to už daleko B)

EDIT - ad charita .. no nevím, CITO jde svým způsobem taky hodit do téhle kategorie :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#37 nafah

nafah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 20:30

Co sa tyka tej charity tak myslim ze v orig. GS pravidlach je len spomenute, ze event nema obsahovat odkazy na ziadnu konkretnu charitativnu organizaciu, nie robenie charity ako takej. Zasa zavisi asi ako bol postaveny listing. Retriewer asi najlepsie vie co bol problem.
  • 0

#38 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 21:40

CACHE EATER napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Jinak - mně by přišlo jako rozumné řešení udělat event na doplnění krvinek: Pohoštění s červeným vínem, játry, zelenými saláty atd... - pro všechny, kdo si přinesou nějaké potvrzení, že v posledních 2-4 týdnech byli dávat krev. A bylo by to vyřešený.

To zni ovšem velmi zajímavě B)

No jistě. To je ono.
Aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
  • 0

#39 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 0:00

[quote]Unkas napsal/a:
Ja v pravidlech vidim toto:

[quote]Keše nesmí sloužit k propagačním účelům.
Listingy, jejiž účlem je propagace náboženství, politických stran, charit a jiných sociálních organizací jsou zakázány a nebudou publikovány.[/quote]

Správne, listingy. Nie keše, či eventy samotné. Presnejšie je ponechať pravidlo v pôvodnom znení a čítať s porozumením:

"Cache listings perceived as commercial will not be published. A commercial cache listing has one or more of the following characteristics:

...

3. It contains links to businesses, agencies, commercial advertisers, charities, or political or social agendas.

..."


Čiže ak listing nepropaguje niečí biznis, agendu, charitu, atď. tak je event v poriadku. A sorry, toto vnímam ako "nadprácu" našich reviewerov. Pri tomto výklade guidelines už môžu rovno stopnúť všetky "krčmové" eventy, lebo tie evidentne porušujú bod 2 a väčšinou aj 3 a 5.

Stretnutie na transfúzke so sprievodným darovaním krvi je vzhľadom k platným guidelines určite "čistejším" eventom. Nech sa na mňa nikto nehnevá, že reviewerom kafrem do roboty, ale som rozhorčený a smutný.

Ja darovať krv budem chodiť aj naďalej, bez bodíku, o to nejde. Skôr o to, koľko ľudí tieto eventy k darcovstvu doteraz priviedli. A to sa ich konalo len pár. Veľká škoda sľubnej tradície! Kvôli čomu?
  • 0

#40 kalich

kalich

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 10:54

Gogees napsal/a:
Zdravím vás, kačeří kamarádi a kolegové,

v posledních týdnech jsem se snažila dát dohromady event darování krve. Všechno probíhalo v pohodě kromě toho, že jsem se nakonec dozvěděla, že tyto akce jsou v rozporu s pravidly (děkuji svému reviewerovi za trpělivost a vysvětlení ;) ), protože groundspeak nepodporuje podobné akce s charitativními a dobročinnými účely, apod. Jenže s naším českolipským transfúzním oddělením jsem se už před tím domluvila a objednala termín s tím, že naši kačeři kromě "hledání blbých krabiček" (jak nás spousta lidí vidí) dělají rádi i prospěšné činnosti. Chtěla jsem kromě dobré věci ukázat také naši kačeří komunitu i v lepším světle, než někdy je.

Protože jsem se dopátrala ať už zde na fóru nebo přes jiné zdroje, že mezi kačery už tyto pokusy o eventy proběhly a také neúspěšně, a také jsem se dozvěděla, že spousta z vás by ráda darovala a sami nevědí jak začít, nabízím vám tuhle možnost dárcovství alespoň takto, trochu za zády geocachingu - DarkLorde, nezlob se, ale když já se jentak nenechám :)

Pokud by někdo z vás měl zájem přijít 25.4.2013 k nám do České Lípy darovat krev, ozvěte se mi buď sem anebo přímo mně na gogees@seznam.cz a pošlu vám i bližší informace. Nechci prostě hned jít do té nemocnice a zase to rušit, chci alespoň vyzkoušet i tuto možnost, zda jsou kačeři ochotni darovat i bez eventového bodu :)

A aby to nebylo úplně bez bodu, pokud by ten zájem byl, a darování bychom takhle zorganizovali, chtěla bych vyhlásit na ten den odpoledne event někde pěkně v hospůdce - kde bychom mohli nabrat síly po darování, vyměnit nějaké dřevo a železo a hlavně pokecat - tohle posezení už by nám snad groundspeak povolit mohl, bylo by to prostě nevinné posezení v kačeří společnosti :)

Zatím díky že jste věnovali aspoň chvilku ze svého drahocenného kačeřího času tomuto vláknu a budu se těšit na vaše reakce, doufám, že mě nezklamete a nedonutíte mě to v nemocnici rušit :-)

A propó: nechám udělat i cwg, když to spácháme ;-)


Na Ostravsku máme ten samý záměr, ale budeme to řešit jak navrhovala Jacka Dominikánka
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama